Remis na koniec tournee: Kitchee 2:2 Arsenal

Remis na koniec tournee: Kitchee 2:2 Arsenal 29.07.2012, 11:59, Łukasz Kęczkowski 5124 komentarzy

Dzisiaj o godzinie jedenastej czasu polskiego rozpoczął się ostatni mecz Arsenalu podczas tegorocznego tournee po Azji. Tym razem rywalami Kanonierów byli gracze Kitchee, klubu z Hong Kongu. Podopieczni Wengera wyszli na to spotkanie w następującym składzie: Szczęsny - Djourou (c), Miquel, Eastmond, Gibbs - Diaby, Coquelin – Walcott, Oxlade-Chamberlain, Ryo - Chamakh.

Kolejno w 3. i 4. minucie bliscy strzelenia bramki byli gospodarze, najpierw jedenastka, potem Henry. W obu akcjach dobrymi dośrodkowaniami popisał się skrzydłowy drużyny Kitchee.

W 8. minucie po błędzie Miquela prostopadłym podaniem idealnie obsłużony został Yago, który strzałem po długim słupku pokonał Szczęsnego. 1:0 dla Kitchee!

Dopiero w 12. minucie Kanonierzy zdołali oddać pierwszy strzał w kierunku bramki strzeżonej przez chińskiego bramkarza, jednak Theo Walcott posłał futbolówkę obok słupka.

Po sześciu minutach bardzo ładną kombinacyjną akcję rozegrali Ignasi Miquel z Marouanem Chamakhiem, jednak strzał Marokańczyka był zbyt lekki by zaskoczyć chińskiego bramkarza.

W 24. minucie Diaby agresywnym pressingiem zaatakował obrońcę Kitchee, szybko odegrał do Theo Walcotta, który ładnym strzałem pokonał bramkarza. Mamy remis! 1:1.

W 26. minucie gracze Kitchee w bardzo interesujący sposób rozegrali rzut wolny. Jeden z zawodników przerzucił piłkę nad murem, a Roberto próbował pokonać Szczęsnego efektowną przewrotką, jednak nie udało mu się trafić czystko w futbolówkę, która minęła słupek bramki strzeżonej przez polskiego bramkarza.

29. minuta przyniosła kolejną bramkę dla Kitchee. Szczęsnemu udało się co prawda obronić strzał przewrotką Henry'ego, jednak przy dobitce Canceli był bez szans. 2:1 dla Kitchee!

Siedem minut później bliski zdobycia bramki był Marouane Chamakh. Po dośrodkowaniu Eastmonda Marokańczyk wyszedł najwyżej w powietrze, jednak jego strzał poszybował minimalnie nad poprzeczką bramki Kitchee.

W 42. minucie trener Kitchee postanowił przeprowadzić zmianę. Boisko opuścił kapitan, Roberto, a na murawie zameldował się Chu. Warto nadmienić, że spotkanie to było ostatnim występem Hiszpana w barwach klubu z Hong Kongu.

W 45. minucie Kanonierom udało się wyprowadzić szybki kontratak, Chamakh ładnie wyłożył piłkę do Diaby'ego, jednak strzał Francuza w znacznej odległości minął bramkę Kitchee. Do przerwy nie wydarzyło się już nic ciekawego, a po chwili sędzia wysłał zawodników na krótki odpoczynek. Kitchee 2:1 Arsenal.

W przerwie Arsene Wenger przeprowadził pięć zmian. Na boisku pojawili się Andre Santos, Gervinho, Aneke, Afobe oraz Jenkinson, a zmienili oni Gibbsa, Ryo, Eastmonda, Chamakha i Diaby'ego.

W 47. minucie ładnie między obrońców wbiegł Gervinho i wyłożył piłkę niekrytemu Afobe. Niestety Anglik trafił jedynie w słupek, a jego dobitka poszybowała nad poprzeczką.

Na początku drugiej połowy to Arsenal był stroną dominującą i to podopieczni Wengera prowadzili grę.

W 52. minucie długim podaniem popisał się Cancela, Lo doszedł do piłki i w sytuacji sam na sam z prawie zerowego kąta trafił w słupek.

Już trzy minuty później Yago ładnie przerzucił piłkę na prawą stronę, tam doszedł do niej Lo i ponownie próbował pokonać Wojtka Szczęsnego, jednak tym razem trafił prosto w polskiego bramkarza.

W 59. minucie Yago został zmieniony przez Carrilla, natomiast za Wanga wszedł Liu.

W 62. minucie po strzale z dystansu Aneke Kanonierzy domagali się karnego, gdyż uważali, że piłka trafiła obrońcę Kitchee w rękę. Sędzia nie zdecydował się jednak na podyktowanie jedenastki.

Kolejne minuty przyniosły kolejne ataki Arsenalu, lecz bardzo dobrze spisywała się obrona Kitchee.

W 67. minucie strzał głową Afobe minął bramkę Kitchee dosłownie o milimetry. Bardzo ładnym dośrodkowaniem popisał się w tej Akcji Alex Oxlade-Chamberlain.

W 69. minucie kolejne zmiany zaplanował Arsene Wenger. Na boisku w miejsce Chamberlaina, Coquelina, Miquela, Djourou i Walcotta zameldowali się Arteta, Yennaris, Eisfeld, Song oraz Bartley.

W 77. minucie Gervinho popisał się indywidualną akcją z lewej strony, minął kilku obrońców i wyłożył piłkę Eisfeldowi, który bez problemu zapakował piłkę do bramki i doprowadził do wyrównania. 2:2!

W 80. minucie żółtą kartkę za taktyczny faul w środku boiska otrzymał Andre Santos.

W 82. minucie Chuks Aneke chciał sprytnie pokonać chińskiego bramkarza, jednak golkiper Kitchee był na posterunku i z największym trudem wybronił strzał młodego Kanoniera.

Przez cały czas Arsenal prowadził grę, jednak w wybornej dyscpozycji była obrona Kitchee. W 91. minucie ładnym dośrodkowaniem popisał się Jenkinson, piłkę lekko strącił Gervinho, jednak efektowną paradą popisał się chiński bramkarz i uratował remis dla swojej drużyny. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Arsenal na koniec tournee remisuje z Kitchee 2:2.

Asia Tour 2012Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
JP3 komentarzy: 175503.08.2012, 21:06

Ma ktoś jakieś breiking niusy?

Aturoz komentarzy: 13903.08.2012, 19:46

Siemka chłopaki wiecie jak poprawić strzały z lewej nogi ? (Prawonożny) bo to lipa u mnie kopie jak dwulatek nawet nogi nie potrafię ułożyć, a za to z prawej kopie jak należy..;p

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997303.08.2012, 19:43

Arsenal having some trouble with the Cazorla deal. His agent wants him to earn more than he used to earn at Malaga. Via @somosmalaga

;(

Qarol komentarzy: 1450203.08.2012, 19:29

Mi się zawsze Igrzyska kojarzyły z zimą i Małyszem. To był gość kapitalny. Szkoda, że złota mu się nie udało nigdy wywalczyć ; c

@FabsAFC

Możliwe, ja tego nie śledzę tak uważnie. Oglądam, bo oglądam. Poczuwam się do tego, że trzeba - bo Polacy, bo jest szansa, bo Igrzyska ; p

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41203.08.2012, 19:27

Ja jakoś jeszcze przed Igrzyskami twierdziłem, że w pływaniu możemy jakiś medal zdobyć.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.08.2012, 19:24

Co by nie mowic te IO dla Polski to niezla kompromitacja , lezy szermierka , wioslarstwo w ostatniej chwili uratowane brazem , tenis oprocz nierownj radwanskiej tez lezy , judo lezy

Ogolnie polski sport pokazuja to tez igrzyska przezywa mega kryzys , medali bedzie okolo moooze 5-7 nie wiecej moim zdaniem
Sporo pojechalo tam turystow jak Otylia Pyrek czy Gruchała aby tylko zaliczyc IO

Dzis o 20 moze beda dwa medale
Zielinski - sztanga
Majewski- kula

Czerniak gora 5 miejsce na medal nie widze szans...

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17203.08.2012, 19:23

Qarol

Nie, tamta drużyna nie może równać się z tą. Nie ten trener, nie ci zawodnicy, nie to podejście. Balon pompują media, siatkarze tego nie słuchają/czytają, a jak mówi chociażby statystyk naszej kadry ich hasłem jest "pokora".

Jestem bardzo dobrze obeznany w siatkówce bo bardzo uważnie śledzę ten sport, uwierz mi :). Sytuacja sprzed 4 lat nijak się ma do tej teraz.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223703.08.2012, 19:23

czarny - no shit sherlock!

Damian - co do siatkarzy oczekiwania są duże i za wcześnie jest, by oceniać ich występ. Szkoda tego meczu z Bułgarami, ale może i dobrze podziała na nich w dalszej fazie. Fajnie by było, gdyby wyszli z 1. miejsca i trafili na Niemców czy Serbów, nie Rosję czy Brazylię.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41203.08.2012, 19:22

Nowy news główny.

Qarol komentarzy: 1450203.08.2012, 19:21

@FabsAFC

Według mnie siatkarze wrócą bez medalu - za bardzo był pompowany ten balonik odnośnie tej drużyny. Zawsze tak jest zresztą. Presja zrobi swoje, to są Igrzyska. Tak było cztery lata temu, też mieliśmy "ekipę na medal" przecież. Myślę, że to się może powtórzyć, niestety.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17203.08.2012, 19:21

Marcin

Kolejny świetny komentarz widziałem co do naszych szpadzistek, na sport.pl:

"31:15, Francuzki mogłyby już nas pokonać dwukrotnie"... nic dodać, nic ująć.

czarny7777777 komentarzy: 251603.08.2012, 19:20

nadal nie startuje na igrzyskach !

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41203.08.2012, 19:20

MM10

Pewnie #13, choć wolałbym, by wziął #9.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223703.08.2012, 19:19

Adrian - jak nie będzie próbował to na pewno.

Damian - o Polaczyku rzeczywiście zapomniałem. Akurat co do Radwańskiej to ja zawsze podchodziłem sceptycznie, bo nigdy nie podobał mi się jej tenis i utrzymywałem, ze szczęśliwie została rakietą nr 2. Obok pływaczek taki sam blamaż to występ szpadzistek, przecież to była po prostu komedia. Gruchała niech częściej występuje w teledyskach jakiegoś syfu, pluskając się w wannie, to na pewno wróci do formy.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17203.08.2012, 19:17

Marcin

Zapomniałeś o siatkarzach halowych, mecz z Bułgarią był wypadkiem przy pracy. W kajakarstwie górskim też mieliśmy Polczyka(?), zajął 4. miejsce. Było blisko.

Ale taka Radwańska, gwiazda, chorąży i tym podobne i jak widać przejechała się już na pierwszej rundzie... Nie mówiąc o naszych pływaczkach.

popekns komentarzy: 742003.08.2012, 19:16

Marcin ---> mam, ale i tak wiem, że mnie nie wezmą ;|

Bali komentarzy: 40903.08.2012, 19:15

Nasi siatkarze plażowi jeszcze nie odpadli ;), chyba że cos przegapiłem ;D

Arsenalfcfan komentarzy: 1320703.08.2012, 19:15

Akurat bardzo duzo tenisa ogladam, i ja jestem za Nadalem ;) Najmniej z pierwszej trojki to lubie wlasnie Novaka ;)

Qarol komentarzy: 1450203.08.2012, 19:15

E tam, stary dobry Federer to jest to !

Ale Djoko też lubie, no i Tsonga ; D

lukasxsoad komentarzy: 83203.08.2012, 19:14

Kiedy drużyna wyjeżdża na obóz do Niemiec?

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223703.08.2012, 19:14

Damian - niby tak, ale gdyby oni chociaż walczyli, a do tej pory 3/4 naszych "nadziei Olimpijskich" poodpadało jeszcze w eliminacjach. Ja nie mówię, że desperacko proszę o medale, ale niech będzie ta walka.

Brawa dla Zagrodnika, miksta w Badmintonie czy nawet już teraz naszych siatkarzy plażowych. Nie wygrali, ale widać było chęć walki i jednak zaszli stosunkowo daleko.

RvPersie komentarzy: 1145803.08.2012, 19:13

Djokovic w swoim kraju to bohater niesamowity razem z Vidicem. Na co 5 wieżowcu można zobaczyć na całą ściane ilustracje z nimi.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223703.08.2012, 19:12

Adrian - to co narzekasz jak nie masz motywacji? :)

Bali komentarzy: 40903.08.2012, 19:12

Szkoda że Bolton spadł bo jednak wolałbym żeby Afobe ogrywał sie w Premier League.

MM10 komentarzy: 67503.08.2012, 19:11

Kiedy ogłoszą Santiego? Ciekawe jaki numer weźmie, stawiam na #13.

DryneK komentarzy: 226903.08.2012, 19:11

Ja jestem fanem Nadala :P

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41203.08.2012, 19:11

Ja tam oczywiście liczę na Nole (taką ksywę ma Djoković, prawda?).

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17203.08.2012, 19:10

Marcin

Widziałem świetnego kwejka, Bogacka w oprawie z "Rozmów w toku" i podpis, "Ktoś zapomniał jej powiedzieć, że my przegrywamy" czy coś w ten deseń, idealne. Boli, boli ale optymistycznie myślę, że teraz będzie już lepiej, chociażby dzisiaj Majewski czy Czerniak.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1503.08.2012, 19:09

@_D_B_
JESZCZE za słaby. Ale Bolton potrafi ulepszać piłkarzy.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223703.08.2012, 19:09

Damian - o Igrzyskach to ty w ogóle nie mów. Już mam powoli dość każdego poranka oglądać porażki Polaków, to boli.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17203.08.2012, 19:08

Oho, zaczyna się ruch na A.com :D.

My się obawiamy o przyszłość Persiego a tymczasem on sobie spokojnie ogląda igrzyska i dopinguje Federera :P.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223703.08.2012, 19:07

Damian - nie, więc to chyba ostatnia i najlepsza szansa. Na Djokovicia ostatnimi czasy znalazł sposób, więc w finale to jednak on będzie faworytem.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997303.08.2012, 19:07

Benik Afobe has joined Bolton Wanderers on a season-long loan:

i b. dobrze, aktualnie zdecydowanie za slaby na AFC...

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17203.08.2012, 19:06

Marcin

Aaa, zapomniałem że jesteś fanem Nadala :P. Roger złota w singlu jeszcze nie ma, prawda?

Bali komentarzy: 40903.08.2012, 19:05

Afobe w Boltonie.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1503.08.2012, 19:05

Taaa bierzcie Adriana, bo przecież ENGLISZU uczył go sam Wojciech Pawłowski !

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41203.08.2012, 19:04

A wiecie z kim Arsenal ma rozegrać sparing za zamkniętymi drzwiami? Z naszymi rezerwami :D

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223703.08.2012, 19:03

Adrian - ale z czego? Musisz chyba najpierw coś pokazać. Tyle było naborów ^^

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1503.08.2012, 19:03

@Fabsafc
Nie wiem, ale wole pozytywnie się zaskoczyć :)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223703.08.2012, 19:02

Giroud - no i właśnie wtedy kompilacje są słabe, ta zresztą też niezbyt mi się podoba, ale cóż, to już sprawa gustu :)

popekns komentarzy: 742003.08.2012, 19:02

Marcin ---> nie chcą mnie wziąć do redakcji :( Z miłą chęcią zostałbym redaktorem.

Damian - jako zwolennik Nadal raczej nie miałem w tym meczu faworyta, więc oglądałem go bez większych emocji. Co nie zmienia faktu, że Roger po raz kolejny udowodnił jak ważnym elementem w jego grze jest serwis.

Giroud12 komentarzy: 59903.08.2012, 19:01

Stefcio ale nie zawsze czasem muzyka wgle nie pasuje do tego co się dzieje na kompilacij a to jest niesamowite...

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17203.08.2012, 19:00