Porażka po jednej kontrze, Arsenal 0-1 Leicester

Porażka po jednej kontrze, Arsenal 0-1 Leicester 25.10.2020, 21:11, Łukasz Wandzel 1951 komentarzy

W ramach 6. kolejki Premier League Arsenal podejmował na własnym stadionie Leicester City. O tym meczu Kanonierzy z pewnością zechcą jak najszybciej zapomnieć. Przez długi czas przeważali, szczególnie w pierwszej połowie. Wtedy to zamknęli przeciwników na ich własnej połowie, kontrolowali grę i stworzyli wiele okazji na strzelenie gola. Na przerwę schodzili jednak przy bezbramkowym remisie, a po przerwie zabrakło im sił, by równie często zagrażać rywalom. Z kolei piłkarzom Brendana Rogersa wystarczyła jedna kontra, żeby Jamie Vardy ukąsił Arsenal i zdobył decydujące trafienie.

Arsenal: Leno - Bellerin, Luiz (49' Mustafi), Gabriel, Tierney (81' Nketiah) - Ceballos, Xhaka, Partey - Saka (65' Pepe), Lacazette, Aubameyang.

Leicester: Schmeichel - Fofana, Evans, Fuchs - Castagne, Mendy, Praet (60' Vardy), Tielemans, Justin - Maddison (85' Albrighton) - Barnes (75' Ünder).

Londyńczycy mogli prowadzić już na samym początku spotkania. W 3. minucie Dani Ceballos dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, a Alexandre Lacazette strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Sędzia liniowy jednak uniósł chorągiewkę, a po weryfikacji VAR, arbiter główny nie uznał gola. Choć strzelec bramki nie znajdował się na pozycji spalonej, to Xhaka znajdujący się na offsidzie brał czynny udział w tej akcji.

Lisy większość czasu spędzali na własnej połowie. Podopieczni Mikela Artety byli za to bardzo aktywni w ofensywie. Pomysłami Kanonierów na ofensywę były długie piłki za plecy obrońców, tych najczęściej próbował David Luiz, oraz wrzutki ze skrzydeł oraz ze stałych fragmentów. Z kolei adresatem potencjalnych ostatnich podań był Lacazette, który mocno pracował na gola, ale Francuzowi w polu karnym skutecznie przeszkadzali defensorzy Leicesteru.

Krótko po przerwie David Luiz opuścił murawę z powodu urazu, a jego miejsce zajął Shkodran Mustafi. Druga połowa była mniej ekscytująca od poprzedniej. Dopiero w 68. minucie Arsenal stworzył groźną sytuację. Tierney wypuścił Aubameyanga na lewej stronie, a ten dograł do Bellerina, który popisał się celnym strzałem z powietrza, ale trafił w bramkarza.

W meczu różnicę zrobili zmiennicy, jakich wprowadził do gry Brendan Rogers, i to do nich należała pierwsza i ostatnia sytuacja bramkowa w tym meczu. Cengiz Ünder otrzymał od Tielemansa fantastyczną piłkę za plecy obrońców i asystował przy główce Vardy'ego. Zwycięska bramka padła w 80. minucie, a The Gunners do nie mieli już pomysłu na to, jak sforsować obronę Lisów. Jedna kontra wystarczyła, aby Leicester City wywiózł z Emirates Stadium komplet punktów.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Alonso komentarzy: 1282427.10.2020, 18:41

@Womanizer: Metro bo nigdzie indziej tak tanio go nie kupisz, a Vampyr lata na stronach z kluczykami za 30zł

Traitor komentarzy: 10306 newsów: 2427.10.2020, 18:40

Przeczytalem rozdzial autobiografii Papcia o jego dziecinstwie i jak zaczal kibicowac Realowi. Ehh, az glupio troche, jak sie go traktowalo na koniec

enrique komentarzy: 1915327.10.2020, 18:39

@Womanizer: Vampyra

Womanizer komentarzy: 991727.10.2020, 18:39

Mi sie 1 listopada kupon kończy na Epicu. I nie wiem czy brać Exodus za niecałe 30 złociszy czy Vampyra. Ewentualnie Fallen Order za 80.

damianARSENAL komentarzy: 851927.10.2020, 18:37

@FabsFAN: też wleciałem na pewniaków za 5, wiadomo jak to się skończy

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.10.2020, 18:35

Postawione zwyciestwa Atletico, Realu, Porto, Liverpool, City i Bayernu xD

Spejsik komentarzy: 341827.10.2020, 18:29

@enrique: No jasne, nie można też wierzyć im do końca.
Zresztą kłamstwo w branży ostatnio jest dość modne. Jak Sony i ich "nie mamy problemów z produkcją" :D

enrique komentarzy: 1915327.10.2020, 18:28

Ktoś inny z kolei pisze że na reddicie jeden gość 2 tygodnie temu informował że wersja na XBOX'a nad którą pracuje miała w tamtym momencie ponad 20 tysięcy nieusuniętych bugów i nie ma opcji by ta gra była gotowa na wydanie w tym roku w wersji w pełni grywalnej.
Ile w tym prawdy nie wiem.

Alonso komentarzy: 1282427.10.2020, 18:27

Cyberpunk przełożony i wychodzi Kaczyński z orędziem ogłaszając stan wojenny

enrique komentarzy: 1915327.10.2020, 18:23

@Spejsik:
Pierwsze potwierdzenie od nich sprzed 3 tygodni - NIE BĘDZIE OPÓŻNIEŃ.
Drugie z wczoraj - NIE BĘDZIE OPÓŹNIEŃ.

Dziś przesuwa, dzień po tym jak "podobno nie rozesłali jeszcze gry recenzentom i to fake".

Szczerze ja już im zwyczajnie nie wierzę.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.10.2020, 18:21

@thide napisał: "Tylko włoskie auta jak pan Rahu przykazał"

Milosnicy Fiata:D?

Spejsik komentarzy: 341827.10.2020, 18:20

@enrique: Podobno nie rozesłali jeszcze gry recenzentom i ten przeciek to fake.

enrique komentarzy: 1915327.10.2020, 18:19

@MajorSuchodolski: Może nie tyle chodzi o samą fabułę co o jakieś oskarżenia o "zapożyczenia" z innych gier.

MajorSuchodolski komentarzy: 8627.10.2020, 18:17

@enrique: fabuły nie zmienią przez 3 tygodnie, chyba że znowu przełożą xd

enrique komentarzy: 1915327.10.2020, 18:12

@Spejsik: Wydaje mi się że ma to związek z wczorajszym wyciekiem fabuły CP2077.

Spejsik komentarzy: 341827.10.2020, 18:10

@enrique: Nowe generacje dość problematyczne.
Cyberpunku przełożony, FIFA 21 dopiero 4 grudnia.

enrique komentarzy: 1915327.10.2020, 18:04

CYBERPUNK 2077 znowu przełożony.

kwiatinho komentarzy: 1312827.10.2020, 17:46

@TheBestGooner:
I co w tym złego że do tego auta wsiadał przedstawiciel salonu z potencjalnym kupcem? Sam jeździłem innym Arteonem z salonu zanim zdecydowałem się kupić. Butować go za bardzo nie mogli bo auto dostajesz na godzinę. Wyjeżdżając na drogi 3miasta godzina to do najbliższego skrzyżowania i z powrotem :D
Dzięki temu że wersja demo to masz pewność że wersja jest bardzo bogata bo ma przyciągnąć i zachęcić klienta.

Na budziku miał 3500 km a przed odbiorem przeszedł całkowity przegląd z wymianą płynów i filtrów.

Cena oczywiście zdecydowanie promocyjna względem nowego auta i sporo bonusówjak np dodatkowy rok gwarancji czy pakiet przeglądów. Nie żałuję i na pewno będę w przyszłości to praktykował

enrique komentarzy: 1915327.10.2020, 17:43

@gbn: Sorry nie wiem o co chodzi wiem że była jakaś jazda z aborcją ale nie znam szczegółów teraz widzę jakieś oświadczenia Lamparskie same wypier... jakieś żądania z tyłka dymisja w sumie wszystkich wszędzie o co kaman ??

gbn komentarzy: 379627.10.2020, 17:43

Bo po co ludzie mają iść w jednej sprawie jak lepiej jest ich podzielić xD

BarcArsenal komentarzy: 135327.10.2020, 17:43

@enrique: a no to rozumiem, bo w Polsce to co miasteczko (a nawet wsie jak u mnie) na ulicach ludzie xd
cięzko sie połapać o co ludziom chodzi, część maszeruje razem z dziewczynami, część walczy z obostrzeniami, część broni kościołów, część walczy z ustawą futerkową jeszcze

gbn komentarzy: 379627.10.2020, 17:41

@enrique: To tylko odwrócenie od nieudolności rządu i innych znaczących problemów, jak przymusowe szczepienie + pretekst by znów zrobić pełny Lockdown bo będzie większy przyrost chorych ;)

enrique komentarzy: 1915327.10.2020, 17:40

@BarcArsenal: W UK.

BarcArsenal komentarzy: 135327.10.2020, 17:40

@enrique: gdzie ty mieszkasz stary że u ciebie nikt nie strajkuje?

enrique komentarzy: 1915327.10.2020, 17:39

Jesus Christ co się dzieje w Polsce...
Jakieś strajki, oświadczenia, żądania ktoś może mnie wprowadzić ?

TheBestGooner komentarzy: 358427.10.2020, 17:38

Auto demonstracyjne budzi we mnie mały lęk, chyba nawet trochę większy niż używane przez kogoś przez rok, dwa. Czułbym się tak jakbym zakupił dziwkę wśród aut, którą używało przede mną zapewne kilkadziesiąt/kilkaset osób.

TheBestGooner komentarzy: 358427.10.2020, 17:36

@Rafson95: @thide:

No tak ale chyba liczą się z tym kupujący? Między innymi w ten sposób sprowadzanych jest sporo aut sportowych, głównie mustangów. Z uszkodzeniem, rozbite z jednej strony, ktoś kupuje, naprawia we własnym zakresie i ma fajne auto, wydając pewnie trochę mniej.

matikanonier komentarzy: 206627.10.2020, 17:36

Coś wiadomo więcej o stanie zdrowia naszego najlepszego (bo jedynego) rozgrywającego Davida Luiza?

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4227.10.2020, 17:13

@Rafson95: a propos moja mazda iii będzie właśnie z USA. I szczerze to nigdy bym się na to nie zdecydował, gdyby nie to, że robię to przez zaufane osoby

kwiatinho komentarzy: 1312827.10.2020, 17:11

@adikovski_:
Atalanta poleci z Ajaxem. W lidze zagrali rotacją i była klęska. Będą chcieli udowodnić że to był wypadek przy pracy. Z Napoli również oberwali aż 4:1 ale to Atalanta więc ja bym był spokojny o zwycięstwo

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4227.10.2020, 17:11

@wojtek1256: ja mam... tzn. będę mieć:) od poniedziałku będę szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem.

Ale od znajomych, mechaników i z youtube - wszyscy wypowiadają się w samych superlatywach

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 127.10.2020, 17:10

Ja mam mazda 6 II generacji 2.0 diesel 140KM, świetny samochód.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185227.10.2020, 17:09

@TheBestGooner: zazwyczaj są z aukcji. Na aukcjach zazwyczaj są auta z ubezpieczalni. Zazwyczaj powypadkowe, popowodziowe itd

kwiatinho komentarzy: 1312827.10.2020, 17:09

Jeśli o fury chodzi to polecam Arteona. Mam prawie półtora roku 2.0 w dieslu 190 km praktycznie full opcja wzięta jako wersja Demo 3500 km najchane miała.

Duży bagażnik, ekonomia i mega wygoda.

Mój brat ma w benzynie z tego roku i również bardzo zadowolony

Polecam

thide komentarzy: 32389 newsów: 185227.10.2020, 17:08

Tylko włoskie auta jak pan Rahu przykazał

Rafson95 komentarzy: 1054827.10.2020, 17:08

Ponieważ te sprowadzone z USA są powypadkowe i bardzo często bywają problematyczne.

adikovski_ komentarzy: 31027.10.2020, 17:05

@arsenal159: Na jednym kuponie mam Atalantę, chociaż śmierdzi remisem. Dałem na drugim +3,5 gola, fajny kurs na remis + 3,5 gola 5,10 na efortunie :D

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 127.10.2020, 17:04