Przebudzenie Kanonierów! Arsenal 3-0 Bolton

Przebudzenie Kanonierów! Arsenal 3-0 Bolton 24.09.2011, 17:10, Sebastian Czarnecki 2652 komentarzy

Pomimo słabej gry Arsenalu w pierwszej części spotkania, Kanonierzy wzięli się w garść i ostatecznie pokonali Bolton 3:0. Druga połowa meczu była jak na razie najlepszym okresem gry Kanonierów w tym sezonie, bowiem zespół nareszcie pokazał to, czego brakowało w ostatnich kilku spotkaniach - finezję, polot i przede wszystkim chęć walki i żądza zwycięstwa. Warto jednak zaznaczyć, że gdyby nie kapitalna postawa Jussi Jaaskelainena, wynik byłby przynajmniej dwukrotnie wyższy.

Arsenal przystąpił do tego spotkania w następującym składzie: Szczęsny - Gibbs, Koscielny, Mertesacker, Sagna - Song, Arteta, Ramsey - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Już w 2. minucie Kłusaki mogli wyjść na prowadzenie. Kolejny błąd popełniła defensywa gospodarzy przy stałym fragmencie gry, w związku z czym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka trafiła prosto pod nogi Pratleya, który z pierwszej piłki huknął w światło bramki Wojtka Szczęsnego. Na całe szczęście polski golkiper utrzymuje równy wysoki poziom i z wielkim trudem sparował uderzenie na rzut rożny.

Pięć minut później groźną akcję przeprowadzili The Gunners. Kapitalnym podaniem popisał się Mikel Arteta, który idealnie dograł futbolówkę do wybiegającego Gervinho. Iworyjczyk miał jednak ogromne problemy z przejęciem piłki i nie zdołał ani oddać strzału na bramkę, ani nawet podać do lepiej ustawionego Walcotta. Jaaskelainen jak gdyby nigdy nic po prostu przechwycił bezpańską futbolówkę.

W 9. minucie na ciekawe rozegranie rzutu wolnego zdecydowali się Robin van Persie i Mikel Arteta. Akcja zakończył się strzałem tego pierwszego, jednak kapitan Arsenalu nie miał szczęścia, gdyż nie trafił w światło bramki.

Kolejne minuty to dominacja Kanonierów w środku pola, jednak nie zakończona żadną składną akcją mogącą przynieść korzyść bramkową. Zawodnicy z Boltonu cechowali się solidną grą i dobrą współpracą w defensywie, a gospodarze mieli ogromne problemy z przedostaniem się w pole karne przeciwnika i zagrożenie bramce Jaaskelainena.

W 32. minucie solową akcją popisał się Gervinho, który najpierw świetnie odnalazł się w polu karnym gości, a następnie uderzył... nad bramką fińskiego bramkarza.

Ostatnią akcję w pierwszej połowie nieudanym strzałem zakończy Van Persie po dobrej akcji Theo Walcotta, który wyłożył Holendrowi piłkę jak na tacy. Niestety uderzenie zostało zablokowane przez defensorów.

Początek drugiej połowy spotkania był zabójczy. Już 30 sekund po wznowieniu gry Aaron Ramsey odnalazł w polu karnym rywali Robina van Persiego, który zszedł z futbolówką na lewo i uderzył tuż przy krótkim słupku bramki Jaaskelainena. 1-0!

Trzy minuty później kapitan The Gunners mógł podwoić swój dorobek bramkowy, jednak na jego przeszkodzie stanął fiński bramkarz, który w dobrym stylu zatrzymał jego uderzenie.

W 54. minucie świetne podanie na wolne pole otrzymał Theo Walcott, który natychmiast rozpoczął rajd w stronę bramki. Akcja ta z pewnością zakończyłaby się strzałem bramkowym i niewykluczone, że także golem, jednak w ostatniej chwili nieprzepisowo powstrzymał go Wheater, który ukarany został czerwonym kartonikiem.

Trzy minuty po tymże faulu Robin van Persie oddał strzał po ziemi z rzutu wolnego, który ostatecznie zakończył się na interwencji Jaaskelainena. Minutę później po dobrej akcji Gervinho futbolówka trafiła pod nogi Artety, którego strzał został zablokowany przez defensorów.

Ataki The Gunners nie ustępowały, a Jussi Jaaskelainen dwoił się i troił, byle tylko nie dopuścić do kolejnych strat bramkowych. Fin w 61. minucie najpierw wybił dośrodkowanie z lewej strony boiska, a następnie obronił strzał Mikela Artety.

Minutę później Kłusaki mogli doprowadzić do wyrównania. Fantastycznie uruchomiony został Chris Eagles, który samotny rajd zakończył strzałem w środek bramki Wojtka Szczęsnego. Polak na szczęście pewnie interweniował, a następnie wyrzutem rozpoczął kontratak swojej drużyny. Futbolówka trafiła pod nogi Robina van Persiego, który nie zdołał jednak umieścić futbolówki w bramce Jaaskelainena.

W 66. minucie podopieczni Arsene'a Wengera kolejny raz przetestowali refleks Jaaskelainena, który znowu okazał się nienaganny. Dośrodkowanie Theo Walcotta z prawej strony boiska zakończyło się mocnym strzałem głową Van Persiego, jednak fiński golkiper w fantastyczny sposób wybił piłkę na rzut rożny. Stały fragment gry zakończył się przejęciem piłki przez Koscielnego i strzałem z dystansu z jego strony. Próba ta mogła okazać się naprawdę skuteczna, gdyby nie kolejna kapitalna interwencja Fina.

Kolejne ataki opłaciły się w 71. minucie. Kolejny raz akcję prawą stroną boiska przeprowadził Theo Walcott, który wystawił piłkę jak na tacy świetnie ustawionemu Van Persiemu. Holender w świetny sposób dostawił nogę i nie pozostawił żadnych szans świetnie dysponowanemu golkiperowi gości. 2-0!

W 77. minucie mogło już być po meczu. Świetnie uruchomiony został - tym razem środkiem boiska - Theo Walcott, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Jussi Jaaskelainenem. Anglik chyba przedwcześnie zdecydował się na uderzenie, ale i tak należy pochwalić wysiłek fińskiego golkipera, który kolejny raz stanął na wysokości zadania.

89. minuta ostatecznie dobiła drużynę Owena Coyle'a. W polu karnym Boltonu świetnie odnalazł się Alex Song, który niczym rasowy snajper stworzył sobie idealne miejsce do strzału, po czym uderzył w lewy górny róg bramki Jaaskelainena, nie pozostawiając mu żadnych szans na obronę.

Cztery minuty później rozległ się ostatni gwizdek sędziego, który zakończył bardzo dobre spotkanie - a zwłaszcza drugą połowę - w wykonaniu Arsenalu, które było dotąd najlepsze w tym sezonie tejże ekipy. Kanonierzy zasłużenie wygrali ten pojedynek i powoli zaczynają wychodzić na zero w liczbie zdobytych i straconych bramek. Tych drugich jest na razie o pięć więcej, ale mamy nadzieję, że już niedługo po tej kolosalnej różnicy nie pozostanie ani jeden ślad.

Rzeczywiście, jaja jak berety ^^

ja tez specjalnie sie nie interesuje, ale pamietam dobrze, jakie problemy Stomilowcy w tamtym roku sprawili Ruchowi :)

KondzioElite komentarzy: 618727.09.2011, 21:12

Dennis: banana już ma :D A nawet je zjada!

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277027.09.2011, 21:11

jest tu jakis redaktor ktory moze dac canonierowi98 banana( bana, albo warna)????

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16427.09.2011, 21:08

gregory--- sprawdzam wyniki i liczę, że awansują (marzenia ściętej głowy), ale nie tam, żebym się jakoś specjalnie interesował ;)

Pinguite komentarzy: 1502027.09.2011, 21:08

pauleta19 > atdhenet.tv

canonier98 komentarzy: 29327.09.2011, 21:07

uhahahhahaha jestem gorylem

kubeusz95 komentarzy: 132127.09.2011, 21:07

Jednak nie po chińśku. Na tomcio trzeba się zarejestrować?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.09.2011, 21:07

macie jakaś dobrą transmisję na veetle, vshare z meczu Beyern vs City?

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16427.09.2011, 21:05

klinka--- no jasne, że kojarzę. Bywam tam czasem przejazdem ;)

evelred komentarzy: 369127.09.2011, 21:04

Channel - 116665
bayern city

Kanonier9p komentarzy: 99427.09.2011, 21:04

a Tymczasem Barcelona zamierza kupic Cahill'a zimą :D

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 127.09.2011, 21:04

ahaaa :) calkiem znajome. Ja 1 LO w Ostrodzie, nie wiem czy kojarzysz - to 60 km od Olsztyna.

gregory3213 komentarzy: 90727.09.2011, 21:02

Alexandro96
w Olsztynie pewnie to liceum

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16427.09.2011, 21:02

klinka12-- Olsztyn, Gimnazjum nr 4

kubeusz95 komentarzy: 132127.09.2011, 21:02

Ogląda ktoś city - Bayern na Sopcascie? Jeśli tak to proszę, podajcie kanał :)

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 127.09.2011, 21:01

Alexandro96 - gdzie do gimnazjum chodzisz?:) ja tez z war-maz.

GunnerForLife komentarzy: 335527.09.2011, 21:01

Na jakiej stronie można zobaczyć statystyki z meczu z Boltonem ? Podania itp .

gregory3213 komentarzy: 90727.09.2011, 21:01

klinka12
zobaczy się xD

Pinguite komentarzy: 1502027.09.2011, 21:00

Vandal > No właśnie. W średniej szkole ujemna delta to koniec zadania. A na studiach, to nie koniec. To dużo więcej obliczeń.

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16427.09.2011, 20:59

popekns--- nie, raczej nie. jestem przekonany, że pójdę do liceum. Ze się pochwalę. Uczę się obecnie w jednym z lepszych gimnazjów w warmińsko-mazurskim. Jest ono połączone z liceum. Absolwenci tego gimnazjum w 95% przypadków dostają się do tego liceum, a nie jest ono byle jakie, bo najlepsze w województwie. W kraju też nisko nie stoi

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16827.09.2011, 20:58

@Pingu
Nie wiem jak na studiach, ale w Liceum lubię, gdy mi delta wychodzi ujemna, bo zadanie jest wtedy skończone, a przynajmniej tak mi się wydaję, bo to w drugiej klasie było. ^^

Arsenal1994 komentarzy: 749727.09.2011, 20:58

piotr > witaj w klubie :/ Chociaż ja mecze LM dzisiaj sobie odpuszczę...

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223727.09.2011, 20:57

Gregory - w samej kwadratowej? Nic. Ale jak musisz wypisać z 4 pary założeń, każdą rozpisać, dwukrotnie wyszukać miejsca zerowe. Do tego w każdym zadaniu masz inne założenia, musisz później zastosować wzory Viete'a... wcale tak kolorowo nie jest.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16827.09.2011, 20:57