Porażka po słabej grze, czyli Man City 2-1 Arsenal

Porażka po słabej grze, czyli Man City 2-1 Arsenal 18.12.2016, 18:02, Łukasz Wandzel 1785 komentarzy

Fatalna gra zespołu Arsene'a Wengera w wyjazdowym meczu przeciwko Manchesterowi City nie mogła skończyć się niczym innym, jak tylko porażką i utratą trzech punktów drugi raz z rzędu. Francuski szkoleniowiec już nie pierwszy raz musiał uznać wyższość Pepa Guardioli, który tym razem poprowadził do zwycięstwa The Citizens. Z pewnością nie był to dzień Arsenalu, ponieważ nie potrafił sobie on poradzić, ani grać jak równy z równym, z osłabioną ekipą gospodarzy. Ci musieli sobie radzić bez zawodników zawieszonych po meczu z Chelsea. Natomiast londyńczycy musieli sobie radzić bez gwiazd, które przebywały na boisku, ale były kompletnie niewidoczne przez większą część spotkania. Gdzie nie istnieje ofensywa Arsenalu, tam nie ma Mesuta Özila. Klub z Londynu gubił się we własnych zagraniach, dając się obracać skrzydłowym rywala. Dodatkowo, nie kreował żadnych okazji dających nadzieję na zmianę obrazu gry.

Na początku grudnia Arsenal otrząsnął się po niefrasobliwym listopadzie i zaserwował kibicom krótką serię zwycięstw, gdzie jego gra naprawdę mogła się podobać. Najwyraźniej, częstotliwość rozgrywanych spotkań, często na wyjeździe, nie służą podopiecznym Wengera. We wtorek zaliczyli oni pierwszą porażkę od inauguracyjnego meczu z Liverpoolem, a dziś ulegli Manchesterowi City. To dopiero trzecia porażka w Premier League w tym sezonie. Jednak w kontekście wielu listopadowych remisów i klasy przeciwników w walce o mistrzostwo, oznacza to bardzo utrudnione zadanie, które The Gunners zafundowali sobie na własne życzenie. Po 17. kolejce spadają oni na czwarte miejsce w ligowej tabeli ze stratą 9. punktów do przodującej Chelsea.

Składy, w jakich oba kluby pokazały się na murawie:

Arsenal: Cech — Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal — Coquelin (75' Giroud), Xhaka — Walcott, Özil, Iwobi (65' Chamberlain, 78' Elneny) – Sanchez

Manchester City: Bravo — Kolarov, Zabaleta, Otamendi, Clichy — Fernando — Sterling, Silva, Toure, Sané (76' Navas) — De Bruyne (84' Iheanacho)

Pierwsze minuty nie zapowiadały tak słabej gry ze strony londyńczyków. Wręcz przeciwnie, były one intensywne z obu stron, lecz to Arsenal zdołał otworzyć wynik meczu. Walcott dał prowadzenie londyńczykom już w 4. minucie. Anglik dostał od Sancheza idealne podanie, które oszukało pięciu zawodników gospodarzy i cała linia defensywy mogła jedynie patrzeć na wykończenie Theo. Z kolei podopieczni Pepa Guardioli mieli pecha, gdy skutecznością nie popisał się Sterling. Kolega z reprezentacji strzelca bramki sprzed chwili nie zdołał trafić głową do siatki. Mimo wszystko, szlagier nie stał na najwyższym poziomie przez całą pierwszą połowę. Piłkarze znacznie spuścili z tonu i oglądaliśmy nieco spokojniejszy mecz. Wciąż można było podziwiać klasowe wyprowadzenia piłki i podania, które prowadziły później do sytuacji pod bramkami obu drużyn. Dobrze, podczas pierwszych 45. minut, wyglądał też Gabriel Paulista. Nie było po nim widać, że jest jedynie zmiennikiem Shkodrana Mustafiego i dobrze wywiązywał się ze swoich zadań. Z przodu nie najgorzej szło młodemu Iwobiemu, potrafiącemu znaleźć się z futbolówką w pobliżu szesnastki przeciwnika. I choć Kanonierom udało się dowieźć prowadzenie do przerwy, to Manchester City prezentował się lepiej, zmuszając gości do pracy w defensywie.

Druga połowa to był już koncert Obywateli, którzy wraz z gwizdkiem sędziego od razu ruszyli po swoje, w celu doprowadzenia do remisu. Nie wiadomo czy to brak skupienia w obronie czy jakieś nieporozumienie, ale Petr Cech był zmuszony do wyciągnięcia piłki z siatki przez nieogarnięcie defensorów własnego zespołu. Tuż po przerwie, Sané uciekł z piłką, wyprzedzając przy tym rywali na granicy spalonego. Zostało mu jedynie wykończyć akcję, a z tym nie miał żadnych kłopotów. Wydawało się, że Arsenal wzmoże ataki i postara się o trzy punkty, ale to złudzenie znikło po chwili. Od tamtej pory to gospodarze starali się o objęcie prowadzenia, całkowicie spychając swojego przeciwnika na własną połowę. To nie było tak, że Kanonierzy kreowali po prostu mniej sytuacji. Nie stwarzali ich w ogóle. Patrząc na murawę, trudno było wskazać, gdzie akurat znajduje się Mesut Özil czy Alexis Sanchez. Chilijczyk popisał się asystą, ale miało to miejsce godzinę wcześniej, a w drugiej części gry nie popisał się w ogóle.

Tak dobrze działający kolektyw City, złożony z rezerwowych, choćby Fernando w środku pomocy, nie potrzebował zmian. Pep Guardiola mógł pozwolić sobie na czekanie z nimi dość długo. Inaczej miała się sprawa po stronie gości, gdzie Arsene Wenger musiał szybko reagować na niekorzystne wydarzenia boiskowe. Iwobi nie pokazał się z tak dobrej strony, jak w pierwszej odsłonie meczu, więc został zmieniony i zastąpił go Alex Oxlade-Chamberlain. Pech chciał, że spędził na murawie tylko 10 minut i już musiał opuścić boisko z powodu urazu. Arsenal stracił na tym dwie zmiany... a w między czasie gola. W 70. minucie, londyńczycy wciąż nie stracili drugiej bramki, choć Manchester City napierał już sporo czasu. W końcu Raheem Sterling popisał się dryblingiem, unikając przewidywalnego zagrania w pole karne, oddał strzał i cieszył się ze swojego trafienia.

Drużyny Wengera nie odratował także Olivier Giroud, wpuszczony na ostatni kwadrans spotkania. Obywatele wycofali się nieco z ataku i zaczęli bronić rezultatu, ale wciąż nie było widać zapału w piłkarzach Arsenalu, a jeszcze bardziej pomysłu na grę. Zaprzepaścili oni zbyt wiele czasu na niecelne podania, żeby starać się o choćby jeden punkt i remis zdobyty rzutem na taśmę. Nie pomogły nawet 4 doliczone minuty, więc Arsene Wenger musiał pogodzić się z drugą porażką z rzędu i trzecią w tym sezonie.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
SowinhoO komentarzy: 100820.12.2016, 23:03

#PSG agree personal terms with Julian Draxler. Clubs still negotiating on €40m price. ‬

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11720.12.2016, 22:45

Ale taki Arshavin w formie to by się nam przydał :D

Traitor---> Dobrze widzisz.

Traitor komentarzy: 10306 newsów: 2420.12.2016, 22:41

Czy ja dobrze widze na flashsports w meczu Schalke

76'

Djourou J. (Karny nietrafiony)

? xDD

SowinhoO komentarzy: 100820.12.2016, 22:28

A kto to był ten siwy gościu z którym Alexis gadał , po meczu w tunelu ?

DawidKan komentarzy: 28920.12.2016, 22:24

Camillo144

Chilijczycy to tacy Szkocji, język hiszpański u Chilijczyków rożni się dialektem.

marimoshi komentarzy: 472820.12.2016, 22:23

Arshavin był leniem i Ozil nim też jest.
Tylko z niewiadomych mi przyczyn tego drugiego się usprawiedliwia :D

macc komentarzy: 472820.12.2016, 22:21

Staty Arshavina i Ozila umacniają mnie w przekonaniu, ze nie będę płakał jak odejdzie.

Czeczenia komentarzy: 1248720.12.2016, 22:20

Nie zna Gundogana? Nie dziwne, że część piłkarzy uważa się za lepszych niż w rzeczywistości skoro oni meczów nie oglądają. Jak pozna Gundogana to niech zgłosi się po podwyżkę, bo sama gra niczego nie urywa.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50320.12.2016, 22:17

@DawidKan; A czym różni się hiszpański w Chile od tego w Hiszpanii?

simson16 komentarzy: 461420.12.2016, 22:17

Mam pytanie? Czy ktos jutro oprcz mnie stawia na RB Lipsk w Monachium kurs 7, mysle ze wejdzie:)

DawidKan komentarzy: 28920.12.2016, 22:15

Co do Alexisa to pamiętam, że jak mieszkałem w Barcelonie to ludzie mieli problemy ze zrozumieniem go, a w szatni miał przydomek "cachái"- czyli po chilijsku rozumiesz, bo każdego pytał się w szatni czy go rozumie. Dlatego nie jestem zaskoczony, że nie umie angielskiego, jak on dobrze nie umie mówić po hiszpańsku, choć jego hiszpański jest dużo lepszy niż po przybyciu do Barcelony.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 320.12.2016, 22:13

Dexter

Zostałeś porobiony jak boczek na grillu.

Cwaniaczki powinny tak właśnie kończyć - porobieni.

DexteR_000 komentarzy: 764020.12.2016, 22:11

kurde rozkojarzony dzis jestem pisze na szybko i nawet nie sprawdzam co napisalem...
Oczywiscie za Hiszpanski chcialem napisac Francuski.

A co do ustalania analiz to tym nie tylko Wenger sie zajmuje sa specjalne osoby do zbierania analiz i wiadomosci nt. druzyny przeciwnika dla zawodnikow.

Bylo to dwa lata temu? wiec mogl w sumie zapomniec. Nie wiem dziwne to xd nie wiem jak tu bronic Alexisa ;d

DexteR_000 komentarzy: 764020.12.2016, 22:06

jego**

DexteR_000 komentarzy: 764020.12.2016, 22:05

MaciekGooner
A Ty swoje, przeczytaj moj komentarz to bedziesz wiedzial jak ja odczyttalem swoj komentarz ;)

No, ale przyznaje sie do winy niepotrzebnie zaczalem swoja krytyke.

DawidKan
Troche sie zdziwilem ze akurat uzytkownik k.com zna plynnie Hiszpanski. W Polsce to chyba z tych pobocznych to sie ucza Niemiecki/Rosyjski/Hiszpanski.

Szczena mi opadla o_O wiec przepraszam :)

marimoshi komentarzy: 472820.12.2016, 22:02

Dembele ma straszną łatwość balansu. Za 2-3 lata będzie to światowy top

mitmichael komentarzy: 4924320.12.2016, 22:01

Nie wiem co sie stalo z BVB ale i tak im zazdroszcze Dembele. Gosc jest niesamowity

No dobra obejrzalem ten kawalek.
Co do jednego to mam racje " ktory wymysla sobie dialogi", chyba ze znasz plynnie Hiszpanski to zwracam honor :/

DexteR_000 komentarzy: 764020.12.2016, 21:49

MacieekGooner
Umiem czytac i to nawet ze zrozumieniem ;)
Nie widzialem tego nagrania z tunelu wiec nie wiedzialem o akcji wspierajacej Gundogana.

Stwiedzilem ze to zwykly troll, ktory wymysla sobie dialogi. "Geniuszu" ;)

DawidKan komentarzy: 28920.12.2016, 21:44

DexteR_000

Koleś jak nie oglądałeś nagrania z tunelu to się nie odzywaj, piłkarze City wyszli w koszulce Gundogana aby okazać mu wsparcie. Znam hiszpański więc wiem co do siebie mówili, dokładnie to słychać w filmiku z tunelu.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52420.12.2016, 21:43

Mecz był ponad 2 lata temu, był to jedyny pojedynek Niemca z Arsenalem. Widocznie Sanchezowi w pamięć ten zawodnik nie zapadł.

DexteR_000 komentarzy: 764020.12.2016, 21:41

Chyba, ze troll a jesli nie to skad masz niby ten dialog :)?

DawidKan komentarzy: 28920.12.2016, 21:41

marimoshi

Przecież w meczu z Borussią na Emirates Stadium grał Ilkay, wtedy wygraliśmy 2:0, jednym ze strzelców goli był Alexis

DexteR_000 komentarzy: 764020.12.2016, 21:40

DawidKan
Co Ty tu pierdzielisz jak Alexis nawet nie mogl widziec nmr Gundogana bo ten ma kontuzje.

Jakies smuty piszesz...

DawidKan komentarzy: 28920.12.2016, 21:37

kibicarsenalu123

To nie były śmieszki, on na prawdę nie wiedział kto to jest. Później pytał się Bravo czy wszystko u niego dobrze i u jego dzieci.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52420.12.2016, 21:31

"Poważnie? Tylko jakich on miał partnerów do gry."

Rosjanin 37 procent swoich asyst zanotował na takich graczach jak Walcott (5 ostatnich podań), Bendtner (4), Chamakh (2), Vela (2), Eboue (2), Chamberlain (1), Miquel (1).

Taki van Persie ma wynik jak Walcott - 5 goli padło po asystach Arszawina.

kibicarsenalu123 komentarzy: 88420.12.2016, 21:31

DawidKan
To śmieszki królu złoty.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 220.12.2016, 21:31

gnabry
Raz, że powody, które wymienił Gofer. Dwa, tu jest cytat z newsa z 2012 roku:
"- Byłem gotowy przedłużyć umowę z klubem. Chciałem rozmów na temat szczegółów nowego kontraktu, ale za każdym razem kiedy mieliśmy siadać do rozmów, klub przekładał spotkania. Byłem zbywany.
- Oczekiwałem pięcioletniej umowy z Arsenalem, ostatecznie dostałem taką - ale w Barcelonie."

DawidKan komentarzy: 28920.12.2016, 21:31

Też musimy wziąć pod uwagę, że Alexis to za inteligentny nie jest...

marimoshi komentarzy: 472820.12.2016, 21:30

Przecież Gundogan nie grał XD

DawidKan komentarzy: 28920.12.2016, 21:29

Widzieliście rozmowę z tunelu Alexisa z Bravo?
A: Kto to jest z ósemką?
b: Ilkay Gündogan
A: Junior?
b: Niee, piłkarz z Niemiec
A: Nie kojarzę.

Moje pytanie jak Wenger przygotowywał piłkarzy Arsenalu pod względem taktyki do starcia z Borussią w której grał Ilkay, jak go Alexis nie zna?

Gofer999 komentarzy: 1468620.12.2016, 21:28

Pieniądze, sława i puchary.

aguero10 komentarzy: 856520.12.2016, 21:27

PSG prowadzi rozmowy z Draxlerem i o dziwo z Rodriguezem .

Podwójny transfer w zimę .

gnabry_ komentarzy: 5709 newsów: 120.12.2016, 21:24

Właściwie to jaki był powód tego, że Song odszedł?

gnabry_ komentarzy: 5709 newsów: 120.12.2016, 21:22

19pkt. lol

kibicarsenalu123 komentarzy: 88420.12.2016, 21:21

Nie rozumiem co miała wprowadzić tamtą sytuacja ze spalonym meczu Live. Sędziowie popełniają błędy, to był właśnie kolejny przykład. Ile to zawodników zagrało piłkę rękąa sędzia nie gwizdnął...

exitpl komentarzy: 595 newsów: 120.12.2016, 21:21

gofer999,
Dobrze pamiętam ten skład. Mój ulubiony zawodnik to Song. Pewnego razu odpalił tak że skończył w Barcelonie. Szkoda że to zepsuło jego karierę. No ale sam wybrał. Był kozakiem w defensywie i doskonale asystował Van Persiemu.

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161720.12.2016, 21:19