Porażka po słabej grze, czyli Man City 2-1 Arsenal

Porażka po słabej grze, czyli Man City 2-1 Arsenal 18.12.2016, 18:02, Łukasz Wandzel 1785 komentarzy

Fatalna gra zespołu Arsene'a Wengera w wyjazdowym meczu przeciwko Manchesterowi City nie mogła skończyć się niczym innym, jak tylko porażką i utratą trzech punktów drugi raz z rzędu. Francuski szkoleniowiec już nie pierwszy raz musiał uznać wyższość Pepa Guardioli, który tym razem poprowadził do zwycięstwa The Citizens. Z pewnością nie był to dzień Arsenalu, ponieważ nie potrafił sobie on poradzić, ani grać jak równy z równym, z osłabioną ekipą gospodarzy. Ci musieli sobie radzić bez zawodników zawieszonych po meczu z Chelsea. Natomiast londyńczycy musieli sobie radzić bez gwiazd, które przebywały na boisku, ale były kompletnie niewidoczne przez większą część spotkania. Gdzie nie istnieje ofensywa Arsenalu, tam nie ma Mesuta Özila. Klub z Londynu gubił się we własnych zagraniach, dając się obracać skrzydłowym rywala. Dodatkowo, nie kreował żadnych okazji dających nadzieję na zmianę obrazu gry.

Na początku grudnia Arsenal otrząsnął się po niefrasobliwym listopadzie i zaserwował kibicom krótką serię zwycięstw, gdzie jego gra naprawdę mogła się podobać. Najwyraźniej, częstotliwość rozgrywanych spotkań, często na wyjeździe, nie służą podopiecznym Wengera. We wtorek zaliczyli oni pierwszą porażkę od inauguracyjnego meczu z Liverpoolem, a dziś ulegli Manchesterowi City. To dopiero trzecia porażka w Premier League w tym sezonie. Jednak w kontekście wielu listopadowych remisów i klasy przeciwników w walce o mistrzostwo, oznacza to bardzo utrudnione zadanie, które The Gunners zafundowali sobie na własne życzenie. Po 17. kolejce spadają oni na czwarte miejsce w ligowej tabeli ze stratą 9. punktów do przodującej Chelsea.

Składy, w jakich oba kluby pokazały się na murawie:

Arsenal: Cech — Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal — Coquelin (75' Giroud), Xhaka — Walcott, Özil, Iwobi (65' Chamberlain, 78' Elneny) – Sanchez

Manchester City: Bravo — Kolarov, Zabaleta, Otamendi, Clichy — Fernando — Sterling, Silva, Toure, Sané (76' Navas) — De Bruyne (84' Iheanacho)

Pierwsze minuty nie zapowiadały tak słabej gry ze strony londyńczyków. Wręcz przeciwnie, były one intensywne z obu stron, lecz to Arsenal zdołał otworzyć wynik meczu. Walcott dał prowadzenie londyńczykom już w 4. minucie. Anglik dostał od Sancheza idealne podanie, które oszukało pięciu zawodników gospodarzy i cała linia defensywy mogła jedynie patrzeć na wykończenie Theo. Z kolei podopieczni Pepa Guardioli mieli pecha, gdy skutecznością nie popisał się Sterling. Kolega z reprezentacji strzelca bramki sprzed chwili nie zdołał trafić głową do siatki. Mimo wszystko, szlagier nie stał na najwyższym poziomie przez całą pierwszą połowę. Piłkarze znacznie spuścili z tonu i oglądaliśmy nieco spokojniejszy mecz. Wciąż można było podziwiać klasowe wyprowadzenia piłki i podania, które prowadziły później do sytuacji pod bramkami obu drużyn. Dobrze, podczas pierwszych 45. minut, wyglądał też Gabriel Paulista. Nie było po nim widać, że jest jedynie zmiennikiem Shkodrana Mustafiego i dobrze wywiązywał się ze swoich zadań. Z przodu nie najgorzej szło młodemu Iwobiemu, potrafiącemu znaleźć się z futbolówką w pobliżu szesnastki przeciwnika. I choć Kanonierom udało się dowieźć prowadzenie do przerwy, to Manchester City prezentował się lepiej, zmuszając gości do pracy w defensywie.

Druga połowa to był już koncert Obywateli, którzy wraz z gwizdkiem sędziego od razu ruszyli po swoje, w celu doprowadzenia do remisu. Nie wiadomo czy to brak skupienia w obronie czy jakieś nieporozumienie, ale Petr Cech był zmuszony do wyciągnięcia piłki z siatki przez nieogarnięcie defensorów własnego zespołu. Tuż po przerwie, Sané uciekł z piłką, wyprzedzając przy tym rywali na granicy spalonego. Zostało mu jedynie wykończyć akcję, a z tym nie miał żadnych kłopotów. Wydawało się, że Arsenal wzmoże ataki i postara się o trzy punkty, ale to złudzenie znikło po chwili. Od tamtej pory to gospodarze starali się o objęcie prowadzenia, całkowicie spychając swojego przeciwnika na własną połowę. To nie było tak, że Kanonierzy kreowali po prostu mniej sytuacji. Nie stwarzali ich w ogóle. Patrząc na murawę, trudno było wskazać, gdzie akurat znajduje się Mesut Özil czy Alexis Sanchez. Chilijczyk popisał się asystą, ale miało to miejsce godzinę wcześniej, a w drugiej części gry nie popisał się w ogóle.

Tak dobrze działający kolektyw City, złożony z rezerwowych, choćby Fernando w środku pomocy, nie potrzebował zmian. Pep Guardiola mógł pozwolić sobie na czekanie z nimi dość długo. Inaczej miała się sprawa po stronie gości, gdzie Arsene Wenger musiał szybko reagować na niekorzystne wydarzenia boiskowe. Iwobi nie pokazał się z tak dobrej strony, jak w pierwszej odsłonie meczu, więc został zmieniony i zastąpił go Alex Oxlade-Chamberlain. Pech chciał, że spędził na murawie tylko 10 minut i już musiał opuścić boisko z powodu urazu. Arsenal stracił na tym dwie zmiany... a w między czasie gola. W 70. minucie, londyńczycy wciąż nie stracili drugiej bramki, choć Manchester City napierał już sporo czasu. W końcu Raheem Sterling popisał się dryblingiem, unikając przewidywalnego zagrania w pole karne, oddał strzał i cieszył się ze swojego trafienia.

Drużyny Wengera nie odratował także Olivier Giroud, wpuszczony na ostatni kwadrans spotkania. Obywatele wycofali się nieco z ataku i zaczęli bronić rezultatu, ale wciąż nie było widać zapału w piłkarzach Arsenalu, a jeszcze bardziej pomysłu na grę. Zaprzepaścili oni zbyt wiele czasu na niecelne podania, żeby starać się o choćby jeden punkt i remis zdobyty rzutem na taśmę. Nie pomogły nawet 4 doliczone minuty, więc Arsene Wenger musiał pogodzić się z drugą porażką z rzędu i trzecią w tym sezonie.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Dominik11 komentarzy: 2005722.12.2016, 18:48

PSG chce Wengera ale wiadomo że Wenger nie odejdzie, nigdzie nie będzie mu tak dobrze jak u nas u nas nic nie musi wygrać a w innych klubach tych najlepszych trzeba walczyć o puchary .

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 222.12.2016, 18:47

Warto mieć zawodników różnych zawodników, pasujących do innych stylów gry niż preferowany dla drużyny (Giroud, Walcott i Chamberlain) w celu większej możliwości działania, ale Arsenal bardzo często nie umie wystawić składu pod sprawne funkcjonowanie czy też pod taktykę, jaką zamierza stosować w danym meczu.

Lucas6Z komentarzy: 182222.12.2016, 18:45

Mamy skład żeby grać o wszystkie puchary. Możliwe że w tym roku zdobędziemy nawet pierścień NBA

Juz za rok
Arsene Wenger: "I almost signed Julian Draxler "

Mihex komentarzy: 2360422.12.2016, 18:38

Liga mistrzów? A po co komu ten śmieszny pucharek? Top 4 to jest trofeum o które warto walczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

praptak komentarzy: 869522.12.2016, 18:38

Traitor
Zawsze jest AOC! Obaj nie pasują do stylu gry z którym Wenger przyszedł kiedyś do PL. Ox + Walcott i brak Kazika = ni to ni sio i nadzieja na fart.

Traitor komentarzy: 10272 newsów: 2422.12.2016, 18:28

Taaa, z walcottem w podstawowym skladzie wygramy lige mistrzów!

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 122.12.2016, 18:25

Założę się, że nawet nie próbował go sprowadzić...

Traitor komentarzy: 10272 newsów: 2422.12.2016, 18:19

Draxler w PSG #l`equipe

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041322.12.2016, 18:10

Lloris przedłużył kontrakt z żydami.

Mihex komentarzy: 2360422.12.2016, 16:11

Pardew poleciał z CP. No to szykuje się następca Wengera.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492522.12.2016, 16:11

Hah, Pardew zwolniony.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492522.12.2016, 16:08

@arsenallord

Po występie Paige na ważeniu, mogę tylko zapytać : Miesha who?

UFC tak bardzo chce, żeby Ronda wygrała, że bałbym się stawiać na Nunes. Jak Rowdy będzie przegrywać, to Dana chyba sam wleci do oktagonu i założy nelsona Nunes.

DexteR_000 komentarzy: 756222.12.2016, 16:08

ja szczerze interesowalem sie tymi teoriami ale zauwazylem ze to mnie za bardzo pozera.
Z jednej strony nie chce zyc w niewiedzy ale z drugiej strony to branie wszystkiego na serio i analizowanie tez nie jest dobre. Staram sie byc tak pomiedzy

praptak komentarzy: 869522.12.2016, 15:53

DontCry
Też tak uważam. Poza tym jeśli w Berlinie nie islamista, to może zabójca ambasadora Rosji też ma polskie korzenie?

DontCry komentarzy: 760822.12.2016, 15:48

Fanem teorii spiskowych nie jestem, ale ma to jakiś tam sens.

Z drugiej strony można powiedzieć, że gdyby nie miało to absolutnie żadnego sensu to nie byłoby "teorią" "spiskową". Dla mnie to jednak po prostu akcja kolejnego terrorysty - islamisty. Niestety.

Qarol komentarzy: 1450222.12.2016, 15:47

Kiedy się biją? Ta Rousey fajna jest ; D

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11722.12.2016, 15:30

Nunes 2.20 vs Rousey 1.67 kursy na walkę. Obstawię chyba stówę. Polecam stawiać na Nunes, ale co złego to nie ja :D

praptak komentarzy: 869522.12.2016, 15:27

illpadrino
Zerknę z ciekawości. Chociaż teorie spiskowe nie są moją pasją. Przeczytam, skonfrontuję z własnym zdaniem i zazwyczaj tyle w tych sprawach.
A dlaczego w "małym świecie" :)

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 322.12.2016, 15:21

praptak

Poczytaj sobie Wojciecha Dydymskiego na fb.
Koleś pisze ciekawe rzeczy jeśli lubisz różne teorie spiskowe.

Tylko nie czytaj za dużo bo będziesz wolał żyć w swoim małym świecie :)

praptak komentarzy: 869522.12.2016, 15:12

Mam takiego znajomego na fejzbuku, który lubi się wyłamywać z rzędu i o wszystkim zna prawdę której nie znają inni. Z tym zdaniem również się zgadza, ma rację ;>?

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 122.12.2016, 15:12

Coquelin też był spisywany na straty, gdy grał na wypożyczeniach.

arsenallord@
Trzeba pamiętać że jednak w Bayernie jak nie Ribery kontuzjowany to Robben. Aktualnie to nawet Coman się sypie już. Dlatego pewnie Gnabry rozegrałby tam łącznie spokojnie z 15/20 spotkań.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52422.12.2016, 14:39

illpadrino
Za to tylko miejsce w piekielnych czeluściach.

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 122.12.2016, 14:37

Bo nie wolno zrzucać na drugi plan podopiecznych. Oni byli posłuszni, dlatego należy im się nieograniczona nagroda. Poza tym, tyle pracy Pan profesor włożył w swoje dzieci, że teraz nie wypada nawet by Neymar tu grał.

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11722.12.2016, 14:32

Najlepsze jest to, że taki Gnabry dostałby w Bayernie (Ribery, Coman, Costa, Robben) więcej szans na grę niż w Arsenalu (Iwobi, Ox, Walcott) przy mniejszym natłoku spotkań :D

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 322.12.2016, 14:25

Simple

A za konfidentyzm powinien być ban ?

gunners007 komentarzy: 954322.12.2016, 14:14

Kliknąłem w Jamesa Rodrigueza, dlatego że jest po prostu najlepszym piłkarzem z tych do wyboru w sondzie.

lays komentarzy: 3987122.12.2016, 13:58

Ja jestem za kupnem klasowego napastnika latem za sporo hajsu.

Draxlery, Jamesy, byłby to fajne bonusy, ale ja chce mega napastnika.

Topek komentarzy: 13913 newsów: 12622.12.2016, 13:19

Dawać Jamesa, zrobimy z niego piłkarza, którym Iwobi chciałby być w przyszłości.

Sparku komentarzy: 340222.12.2016, 13:19

Ufff... jakoś poszło, pierwszy komentarz od mojego huraoptymizmu przed meczem z Evertonem. Musiałem ostygnąć :)

Sparku komentarzy: 340222.12.2016, 13:17

James jest lepszym zawodnikiem niż Draxler. Sportowo, marketingowo kolumbijczyk zjada niemca

fabregas1987 komentarzy: 2570622.12.2016, 13:14

Hmm może taka sonda na święta, kogo chętniej widziałbyś w szeregach Arsenalu w nadchodzącym okienku ? James czy Draxler?

mizio2 komentarzy: 7022.12.2016, 12:42