Porażka z beniaminkiem, Brighton 2-1 Arsenal

Porażka z beniaminkiem, Brighton 2-1 Arsenal 04.03.2018, 15:19, Łukasz Wandzel 3417 komentarzy

Ostatnio Arsenal uległ dwukrotnie ekipie Manchesteru City, ale dzisiejszego popołudnie zaprezentował sie jeszcze słabiej i nie pokazał charakteru nawet w starciu z beniaminkiem. Drużyna Brighton & Hove Albion wygrała z piłkarzami Arsene'a Wengera, pokonując ich 2-1 na własnym stadionie. Wszyscy wiedzą, że w szatni londyńskiego klubu dzieje się źle, lecz zastanawiające są powody, jakie kryją się za postawą zawodników The Gunners. W zeszłym tygodniu można było utrzymywać, że podopieczni Pepa Guardioli są najlepszym zespołem w Anglii, aspirującym zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Co jednak, gdy przegrywa się z drużyną ze środka tabeli? Po dotkliwych porażkach z City Arsenal był zmuszony do tego, by zaprezentować się lepiej i tłumaczenie się słabą formą w meczach wyjazdowych nie jest już raczej na miejscu. Nawet jeśli piłkarze mają świadomość, że sezon w Premier League się dla nich skończył, a o top four mogą sobie tylko pomarzyć, powinni się postarać dla kibiców. Chyba że grają tak po to, żeby wymusić zwolnienie trenera...

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Arsenal: Cech - Chambers (83' Nketiah), Mustafi, Koscielny, Kolasinac - Xhaka, Wilshere - Mchitarian (83' Bellerin), Özil, Iwobi (74' Welbeck) - Aubameyang.

Brighton: Ryan - Schelotto (69' Bruno), Dunk, Duffy, Bong - Propper, Stephens, Knockaert (77' March), Gross (86' Kayal), Izquierdo - Murray.

Brighton to ekipa idealna, żeby powalczyć o zwycięstwo i podbudować się przed wyzwaniem, jakie czeka Kanonierów w Lidze Europy. Tym bardzie trudno zrozumieć, dlaczego piłkarze Arsene'a Wengera dali sobie strzelić bramkę już w pierwszych minutach meczu, kiedy to Petra Cecha pokonał Dunk, wykorzystując zagranie z rzutu rożnego. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia w szatni i na boisku, widać słabą siłę mentalną zawodników. Notoryczne tracenie goli nie może być tłumaczone słabą formą na wyjazdach.

Na moment przed straconym golem The Gunners prezentowali się jak zwykle, czyli wydawało się, że przejęli inicjatywę. Otwarcie wyniku i prowadzenie objęte przez gospodarzy obróciły to spotkanie do góry nogami. Wymienić wystarczy kilka realnych sytuacji na trafienie do siatki, których Kanonierzy nie potrafili sobie stworzyć, a którymi Brighton raczył swoich fanów. Jedną z groźniejszych była sytuacja, kiedy po błędzie Iwobiego Mewy przejęły futbolówkę i Petr Cech zmuszony został do ratowania swojego zespołu.

Czeski bramkarz nie był jednak bohaterem sytuacji, w której Glenn Murray podwyższył korzystny rezultat dla swojego zespołu. Angielski napastnik, znajdując się polu karnym, strzelił głową i mógł już celebrować gola. W tej sytuacji źle zachowało się kilku graczy Arsenalu. Laurent Koscielny oraz Shkodran Mustafi nie zdołali powstrzymać przeciwnika, mimo podwójnego krycia. Petr Cech nie pomógł w tej sytuacji, bo jego próba złapania piłki pozostawiała wiele do życzenia.

Najgorsze jest to, że podopieczni Wengera po stracie bramki nie potrafili się podnieść przez znaczną część pierwszej połowy. Mentalność Kanonierów została podłamana i nie mieli pomysłu na przełamanie się. Na murawie powinno być odwrotnie, biorąc pod uwagę umiejętności piłkarzy z Londynu. Chodzi nie tylko o wynik, ale także o liczbę groźnych sytuacji, których brakowało ze strony gości.

W drugiej połowie Arsenal zaczął swoją pogoń za korzystnym wynikiem, ale przeciwnicy nie ułatwiali mu zadania, ponieważ sami chcieli atakować. Dopiero po około dziesięciu minutach można było zobaczyć, że to przeważnie Kanonierzy utrzymywali się przy piłce na połowie rywala. Tę roszadę w stronę bramki bronionej przez Ryana przerwało brutalnie wyglądające starcie Seada Kolasinaca i Ezequiela Schelotto. Włoski zawodnik argetyńskiego pochodzenia mocno ucierpiał, kiedy obaj piłkarze starali się walczyć o piłkę. Szczęśliwie, ta sytuacja nie skończyła się tragicznie. Przede wszystkim Schelotto był przytomny i opuścił boisko przy pomocy ludzi z zespołu medycznego, a później oglądał mecz z ławki rezerwowych. Z kolei bośniacki obrońca londyńczyków mógł się cieszyć, że nie obejrzał za to zagranie drugiej żółtej kartki.

Sytuacja ta zajęła nieco czasu, na pewno też wytrąciła z rytmu oba zespoły, na czym gorzej wyszedł Arsenal, ponieważ to on musiał odrabiać stratę. W końcówce na murawie zjawił sie m. in. Eddie Nketiah, ale to Brighton trafił do siatki. Glenn Murray mógłby się wpisać na listę strzelców po raz drugi, jednak podający mu partner, José Izquierdo, znajdował się na pozycji spalonej, przez co gol nie został zaliczony. Przykro stwierdzić, ale była to jedyna godna odnotowania akcja w ostatnich minutach meczu. Zazwyczaj Arsenal, którego dręczy niemoc w ofensywie, walczy chociaż do samego końca. Tym razem oglądaliśmy piłkarzy zrezygnowanych, którym w zasadzie wszystko jedno.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Brighton & Hove Albion!

Brighton & Hove AlbionPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

Aden komentarzy: 98307.03.2018, 22:09

@TomekO: Hmmm... pomału Huawei P8 umiera, więc można by się nad Priv głębiej pochylić.
Dzięki za info :D

pumeks komentarzy: 2080807.03.2018, 22:09

25 minut to dużo czasu....

praptak komentarzy: 882107.03.2018, 22:09

o, bramka. Więc tym bardziej

DontCry komentarzy: 760807.03.2018, 22:09

Piękny dwumecz. Fenomenalnie się to ogląda.

Gerwciu komentarzy: 372207.03.2018, 22:08

Dawać Totki

lays komentarzy: 3987107.03.2018, 22:08

Tak patrze i wiadomo nie cierpie TOttenhamu, ale jak patrze na to Juve jak graja i jak mieliby to przejsc to czulbym lekki niedosyt D Tottenham ich bije w kazdym aspekcie

praptak komentarzy: 882107.03.2018, 22:08

Zobaczcie ile może dać reakcja trenera. Weszło 2 zawodników po 60 min i od razu 2 groźne akcje, mimo że do tej pory Juve stypiło.

TomekO komentarzy: 275007.03.2018, 22:07

@pauleta19: Strasznym rozczarowaniem jest Dybala. Jest na niego taki hype a właściwie nie wiadomo dziś dlaczego....

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 507.03.2018, 22:06

Od kiedy sąsiadem United jest Chelsea? Spójrz najpierw kto jest autorem tego cytatu.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11707.03.2018, 22:06

Dybala, tak jak z Lazio, fatalnie. Tylko tam raz zrobił różnicę.

DontCry komentarzy: 760807.03.2018, 22:06

Juve wygląda jak przeciętna drużyna, przy świetnie zorganizowanym Tottenhamie. Pochettino wzorowa robota.

Mihex komentarzy: 2360407.03.2018, 22:06

Dybala do Barcy! xD

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.03.2018, 22:03

Juve 60 minut tego meczu i 70 minut poprzedniego gra tak jakby prowadziło 5-0. Tymczasem muszą strzelić dwa gole. Straszne rozczarowanie.

Alonso komentarzy: 1282407.03.2018, 22:02

@hot995: do tego sąsiada co ma wyniki i fajny styl, Chelsea ma średni do oglądania styl moim zdaniem

gnabry_ komentarzy: 5709 newsów: 107.03.2018, 22:01

Tylko mnie irytuje ten Barcali?

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 507.03.2018, 22:01

@Alonso:

Atletico i jakieś 150 innych zespołów również. Co to ma do rzeczy?

Mihex komentarzy: 2360407.03.2018, 21:59

Dobra Marciniak wybaczam ci bycie kaloszem dzisiaj. Kartka dla Alliego to profilaktycznie powinna być co mecz :D

Womanizer komentarzy: 991607.03.2018, 21:56

Dobrze że Khedira do nas nie trafi bo ten koleś aktualnie poziom dna reprezentuje. Ani szybkości, ani kreatywności, ani dryblingu, ani strzału z dystansu. Dembele mu pokazuje kolejny mecz jak sie gra w piłke.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 507.03.2018, 21:55

"W dzisiejszych czasach ciężko mieć wyniki+fajny styl.".

Daleko szukać nie musisz. Zobacz u sąsiada.

rosiu71 komentarzy: 77007.03.2018, 21:55

Mam nadzieję że totki wygrają LM :)

Lolke komentarzy: 37807.03.2018, 21:54

Klimat bywa zmienny, ale to Dembele powinien grać dla Arsenalu, a Xhaka dla Spurs. Gość robi niesamowitą różnicę.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.03.2018, 21:54

Fabregas po odejściu z Arsenalu już nigdy nie grał tak dobrze.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5007.03.2018, 21:53

@Alonso: Nie wiedziałem że trollujesz

DexteR_000 komentarzy: 764007.03.2018, 21:53

@notopyk: Imo Fabs utrzymal poziom, ale nie zrobil progressu.

A Nasri? chlop w wieku 30 lat idzie do jakiegos tureckiego klubu ktory jest blizej spadku niz gry w pucharach. No chyba tak to nie powinno wygladac jesli zrobil progress.
Ja tak samo koncze i lece na polowke.

TheBestGooner komentarzy: 358407.03.2018, 21:52

@marcingus1
fifti-fifti

TomekO komentarzy: 275007.03.2018, 21:52

@Aden: Powiem Ci tak że od 1200 do 2000. Ja planuje na nowego (ewentualnego zastępczego planuje tak z 1500 wydać - oczywiście z faktura i na gwarancji dwuletniej). Używka tak od 7 stówek sie zaczynają ale czy warto kupować przy takiej niewielkiej różnicy nie wiem.
Jeżeli Ci telefon odpowada to nie bałbym się zakupu bo cena już jest normalna a kopiujesz flagowy telefon może dwu letni ale dalej jego forma oraz wykonanie jest trochę ponad czasowe. Zawsze jak spotykam kogoś z BB to mam uczucie przynależności do jakiegoś wąskiego grona wybrańców :)

gnabry_ komentarzy: 5709 newsów: 107.03.2018, 21:52

Gruby.

marcingus1 komentarzy: 117807.03.2018, 21:51

Barzagli jest taki przypakowany czy gruby?

AlexVanPersie komentarzy: 806407.03.2018, 21:50

@Marioht:

Napisałem, ze to MOJA topka, więc nie muszę uzasadniać trofeami.

Chodzi mi o sposób gry, dobór zawodników, taktyki.

Biorąc pod uwagę,, ze w ligach rządzą takie potęgi jak Bayern i City, to ci trenerzy robią niesamowitą robotę.

Ogląda się to pysznie, równowaga między obroną a atakiem. Genialna druga linia plus niesamowite wprowadzanie młodych.

To co lubię najbardziej w futbolu.

notopyk komentarzy: 347507.03.2018, 21:49

@DexteR_000: jestem zdania że fabs zrobił progres.

To moje zdanie, kazdy ma inne :) ja uciekam na drugą połowę i w kime, rano do pracy :) miłego wieczoru wszystkim ;)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.03.2018, 21:49

@JaanMat:

Ale w czym on jest dobry? Ma dobre warunki i dużo biega. Sukcesy go bronią, ale czy jego zespoły osiągają sukcesy bo on jest taki dobry czy to on osiąga sukcesy bo gra w wielkich klubach. Jestem bliżej tej drugiej wersji.

praptak komentarzy: 882107.03.2018, 21:48

@notopyk: Bo impre nie wie że nie ważne jak facet zaczyna, tylko jak kończy xD \ciekawe czy sie na mnie wkurzy troche