Porażka w słabym stylu: Arsenal 0-2 Southampton

Porażka w słabym stylu: Arsenal 0-2 Southampton 30.11.2016, 21:51, Sebastian Czarnecki 686 komentarzy

Kanonierzy w mocno rezerwowym składzie nie byli w stanie przeciwstawić się mocnej, acz nieco odświeżonej kadrze Southamptonu. Święci urządzili londyńczykom prawdziwe piekło i po dwóch sprytnych trafieniach wygrali na Emirates Stadium 2-0. Podopieczni Arsene'a Wengera nie mieli w ogóle pomysłu na grę, wysunięty napastnik biegał wszędzie, tylko nie na szpicy, a ofensywne trio tak często wymieniało się pozycjami, że trudno było rozszyfrować, kto grał na jakiej pozycji. Jakby tego było mało, tuż boisko z kontuzją opuścił Mohamed Elneny.

Arsenal: Martinez - Jenkinson (64. Maitland-Niles), Gabriel, Holding, Gibbs - Coquelin, Elneny (43. Xhaka) - Reine-Adelaide (62. Chamberlain), Ramsey, Iwobi - Perez

Southampton: Forster - Martina, Yoshida, Van Dijk, Bertrand - Davis, Clasie, Reed (64. Hojbjerg) - Boufal (66. Sims), Long, McQueen

Podopieczni Arsene'a Wengera kolejny raz zaprezentowali się poniżej swoich możliwości. Oczywiście nikt nie będzie płakał z powodu odpadnięcia z najmniej prestiżowego angielskiego pucharu, ale w styl, w jakim zostało to zrobione, pozostaje wiele do życzenia. Londyńczycy co prawda nie grali swoim najmocniejszym składem, a w wyjściowej jedenastce pojawiło się kilku młodych zawodników i zmienników. Z drugiej jednak strony w kadrze było wystarczająco doświadczenia, by Świętym przynajmniej postawić jakikolwiek opór i poudawać, że chce się awansować do półfinału.

Co ciekawe, Arsenal od finału Pucharu Ligi w 2011 roku (przegranym z Birmingham) jeszcze ani razu nie awansował do półfinału. Nie od dziś tajemnicą jest, że Arsene Wenger traktuje te rozgrywki z przymrużeniem oka i szuka w nich okazji do przetestowania nowych rozwiązań i sprawdzenia innych zawodników, ale ponownie: można było przynajmniej nieco bardziej poudawać, że komukolwiek zależy na awansie.

Święci nie zagrali wcale jakiegoś wybitnego spotkania. Po prostu byli skuteczni, wykorzystali błędy rywala i wykorzystali swoje sytuacje. Wynik już w 13. minucie otworzył Clasie, który dobił zablokowany strzał Boufala i mocnym uderzeniem pokonał Martineza. 25 minut później wynik ustalił Ryan Bertrand, który wykończył zespołową akcję rozpoczętą fatalnym błędem Carla Jenkinsona. Anglik kolejny raz prezentował się poniżej jakiegokolwiek poziomu, przez co Arsene Wenger w końcu stracił cierpliwość i zastąpił go młodym Maitlandem-Nilesem, naturalnym skrzydłowym.

Warto jednak zauważyć, że młodzież zaprezentowała się dzisiaj dość kiepsko. Reine-Adelaide nie wniósł niczego do gry ofensywnej Arsenalu i nieudanie współpracował z resztą partnerów, Iwobi kolejny raz z rzędu zagrał poniżej poziomu z zeszłego sezonu, a Holding przeciętnie radził sobie z ofensywą rywala. Słabe zawody rozegrał także wracający po kontuzji Lucas Perez, który kolejny raz pokazał, że nie jest napastnikiem, którego oczekiwano w północnym Londynie. I nie chodzi tutaj o strzelone bramki czy kreowane sytuacje, a jego poruszanie się po boisku. Hiszpan znajduje się wszędzie, tylko nie na swojej pozycji, co w takim meczu jak ten z Southamptonem, jest nie do przyjęcia. Co innego szukać wolnego miejsca mając za sobą takich graczy jak Walcott i Alexis, którzy potrafią zdublować pozycję Alexisa, a co innego z młodymi Iwobim i Adelaide'em, którzy gorzej odnajdują się w polu karnym rywala. Można przecież zauważyć: ale chwila, przecież Sanchez również porusza się w podobny sposób i szuka sobie miejsca. Tyle że Chilijczyk jest zawodnikiem z najwyższej półki i potrafi to wykorzystać, zamienić w swoją zaletę i ostatecznie znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie, by wykończyć akcję. Perez musi się jeszcze tego poduczyć.

Kanonierzy rozegrali tragiczne spotkanie w pierwszej połowie, gdzie byli całkowicie bezradni i nie potrafili sobie stworzyć sytuacji podbramkowych, a w obronie popełniali proste błędy. Po przerwie z kolei za bardzo chcieli się rzucić do ataku, co tylko naraziło ich na jeszcze groźniejsze kontrataki ze strony rywala. Święci grali bardzo mądrze, kolejny raz zaprezentowali się wyśmienicie w defensywie i całkowicie zasłużenie awansowali do półfinału EFL Cup. Londyńczycy teraz muszą odpocząć, zregenerować siły i odpowiednio przygotować się do sobotniego starcia z West Hamem.

EFL CupRaport pomeczowySouthampton autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
schnor25 komentarzy: 1854630.11.2016, 22:32

Perez chyba się nadaje tak samo na atak jak Walcott. Z musu zagra, ale jego miejsce jest na skrzydle i schodzenie na pozycje napadziora, a nie na stałe przypisana 9-tka na boisku.

mistiqueAFC komentarzy: 2676930.11.2016, 22:32

Ramsey wyjdź.Nie chcę go widzieć w pierwszym składzie do końca roku

FunRDZ komentarzy: 37930.11.2016, 22:32

MATKO Bosko!!!

pumeks komentarzy: 2080830.11.2016, 22:31

Wg mnie jednak Iwobi poniżej oczekiwań. Wszystko zatrzymuje się przed polem karnym.
Inna sprawa, że nie ma komu podać.

PawloPro komentarzy: 65830.11.2016, 22:31

Może nawet dobrze, że odpadniemy. W półfinale są dwumecze, więc po co się męczyć? :P

schnor25 komentarzy: 1854630.11.2016, 22:30

Forster sobie robi co chce we własnym polu karnym, pan i władca.

Lucas6Z komentarzy: 182230.11.2016, 22:30

Mihex
Mi się wydaje że już musimy odszczekiwac bo on pewnie zagral dziś dobrze.

PietrasM komentarzy: 250030.11.2016, 22:30

Forster : "Where the fuck is wall?" :D

lays komentarzy: 3987130.11.2016, 22:29

Xhaka bardzo fajne wejscie

seru15 komentarzy: 48630.11.2016, 22:29

Ten japonczyk juz dawno wyleciec powinien.

mallen komentarzy: 2123930.11.2016, 22:29

Dawać Xhakabombę!

Tevez komentarzy: 408730.11.2016, 22:29

Ramsey nigdy nie będzie Fabregasem.
On nawet nie ma połowy talentu Hiszpana jeśli chodzi o kreacje gry.

kamilo_oo komentarzy: 2356730.11.2016, 22:29

Ale bym się śmiał jakby była dogrywka, a tu zaraz pół stadionu nie będzie

Lucas6Z komentarzy: 182230.11.2016, 22:28

Ale od początku kilka "nie znających się" pelikanow pisało Wam tu ze Perez to żaden klasyczny napastnik. Na każdej kompilacji, przy każdej z 17 bramek i 245 asyst którymi się tak jaralismy chodził przy linii bocznej. Ale Wenger wie lepiej, niedlugo Giroud wyjdzie na skrzydle a Ramsey na szpicy.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52430.11.2016, 22:28

Southampton awansuje i wylosuje Hull.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 230.11.2016, 22:28

Kwietnik
Gość dopiero co wrócił po kontuzji, a do tego za jego plecami dziś gra sama padaczka poza Iwobim. I co ty oczekujesz? Kwadryliona goli?

Mihex komentarzy: 2360430.11.2016, 22:28

I Ramsey będzie tak grał przez kilkanaście meczów, aż w końcu zagra jeden dobry mecz i my hejterzy będziemy musieli wszystko odszczekać :D

lays komentarzy: 3987130.11.2016, 22:28

Haha, co ten komentator gada :D

O naszej sile ofensywy gada, na podstawie tego meczu, a nie praktycznie wszystko co mamy najlepsze z przodu XD

mar12301 komentarzy: 2315530.11.2016, 22:28

No to pucharu myszki miki znów nie będzie.

PietrasM komentarzy: 250030.11.2016, 22:27

schnor25

Żartowałeś, czy nie. Uważam, że poza kompromitacją nie tracimy dzisiaj nic cennego. W kontekście ligi możemy zyskać.

mistiqueAFC komentarzy: 2676930.11.2016, 22:27

Niles to jeszcze z WHU zagra w podstawie na PO :D zmiany na plus trzeba ocenić, zwłaszcza Xhaka.Do końca roku wszyscy się do Szwajcara przekonacie

lays komentarzy: 3987130.11.2016, 22:27

Niles lepszy niż Jenkie XD Technika nie z tej ziemii, patrząc na ich obu :D

james68 komentarzy: 87730.11.2016, 22:27

Narzekacie na Iwobiego a to gośc któremu najbardziej się chce w tym meczu

Kwietnik komentarzy: 62730.11.2016, 22:26

*Bo szybki i fajnie się prezentuje na jutubie.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 230.11.2016, 22:26

Nie oglądam drugiej połowy tylko słucham, bo robię dokumenty, ale przełączyłem 2-3 razy na chwilkę i naliczyłem wiecej celnych podań Nilesa niż Jenkinsona przez całą pierwszą połowę.

Perez to ten który na tej stronie był uważany za transfer roku?

mateusz19191010 komentarzy: 130430.11.2016, 22:26

Chyba nie chcą wygrać, jest akcja a nie ma komu podać, jedynie Iwobi, Perez, Xhaka się coś starają, reszta to duże błędy w ofensywie robi.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 830.11.2016, 22:26

Maitland jest świetny.

DontCry komentarzy: 760830.11.2016, 22:25

Dobrze że Ramsey tak zwolnił bo jeszcze byłaby z tego kontra.

pumeks komentarzy: 2080830.11.2016, 22:25

Xhaka dobrze dziś gra.
Ox coś próbuje ale za mało.
Iwobi słabo.
Ramsey słabo. Zatrzymuje wszystkie akcje.
Reszta stoi i czeka na piłkę.

james68 komentarzy: 87730.11.2016, 22:25

Wenger o Jenkinsonie " Postawiłem na złego konia"

Lucas6Z komentarzy: 182230.11.2016, 22:24

Nie przeprosił???
Dzisiaj to oni wszyscy powinni na grochu klęczeć do 3 w nocy a Ramsey i Jenkins to już w ogóle w ognisku i skamlac żeby ktoś nie rozwiązał z nimi kontraktu.
On nie przeprosil... Będzie mi teraz dopiekac, skomentuj lepiej ruletkę na aut :D klown to przy tych dwóch panach i ich wyczynach na boisku poważny gość :)

Fabi44 komentarzy: 112130.11.2016, 22:24

I oczywiście zaczynają się ogarniać na ostatnie 10 minut :\\

cieniak14 komentarzy: 172830.11.2016, 22:24

Ox nie bedzie raczej klasowej swiaty pilkarzem, warunki ma, lecz niestety duzo zalezy od chlodnej glowy, ta akcja dla takiego zawodnika na takim poziomie to powinna byc seta, a nie metr nad bramka

schnor25 komentarzy: 1854630.11.2016, 22:24

PietrasM

Ja żartowałem, śmieszy mnie na siłę poprawianie sobie humoru po dzisiejszym blamażu, na własnym stadionie.

mallen komentarzy: 2123930.11.2016, 22:24

Nie wiem co jest gorsze w tym meczu - nasza gra czy komentarz?

executer1 komentarzy: 268430.11.2016, 22:24

michalal
O jakim jednym meczu ty mówisz?To jest jego czwarty mecz i każdy wygląda tak samo.Podanie,podanie,podanie i tak w kółko,zero zagrożenia pod bramką.Zapomniałem o Mustafim to jedyny dobry transfer tylko ze względu na poziom reprezentowany przez Pera i Gabriela.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 130.11.2016, 22:24

Friend gwiżdże dzisiaj tylko w jedną stronę...

schnor25 komentarzy: 1854630.11.2016, 22:23

OX w swoim stylu, idealna okazja na strzelenie kontaktowej bramki i Panu Bogu w okno. A nasi rezerwowi są jedynie dobrzy w tym, że odpowiada im rola rezerwowych...