Przełamanie w drugiej połowie, Arsenal 2-1 Brentford

Przełamanie w drugiej połowie, Arsenal 2-1 Brentford 19.02.2022, 17:05, Łukasz Wandzel 1558 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia Arsenal zawalczył o punkty na Emirates Stadium, a jego rywalem był Brentford. Piłkarze Mikela Artety od początku do końca kontrolowali przebieg spotkania, choć w pierwszej połowie nie udało im się otworzyć wyniku, pomimo wielu stworzonych sytuacji. Po przerwie jednak nie zabrakło bramek i gospodarze szybko objęli prowadzenie, a kilkanaście minut później podwyższyli na 2-0. Brentford zdobył honorowe trafienie w doliczonym czasie gry, lecz było to zdecydowanie za późno, by spróbować zremisować.

Arsenal: Ramsdale – Cedric, White, Gabriel, Tierney – Xhaka, Partey – Saka, Odegaard, Smith Rowe (75' Pepe) – Lacazette (83' Nketiah).

Brentford: Raya – Ajer, Jansson, Pinnock – Canós (84' Ghoddus), Dasilva (68' Baptiste), Norgaard, Jensen (44' Janelt), Henry – Mbeumo, Wissa.

Od pierwszych minut gospodarze parli do przodu i grali kombinacyjnie w okolicach szesnastki gości. Zagęszczenie rywali w polu karnym utrudniało oddanie celnego strzału, ale w 12. minucie Arsenal stworzył sytuację, po której Lacazette bez kłopotu trafił do siatki, jednak sędzia odgwizdał spalonego.

Ofensywna gra podopiecznych Artety pozwalała przyjezdnym na kontry, lecz ci nie potrafili stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką Ramsdale'a, nie oddając celnego strzału w pierwszej połowie. Arsenal kontrolował przebieg spotkania, lecz wydaje się, że kilka razy piłkarze podejmowali złe decyzje. Podawali do partnerów, gdy mogli strzelać, oraz strzelali, kiedy koledzy byli na wolnej pozycji.

Choć nie udawało się objąć prowadzenia z gry, to na kilka minut przed przerwą Kanonierzy mieli nadzieję na rzut karny po tym, jak Wissa zablokował ręką strzał Cedrica. Arbiter nie przyznał im jednak jedenastki.

Druga połowa była podobna do poprzedniej z tą różnicą, że Arsenal zaczał strzelać gole. Tuż po przerwie Smith Rowe otrzymał długie podanie od Lacazette'a, uwolnił się z pod opieki trzech rywali i trafił do siatki.

Po około 70. minucie Brentford częściej niż do tej pory znajdował się na połowie The Gunners, przez co zaczął się odsłaniać. W 79. minucie gospodarze to wykorzystali. Przeprowadzili kontrę, atakując w przewadze. Partey zagrał do Saki na wolnej pozycji, a ten oddał strzał na bramkę Rayi. Piłka po odbiciu się od słupka wpadła do bramki i było 2-0.

W doliczonym czasie gry Brentford wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i w zamieszaniu do bramki trafił Norgaard. Było to jednak kilkadziesiąt sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

BrentfordPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
marcin04c komentarzy: 299222.02.2022, 22:39

Abramowicz ma też od niedawna obywatelstwo Portugalskie.

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 122.02.2022, 22:38

@Novciu: Czerwo jest wtedy kiedy zawodnik faulujący jest z Arsenalu.

simson16 komentarzy: 461422.02.2022, 22:38

@metjuAFC: Dobry film ,polecam:)

Slaviola komentarzy: 1237722.02.2022, 22:37

@metjuAFC:

To byłem ja :).

Niestety nigdzie nie znalazłem tak typowo za darmo.

Ja oglądałem, jak wszystko zresztą, w Kodi z dodatkiem Real Debrid - bardzo polecam.

Novciu komentarzy: 19422.02.2022, 22:35

Jak to nie było czerwo dla Rabiola to nie rozumiem wytycznych kiedy jest a kiedy nie

RoMbi komentarzy: 1389 newsów: 722.02.2022, 22:35

Jak Rabiot dostał tylko żółtą za to?

stanyal komentarzy: 138022.02.2022, 22:35

@Eduardo15 napisał: "Choć prawdą jest, że większość z tych komentarzy dodałem przed laty - teraz dobrze czuję się w roli czytelnika."

Ja ponizej 1k w 10 lat. Tez dzialam w trybie incognito zazwyczaj na k.com

Tez licznik wejsc jest z mojej strony dobry :)

Cartman_KG komentarzy: 363322.02.2022, 22:33

@lordpat: większej głupoty dziś nie przeczytal m a było ich sporo.

Więcej rąk do pracy za minimalną stawkę przy obecnej inflacji i zakichanym Polskim Wale spowoduje, że pracodawcy będą mieli w czym przebierać jeśli chodzi o stanowiska typowo pracownicze, tym samym zmniejszając stawki już tym którzy zarabiają więcej niż minimalna krajowa. Doprowadzi to do większego bezrobocia. Nie będą się musieli martwić fachowcy i wykwalifikowana kadra. Za to pracownicy w fabrykach, sklepach, dyskontach, na magazynach będą mieli czym się martwić. Poza tym na początek z naszych podatków tych uchodźców trzeba wyżywić, także każdy z nas za to zapłaci bo niestety ale i Morawiecki z piątego nie maleje. Więc dowalą kolejny podatek od podatku albo chuk wie co jeszcze.

Ja bym się tak nie cieszył.

metjuAFC komentarzy: 5698 newsów: 122.02.2022, 22:26

Panowie ktoś wczoraj wspominał, że oglądał film "Kontakt" z Jodie Foster. Zaintrygowal mnie ten tytuł i sam chętnie bym ocenił. Czy jest gdzieś może dostępny za darmo?

Dziadyga komentarzy: 826322.02.2022, 22:26

@stanyal napisał: "22.02.2022 22:22 :)"

Może się ktoś urodził wyjątkowy o tej godzinie i dacie.

Slaviola komentarzy: 1237722.02.2022, 22:24

@stanyal:

This is the end.

Slaviola komentarzy: 1237722.02.2022, 22:23

Albiol chowa Vlahovica do kieszeni.

Gol dla Villarreal! Brawo, Juventus do domu!

stanyal komentarzy: 138022.02.2022, 22:22

22.02.2022 22:22 :)

Eduardo15 komentarzy: 1149 newsów: 522.02.2022, 22:22

@polandblood napisał: "True, a gdyby ktoś w 2007 roku powiedział nam, że do tej pory nie wygrywamy mistrzostwa i jesteśmy w miejscu jakim jesteśmy to pukalibyśmy się po czole."

A szkoda nawet mówić.. mieliśmy wtedy młodą, świetnie zapowiadającą się ekipę. Wydawało się, że kwestią czasu jest to, że zaczniemy odnosić sukcesy. The rest is history.

Mimo wszystko nie zamieniłbym Arsenalu na żaden klub

DavidSilva21 komentarzy: 338022.02.2022, 22:19

@Catalonczyk napisał: "Wymiana Gnabry’ego na Pepe bez dopłaty Arsenalu? XD"
Zostanie mu tylko rok kontraktu, ile za niego mogą wołać? Raczej nie za dużo.

Eduardo15 komentarzy: 1149 newsów: 522.02.2022, 22:18

@stanyal napisał: "U mnie k.com najczesciej otwierana w ciagu dnia strona I dodaje wiecej "postow" niz gdziekolwiek jestem dostepny ;)"

Ja jestem taką osobą, że na internecie prawie niczego nie komentuję, więc te moje 1129 komentarzy to i tak na mnie mnóstwo :D Choć prawdą jest, że większość z tych komentarzy dodałem przed laty - teraz dobrze czuję się w roli czytelnika.

U mnie też otwieranie kanonierzy.com stało się nawykiem, często robię to bez zastanowienia. Chociaż tyle z tego dobrego, że nabijam wyświetlenia!

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 122.02.2022, 22:16

@Eduardo15: True, a gdyby ktoś w 2007 roku powiedział nam, że do tej pory nie wygrywamy mistrzostwa i jesteśmy w miejscu jakim jesteśmy to pukalibyśmy się po czole.

stanyal komentarzy: 138022.02.2022, 22:09

@Eduardo15 napisał: "pierwszym miejscu, jeżeli chodzi o strony o Arsenalu"

Gunner till I die ;)

Eduardo15 komentarzy: 1149 newsów: 522.02.2022, 21:58

@polandblood: Ajaaak :D Latal lecą! Zarejestrowaliśmy się prawie tego samego dnia, świeżo po przeprowadzce na nową wersję strony.
I chociaż przez te latat rozwinęły się na świecie różne formy przekazu, jest coraz więcej stron internetowych, fanpage'y na FB itp. to nadal kanonierzy.com jest u mnie na pierwszym miejscu, jeżeli chodzi o strony o Arsenalu.

Rafson95 komentarzy: 1053122.02.2022, 21:55

@Naburator napisał: "Reprezentacja 101 meczy 68 bramek. Zeszły sezon 44 mecze, 30 bramek i 10 asyst. Skoro to dla Ciebie straszne drewno to strach pomyśleć co myślisz o innych zawodnikach xd"

MOŻNA jednocześnie być drewnem i strzelać dużo goli.

Pozdrawiam

Marcel90 komentarzy: 812122.02.2022, 21:50

@Eduardo15: Nie ma za co :) Milego plywania ^^

eisz komentarzy: 48222.02.2022, 21:48

@KapitanJack10: Też mi się podoba gra Sanchesa. Fajnie operuje piłką, dużo widzi, i do tego jeszcze dynamika w grze. Tym bardziej że to nie na tle ogórków. Trener pewnie chciał zagęścić środek, stąd portugalczyk gra jako fałszywy skrzydłowy. Jeśli gra tak co tydzień, to widziałbym go obok Parteya.

KapitanJack10 komentarzy: 5385 newsów: 422.02.2022, 21:39

Pierwszy raz widzę Davida w akcji, a w zasadzie oglądam mecz z nim w składzie, bo typ niczego spektakularnego nie pokazuje.
Za to Sanches gra świetnie. Prawa noga, lewa noga, z pierwszej piłki, w drugie tempo, utrzymanie piłki, same dobre decyzje. A gra na skrzydle teoretycznie. Mimo to ciągnie go do środka i jest najlepszy w Lille

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 122.02.2022, 21:37

@Eduardo15: klasa k.com 2k7. old school

Furgunn komentarzy: 922222.02.2022, 21:35

Morata tym strzałem chciał chyba postraszyć gołębie na stadionie.

johnnycage1909 komentarzy: 107222.02.2022, 21:34

Renato Sanches bardzo aktywny na boisku, też by się przydał

Eduardo15 komentarzy: 1149 newsów: 522.02.2022, 21:20

@Ech0z: Dokładnie tak :) Widzę, że cieszy Cię to równie mocno jak mnie - gdybyś kiedyś był chętny na wspólny wypad na kajaki to daj znać! :D

Cieszę się również, że pilnujesz tego jakie tematy wypada poruszać innym użytkownikom. Ja doceniam Ciebie za to, że zawsze piszesz tylko i wyłącznie o Arsenalu.

arsenallord komentarzy: 29699 newsów: 11722.02.2022, 21:20

Vlahovic TOP. Długo mi nie przejdzie że do nas nie trafił. Lepszego zawodnika na atak nie pozyskamy.

Furgunn komentarzy: 922222.02.2022, 21:19

@inwilshereitrust: United nie przejdzie Atletico ;)

Dziadyga komentarzy: 826322.02.2022, 21:14

Kiedy nie oglądam tego Davida to zawsze tak kaleczy i z koślawymi strzałami ala lakazet.Albo taki pech jak włączam relacje albo po prostu jest to cienki bolek.

darek250s komentarzy: 10292 newsów: 522.02.2022, 21:12

Przestańcie z tym Vlaho, teraz o każdym golu trzeba będzie czytać tutaj

Dziadyga komentarzy: 826322.02.2022, 21:10

@Chakaa napisał: "Ale ten Vlaho dominuje genetycznie, ależ on będzie kocurem"

Chyba najszybsza bramka w historii,jeśli chodzi o debiuty w pucharach europejskich.

Kris3Tears komentarzy: 442322.02.2022, 21:08

Chelsea gol

Ech0z komentarzy: 1040722.02.2022, 21:08

@Eduardo15 napisał: "jednak okazało się, że ekspert się znalazł :) Dzięki @Marcel90 !

Rzadko tutaj piszę, ale wchodzę na kanonierzy.com codziennie od 15 lat. Pamiętam nawet starą wersję strony. I cieszę się, że w komentarzach porusza się wiele różnych tematów. Dzięki temu powstała niepowtarzalna społeczność. Często czytam komentarze i nawet jeśli się nie udzielam to kojarzę wielu użytkowników. Dzięki za to, że tworzycie tę społeczność! :)"

Przez 15 lat był z nami odezwał się kilka razy i znalazł poradę na wodowanie kajaków . Ta strona nigdy nie przestanie mnie zadziwiać . Brakuje mi imprecisa

cinek92 komentarzy: 14522.02.2022, 21:06

@Furgunn: kto tak powiedział? Dusan?

Chakaa komentarzy: 191222.02.2022, 21:06

@adias: aBRAMOWICZ ma obywatelstwo Izarelskie

cinek92 komentarzy: 14522.02.2022, 21:05

Dobry kocur będzie z niego. Sądzę, że i w Juventusie długo może nie zagościć.

adias komentarzy: 729 newsów: 822.02.2022, 21:05

Panowie, skoro z sankcji wynika ze środki rosyjskich oligarchów w UK są zamrożone, a oni sami maja zakaz wjazdu, to jak jest teraz z Abramowiczem?

Dziadyga komentarzy: 826322.02.2022, 21:00

Ponabijal bramek z San Marino i innymi ogórkami w kadrze przy takiej pomocy a w Interze na sam jego widok obrońcy przeciwników bali się grać i dzięki temu była tam jego połowa sukcesów,widziałem jak barem wjechał to nikogo przy nim i cyk brameczka na luziku a w Anglii kolejny raz nie ma tego błysku,bo tu się gra twardo.

inwilshereitrust komentarzy: 49722.02.2022, 20:58

@Furgunn: eee tam Juve, Utd i PSG przechodzą i brak klubow z Hiszpanii w ćwierćfinale. Mało tego jest szansa żeby kluby z Anglii wyeliminowały 4 mistrzów krajowych z 5 najsilniejszych lig (nie licząc Anglii)

Naburator komentarzy: 278422.02.2022, 20:57

@Dziadyga: Reprezentacja 101 meczy 68 bramek. Zeszły sezon 44 mecze, 30 bramek i 10 asyst. Skoro to dla Ciebie straszne drewno to strach pomyśleć co myślisz o innych zawodnikach xd

Eduardo15 komentarzy: 1149 newsów: 522.02.2022, 20:57

@Ech0z a jednak okazało się, że ekspert się znalazł :) Dzięki @Marcel90 !

Dziadyga komentarzy: 826322.02.2022, 20:54

@Reamoner napisał: "Chyba Lukaku w Chelsea to już długo nie pogra ... na moje oko w przyszłym sezonie będzie tam Haaland a Romuś wylatuje, to jest dopiero zwiedzacz klubów."