Pozostało walczyć. Arsenal - Manchester United

Pozostało walczyć. Arsenal - Manchester United 31.12.2019, 18:24, Kamil Garczorz 2453 komentarzy

Spotkanie z Chelsea przyniosło wiele emocji. Z początku pozytywnych, z których przerodziły również te negatywne w końcówce meczu. Jakże długo na te emocje musieliśmy czekać. Pomimo tego, że Arsenal doznał porażki w derbach, niecierpliwie czekamy na kolejny mecz Arsenalu. W Nowy Rok rywalem Kanonierów będzie Manchester United, a zwycięstwo będzie miłym rozpoczęciem kolejnego roku oraz szansą na zapomnienie tego, co już za nami.

Piłkarze Arsenalu w dwóch poprzednich meczach wlali w kibiców trochę nadziei na lepszą przyszłość, co prawda żadnego z tych starć nie udało się wygrać, ale mogliśmy dostrzec zalążek drużyny, a piłkarze, którzy byli już spisywani na straty, jako ci, którzy z klubu powinni odejść, przebudzili się i pokazali, że można jeszcze wiele od nich oczekiwać. Problemy jednak pozostały w obronie, bo po dwóch indywidualnych błędach w defensywie, Arsenal musiał uznać wyższość Chelsea. Grudzień nie był dobry miesiącem dla piłkarzy i kibiców Arsenalu. W ostatnim miesiącu w roku The Gunners wygrali tylko... jeden mecz. 9 grudnia podopieczni, wtedy jeszcze, Ljungberga pokonali West Ham 3-1. Do tego rezultatu londyńczycy dorzucili 4 remisy, a 3 mecze przegrali. Wskutek czego podopieczni, już, Artety zajmują odlegle 12. miejsce w ligowej tabeli.

Czerwone Diabły mają więcej powodów do pozytywnego nastawienia. Po nie najlepszym starcie sezonu, piłkarze Manchesteru United zajmują piątą pozycję w tabeli, tracąc tylko cztery punkty do czwartej Chelsea. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera mają realne szanse na zakwalifikowanie się przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Arsenal w grudniu wygrał jedno spotkanie, piłkarze z Manchesteru znajdują się przeciwnym biegunie, bo tylko jedno przegrali- z Watfordem 0:2- a na początku miesiąca ich rywalami byli Tottenham oraz Manchester City, oba te mecze kończyły się wynikiem 2-1 na korzyść Manchesteru United.

Wydawało się, że przy kontuzji Chambersa będziemy modlić o to, by stracić jak najmniej goli, ale do treningów powrócili już Sokratis oraz Rob Holding. Nie wiadomo jednak, czy Arteta będzie chciał już ich pomocy skorzystać. Oprócz tej dwójki, do treningów wrócili także Dani Ceballos oraz Granit Xhaka, który opuścił mecz z Chelsea. W Manchesterze United lista kontuzjowanych jest nie krótsza niż u gospodarzy. Poza składem znajdą się Rojo, Bailly, Fosu-Mensah, Tuanzebe oraz McTominay. Nie wiadomo co z Paulem Pogbą, brytyjscy dziennikarze informują, że nie udał się wraz z drużyną do Londynu.

Oba zespoły już raz w tym sezonie się spotkały. We wrześniu byliśmy świadkami podziału punktów. Tuż przed przerwą prowadzenie gospodarzom mocnym uderzeniem zza pola karnego dał McTominay. Po niespełna godzinie gry do wyrównania doprowadził najlepszy strzelec Arsenalu, Aubameyang, i mecz zakończył się remisem 1:1.

Mikel Arteta jako trener Arsenalu jeszcze nie wygrał, ale dwa poprzednie mecze mogły wlać nadzieję na lepsze jutro. Morgan Rice pisała: "Największą bitwę przyjdzie ci stoczyć we własnym wnętrzu." Oczywiście, piłkarze muszą wychodzić na boisko i tam walczyć o dobre rezultaty, ale Arteta i jego współpracownicy mają do wykonania sporo pracy wewnątrz. Miejmy nadzieję, że Nowy Rok rozpoczniemy udanie.

Czas: 01.01.2020, 21:00 czasu polskiego
Stadion: Emirates Stadium, Londyn
Sędzia: Chris Kavanagh

Typ Kanonierzy.com: 3:2 - Kurs 2.82 - obstaw teraz w STS!

mateusz19191010 komentarzy: 130401.01.2020, 22:36

Saka przesadził, niczym jeździec bez głowy pobiegł i nic z tego nie było.

Wisnia44 komentarzy: 75801.01.2020, 22:36

Laca strzelecko jest tragiczny obecnie ale dużo biega i walczy dlatego ciągle jest na boisku.

Jacek1s komentarzy: 764601.01.2020, 22:36

Nie napiszę nic na tego francuskiego paralityka bo już i tak jedno ostrzeżenie dostałem, ale to co on gra to jest poniżej jakiejkolwiek krytyki...

ZielonyLisc komentarzy: 2028501.01.2020, 22:35

Ale zescie się uczepili Lacazette, widzicie tylko te złe rzeczy

GKS_AFC komentarzy: 871801.01.2020, 22:35

Poki nam nie strzela to nie ma strachu. Nieciekawie sie zrobi jak zlapia kontakt.

mitmichael komentarzy: 4924301.01.2020, 22:35

Emery ich zameczał taktycznymi rozwiazaniami gdzie siedzieli bardzo długo i słuchali co on tam wymyslił i dlatego tak to wyglada xDD

pumeks komentarzy: 2080801.01.2020, 22:35

Laca podsumował swoją dzisiejszą grę....

Marcel90 komentarzy: 814601.01.2020, 22:35

Laca od kad wrócił ma tragiczne strzały

Szogun komentarzy: 28670 newsów: 301.01.2020, 22:35

@Elastico07: Historia lubi się powtarzać.

schnor25 komentarzy: 1854601.01.2020, 22:34

@Szogun: chyba tak było w poprzedniej kampanii, bo w tej za Unaia czy to pierwsze, czy to drugie połowy dobrze nie wyglądały.

Castillo komentarzy: 219301.01.2020, 22:34

Oby Lucasowi nic nie było bo chłopak ostatnio taka robotę odwala, ze głowa mała

Elastico07 komentarzy: 1255501.01.2020, 22:34

@Szogun napisał: "Za Emryego drugie połowy były dobre. Za Artety pierwsze. Przydałoby się zagrać dobry cały mecz."
U Wengera też często mieliśmy 1 dobra druga słaba

Siller komentarzy: 174701.01.2020, 22:34

Jak Lucas wypadnie to jesteśmy w ciemnej d...

PtoOk komentarzy: 220001.01.2020, 22:33

@GKS_AFC: gdzie ratuje ? united nie umie w bramke strzelic, ale fakt, ze Niemiec wybija pilke pewnie

Elastico07 komentarzy: 1255501.01.2020, 22:33

@Diam51 napisał: "Ooo, już Arsenal i Arteta nie są najlepsi? Banda chorągiewek. 10 razy zmieniacie zdanie w ciągu tygodnia."
Wyjdź z tad baranie z takimi płytkimi zdaniami.1 połowa była świetna A druga jest tragiczna i nie widzę nic złego w tym że ludzia się to nie podoba.

Szogun komentarzy: 28670 newsów: 301.01.2020, 22:33

kiko55555 komentarzy: 35301.01.2020, 22:33

Fajnie się widzi takie obrazki jak teraz laca z ozilem albo po bramce sokratis z torreira. Jest chemia wreszcie w drużynie

losnumeros komentarzy: 1318901.01.2020, 22:33

@wojt3q: Mogłem dopisać w 1 połowach. Nie mam jakiś zastrzeżeń do Ozila, w 1 połowie też udziela się w defensywie. 2 połowy w naszym wykonaniu są fatalne i Ozil nie nadaję się do takiej gry, chyba, że wszystkie mecze będą wyglądać tak jak nasze 1 połowy.

Sztofort komentarzy: 259601.01.2020, 22:32

United teraz musi grać to co nie lubi czyli atak pozycyjny więc nie ma tragedii, jak nam nie wklepia ze stałego fragmentu

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333001.01.2020, 22:32

Tutaj Arteta wie, że United kaleczy strasznie więc ustawił zespół na kontrataki.