Porażka w słabym stylu: Arsenal 0-2 Southampton

Porażka w słabym stylu: Arsenal 0-2 Southampton 30.11.2016, 21:51, Sebastian Czarnecki 686 komentarzy

Kanonierzy w mocno rezerwowym składzie nie byli w stanie przeciwstawić się mocnej, acz nieco odświeżonej kadrze Southamptonu. Święci urządzili londyńczykom prawdziwe piekło i po dwóch sprytnych trafieniach wygrali na Emirates Stadium 2-0. Podopieczni Arsene'a Wengera nie mieli w ogóle pomysłu na grę, wysunięty napastnik biegał wszędzie, tylko nie na szpicy, a ofensywne trio tak często wymieniało się pozycjami, że trudno było rozszyfrować, kto grał na jakiej pozycji. Jakby tego było mało, tuż boisko z kontuzją opuścił Mohamed Elneny.

Arsenal: Martinez - Jenkinson (64. Maitland-Niles), Gabriel, Holding, Gibbs - Coquelin, Elneny (43. Xhaka) - Reine-Adelaide (62. Chamberlain), Ramsey, Iwobi - Perez

Southampton: Forster - Martina, Yoshida, Van Dijk, Bertrand - Davis, Clasie, Reed (64. Hojbjerg) - Boufal (66. Sims), Long, McQueen

Podopieczni Arsene'a Wengera kolejny raz zaprezentowali się poniżej swoich możliwości. Oczywiście nikt nie będzie płakał z powodu odpadnięcia z najmniej prestiżowego angielskiego pucharu, ale w styl, w jakim zostało to zrobione, pozostaje wiele do życzenia. Londyńczycy co prawda nie grali swoim najmocniejszym składem, a w wyjściowej jedenastce pojawiło się kilku młodych zawodników i zmienników. Z drugiej jednak strony w kadrze było wystarczająco doświadczenia, by Świętym przynajmniej postawić jakikolwiek opór i poudawać, że chce się awansować do półfinału.

Co ciekawe, Arsenal od finału Pucharu Ligi w 2011 roku (przegranym z Birmingham) jeszcze ani razu nie awansował do półfinału. Nie od dziś tajemnicą jest, że Arsene Wenger traktuje te rozgrywki z przymrużeniem oka i szuka w nich okazji do przetestowania nowych rozwiązań i sprawdzenia innych zawodników, ale ponownie: można było przynajmniej nieco bardziej poudawać, że komukolwiek zależy na awansie.

Święci nie zagrali wcale jakiegoś wybitnego spotkania. Po prostu byli skuteczni, wykorzystali błędy rywala i wykorzystali swoje sytuacje. Wynik już w 13. minucie otworzył Clasie, który dobił zablokowany strzał Boufala i mocnym uderzeniem pokonał Martineza. 25 minut później wynik ustalił Ryan Bertrand, który wykończył zespołową akcję rozpoczętą fatalnym błędem Carla Jenkinsona. Anglik kolejny raz prezentował się poniżej jakiegokolwiek poziomu, przez co Arsene Wenger w końcu stracił cierpliwość i zastąpił go młodym Maitlandem-Nilesem, naturalnym skrzydłowym.

Warto jednak zauważyć, że młodzież zaprezentowała się dzisiaj dość kiepsko. Reine-Adelaide nie wniósł niczego do gry ofensywnej Arsenalu i nieudanie współpracował z resztą partnerów, Iwobi kolejny raz z rzędu zagrał poniżej poziomu z zeszłego sezonu, a Holding przeciętnie radził sobie z ofensywą rywala. Słabe zawody rozegrał także wracający po kontuzji Lucas Perez, który kolejny raz pokazał, że nie jest napastnikiem, którego oczekiwano w północnym Londynie. I nie chodzi tutaj o strzelone bramki czy kreowane sytuacje, a jego poruszanie się po boisku. Hiszpan znajduje się wszędzie, tylko nie na swojej pozycji, co w takim meczu jak ten z Southamptonem, jest nie do przyjęcia. Co innego szukać wolnego miejsca mając za sobą takich graczy jak Walcott i Alexis, którzy potrafią zdublować pozycję Alexisa, a co innego z młodymi Iwobim i Adelaide'em, którzy gorzej odnajdują się w polu karnym rywala. Można przecież zauważyć: ale chwila, przecież Sanchez również porusza się w podobny sposób i szuka sobie miejsca. Tyle że Chilijczyk jest zawodnikiem z najwyższej półki i potrafi to wykorzystać, zamienić w swoją zaletę i ostatecznie znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie, by wykończyć akcję. Perez musi się jeszcze tego poduczyć.

Kanonierzy rozegrali tragiczne spotkanie w pierwszej połowie, gdzie byli całkowicie bezradni i nie potrafili sobie stworzyć sytuacji podbramkowych, a w obronie popełniali proste błędy. Po przerwie z kolei za bardzo chcieli się rzucić do ataku, co tylko naraziło ich na jeszcze groźniejsze kontrataki ze strony rywala. Święci grali bardzo mądrze, kolejny raz zaprezentowali się wyśmienicie w defensywie i całkowicie zasłużenie awansowali do półfinału EFL Cup. Londyńczycy teraz muszą odpocząć, zregenerować siły i odpowiednio przygotować się do sobotniego starcia z West Hamem.

mistiqueAFC komentarzy: 2676930.11.2016, 23:51

Oglądam właśnie drugi sezon Black Mirror i w odcinku "White Bear" się zakochałem.Zaden mnie tak nie wkręcił jak właśnie ten

Muszę wam podziękować za to, że dzięki wam zdecydowałem się BM odpalić, bo serialu w tak specyficznym klimacie jeszcze nie widziałem

mar12301 komentarzy: 2315330.11.2016, 23:50

Ramsey w następnym meczu zagra razem z Coquelinem w środku, to prawie pewne.

Węger jest niereformowalny i ze swojego syna nie zrezygnuje.

Lucas6Z komentarzy: 182230.11.2016, 23:50

alexis1908
Ja myślę że tym razem Wenger sprawdzi go na bramce.
A nóż widelec tam odpali :D

Lucas6Z komentarzy: 182230.11.2016, 23:48

W dodatku te dupki najczęściej kibicują chelsea

gunners007 komentarzy: 954330.11.2016, 23:48

@WilSHARE
Nie, wszystko jest zależne od sytuacji.
Tak w ogóle, co sądzisz o grze Carla Jenkinsona?

alexis1908 komentarzy: 361430.11.2016, 23:48

W ogóle jak myślicie na jakiej pozycji w następnym meczu zagra Walijski czarodziej pomoc czy skrzydło ? bo to że zagra to nie ma wątpliwości :D

Lucas6Z komentarzy: 182230.11.2016, 23:47

Ja tam w życiu jestem uśmiechniętym typem ale wiesz mimo to jak zepsuje mi się jakaś część np w aucie to ja wymieniam na taką żeby jeździło :)
A smialbym się jeszcze bardziej gdyby w drużynie która kocham od dziecka grali piłkarze dostosowani to poziomu jej i jej kibiców ambicji. Widzisz kibic Arsenalu musi być uśmiechniętym pozytywnym człowiekiem - tak myślę bo gdyby było inaczej roztrzaskał bym brecha czaszki moich kumpli którzy od kilkunastu lat jebia że mnie, 4-go miejsca, jenkinsonow, ramseyow i co najgorsze z kurtki Wengera :)

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52430.11.2016, 23:43

Jakby widział niektóre komentarze, to mógłby podobnie zareagować.

macc komentarzy: 472830.11.2016, 23:42

"Klątwa faraona" dopadła egipcjanina.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 830.11.2016, 23:42

Wy w życiu też takie narzekacze i marudy jesteście? Przecież to bez sensu.

Lucas6Z komentarzy: 182230.11.2016, 23:40

No pewnie nie ma komu grać ze muszą grać kontuzjowani i to jeszcze tacy którzy na boisku nawet jak są zdrowi to wyglądają jakby im się coś połamali :( oj Nasz wielki Wu.... A miało być tak pięknie w tym sezonie

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 130.11.2016, 23:39

😁😁😁😁 🙌

Lucas6Z komentarzy: 182230.11.2016, 23:38

Posral się w majtki na rzadko jak zobaczyl rulete Ramseya w trybuny i musiał zejść z boiska.

fabregas1987 komentarzy: 2582230.11.2016, 23:37

Na weekend musi wyjść środek Xhaka-Coq, biorąc pod uwagę uraz Elnenego i tragikomedię jaką robi na boisku Walijski Maradona

alexis1908 komentarzy: 361430.11.2016, 23:36

Granit dobra zmiana powoli zaczyna przypominać gracza z Gladbach jeszcze kilka meczy od 1 minuty i będzie z niego ogromny pożytek :) Największa tragedia dziś to Ramsey nie potrafił podać strzelić i nawet dobrze przyjąć piłki :) O Jenkinsonie nawet nie ma co wspominać bo jak się patrze na jego grę to od razu kojarzy mi się mecz z United i sławetne 8-2 ...

NeverLie2Me komentarzy: 39230.11.2016, 23:34

OCB z Elnenym?

gunners007 komentarzy: 954330.11.2016, 23:33

Elneny'ego bolał brzuch, ale gdy go Wenger zapytał czy jest w stanie grać to Momo odpowiedział, że chce grać więc go Wenger wystawił. Tak to się u nas załatwia, szkoda tylko że żaden piłkarz nie powie prawdy że nie może grać bo wyjdzie na mało ambitnego i mięczaka oraz nie może zmarnować okazji do gry w I składzie więc będzie chciał grać co by się z nim nie działo.

Tak193 komentarzy: 17630.11.2016, 23:32

*O Guardiole chodziło mi jak jeszcze prowadził Barcelonę i ciągle klepali nie dało się oglądać tak samo jak Arsenalu przez ostatni miesiąc

Tak193 komentarzy: 17630.11.2016, 23:30

Ci piłkarze to żart ja nie wiem co oni mają w głowach, niektórzy grają parę lat na najwyższym poziomie a i tak popełniają te same błędy arsenal różni się od guardoli tym że czasami grają wspaniałą piłkę ale przeważnie nie wiedzą co się dzieje, graja bez taktyki jak by nie wiem zgłupieli czy co mecz do zapomnienia ale dla kibiców bo oni zapominają a potem znowu zagrają taką samą kupę co dziś niech nie zapominają zapomnieć to oni mogą o pucharze

Trequartista komentarzy: 536630.11.2016, 23:27

Ale Gabriel dzisiaj nieźle zagrał w odbiorze. Na prawej obronie możemy mieć z niego trochę pożytku.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 830.11.2016, 23:26

Retransmisja jest.

macc komentarzy: 472830.11.2016, 23:25

Wnioski:
Nie ma godnych zmienników na poziomie 1/4 EFL CUP.
W zeszłym roku odpadliśmy runde wczesniej tracąc w pierwszych 20 minutach Theo i OXa.

Jest progres

baranek19 komentarzy: 134130.11.2016, 23:24

A o 16 ze Stoke też jest na żywo za tydzień? czy o 20.30 powtórke dają

XandeR komentarzy: 970130.11.2016, 23:24

Czyli Elneny stwierdzil, ze nie chce mu sie juz grac z Jenkim i ze idzie do klopa?
Musk!

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 130.11.2016, 23:24

Ramsey gra ze złamanym placem, Elneny z biegunką. I się dziw człowieku, że to wyglądało jak wyglądało xD

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52430.11.2016, 23:22

Edward John Frank Howe. Niech wreszcie zostanie trenerem Arsenalu.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 330.11.2016, 23:20

Trener Komedianto - Dramaturg o ile można użyć takiego określenia po akcji z Elnenym

mistiqueAFC komentarzy: 2676930.11.2016, 23:18

Ludzie, a nasz mecz w sobotę będzie pokazywany c+, czy jesteśmy skazani na zagraniczne streamy?

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2230.11.2016, 23:16

arsenallord
Brak słów.
Puel dzisiaj pokazał Wengerowi jak się wygrywa takie mecze - solidna defensywą. Dwa wejścia w pole karne wystarczyły, by wygrali ten mecz.

Paweł Golański powinien udzielić lekcję Jenkiemu, jak dośrodkowywać piłkę z prawej strony boiska.

Barney komentarzy: 2100630.11.2016, 23:15

Jak zobaczyłem składy to już przed meczem pisałem, że to przewalimy i stało sie Soton kontrolował mecz.

mistiqueAFC komentarzy: 2676930.11.2016, 23:15

MU-Hull
Soton-LFC

Derby Anglii w finale? :D

Mihex komentarzy: 2360430.11.2016, 23:13

🗣 "@ElNennyM was sick before the game and I could see after 10 minutes that he wasn't right. He has no injury but he has a stomach problem"

Czyli jednak go nie tracimy. To dobrze, ale na WHU i tak nie chcę go w podstawowym składzie.

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11730.11.2016, 23:11

Czy nasz trener to poważny człowiek?

"Elneny was sick before the game and I could see after 10 minutes that he wasn't right. He has no injury but he has a stomach problem"

baranek
Z tym PP to jakieś żarty są, walą tą Wisłę na wszystkie możliwe sposoby...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.11.2016, 23:08

United v Hull

Tevez komentarzy: 408730.11.2016, 23:07

Użytkowin Kiepomen opowiada farmazony albo jest fanem talentu Coquelin'a.
Xhaka dzisiaj pokazał że tylko on jako jedyny z pomocników potrafił podać do przodu.
To na nim Wenger powinien teraz opierać skład.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 130.11.2016, 23:07

@anty_pzpn: Szacun za kupon, elegancja francja!!

anty_pzpn_ komentarzy: 337030.11.2016, 23:05

Przykro mi to mówić Panowie ale Arsenal dzisiaj dał mi zwycięstwo.... W szoku byłem ze taki kurs na świętych był.

Reine-Adelaide - 3
Ramsey - 2 (za dobry nawet na myszke miki)
Iwobi - 6
Lucas - 5

Szaka - 6
Niles - 6+ (młody ma talent)
OX - 5

Tak193 komentarzy: 17630.11.2016, 23:04

za takie mecze powinni pieniądze dawać na leczenie bo bardziej przez ich grę można zachorować niż przez zimę xDD

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 130.11.2016, 23:03

Toż Pogoń zagra z Wigrami w finale i znowu paprykarze dostaną w pyrkę od podlaskiej ekipy (Jaga 2010).

baranek19 komentarzy: 134130.11.2016, 23:02

Dwumecz Lech-Wisła to niezły wał. W pierwszym meczu Lech na 1-1 ze spalonego, dzisiaj przy 0-0 ewidentne czerwo dla Buricia, trzecia bramka ze spalonego.

Kiepomen komentarzy: 433830.11.2016, 23:02

Mihex
Polonisto szanowny, dziękuje że mi to mówisz ale w moim komentarzu błędu niema. Zrob sobie przerwe.