Powrócić na zwycięską ścieżkę, Arsenal vs Southampton

Powrócić na zwycięską ścieżkę, Arsenal vs Southampton 22.11.2013, 22:12, Marcin Stefaniak 990 komentarzy

Mecz rozpocznie się o godzinie 16:15 ze względu zakłóceń pracy linii metra Piccadilly Line i związanym z tym faktem dojazdem fanów na stadion.

Po jakże męczącej dla wszystkich fanów angielskiej piłki przerwie reprezentacyjnej już jutro zawodnicy powrócą na boiska Premier League, by na dobre zaangażować się w walkę o punkty w najlepszej lidze świata. Kanonierzy dosyć szybko, bo już w sobotnie popołudnie, będą mogli zrehabilitować się po bolesnej porażce z Manchesterem United, jednak czeka ich trudne zadanie, gdyż podejmą na własnym stadionie zaskakująco dobrze spisujące się w tym sezonie Southampton.

Mimo dopiero drugiej porażki w obecnych rozgrywkach, podopieczni Wengera nadal liderują w tabeli angielskiej Premier League. Po serii ciężki spotkań niektórzy zawodnicy mieli czas na chwilę wytchnienia, gdyż nie zostali powołani do kadr i odpoczywali w północnym Londynie. Drużyna miała zatem również chwilę na skorygowanie błędów z meczu na Old Trafford.

Tym razem jednak Kanonierzy nie będą musieli mierzyć się z rywalem na trudnym terenie, co więcej, zagrają oni na The Emirates, gdzie w tym sezonie radzą sobie nadzwyczaj dobrze. Poza blamażem na inaugurację sezonu z Aston Villą, Arsenal stracił w czterech ligowych meczach na własnym stadionie tylko dwa gole i zgarnął komplet oczek. Na pierwszy rzut oka podopieczni Pochettino nie radzą sobie tak dobrze na wyjazdach, gdyż wygrali tylko dwa z pięciu spotkań rozgrywanych w delegacji. Z drugiej strony Święci byli w stanie pokonać Liverpool na Anfield i wywieźć jeden punkt z Old Trafford.

Ogólnie obie drużyny mierzyły się 82-krotnie we wszystkich rozgrywkach. 43 razy wygrywał Arsenal, 16-krotnie górą byli Święci, a 23 razy mecz kończył się podziałem punktów. W ostatnich latach aż dwukrotnie Kanonierzy wygrywali 6-1 na własnym stadionie, raz na Highbury, raz na The Emirates, jednak przy obecnej formie zawodników z St. Mary Stadium trudno liczyć na powtórkę rezultatu z sezonów 2002/03 i 2012/13. Mimo wszystko to podopieczni Wengera pozostają faworytem do zwycięstwa w jutrzejszym pojedynku, szczególnie, że ostatni triumf Świętych na stadionie Arsenalu miał miejsce w 1987 roku.

Sytuacja kadrowa The Gunners powoli wraca do normy, choć nadal kontuzjowani są Lukas Podolski czy Alex Oxlade-Chamberlain, a z powodu kartek nie zagra Mathieu Flamini. Na szczęście w kadrze Arsenalu na jutrzejsze spotkanie wreszcie znajdzie się skrzydłowy, czyli w tym przypadku Theo Walcott. Oprócz Anglika do składu na pewno powróci Per Mertesacker. Niemiec, który nie zagrał na Old Trafford z powodu choroby, szybko wrócił do formy i zdołał nawet strzelić bramkę w towarzyskim spotkaniu z Anglią. Bliski powrotu do gry jest również Tomas Rosicky. W ekipie Świętych na pewno zabraknie Jacka Corka, który nabawił się urazu kostki, jednak do zdrowia wraca Gaston Ramirez.

Podsumowując, w jutrzejszym spotkaniu podopieczni Wengera będą mieli okazję do powrotu na zwycięską ścieżkę i przygotowania się mentalnie do wtorkowego pojedynku z Marsylią. Goście na pewno nie złożą broni i będą gotowi do walki o pozostanie na podium. Dodatkową motywacją będzie dla nich fakt, że dzięki zwycięstwu będą mogli zrównać się punktami w tabeli z Arsenalem. Ostatecznie jednak to podopieczni Wengera powinni udowodnić coś swoim fanom i po raz kolejny pokazać, że w tym sezonie celują w coś więcej, niż tylko miejsce w pierwszej czwórce angielskiej Premier League.

Rozgrywki: 12. kolejka Premier League

Data: 23 listopada 2013 roku, godzina 16:00 czasu polskiego

Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium

Składy Kanonierzy.com:

Arsenal: Szczęsny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Wilshere, Arteta – Özil, Ramsey, Cazorla – Giroud.

Southampton: Boruc - Clyne, Fonte, Lovren, Shaw - Wanyama, Schneiderlin - Ward-Prowse, Lallana, Rodriguez - Lambert.

Typ Kanonierzy.com: 2:1

SouthamptonZapowiedź autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
FadeIn komentarzy: 354723.11.2013, 17:23

No i chyba nie było spalonego

Szogun komentarzy: 28670 newsów: 323.11.2013, 17:21

Gnabry tak a Theo na ostatnie 10 min.Jest jeszcze Rosa wiec nie ma presji zeby go wpuszczac na dluzej.

cakE256 komentarzy: 221723.11.2013, 17:21

goodcast.tv/canalsport.html#

Sztofort komentarzy: 259623.11.2013, 17:21

@Jimmy - dzieki, wlasnie cos mi nie pasowalo bo wrocil z tej kontuzji a go nie ma ;o

AFCyeah komentarzy: 26923.11.2013, 17:20

Wojtek i Kosa brawo. Ja bym spróbował Gnebryego i Wolcotta a Ozil im równolegle by zagrywał. Ciekawe czy to by wyszło...

cakE256 komentarzy: 221723.11.2013, 17:20

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 223.11.2013, 17:20

No Gnabry zdecydowanie powinien znaleźć się od początku w miejsce Santiego...

Mam nadzieję, że w przerwie lub do ok.60 min Wenger da młodemu szansę.

FadeIn komentarzy: 354723.11.2013, 17:20

Jeżeli strzelimy drugą bramkę to nie wpuszczałbym Theo tylko Gnabryego, Monreala i Vermę. Nie ma co niech odpocznie jeszcze bo będzie jeszcze nawrót i co wtedy.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078423.11.2013, 17:20

sztofort
we wtorek będzie, bo tylko za kartki wyleciał na jeden mecz

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078423.11.2013, 17:19

Wenger zmian w przerwie nie robi, ale nie mam nic przeciwko, żebyśmy kończyli mecz z Theo i Ganbrym na skrzydłach

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50323.11.2013, 17:17

Arteta nie może zejść, bo nie ma kto go zmienić. A defensywy ktoś musi pilnować.

cakE256 komentarzy: 221723.11.2013, 17:17

a ja chciałbym w 2 polowie zobaczyc gnabrego theo i verme no ale 2 ofensywnych graczy ? wenger? phii :P

shark31 komentarzy: 601323.11.2013, 17:16

Santi skutecznosc podan 65%...

TakKrzysiu komentarzy: 893623.11.2013, 17:16

Szkoda, że Flama nie ma, Arteta sobie troche nie radzi. Gnabry i Theo przydaliby sie na ostatnie 15-20 min (przy korzystnym wyniku), wówczas Soton musieliby sie odkrywać, doszloby zmeczenie, a szybkosc wspomnianej dwójki dodatkowo mogłaby pogrążyć naszego rywala.

FadeIn komentarzy: 354723.11.2013, 17:16

Arsenal23

Nie słyszałeś tego? Boże, Boże, Boże, Bożenko to przecież kultowy teks jak "Chodź tu pytam się" lub "Szłem łąką..." ale to żart. Mówie normalnie :)

Theo10 komentarzy: 828523.11.2013, 17:15

Z tego co widzę, to w graczach na "+" prawie nikt nie wymienia Szczesnego. A te dwie interwencje to na prawdę była klasa światowa.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 123.11.2013, 17:15

NineBiteWolf, a lob wilsherea? nie zdazyles zobaczyc? ;p

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.11.2013, 17:14

Rudzki z wąsem 20 lat starzej wygląda.

MrJapJap komentarzy: 26923.11.2013, 17:14

Z jednej strony dobrze, że prowadzimy z drugiej źle, bo po błędzie Boruca.
Bramkarza , który dla Świętych sam zdobył kilka punktów wyśmieje cała Anglia.

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 223.11.2013, 17:14

A już myślałem..

Mikel tyle, że raz czy dwa skiksował, poza tym nie ma tragedii jak to określacie. Cazorla ładnie klei. Obaj posyłają ładne long passy. Więc moim zdaniem dramatyzujecie.

Gnabry czy Rosa oczywiście mogą wejść, bo są w dobrej formie, ale zmiany w przerwie byłby za surowe.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 723.11.2013, 17:13

szkoda ze strzał/pośrodkowanie wilshere nie wpadł/o

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 123.11.2013, 17:13

juz się zaczynam przyzwyczajać do tego że jak giroud kogoś muśnie to sędzia gwiżdże faul. Santi pod formą, za niego w 60 minucie powinien wejść Walcott

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 123.11.2013, 17:13

Hoovelid żółtą dostał

tyson880 komentarzy: 1049623.11.2013, 17:12

Ozil ożył. Widać świeżość w grze. Giroud, Kosa i Wilshere na plus. Po przerwie Rosa i Gnabry. Szkoda, że Benio nie gra od pierwszej minuty. Chłopak na to zasługuje.

Sztofort komentarzy: 259623.11.2013, 17:12

Na plus: Giroud, Jacek i mimo wszystko Ozil (mialby asyste i dobrze lata tam na prawym skrzydle)

Na minus: Santiego nie widac w ogole, Arteta dzisiaj kompletnie zdekoncentrowany

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.11.2013, 17:12

Srodek pola nie istnieje. Ramsey gdzies stoi w ataku i Arteta musi podawac na kilkanascie metrow.

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 223.11.2013, 17:12

Na oficjalnej jest, że Hooveild cz ktoś czerwo dostał. Czy to prawda?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 223.11.2013, 17:12

FadeIn

"Skąd ty mieszkasz ?" Bez komentarza

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078423.11.2013, 17:11

Szczerze to jestem spokojny o tyły, bo nasza obrona w połączeniu z Wojtkiem to mur

rabov komentarzy: 29723.11.2013, 17:11

docencie przerzuty cazorli i artety do sagny. napedzaja ataki

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3423.11.2013, 17:10

Ten mecz przypomina mi trochę 1 połowę spotkania z Norwich. Na początku cisnęliśmy, potem jednak przeciwnik miał więcej z gry. No cóż, bardzo jestem zawiedziony postawą Artety i Cazorli. Grają oni tragiczny mecz, a Mikel prawie asystował Lallanie ;p Trzeba na drugą połowę wyjść w pełni skupienia i strzelić drugą bramkę.

ArseneAl komentarzy: 2341723.11.2013, 17:10

Fijo za Cazorlę i gramy z kontry.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 123.11.2013, 17:10

Mikel ma problem bo bardzo szybko doskakują,ale jest dobrze. Teraz tylko wpuścić kogoś kto szarpnie i nie pozwoli grać tak wysoko Soton.

FadeIn komentarzy: 354723.11.2013, 17:10

Arsenal23

TERA? skąd ty mieszkasz ? :-) lol

Hadoidoefi komentarzy: 3723.11.2013, 17:10

Mogę prosić o link do transmisji ? Dopiero co wstałem...i przeoczyłem moment podawania linków ;/

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 223.11.2013, 17:10

Hahahahhahahahahahahah

Leehu komentarzy: 1049623.11.2013, 17:10

Dobre oddaliśmy 3 strzały 2 poszły w słupek a jednen to była bramka Giroud. Szkoda że strzał Ramseya nie wpadł bo to byłaby bramka miesiąca. ;P

Ma3ie21 komentarzy: 160223.11.2013, 17:10

Obrońcy znów świetnie doskakują.

Theo10 komentarzy: 828523.11.2013, 17:10

Szczęsny MOTM jak na razie - te dwie obrony były genialne. Z przodu też to nieźle wygląda, dobry mecz Giroud, Ozila, Aarona. Wilshere też nieźle. Kuleje natomiast pozycja DMF. Arteta dzisiaj słabiutko.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 123.11.2013, 17:10

Czekam na Theo bo Ozil dzis ladnie gra :D

Koen komentarzy: 86123.11.2013, 17:09

Nie gramy porywających zawodów, także prowadzenie może cieszyć, aczkolwiek sytuacji parę już było. Niestety Cazorla po kontuzji nie może wrócić do formy, wypadałoby go nawet i w przerwie zmienić.
Osobną sprawą jest jeszcze dzisiejsze sędziowanie - Clattenburg pozwala na zdecydowanie za dużo - Wanyama czy Hooiveld powinni już biegać z kartkami :

shark31 komentarzy: 601323.11.2013, 17:09

W ofensywie dobrze tylko Ozil i Giroud. Defensywa dobrze. Arteta i Santi slabiutko.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 123.11.2013, 17:09

Może Rosa albo Theo na boisko za Santiego.