Remis na koniec tournee: Kitchee 2:2 Arsenal

Remis na koniec tournee: Kitchee 2:2 Arsenal 29.07.2012, 11:59, Łukasz Kęczkowski 5124 komentarzy

Dzisiaj o godzinie jedenastej czasu polskiego rozpoczął się ostatni mecz Arsenalu podczas tegorocznego tournee po Azji. Tym razem rywalami Kanonierów byli gracze Kitchee, klubu z Hong Kongu. Podopieczni Wengera wyszli na to spotkanie w następującym składzie: Szczęsny - Djourou (c), Miquel, Eastmond, Gibbs - Diaby, Coquelin – Walcott, Oxlade-Chamberlain, Ryo - Chamakh.

Kolejno w 3. i 4. minucie bliscy strzelenia bramki byli gospodarze, najpierw jedenastka, potem Henry. W obu akcjach dobrymi dośrodkowaniami popisał się skrzydłowy drużyny Kitchee.

W 8. minucie po błędzie Miquela prostopadłym podaniem idealnie obsłużony został Yago, który strzałem po długim słupku pokonał Szczęsnego. 1:0 dla Kitchee!

Dopiero w 12. minucie Kanonierzy zdołali oddać pierwszy strzał w kierunku bramki strzeżonej przez chińskiego bramkarza, jednak Theo Walcott posłał futbolówkę obok słupka.

Po sześciu minutach bardzo ładną kombinacyjną akcję rozegrali Ignasi Miquel z Marouanem Chamakhiem, jednak strzał Marokańczyka był zbyt lekki by zaskoczyć chińskiego bramkarza.

W 24. minucie Diaby agresywnym pressingiem zaatakował obrońcę Kitchee, szybko odegrał do Theo Walcotta, który ładnym strzałem pokonał bramkarza. Mamy remis! 1:1.

W 26. minucie gracze Kitchee w bardzo interesujący sposób rozegrali rzut wolny. Jeden z zawodników przerzucił piłkę nad murem, a Roberto próbował pokonać Szczęsnego efektowną przewrotką, jednak nie udało mu się trafić czystko w futbolówkę, która minęła słupek bramki strzeżonej przez polskiego bramkarza.

29. minuta przyniosła kolejną bramkę dla Kitchee. Szczęsnemu udało się co prawda obronić strzał przewrotką Henry'ego, jednak przy dobitce Canceli był bez szans. 2:1 dla Kitchee!

Siedem minut później bliski zdobycia bramki był Marouane Chamakh. Po dośrodkowaniu Eastmonda Marokańczyk wyszedł najwyżej w powietrze, jednak jego strzał poszybował minimalnie nad poprzeczką bramki Kitchee.

W 42. minucie trener Kitchee postanowił przeprowadzić zmianę. Boisko opuścił kapitan, Roberto, a na murawie zameldował się Chu. Warto nadmienić, że spotkanie to było ostatnim występem Hiszpana w barwach klubu z Hong Kongu.

W 45. minucie Kanonierom udało się wyprowadzić szybki kontratak, Chamakh ładnie wyłożył piłkę do Diaby'ego, jednak strzał Francuza w znacznej odległości minął bramkę Kitchee. Do przerwy nie wydarzyło się już nic ciekawego, a po chwili sędzia wysłał zawodników na krótki odpoczynek. Kitchee 2:1 Arsenal.

W przerwie Arsene Wenger przeprowadził pięć zmian. Na boisku pojawili się Andre Santos, Gervinho, Aneke, Afobe oraz Jenkinson, a zmienili oni Gibbsa, Ryo, Eastmonda, Chamakha i Diaby'ego.

W 47. minucie ładnie między obrońców wbiegł Gervinho i wyłożył piłkę niekrytemu Afobe. Niestety Anglik trafił jedynie w słupek, a jego dobitka poszybowała nad poprzeczką.

Na początku drugiej połowy to Arsenal był stroną dominującą i to podopieczni Wengera prowadzili grę.

W 52. minucie długim podaniem popisał się Cancela, Lo doszedł do piłki i w sytuacji sam na sam z prawie zerowego kąta trafił w słupek.

Już trzy minuty później Yago ładnie przerzucił piłkę na prawą stronę, tam doszedł do niej Lo i ponownie próbował pokonać Wojtka Szczęsnego, jednak tym razem trafił prosto w polskiego bramkarza.

W 59. minucie Yago został zmieniony przez Carrilla, natomiast za Wanga wszedł Liu.

W 62. minucie po strzale z dystansu Aneke Kanonierzy domagali się karnego, gdyż uważali, że piłka trafiła obrońcę Kitchee w rękę. Sędzia nie zdecydował się jednak na podyktowanie jedenastki.

Kolejne minuty przyniosły kolejne ataki Arsenalu, lecz bardzo dobrze spisywała się obrona Kitchee.

W 67. minucie strzał głową Afobe minął bramkę Kitchee dosłownie o milimetry. Bardzo ładnym dośrodkowaniem popisał się w tej Akcji Alex Oxlade-Chamberlain.

W 69. minucie kolejne zmiany zaplanował Arsene Wenger. Na boisku w miejsce Chamberlaina, Coquelina, Miquela, Djourou i Walcotta zameldowali się Arteta, Yennaris, Eisfeld, Song oraz Bartley.

W 77. minucie Gervinho popisał się indywidualną akcją z lewej strony, minął kilku obrońców i wyłożył piłkę Eisfeldowi, który bez problemu zapakował piłkę do bramki i doprowadził do wyrównania. 2:2!

W 80. minucie żółtą kartkę za taktyczny faul w środku boiska otrzymał Andre Santos.

W 82. minucie Chuks Aneke chciał sprytnie pokonać chińskiego bramkarza, jednak golkiper Kitchee był na posterunku i z największym trudem wybronił strzał młodego Kanoniera.

Przez cały czas Arsenal prowadził grę, jednak w wybornej dyscpozycji była obrona Kitchee. W 91. minucie ładnym dośrodkowaniem popisał się Jenkinson, piłkę lekko strącił Gervinho, jednak efektowną paradą popisał się chiński bramkarz i uratował remis dla swojej drużyny. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Arsenal na koniec tournee remisuje z Kitchee 2:2.

Asia Tour 2012Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1503.08.2012, 18:57

Nie ogłoszą Cazorle. Prawdopodobnie w poniedziałek, bo wtedy najczęściej ogłaszamy transfery.

Giroud12 komentarzy: 59903.08.2012, 18:57

Witam Panie i Panowie :) jak tam 15 dni przed rozpoczęciem sezonu?

youtube.com/watch?v=Rs8Ow6hCmI8

Co sądzicie o tym Promo według mnie jest genialnie i jescze się komponuje z muzyką :).

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17203.08.2012, 18:56

Marcin

Czyli co? Dzisiejszy główny news wieczorem będzie się tak zaczynał?? :D No bo IMO dzisiaj go ogłoszą.

Marcin

Of kors, sorry, nie ogarniam przez tę pogodę... :c. Ale serio rewelacyjne! :))

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223703.08.2012, 18:52

Damian - chyba nie. Mówiłem poważnie, też mi podeszła ta wersja "Bubla" :D

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17203.08.2012, 18:52

Marcin

Chyba wyczułem ironię? :PP

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223703.08.2012, 18:51

Damian - no, genialne ludzie mają te pomysły!

Adrian - też się bierz do roboty ^^

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17203.08.2012, 18:51

Santi is comming to tooooooown!! :D Świetne!

@A_1886
I kto by pomyślał, że ten piłkarz zostanie IMO najlepszym piłkarzem w historii BPL.

popekns komentarzy: 742003.08.2012, 18:46

pauleta ---> pod avatarem w prawym górnym rogu masz opcję "Wyślij newsa". Nie gwarantuję, że się dostanie, bo może inny redaktor sobie go zaklepał, ale możesz spróbować ;)

wronka23 komentarzy: 408903.08.2012, 18:44

BREAKING NEWS: UEFA are to investigate spot fixing allegations against FC Gomel after Stewart Downing scored against them yesterday.

lol :D

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1503.08.2012, 18:43

@Adrian
Pozwól, że wezme swoją nagrodę :
t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTP3Mn-uwZNpWEF9DzxOhhdxKqGgaAFlLBpzg04OM2ISN0ZMJhQW-oSzQn6Vg

BTW :ZdZiWił

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.08.2012, 18:43

zDzIwIł

Gdzie się wysyła newsy jak się nie jest redaktorem?

Aturoz komentarzy: 13903.08.2012, 18:43

popekns
to ostatnie w komentarzu paulety to "Żebyś się nie zdziwił"

Arsenal_1886 komentarzy: 1952103.08.2012, 18:43

Równo 13 lat temu trafił do nas Henry .

Aturoz komentarzy: 13903.08.2012, 18:41

Siema :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.08.2012, 18:41

Dziś zdobędziemy 3-4 medale, wspomnicie moje słowa :p W każdym razie radzę oglądać.

@Adrian
Chyba jednak będzie :D Ahhh zapomniałem gdyby tu banowali za spam to by k.com puste było ... jak konto z asystami i golami Downinga z sezonu 2011/12

MateuszK4nonier komentarzy: 440403.08.2012, 18:26

Wenger z włosami na czerwono ! Buahah chyba bym umarł.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1503.08.2012, 18:26

@Adrian
Jaki ty niegrzeczny. 5 komentów pod rząd ? Chyba będzie W _ _ _ ^^

RvPersie komentarzy: 1145803.08.2012, 18:17

W sumie ciekawe czy zrobilibyśmy jak Porto i w ostatnim meczu jakbyśmy mieli majstra to włosy na czerwień x )

JP3 komentarzy: 175503.08.2012, 18:17

Song ma nowy fryz? Pofarbowal włosy na fioletowo jak obiecał?

RvPersie komentarzy: 1145803.08.2012, 18:16

Adi@
Żeby napisać coś w tym stylu 5 razy x )

MM10 komentarzy: 67503.08.2012, 18:15

Czemu nie ma jeszcze potwierdzenia transferu Cazorli? Nie mogę juz wytrzymać w niepewności...

popekns komentarzy: 742003.08.2012, 18:15

Adi@, o czym?

RvPersie komentarzy: 1145803.08.2012, 18:13

Adi@
O tym samym pomyślałem ; p

MM10 komentarzy: 67503.08.2012, 18:12

Kiedy jest ten caly Members day? Zawsze przed sezonem jest taki dzien, co są różne zabawy typu strzał w poprzeczke na stadionie. Zawsze to było chyba 5 sierpnia, czyli za 2 dni? Czy w tym roku nie ma?

JP3 komentarzy: 175503.08.2012, 18:12

Ma ktoś jakieś newsy transwerowe, bo mnie od tygodnia niema w PL i wifi w hotelu ma chyba 250 kb...

RvPersie komentarzy: 1145803.08.2012, 18:02

Wy serio macie frajde z wysyłania czegoś 5 razy?

damianARSENAL komentarzy: 852903.08.2012, 18:02

wytłumaczy mi ktoś, dlaczego te fotki to fotomontaże? Dlaczego po prostu nie zrobią oryginalnych zdjęć?

wronka23 komentarzy: 408903.08.2012, 18:01

facebook.com/photo.php?fbid=351680781578001&set=a.103986829680732.8853.103971483015600&type=1&theater

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41203.08.2012, 18:01

A dlaczego profil Veli wciąż jest na Arsenal.com?

HokitAG komentarzy: 30303.08.2012, 18:01

otwórzcie sobie w dwóch zakładkach: gettyimages.co.uk/detail/news-photo/nicklas-bendtner-of-arsenal-poses-for-a-photo-during-the-news-photo/149749393 z BENDTNEREM i:
gettyimages.co.uk/detail/news-photo/robin-van-persie-of-arsenal-poses-for-a-photo-during-the-news-photo/149749413 z VAN PERSIE"M