Przebudzenie Kanonierów! Arsenal 3-0 Bolton

Przebudzenie Kanonierów! Arsenal 3-0 Bolton 24.09.2011, 17:10, Sebastian Czarnecki 2652 komentarzy

Pomimo słabej gry Arsenalu w pierwszej części spotkania, Kanonierzy wzięli się w garść i ostatecznie pokonali Bolton 3:0. Druga połowa meczu była jak na razie najlepszym okresem gry Kanonierów w tym sezonie, bowiem zespół nareszcie pokazał to, czego brakowało w ostatnich kilku spotkaniach - finezję, polot i przede wszystkim chęć walki i żądza zwycięstwa. Warto jednak zaznaczyć, że gdyby nie kapitalna postawa Jussi Jaaskelainena, wynik byłby przynajmniej dwukrotnie wyższy.

Arsenal przystąpił do tego spotkania w następującym składzie: Szczęsny - Gibbs, Koscielny, Mertesacker, Sagna - Song, Arteta, Ramsey - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Już w 2. minucie Kłusaki mogli wyjść na prowadzenie. Kolejny błąd popełniła defensywa gospodarzy przy stałym fragmencie gry, w związku z czym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka trafiła prosto pod nogi Pratleya, który z pierwszej piłki huknął w światło bramki Wojtka Szczęsnego. Na całe szczęście polski golkiper utrzymuje równy wysoki poziom i z wielkim trudem sparował uderzenie na rzut rożny.

Pięć minut później groźną akcję przeprowadzili The Gunners. Kapitalnym podaniem popisał się Mikel Arteta, który idealnie dograł futbolówkę do wybiegającego Gervinho. Iworyjczyk miał jednak ogromne problemy z przejęciem piłki i nie zdołał ani oddać strzału na bramkę, ani nawet podać do lepiej ustawionego Walcotta. Jaaskelainen jak gdyby nigdy nic po prostu przechwycił bezpańską futbolówkę.

W 9. minucie na ciekawe rozegranie rzutu wolnego zdecydowali się Robin van Persie i Mikel Arteta. Akcja zakończył się strzałem tego pierwszego, jednak kapitan Arsenalu nie miał szczęścia, gdyż nie trafił w światło bramki.

Kolejne minuty to dominacja Kanonierów w środku pola, jednak nie zakończona żadną składną akcją mogącą przynieść korzyść bramkową. Zawodnicy z Boltonu cechowali się solidną grą i dobrą współpracą w defensywie, a gospodarze mieli ogromne problemy z przedostaniem się w pole karne przeciwnika i zagrożenie bramce Jaaskelainena.

W 32. minucie solową akcją popisał się Gervinho, który najpierw świetnie odnalazł się w polu karnym gości, a następnie uderzył... nad bramką fińskiego bramkarza.

Ostatnią akcję w pierwszej połowie nieudanym strzałem zakończy Van Persie po dobrej akcji Theo Walcotta, który wyłożył Holendrowi piłkę jak na tacy. Niestety uderzenie zostało zablokowane przez defensorów.

Początek drugiej połowy spotkania był zabójczy. Już 30 sekund po wznowieniu gry Aaron Ramsey odnalazł w polu karnym rywali Robina van Persiego, który zszedł z futbolówką na lewo i uderzył tuż przy krótkim słupku bramki Jaaskelainena. 1-0!

Trzy minuty później kapitan The Gunners mógł podwoić swój dorobek bramkowy, jednak na jego przeszkodzie stanął fiński bramkarz, który w dobrym stylu zatrzymał jego uderzenie.

W 54. minucie świetne podanie na wolne pole otrzymał Theo Walcott, który natychmiast rozpoczął rajd w stronę bramki. Akcja ta z pewnością zakończyłaby się strzałem bramkowym i niewykluczone, że także golem, jednak w ostatniej chwili nieprzepisowo powstrzymał go Wheater, który ukarany został czerwonym kartonikiem.

Trzy minuty po tymże faulu Robin van Persie oddał strzał po ziemi z rzutu wolnego, który ostatecznie zakończył się na interwencji Jaaskelainena. Minutę później po dobrej akcji Gervinho futbolówka trafiła pod nogi Artety, którego strzał został zablokowany przez defensorów.

Ataki The Gunners nie ustępowały, a Jussi Jaaskelainen dwoił się i troił, byle tylko nie dopuścić do kolejnych strat bramkowych. Fin w 61. minucie najpierw wybił dośrodkowanie z lewej strony boiska, a następnie obronił strzał Mikela Artety.

Minutę później Kłusaki mogli doprowadzić do wyrównania. Fantastycznie uruchomiony został Chris Eagles, który samotny rajd zakończył strzałem w środek bramki Wojtka Szczęsnego. Polak na szczęście pewnie interweniował, a następnie wyrzutem rozpoczął kontratak swojej drużyny. Futbolówka trafiła pod nogi Robina van Persiego, który nie zdołał jednak umieścić futbolówki w bramce Jaaskelainena.

W 66. minucie podopieczni Arsene'a Wengera kolejny raz przetestowali refleks Jaaskelainena, który znowu okazał się nienaganny. Dośrodkowanie Theo Walcotta z prawej strony boiska zakończyło się mocnym strzałem głową Van Persiego, jednak fiński golkiper w fantastyczny sposób wybił piłkę na rzut rożny. Stały fragment gry zakończył się przejęciem piłki przez Koscielnego i strzałem z dystansu z jego strony. Próba ta mogła okazać się naprawdę skuteczna, gdyby nie kolejna kapitalna interwencja Fina.

Kolejne ataki opłaciły się w 71. minucie. Kolejny raz akcję prawą stroną boiska przeprowadził Theo Walcott, który wystawił piłkę jak na tacy świetnie ustawionemu Van Persiemu. Holender w świetny sposób dostawił nogę i nie pozostawił żadnych szans świetnie dysponowanemu golkiperowi gości. 2-0!

W 77. minucie mogło już być po meczu. Świetnie uruchomiony został - tym razem środkiem boiska - Theo Walcott, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Jussi Jaaskelainenem. Anglik chyba przedwcześnie zdecydował się na uderzenie, ale i tak należy pochwalić wysiłek fińskiego golkipera, który kolejny raz stanął na wysokości zadania.

89. minuta ostatecznie dobiła drużynę Owena Coyle'a. W polu karnym Boltonu świetnie odnalazł się Alex Song, który niczym rasowy snajper stworzył sobie idealne miejsce do strzału, po czym uderzył w lewy górny róg bramki Jaaskelainena, nie pozostawiając mu żadnych szans na obronę.

Cztery minuty później rozległ się ostatni gwizdek sędziego, który zakończył bardzo dobre spotkanie - a zwłaszcza drugą połowę - w wykonaniu Arsenalu, które było dotąd najlepsze w tym sezonie tejże ekipy. Kanonierzy zasłużenie wygrali ten pojedynek i powoli zaczynają wychodzić na zero w liczbie zdobytych i straconych bramek. Tych drugich jest na razie o pięć więcej, ale mamy nadzieję, że już niedługo po tej kolosalnej różnicy nie pozostanie ani jeden ślad.

Premier League autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
janek_4 komentarzy: 123527.09.2011, 22:17

kurde, a ja mam w weekend zjazd i ćwiczenia do 18.30 w niedziele. ;d zapewne jeżeli uda mi się namówić kolegów, to wybierzemy się do pubu. chociaz nie powinniśmy, bo to pierwsze ćwiczenia.
albo zostanę na uczelni i do poniedziałku, do 21, odizoluje się od wszelkich informacji sportoywch by nie poznać wyniku, bo o 21 leci powtórka. ale to będzie ciężkie zważywszy na pracę, którą w większości spędzam w internecie ehh

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16427.09.2011, 22:16

o, gunner znowu bana dostał, niemożliwe :/

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16427.09.2011, 22:15

Ja bym nie mógł zasnąć wiedząc, że Arsenal gra, więc w moim przypadku na jedno wychodzi ;)

concrete13 komentarzy: 869827.09.2011, 22:15

podobno Kaka w tym meczu wymiata i znajomi kibice RM twierdzą , że wrócił wielki Kaka

rev komentarzy: 161527.09.2011, 22:15

Nasri wyjaz z boiska, pokazal klase, ale przeciez tygodniowke i tak dostanie :) naciaga mnie jak to widze.

Gunner4Die komentarzy: 1727.09.2011, 22:14

zaloguj*
ja mam 14 lat a rodzice wiesz..... masakra

kubeusz95 komentarzy: 132127.09.2011, 22:14

concrete - to i tak nic, ja znam kogoś kto 'rz' nie mógł znaleźć >.

a real juz 3:0 wygrywa

Giermesik komentarzy: 61627.09.2011, 22:13

Nasri co gra w ogóle hahah

Zaloguj komentarzy: 216627.09.2011, 22:13

Gunner
E?? Ja tam wolę się nie wyspać i obejrzeć, poza tymi tak rzadko chodzę spać przed 23

concrete13 komentarzy: 869827.09.2011, 22:12

klinka12 - > no to masz dobrą klawiaturę bo ja na swojej także nie mam "o z kreską ani a z zawijaskiem" .. i tak chyba większość tutejszych userów :)

Gunner4Die komentarzy: 1727.09.2011, 22:12

ZALOGUJ*
ze musze isc do budy wyspany

mu po bramkach straconych i sie napiol okropnie. biegaja jak prawdziwe diabł xD

Kons komentarzy: 132627.09.2011, 22:11

klinka12

Ja tam nie wiem jak działa... Po za tym przeczytaj jeszcze raz moje poprzednie wpisy. Pozdro ;)

Zaloguj komentarzy: 216627.09.2011, 22:11

Gunner
A co to ma do rzeczy? Mecz jest wieczorem, a nie rano.

Gunner4Die komentarzy: 1727.09.2011, 22:10

w czwartek a jutro na 12 25 :)

kamil_malin komentarzy: 933227.09.2011, 22:10

City ma mocną ofensywę, ale obrona nie powala, z dobrych zawodników można tam wymienić w zasadzie tylko Kompany'ego, reszta to co najwyżej solidni zawodnicy.
Nie lubię Bayernu, ale ich prowadzenie bardzo mnie cieszy.

a ja jutro meczu nie obejrze bo mam na 7:10 :(

TheoS komentarzy: 96727.09.2011, 22:09