Porażka po jednej kontrze, Arsenal 0-1 Leicester

Porażka po jednej kontrze, Arsenal 0-1 Leicester 25.10.2020, 21:11, Łukasz Wandzel 1951 komentarzy

W ramach 6. kolejki Premier League Arsenal podejmował na własnym stadionie Leicester City. O tym meczu Kanonierzy z pewnością zechcą jak najszybciej zapomnieć. Przez długi czas przeważali, szczególnie w pierwszej połowie. Wtedy to zamknęli przeciwników na ich własnej połowie, kontrolowali grę i stworzyli wiele okazji na strzelenie gola. Na przerwę schodzili jednak przy bezbramkowym remisie, a po przerwie zabrakło im sił, by równie często zagrażać rywalom. Z kolei piłkarzom Brendana Rogersa wystarczyła jedna kontra, żeby Jamie Vardy ukąsił Arsenal i zdobył decydujące trafienie.

Arsenal: Leno - Bellerin, Luiz (49' Mustafi), Gabriel, Tierney (81' Nketiah) - Ceballos, Xhaka, Partey - Saka (65' Pepe), Lacazette, Aubameyang.

Leicester: Schmeichel - Fofana, Evans, Fuchs - Castagne, Mendy, Praet (60' Vardy), Tielemans, Justin - Maddison (85' Albrighton) - Barnes (75' Ünder).

Londyńczycy mogli prowadzić już na samym początku spotkania. W 3. minucie Dani Ceballos dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, a Alexandre Lacazette strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Sędzia liniowy jednak uniósł chorągiewkę, a po weryfikacji VAR, arbiter główny nie uznał gola. Choć strzelec bramki nie znajdował się na pozycji spalonej, to Xhaka znajdujący się na offsidzie brał czynny udział w tej akcji.

Lisy większość czasu spędzali na własnej połowie. Podopieczni Mikela Artety byli za to bardzo aktywni w ofensywie. Pomysłami Kanonierów na ofensywę były długie piłki za plecy obrońców, tych najczęściej próbował David Luiz, oraz wrzutki ze skrzydeł oraz ze stałych fragmentów. Z kolei adresatem potencjalnych ostatnich podań był Lacazette, który mocno pracował na gola, ale Francuzowi w polu karnym skutecznie przeszkadzali defensorzy Leicesteru.

Krótko po przerwie David Luiz opuścił murawę z powodu urazu, a jego miejsce zajął Shkodran Mustafi. Druga połowa była mniej ekscytująca od poprzedniej. Dopiero w 68. minucie Arsenal stworzył groźną sytuację. Tierney wypuścił Aubameyanga na lewej stronie, a ten dograł do Bellerina, który popisał się celnym strzałem z powietrza, ale trafił w bramkarza.

W meczu różnicę zrobili zmiennicy, jakich wprowadził do gry Brendan Rogers, i to do nich należała pierwsza i ostatnia sytuacja bramkowa w tym meczu. Cengiz Ünder otrzymał od Tielemansa fantastyczną piłkę za plecy obrońców i asystował przy główce Vardy'ego. Zwycięska bramka padła w 80. minucie, a The Gunners do nie mieli już pomysłu na to, jak sforsować obronę Lisów. Jedna kontra wystarczyła, aby Leicester City wywiózł z Emirates Stadium komplet punktów.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
damianARSENAL komentarzy: 851728.10.2020, 08:59

Pojawił się słabszy okres to i jest czas zwątpienia w Mikela. Ogarnijcie się, w tej drużynie nie powinno być Sokratisa, Mustafiego, Elnenego itd ale nikt ich nie chciał kupić. Na przebudowę trzeba dużo czasu, teraz czas na szukanie zawodnika do środka pola bo wyglada to koszmarnie.

veron komentarzy: 459228.10.2020, 08:56

Liverpool na bogato wszedł w sezon z 3 stoperami + Fabinho ewentualnie też tam może grać, a teraz kontuzje Van Dijka, Matipa i wczoraj Fabinho.
Ciekawe jak pociągną te 2 miechy teraz.

Z drugiej strony można wejść z 8 stoperami w sezon i też mieć praktycznie 1 zdrowego i gotowego do gry jak u nas :D

Galithar komentarzy: 916 newsów: 428.10.2020, 08:45

@Simpllemann: różnica jest taka, że Emery był już uznanym trenerem, który miał europejskie sukcesy, a Arsenal jest pierwszą druzyną Artety. Trzeba mieć cierpliwość i dać szanse Artecie.

adikovski_ komentarzy: 31028.10.2020, 04:17

U mnie akurat remis wszedł, Gladbach jest mocne. Brakło mi jednej bramki Lewego. Remis Szachtara wszedł ale za mocno poleciałem z bramkami na Anfield a tam tylko dwie wyłuskali:P

Artu komentarzy: 189228.10.2020, 04:02

@Dziadyga: jak to niewiele trzeba żeby lemingi miały radość

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40028.10.2020, 03:09

@BarcArsenal: Jak w ogóle można użyć słów "mistrzostwo" i "tottenham" w jednym zdaniu... przecież to błąd

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29728.10.2020, 02:43

Cholera, Real spierniczył kupon..

BarcArsenal komentarzy: 135328.10.2020, 01:44

Nocny koszmar-jawa

Pomyślałem że mistrzostwo mógłby wygrać w tym roku Tottenham.

lukasz845 komentarzy: 454427.10.2020, 23:40

@FabsFAN: ile mieliśmy za niego dać 90 mln?

Traitor komentarzy: 10303 newsów: 2427.10.2020, 23:40

@patryksz:

a ozil szybkiego napastnika typu aubameyang

patryksz komentarzy: 364827.10.2020, 23:37

LOL, chciałbym żeby Lacazette miał za sobą takich pomocników jak miał Giroud.

Dziadyga komentarzy: 826327.10.2020, 23:36

@Traitor napisał: "Za taką sonde na stronie i jej wynik nic nie robilem"

Ten rok 20 20 to jest faktycznie wyjątkowy jak zapowiadałem już we wrzesniu ub roku.Ludzie się budzą..budzą się,że Laca jest mega drewnem i,że Żiru był lepszy.Budzą się też z Pisem w koncu..faktycznie cuda,ale lepiej pózno niż wcale :)

TlicTlac komentarzy: 600927.10.2020, 23:02

Ale tak szczerze, to Borussia okropnie cisnęła Real na początku drugiej połowy - mieli tak z 4-5 setek; a Real w drugiej połowie to miał w sumie tylko te 2 sytuacje pod koniec meczu - cóż - taka jest piłka - nie zasłużyli na przegraną z Szachtarem - a także nie zasłużyli na remis z Borussią.

TlicTlac komentarzy: 600927.10.2020, 22:55

Gdyby Borussia bardziej ogarniała końcówki meczów - to mogła mieć 6 punktów po meczach z Interem i Realem ^^

damianARSENAL komentarzy: 851727.10.2020, 22:54

@TlicTlac: tak, ale Cypis z Inowroclawia

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.10.2020, 22:53

Mam nadzieje, ze chociaz Sevilla/UTD jescze nie siada, bo inaczej sie wkurze.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.10.2020, 22:50

2:2!!!! dawac jeszcze jedna

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.10.2020, 22:49

@D14:
Nic nie mow

Ranczomen komentarzy: 1232127.10.2020, 22:48

@FabsFAN: Spotka się z Twoim Felixem za 2 lata.

@damianARSENAL:

Ten początek to nagrane z Wrocławia, z wczorajszego protestu, tak mi się wydaje, bo ktoś wrzucał ^^

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.10.2020, 22:44

Feeeeeeeeeeeeelix !

@Ranczomen:
Jak tam twoj supertalenciak nketjah

Ranczomen komentarzy: 1232127.10.2020, 22:43

Felix jeszcze 2 lata i ląduje w Evertonie.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.10.2020, 22:42

Wchodzi niedoszly zbawca ARsenalu, Toma Lemar

damianARSENAL komentarzy: 851727.10.2020, 22:41

Trempa (redaktor) komentarzy: 1143 newsów: 12127.10.2020, 22:38

Będzie jakieś studio ze skrotami dzisiejszych meczy? Ma ktoś stream?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.10.2020, 22:29

@Catalonczyk:
Madryckie gnidy , oby spadli z lgii

Trempa (redaktor) komentarzy: 1143 newsów: 12127.10.2020, 22:21

Ależ meczycho atleti-salzburg. ATM ładnie dzisiaj ofensywnie. Zapierdzielaja jak robociki. Felix przekocur. Szkoda, że tylko 1 bramka. Mógł mieć spokojnie 3, każda przecudna.

TlicTlac komentarzy: 600927.10.2020, 22:19

Borussia 2-0 :-)

sWinny komentarzy: 782327.10.2020, 22:07

@aNormalny napisał: "odpalić oceniając po 1 połowie?"
ciężko powiedzieć, ale jak pójdziesz spać to dużo nie stracisz tak mi się wydaje :)

Catalonczyk komentarzy: 519827.10.2020, 22:06

Jak tam Twój kupon fabs xD

jsky007 komentarzy: 65727.10.2020, 21:58

Myślicie, że byłaby szansa wyciągnąć Eriksena w styczniu do nas ?

TlicTlac komentarzy: 600927.10.2020, 21:58

Duńczycy nie strzelą
i +2,5 w meczu Realu też może nie wejść :-) - zacząłbym się martwić.

simeges komentarzy: 568 newsów: 1327.10.2020, 21:57

@wojtek1256: e no mazda to sama ruda szmata. Mam cx5 z 16 i już mi wychodzi... I to jest bardzo rozległą opinia o rudej w mazdzie

aNormalny komentarzy: 348227.10.2020, 21:52

dobry wieczór, który z meczów LM polecacie odpalić oceniając po 1 połowie?

BarcArsenal komentarzy: 135327.10.2020, 21:49

ma ktoś prosze link do salzburga?

Gunner915 komentarzy: 281827.10.2020, 21:47

Fabinho wypada. No to szanse na mistrzostwo Aston Villa i Everton wzrastaja xD j

gunner1990 komentarzy: 370927.10.2020, 21:46