Porażka w szlagierze: Arsenal 0-3 Liverpool

Porażka w szlagierze: Arsenal 0-3 Liverpool 03.04.2021, 23:01, Jakub Całka 844 komentarzy

Dziś na The Emirates przyjechał zmagający się w tym sezonie z problemami i znajdujący się na 7. miejscu w tabeli mistrz Anglii - Liverpool. Wydawało się, że jest to najlepszy moment, by szukać swojej szansy na punkty w starciu z The Reds. Jeśli Arsenal miał jeszcze nadzieje na kwalifikację do europejskich pucharów poprzez ligę, to nie mógł pozwolić sobie na kolejną wpadkę i musiał ekipę Jurgena Kloppa pokonać. Podopieczni Mikela Artety nie wykorzystali jednak swojej szansy i zostali rozgromieni przez Liverpool 0-3.

Arsenal: Arsenal: Leno - Chambers, Holding, Gabriel, Tierney (46' Cedric) - Partey, Ceballos (58' Elneny) - Pepe, Odegaard, Aubameyang (77' Martinelli) - Lacazette

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Kabak(84' Williams), Philips, Robertson (61' Jota) - Fabinho, Thiago, Milner - Mane, Firmino(78' Wijnaldum), Salah

W pierwszej połowie gra toczyła się w większości w środku pola, lecz widać było znaczącą przewagę Liverpoolu. O przebiegu pierwszych 30 minut spotkania mówi sam fakt, że Kanonierzy nie byli w stanie oddać w nich ani jednego strzału oraz zaliczyli zaledwie jeden kontakt z piłką w polu karnym przeciwnika. Najpoważniejszą szansę na otwarcie wyniku w pierwszej części spotkania miał James Milner, który oddał groźny strzał zza szesnastki, lecz przeleciał on tuż obok słupka. Złe nastroje kibiców Kanonierów spowodowane złą grą pogłębiło zdarzenie z końcówki pierwszej połowy, w którego skutek z powodu kontuzji murawę opuścić musiał Kieran Tierney.

Początek drugiej połowy nie różnił się zbytnio od przebiegu pierwszej części - Liverpool dominował grę, a Arsenal szukał swoich szans z kontry. Losy spotkania odwróciła zmiana, którą przeprowadził w 61 minucie Jurgen Klopp. Na boisku pojawił się Diogo Jota i już 3 minuty po wejściu wykorzystał perfekcyjne dośrodkowanie Trenta Alexandra-Arnolda i wpisał się na listę strzelców. Nie minęło 5 minut i błąd Gabriela wykorzystał Mohamed Salah, który strzałem po ziemi pokonał będącego dziś w nienajlepszej dyspozycji Bernda Leno. Niemiec zrehabilitował się za błąd przy drugiej bramce w 74 minucie, kiedy obronił sytuację sam na sam z Salahem, lecz nie był w stanie nic poradzić na strzał Diogo Joty, który w 82 minucie wykorzystał chaos w polu karnym Kanonierów i podwyższył wynik, a zarazem swój dorobek strzelecki w tym spotkaniu. Ekipa Mikela Artety zdecydowanie nie może być zadowolona ze swojej dzisiejszej dyspozycji oraz może już praktycznie zapomnieć o kwalifikacji do europejskich pucharów, chyba że wygra Ligę Europy. Sam Hiszpan oraz jego podopieczni nie mogą jednak długo opłakiwać porażki i muszą już zacząć przygotowania do bardzo ważnego czwartkowego spotkania ze Slavią Praga.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Jakub Całka źrodło: Własne
Craz komentarzy: 359603.04.2021, 23:19

@Dominik11: Dominik to był sarkazm. Zaraz wyjdą Ci którzy wyzywają od płaczków wkurzonych kibiców i będą przekonywać że jest dobrze i wszystko idzie w dobra stronę

Arsenal2004 komentarzy: 380303.04.2021, 23:18

@chicken1990: aż tak dużo ? Nie spodziewałem się xd

Filsok komentarzy: 703.04.2021, 23:18

@chicken1990: zaskakująco wysoki, sądziłem, że będzie coś koło 0,02

To jest smutne co się dzieje z tym klubem już od kilku lat :(

mel75 komentarzy: 71103.04.2021, 23:17

@Patrzys1985: @Patrzys1985 napisał: "Jeszcze 8 meczy i koniec tych udręk...."
No , może powinni kolejne osiedle zbudować zamiast boiska bo piłka to nie nasza branża.

chicken1990 komentarzy: 120903.04.2021, 23:17

Współczynnik xG Arsenalu z dzisiejszego meczu - 0,09

XandeR komentarzy: 971103.04.2021, 23:17

Dajcie Artecie szanse, ma przecież fajna fryzurę i robi dobra kawę

Sysiu25 komentarzy: 23303.04.2021, 23:17

Chciałem coś napisać,ale ten mecz był tak żałosny w wykonaniu Arsenalu że już mi się odechciało cokolwiek komentować,za to Życzę Dużo Zdrowia na Święta jak i po nich .Jak najmniej stresu, związanego z naszą drużyną.Pozdrawiam.

Dominik11 komentarzy: 2021503.04.2021, 23:17

@Craz napisał: "Chorągiewki*"

Wolę być chorągiewką niż ślepo wierzącym kibicem w amatora co ciągnie klub w dół.

Co z tego że Arteta ładnie gada do mediów, jak na boisku tego nie widać.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 303.04.2021, 23:16

Widzę, że chłopy z kanonierzy.com dalej nie potrafio zedytować głównego posta.

Zara zrobimy zrzutkę na kurs html.

Patrzys1985 komentarzy: 15903.04.2021, 23:16

Jeszcze 8 meczy i koniec tych udręk.....

bizooon komentarzy: 698003.04.2021, 23:15

@enrique napisał: "No tak, jak komuś potrzebne jest przełamanie to na kłopoty najlepszy Arsenal..."
Niestety, tak jest od lat. Jora kot. Bez niego to nie wiadomo czy by dali radę

Arsenal2004 komentarzy: 380303.04.2021, 23:15

@KapitanJack10: już dawno uciekło..

Ech0z komentarzy: 1043003.04.2021, 23:14

Arsenal był pierwszym klubem któremu Liverpool strzelił więcej niż 2 bramki od 22 meczów

Arsenal2004 komentarzy: 380303.04.2021, 23:14

chciałbym wrócić do czasów jak się z nas wszyscy nabijali że Arsenal wiecznie jest na tym 4 miejscu.

gabrys80COYG komentarzy: 43603.04.2021, 23:13

@gabrys80COYG: *miejscu

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52403.04.2021, 23:13

Pal licho wynik. Będący w kryzysie Liverpool robi z Arsenalem, co chce. Do tego po naprawdę średnim spotkaniu w wykonaniu The Reds. A Kanonierzy nawet przez moment nie protestowali.

gabrys80COYG komentarzy: 43603.04.2021, 23:12

dwa mecze i spokój do sierpnia, jedyne co mnie może potem ucieszyć to wykopanie Artety, nie mam nic do niego, i za 5 lat może być genialnym trenerem czego mu życzę, ale klub taki jak Arsenal po prostu musi pokazać drzwi trenerowi po 8 i 10 (lub niżej) miejscem w lidze.

Craz komentarzy: 359603.04.2021, 23:12

Chorągiewki*

bizooon komentarzy: 698003.04.2021, 23:11

@KapitanJack10 napisał: "Top4 ucieka :/"
Top8 ucieka

enrique komentarzy: 1932303.04.2021, 23:11

No tak, jak komuś potrzebne jest przełamanie to na kłopoty najlepszy Arsenal...
Meczu nie widziałem ale patrząc na wynik to w sumie się cieszę bo ominęło mnie sporo wkur... się.

mlodykanonier komentarzy: 150203.04.2021, 23:08

Liga już skończona, jeszcze wpierdziel w LE i wakacje.

Arczi komentarzy: 29403.04.2021, 23:08

@12thierry14: Holding, Leno, Laca, Odegaard, Arteta zapomniałś dodać :) Ogrodnicy przynajmniej dobra robote zrobili i trzeba wspomnieć, ze na meczu ich nie było zupelnie jak naszych grajków :D

Arsenal2004 komentarzy: 380303.04.2021, 23:08

@rafal1990: W ogóle nie walczyli nic a nic, stali jak kołki

SemperFidelis47 komentarzy: 53903.04.2021, 23:07

Kibicuje Arsenalowi 16 lat , nieorzumiem jednak filozofia i tego co się dzieje . Mam dosyć ten klub wprawia mnie w opętanie. Czekam na dzień cały mecz po czym dostajemy lanie 0:3 z Live z Inaki i Okabakiem w obronie. ja już nie wierzę w ten klub. Nabijamy się z Chelsea po czym jesteśmy dramatem w obronie. Już nie wiem czy to problem Artety czy filozofi jednak to jest dramat . Arteta jest ponad rok i 0:3 u SB z osłabionym Live to trzeba wziąć na klatem Ja już nie mam siły na ten nieporadny klubem . Ehhh a mecze się już 16 rok. Dobranoc. Moja psychika bycie kibicem Arsenalu jest dramatyczna. Dalej zyjmy The Invicebles

Spejsik komentarzy: 343603.04.2021, 23:07

@rafal1990 napisał: "Czy nasza gra była tak słaba jak wynik?"
Była jeszcze gorsza niż wynik.

jedi133 komentarzy: 148103.04.2021, 23:07

Miewamy dobre mecze, a bywa jak dziś. Totalna kupa. Jakby na boisko nie wyszli. Jednego dnia jesteśmy w stanie ograć United, innego dostać słuszne baty od powiedzmy Burnley. Co to oznacza? Kulejącą mentalność. Niestety. Bo potencjał w graczach jest.

gabrys80COYG komentarzy: 43603.04.2021, 23:07

@rafal1990: nie walczyli, była słaba w c**** xd

Arsenal2004 komentarzy: 380303.04.2021, 23:07

Jak będziemy co roku zaliczali regres to w końcu wygramy Ligę... ale w Championship

rafal1990 komentarzy: 39703.04.2021, 23:06

nie miałem możliwosći oglądania meczu w tym tygodniu.Czy nasza gra była tak słaba jak wynik? czy walczyli nasi?

Spejsik komentarzy: 343603.04.2021, 23:06

Niby człowiek będzie się cieszył z wyeliminowaniu Slavii, jednak z drugiej strony będzie to oznaczało pozostanie Artety :/

12thierry14 komentarzy: 20103.04.2021, 23:06

Pepe Ceballos Auba Chambers dali ciała

TakKrzysiu komentarzy: 893803.04.2021, 23:05

Jeśli w następnym meczu w składzie wyjściowym będzie Auba lub Ceballos (nad Willianem się jeszcze zastanawiam, bo ostatnio coś tam w po wiekach wniósł) to nie oglądam, bo to niezgodne ze mną jako kibicem.

gbn komentarzy: 380503.04.2021, 23:03

Ile jeszcze czeka nas chudych sezonów ? Czy będzie jeszcze gorzej czy w przyszłym sezonie cokolwiek się zmieni ?

zdyp komentarzy: 457703.04.2021, 23:02