Przełamanie w drugiej połowie, Arsenal 2-1 Brentford

Przełamanie w drugiej połowie, Arsenal 2-1 Brentford 19.02.2022, 17:05, Łukasz Wandzel 1558 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia Arsenal zawalczył o punkty na Emirates Stadium, a jego rywalem był Brentford. Piłkarze Mikela Artety od początku do końca kontrolowali przebieg spotkania, choć w pierwszej połowie nie udało im się otworzyć wyniku, pomimo wielu stworzonych sytuacji. Po przerwie jednak nie zabrakło bramek i gospodarze szybko objęli prowadzenie, a kilkanaście minut później podwyższyli na 2-0. Brentford zdobył honorowe trafienie w doliczonym czasie gry, lecz było to zdecydowanie za późno, by spróbować zremisować.

Arsenal: Ramsdale – Cedric, White, Gabriel, Tierney – Xhaka, Partey – Saka, Odegaard, Smith Rowe (75' Pepe) – Lacazette (83' Nketiah).

Brentford: Raya – Ajer, Jansson, Pinnock – Canós (84' Ghoddus), Dasilva (68' Baptiste), Norgaard, Jensen (44' Janelt), Henry – Mbeumo, Wissa.

Od pierwszych minut gospodarze parli do przodu i grali kombinacyjnie w okolicach szesnastki gości. Zagęszczenie rywali w polu karnym utrudniało oddanie celnego strzału, ale w 12. minucie Arsenal stworzył sytuację, po której Lacazette bez kłopotu trafił do siatki, jednak sędzia odgwizdał spalonego.

Ofensywna gra podopiecznych Artety pozwalała przyjezdnym na kontry, lecz ci nie potrafili stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką Ramsdale'a, nie oddając celnego strzału w pierwszej połowie. Arsenal kontrolował przebieg spotkania, lecz wydaje się, że kilka razy piłkarze podejmowali złe decyzje. Podawali do partnerów, gdy mogli strzelać, oraz strzelali, kiedy koledzy byli na wolnej pozycji.

Choć nie udawało się objąć prowadzenia z gry, to na kilka minut przed przerwą Kanonierzy mieli nadzieję na rzut karny po tym, jak Wissa zablokował ręką strzał Cedrica. Arbiter nie przyznał im jednak jedenastki.

Druga połowa była podobna do poprzedniej z tą różnicą, że Arsenal zaczał strzelać gole. Tuż po przerwie Smith Rowe otrzymał długie podanie od Lacazette'a, uwolnił się z pod opieki trzech rywali i trafił do siatki.

Po około 70. minucie Brentford częściej niż do tej pory znajdował się na połowie The Gunners, przez co zaczął się odsłaniać. W 79. minucie gospodarze to wykorzystali. Przeprowadzili kontrę, atakując w przewadze. Partey zagrał do Saki na wolnej pozycji, a ten oddał strzał na bramkę Rayi. Piłka po odbiciu się od słupka wpadła do bramki i było 2-0.

W doliczonym czasie gry Brentford wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i w zamieszaniu do bramki trafił Norgaard. Było to jednak kilkadziesiąt sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

BrentfordPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Garfield_pl komentarzy: 2799023.02.2022, 11:14

Arteta on a possible new contract:

"I am really happy here. My aim is just to build with the club a winning team. A team people can enjoy watching.

"Things will happen naturally. Our focus must be delivering what we want."

Pitu88 komentarzy: 216623.02.2022, 11:14

@XandeR: weź nawet nie strasz :D no jak na niego to dawno :D

XandeR komentarzy: 967523.02.2022, 11:12

Xhaka dawno nic nie odwalil, a wiecie co to znaczy ? :D

Garfield_pl komentarzy: 2799023.02.2022, 11:11

Arteta speaking now ahead of Wolves:

"They [the players] know what every game means for us. They know where we are. It's a race that will go right to the end."

Slaviola komentarzy: 1237723.02.2022, 11:11

Xhaka = Partey = srogie piguły xD

XandeR komentarzy: 967523.02.2022, 11:10

Tesknie za hymnem LM, bez Arsenalu w ogole praktycznie nie ogladam tych rozgrywek, a fajnie byloby popatrzec jak taki Saka prezentuje sie na tle np PSG albo innych zagranicznych kotow.

XandeR komentarzy: 967523.02.2022, 11:09

Eh obysmy nie obsrali jak zwykle bo rywale punktuja, mamy te zalegle mecze niby, ale MU juz wczesniej pokazalo ze zalegle spotkania malo znacza, bo trzeba je najpierw wygrac :(

Garfield_pl komentarzy: 2799023.02.2022, 11:05

Arsenal, Chelsea, Everton, Lille and Bayern Munich are closely monitoring Michael Olise of Crystal Palace, reports @SunArsenal.

XandeR komentarzy: 967523.02.2022, 11:02

@Marzag:

Laca jest kapitanem wiec nie ma opcji zeby go posadzic bo to wywola zamieszanie w druzynie. Praca managera jest przesrana, masz takiego klocka co nic nie strzela, a i tak go nie posadzisz bo ci sie inne gowno zwali na glowe

Mastec30 komentarzy: 621023.02.2022, 10:56

@XandeR: Ja bym chyba zostawił taki skład jak w sobotę. Działało to po co zmieniać. I w drugiej połowie jak by się wszystko dobrze układało to wpuścić Gabiego na 9 za Lace i zobaczyć czy to będzie hulało

Mastec30 komentarzy: 621023.02.2022, 10:54

Z Parteyem jest taki problem, że on często jest wybijany z rytmu głównie przez kontuzje, czasem jakaś kartka czy inna pauza. Potem za każdym razem potrzebuje kilku meczów, żeby znowu dojść do formy i zazwyczaj po paru świetnych meczach znowu wypada i tak w kółko. Nie ma ewidentnie szczęścia bo myślę, ze gdyby utrzymał pełen sezon bez urazów to zobaczylibyśmy mocnego Parteya tego z Atletico.

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11723.02.2022, 10:54

@XandeR: Może obaj?

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 123.02.2022, 10:54

@XandeR: mam nadzieję że obaj i że Martinelli się spisze na ataku i Lacazette nie będzie już musiał biegać po boisku w Arsenalu.

XandeR komentarzy: 967523.02.2022, 10:49

Jutro Gabi czy ESR?

Pitu88 komentarzy: 216623.02.2022, 10:31

@Dziadyga: samo to, że jest leniwy obrazuje, że miał gdzieś nasz klub od półtorej roku. Za taką kasę nie chciało mu się zapiepszać po boisku. Pomijając, ze wcześniej grał super, więc dopiero po nowym kontrakcie stał się leniwy? Nie ma co wybielać aubameyanga, kapitana, który wypiął się na nasz Arsenal

Dominik17 komentarzy: 313623.02.2022, 10:11

@DzejCoop: od przyszłego sezonu będzie tak wyglądać :)

Dziadyga komentarzy: 826823.02.2022, 10:00

@Lamoreaux napisał: "Dla mnie to pijarski bełkot żeby wybielać swój wizerunek lenia"

Ja też jestem z natury leniwy i co? :D to nie znaczy,że nawet jak nie chciało mu sie juz dupy ruszac po boisku to,że nie może oglądać spotkań czy ogólnie sledzic wyników swoich byłych klubów,wiec jak dla mnie normalna odpowiedz a nie wybielanie ;)

Dziadyga komentarzy: 826823.02.2022, 09:56

@Thoneick napisał: "Dobra mój tysięczny komentarz :D"

Ja już czekam niecierpliwie na 4444 :D

Be4Again komentarzy: 339623.02.2022, 09:49

Jak bardzo trzeba nie kumać tego sportu żeby stawiać tezę, że Xhaka i Thomas to ten sam poziom... Zgodzę się, że po Thomasie można było spodziewać się więcej, ale wystarczy tylko spojrzeć jak wygląda nasza gra jak jego nie ma składzie. To mówi wszystko.

DzejCoop komentarzy: 326423.02.2022, 08:56

Partey by częściej wyglądał jak szef gdyby miał ziomka który go lepiej kuma. Z Granitem nie jest źle ale nie wygląda jak w Atletico. No ale kwestia poczekania do lata moim zdaniem i w nowym sezonie Partey nas zaskoczy tak jak w niektórych spotkaniach do tej pory (chociażby City).

kaman17 komentarzy: 498623.02.2022, 08:55

Brentfordem*

Z Brendtfordem Partey motm według mnie. Zagrał kapitalnie, ale taki mecz, że nie przykuwało to tak uwagi. Głównie dzięki niemu Arsenal w pierwszej połowie tak ich przycisnął. Idealnie się ustawiał i tłamsił każdą próbę rozegrania przeciwników.

Jeszcze nie jest u szczytu swojej formy, bo brakuje mu stabilizacji. Jest nieregularny, ale myślę że to przyjdzie.

Pitu88 komentarzy: 216623.02.2022, 08:52

Jak można w ogóle tak powiedzieć że Partey to poziom Szaki. To że Thomas na razie nie gra tak świetnie, jak w Atletico , to nie znaczy, że jest takim cieniasem. Gra dobrze , ale my potrzebujemy czegoś jeszcze lepszego

sWinny komentarzy: 782423.02.2022, 07:23

@TlicTlac: odpal sobie np jak Partey grał przeciwko City na Emirates. Mijał zawodników pepa jak tyczki, odbierał piłkę, napędzal akcje. Granit nie zagra na wyprzedzanie, bo jest za wolny. On woli się zastawić, dac się sfaulowac. A to mnie boli, bo w najlepszej lidze na świecie bez takich podstaw ciężko o zaskoczenie przeciwnika, ciężko o sukces.

Lamoreaux komentarzy: 344223.02.2022, 06:11

@Patriko: przecież takie mówienie nic go nie kosztuje a stawia jedynie w dobrym świetle.

Dla mnie to pijarski bełkot żeby wybielać swój wizerunek lenia

Patriko komentarzy: 528723.02.2022, 05:48

Taka ciekawostka, Auba ostatnio w wywiadzie dla Mundo Deportivo powiedział m. in. - Mam wielu przyjaciół z poprzednich drużyn, nie zapominam o nich. Zawsze gdy mogę, oglądam ich mecze. Na przykład w sobotę Arsenal pokonał Brentford 2:1.

Niby nic, ale fajnie, że mimo ostatniego półtora sezonu, odsunięciu od składu i ostatecznym pożegnaniu z Arsenalem i Artetą ciepło wspomina klub. Once Gummer Always Gunner :D

havoc komentarzy: 1903 newsów: 423.02.2022, 04:32

Normalnie parodia parodii ta reklama w ponizszym komentarzu

havoc komentarzy: 1903 newsów: 423.02.2022, 04:16

Fajowe;

Jacek1s komentarzy: 764623.02.2022, 01:49

@Slaviola napisał: "Chyba se puszcze dzisiaj Green Mile w edycji 4k hdr, bo taka wyszła niedawno - dokładnie 2 lutego."

Ja kilka miesięcy temu oglądałem pierwszy raz w życiu ten film. Myślałem, że to jakiś stary film o więzieniu, więc mnie do niego nie ciągnęło w ogóle. Okazało się, że miałem rację, ale nie do końca i trochę mi przypominał Stranger Things xd
Ogólnie nie był to jakiś niesamowity film, ale pozytywne mnie zaskoczył.

drewniane_krzeslo komentarzy: 280822.02.2022, 23:57

@TlicTlac napisał: "Partey gra na takim bardzo zbliżonym poziomie jak Xhaka,"

Partey używa mózgu. Granit wiadomo

Reamoner komentarzy: 467422.02.2022, 23:27

@Marzag: Partey to 2 poziomy lepszy piłkarz niż Granit, tylko tego nie pokazuje w meczach ... może w treningach jest kozakiem.

Reamoner komentarzy: 467422.02.2022, 23:25

Juve to futbol brzydki wolny taktyczny, nigdy ich nie lubiłem ciężko się ogląda ich mecze i mam nadzieje że Emery ich pyknie w rewanżu.

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 122.02.2022, 23:22

@TlicTlac napisał: "Partey gra na takim bardzo zbliżonym poziomie jak Xhaka"
??

Partey to 2 poziomy lepszy gracz niż Xhaka. Mial trudny początek ale coraz częściej pokazuje swoją jakość.

TlicTlac komentarzy: 600922.02.2022, 23:17

@sWinny napisał: "Kante zapieprza jak to ma w zwyczaju. A Ty oglądaj takiego łamage w środku pola w Arsenalu. Przecież jakby czaka miał powtórzyć taki rajd to by zrobił najpierw 12 kółek i 15 razy oddał piłkę do tyłu."

Czepiacie się tego Xhaki cały czas, a gość przecież najgorzej w Arsenalu nie gra.
Partey gra na takim bardzo zbliżonym poziomie jak Xhaka, a jakoś nie widzę, żeby wszyscy na niego psioczyli - bo gra na takim poziomie krócej czy jak?

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11722.02.2022, 23:17

@Marzag: Życie w LM, elicie. A nie bez

Thoneick komentarzy: 198022.02.2022, 23:17

Dobra mój tysięczny komentarz :D

Thoneick komentarzy: 198022.02.2022, 23:16

A ja zarejestrowany 04.07.2012 (3520 dni temu) i tylko 997 komentarzy :)

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 122.02.2022, 23:15

@arsenallord napisał: "Rozumiem. To zawsze coś więcej niż nic."
Będziesz żył(grał w lidze mistrzów), ale co to za życie...

sWinny komentarzy: 782422.02.2022, 23:12

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11722.02.2022, 23:08

@Marzag: Rozumiem. To zawsze coś więcej niż nic.

MCX018 komentarzy: 138822.02.2022, 23:08

Dobrze, że żeśmy tego Vlahovica nie wzięli...

On nie potrafi grać na silnych obrońców, taki Thiago Silva przykryłby go czapką na spokojnie.

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 122.02.2022, 23:06

@arsenallord napisał: "Lepiej zjeść kromkę z masłem niż umrzeć z głodu"
Nie wspominałem, że dostajesz też chleb. Emery zapewnia tylko masło.

Reamoner komentarzy: 467422.02.2022, 22:55

Capoue to jest kozak, dać mu piłkę to jak by zamknąć ją w sejfie szkoda że ma już 33 lata.

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11722.02.2022, 22:51

@Marzag: Lepiej zjeść kromkę z masłem niż umrzeć z głodu

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 122.02.2022, 22:47

@Novciu napisał: "swoją droga 8 dni po mnie , nieźle :)"
kawałek czasu ;p

@marcin04c napisał: "Niby Emerego zwolnili u nas a tak na prawdę on odszedł do klubu w którym będzie grał w Lidze mistrzów."
Oglądanie swojego klubu w lidze mistrzów który jest prowadzony przez emerego jest jak bycie głodnym ale jedyny pokarm jaki dostajesz to masło.
Da się tym najeść, ale zamiast być zadowolonym po posiłku to chce ci się rzygać.

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11722.02.2022, 22:44

@marcin04c: I Arsenal od czasu wypadnięcia z LM był właśnie z Unaiem najbliżej powrotu do elity.

marcin04c komentarzy: 299222.02.2022, 22:42

Slaviola komentarzy: 1237722.02.2022, 22:41

Novciu komentarzy: 19522.02.2022, 22:41

@Marzag: swoją droga 8 dni po mnie , nieźle :)

Novciu komentarzy: 19522.02.2022, 22:39

@Marzag: w punkt ;)