Remis na zakończenie fazy grupowej. PSV 1-1 Arsenal

Remis na zakończenie fazy grupowej. PSV 1-1 Arsenal 14.12.2023, 18:44, Trempa 1083 komentarzy

Arsenal zremisował 1-1 w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Spotkanie, którego wynik nie miał żadnego znaczenia w kontekście końcowego układu tabeli, miało spokojny przebieg. Wystąpiło w nim wielu graczy, którzy do tej pory nie byli nadmiernie eksploatowani przez swoich szkoleniowców.

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

PSV: Benitez, Teze, Ramalho, Obispo, Mauro, Van Aanholt, Tillman, Saibari, Bakayoko, Pepi, Vertessen
Zmiennicy: Dest, Babadi, Oppegard, Til

Arsenal: Ramsdale, Cedric, Saliba, Gabriel, Kiwior, Jorginho, Elneny, Havertz, Trossard, Nketiah, Nelson
Zmiennicy: Rice, Odegaard, White, Jesus , Smith Rowe

Gospodarze stwarzali więcej szans w pierwszej części spotkania. Już w 6 minucie mogli zdobyć bramkę – po zagraniu z prawej strony piłkę w siatce chciał umieścić Van Aanholt, ale Ramsdale wespół z Salibą zablokowali strzał. Do piłki dopadł jeszcze Pepi, oddał strzał, jednak tym razem to Gabriel stanął na drodze do zdobycia gola. Kolejna groźna sytuacja, to również strzał zawodników PSV. Vertessen w 19 minucie oddał strzał głową, ale trafił w lewy słupek bramki. W rewanżu, 10 minut później, również lewy słupek bramki przeciwnika obił strzałem z dystansu Elneny. Pod koniec pierwszej połowy Cedric z Nelsonem rozegrali akcję po prawej stronie, Anglik podał w pole karne do Nketiaha, a ten po strzale lewą nogą umieścił piłkę w siatce. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-1.

Już na początku drugiej części spotkania gospodarze strzeli wyrównującego gola. W 50 minucie wykorzystali błąd w ustawieniu Cedrica i po podaniu z głębi pola znaleźli drogę w pole karne Arsenalu. Pepi podał jeszcze do Vertessena, który ładnym strzałem po długim rogu zdobył bramkę na 1-1. Autorem kolejnego gola w 82 minucie był Jakub Kiwior, ale sędzia nie zaliczył trafienia Polaka, ponieważ na pozycji spalonej znajdował się biorący udział w akcji Gabriel. W ostatniej minucie meczu Kanonierzy mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Trossard wypracował sobie dobrą pozycję, ale mając przed sobą już tylko bramkarza, uderzył wprost w niego. Dobijał jeszcze Kiwior, ale jego strzał przeleciał ponad bramką.

Drużyny podzieliły się punktami, awansowały do fazy play-off i oczekują teraz na poniedziałkowe losowanie 1/8 finału.

PSV Eindhoven 1-1 Arsenal
Y. Vertessen (50) - E. Nketiah (42)

Skrót meczu:

Liga MistrzówPSV EindhovenRaport pomeczowy autor: Trempa źrodło: własne
Arsenal2004 komentarzy: 381117.12.2023, 16:10

Mam wrażenie że ostatnio to kuleje komunikacja pomiędzy naszymi piłkarzami.

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 317.12.2023, 16:10

Timber wróć i zakończcie w końcu akcje golem.

Freo98 komentarzy: 648517.12.2023, 16:10

@Rynkos7: No aczkolwiek Jesus jest takim zawodnikiem, który pozwala nam wydobyć najlepsze cechy z naszych skrzydłowych. Problemem jest to kiedy to oni są nieskuteczni, wtedy zaczynają sie kłopoty bo Jesusowi cieżej sie przestawiać na taką 9/gorzej się tam odnajduje

Arsenal2004 komentarzy: 381117.12.2023, 16:08

Ale Martinelli jest ostatnio słaby. Nawet jak już mu się drybling uda to albo źle poda albo odda strzał w rywala.

ostriket komentarzy: 666117.12.2023, 16:07

No strzeli ktoś zza 16 wreszcie...

praptak komentarzy: 884217.12.2023, 16:07

Dla mnie to jest wspaniała pierwsza połowa Arsenalu (sama gra). Brakowało mi w tym sezonie takiej pasji, agresji i sprytu w kombinacjach, do tego Jesus i Ode jak naspeedowane chomiki w kołowrotkach, trudno będzie podtrzymać takie tempo ale to dobrze że tacy dziś pozytywnie naładowani jesteśmy. Teraz jeszcze dorzucić jakieś bramki i git

Rynkos7 komentarzy: 690917.12.2023, 16:05

Najgorsze, że decyzja o tym czy ma grać Nketiah lub Jesus to wybór pewnych cech jak przy tworzeniu swojej postaci w jakimś RPG. Masz do wyboru 3 punkty i musisz wybrać jakie cechy chcesz tej postaci przypisać. Tak samo jest z tymi dwoma zawodnikami. Wpuszczając jednego lub drugiego coś tracisz bądź coś zyskujesz. Nketiah dodaje trochę więcej fizyczności i bardziej trzyma się pozycji, z drugiej strony Jesus lepiej radzi sobie w kombinacyjnej grze i jest lepszy technicznie. Wybór między młotem a kowadłem.

Garfield_pl komentarzy: 2835617.12.2023, 16:05

@KapitanJack10 napisał: "W sensie co miał dziś dać? 0 strzałów, xG = 0.00. Super mecz na krytykowanie bramkarza.

Jest 0:0 a wymieniliśmy z 200 podań. Czyli wychodzi na to, że wszyscy są bezproduktywni."

Bo jest na boisku xD Havertz zaczął lepiej grać, to szukają kolejnej ofiary xD

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976217.12.2023, 16:05

Nie no, gramy bardzo dobry mecz, powiedziałbym że doskonały, Brighton nie istnieje, tutaj jedna bramka by wpadła i każdy by się zachwycał Arsenalem

Furgunn komentarzy: 928517.12.2023, 16:04

@wajktor1998 napisał: "Jesus pokazal, ze potrafi 1 akcja zmienic oblicze mecz"

No dwa razy w tym sezonie :D

enrique komentarzy: 1937817.12.2023, 16:04

@Czeczenia napisał: "Tylko Raya jak to Raya, musiał przypomnieć, że gramy bez bramkarza. Na szczęście bez konsekwencji."
Lepiej o nim w ogóle nie mówmy. Niech stoi tam gdzie stoi i najlepiej niech będzie poza grą, bo co się pojawia jego nazwisko to prawie zawsze atak serca.

Garfield_pl komentarzy: 2835617.12.2023, 16:04

@Dziadyga napisał: "No niestety inaczej nie potrafię się wyrazić o nim xD co zrobic..On nam nic kompletnie nie daje i proszę nie pisać o tych mitycznych podaniach."
Hmm , często masz problem z oceną piłkarzy bez wyzwisk, a powiedz mi co zrobił takiego tragicznego w tym meczu? Czy to tylko takie czepianie dla zasady? Nie trzeba wyzywać, żeby ocenić gracza , tym bardziej własnej drużyny;)

Craz komentarzy: 359817.12.2023, 16:04

Dawać Osihmena na boisko

SMAEY komentarzy: 5017.12.2023, 16:03

Proszę mi tu Trossarda wpuścić za Kaia.
i Nelson żeby się rozgrzewał przy linii bocznej i piętnował Sakę, a potem wszedł koło 65'
I jeszcze White'a zmienić tylko nie wiem na kogo :D

KapitanJack10 komentarzy: 5445 newsów: 417.12.2023, 16:03

Czeczenia komentarzy: 1249817.12.2023, 16:03

Świetny mecz, jeden z lepszych w sezonie. Fakt, wykończenie leży, ale siedzimy na nich, dusimy ich. W meczach z Newcastle, Aston Villą czy Chelsea był problem by w ogóle sytuacje kreować. Brighton nie ma nawet czasu podrapać się po jajach. Tylko Raya jak to Raya, musiał przypomnieć, że gramy bez bramkarza. Na szczęście bez konsekwencji.

wajktor1998 komentarzy: 126617.12.2023, 16:03

Jesus pokazal, ze potrafi 1 akcja zmienic oblicze meczu, poczekajmy do konca i dopiero oceniajmy jego gre w tym meczu

enrique komentarzy: 1937817.12.2023, 16:02

@Rafson95 napisał: "Strach pomyśleć co by było, jakby mu wyszły dwa mecze"
Miałby szansę zostać najlepszym strzelcem sezonu w Arsenalu, patrząc na skuteczność innych zawodników.
Seryjnie, potrzebujemy napastnika.

Dziadyga komentarzy: 839717.12.2023, 16:02

@Jack_Herrer napisał: "Ja uważam, że Jesus się nie sprawdził. Skandalem jest ze na tym etapie sezonu nasza "9" ma dwie bramki w lidze. Jeszcze większym skandalem jest fakt, iż naszym najlepszym strzelcem na ten moment jest Nketiah."

A ludzie i tak dalej będą bronić jak lakazeta z 4 golami w ost sezonie :D

wajktor1998 komentarzy: 126617.12.2023, 16:02

@Jack_Herrer: sa tez tacy napastnicy, ktorzy podobno są nowa wersja Halanda i maja 0 goli, moglo byc gorzej xd

gregory3213 komentarzy: 91717.12.2023, 16:01

gramy jak watford przeciwko nam za emerego

FlameDood komentarzy: 147817.12.2023, 16:01

15 minut i jak tak dalej pójdzie to chyba trzeba wpuścić Trossarda. Ostatnio kilka słabszych meczy ale myślę, że na były klub wyjdzie bardziej zmotywowany niż zazwyczaj.

Rafson95 komentarzy: 1060217.12.2023, 16:00

@enrique napisał: "Bo mu wyszedł JEDEN mecz... :D"
No to tym bardziej nie wygląda to za dobrze dla piłkarzy Arsenalu, że Nketiahowi wyszedł 1 mecz i w połowie grudnia nie są w stanie go przegonić z liczbą bramek xd

Strach pomyśleć co by było, jakby mu wyszły dwa mecze

Furgunn komentarzy: 928517.12.2023, 16:00

@Ups147 napisał: "Toney :P"

No na pewno ciekawy kierunek po bramki :)

Rynkos7 komentarzy: 690917.12.2023, 16:00

@mlody323323 napisał: "Gabriel Jesus - pozycja : skrzydłowo środkowy napastnik pomocniczy :)"

haha, dobrze powiedziane.

Rynkos7 komentarzy: 690917.12.2023, 15:59

@arsenallord napisał: "Upieram się od dawna, że Jesus to super piłkarz, ale bardziej na zmiennika albo grać obok prawdziwego napastnika. Cofa się do środka i później jest akcja z boku i nie ma komu dograć w pole karne"

Dla mnie Jesus również to piłkarz do gry w systemie z 2 napastnikami albo właśnie gdzieś po bokach. Jako samotna 9 nie bardzo się sprawdza w dłuższej perspektywie. Są mecze, że wygląda dobrze na tej pozycji, ale można je policzyć na palcach jednej ręki. Solidny napadzior nawet jak ma słabszy dzień to przynajmniej poprzeszkadza obrońcom, powalczy z nimi fizycznie. Z Jesusa w tej kwestii nie ma pożytku.

Ups147 komentarzy: 350117.12.2023, 15:59

@Furgunn: Toney :P

Furgunn komentarzy: 928517.12.2023, 15:59

@Janusz_Kanonier napisał: "Redaktorzy zapili czy co, że brak newsów dot. tego meczu ?"

Lepią pierogi na święta z tego co mi wiadomo. Ciesz się, że możesz tu pisać w tak doborowym towarzystwie, no i że mną też. A nie narzekaj :]

Dziadyga komentarzy: 839717.12.2023, 15:58

@Garfield_pl napisał: "To jest merytoryczna ocena, nie ma co..."

Pires9999 komentarzy: 118517.12.2023, 15:58

@Pires9999: martinelli też jakby grał w aklasie .głowy nie podnosić na takim poziomie .....

enrique komentarzy: 1937817.12.2023, 15:58

@Jack_Herrer napisał: "Jeszcze większym skandalem jest fakt, iż naszym najlepszym strzelcem na ten moment jest Nketiah."
Bo mu wyszedł JEDEN mecz... :D

Bez napastnika to my sobie możemy powalczyć maks o top 4.martinnelii też jakb

Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19217.12.2023, 15:57

mlody323323 komentarzy: 214817.12.2023, 15:57

@arsenallord napisał: "@Rynkos7: Upieram się od dawna, że Jesus to super piłkarz, ale bardziej na zmiennika albo grać obok prawdziwego napastnika. Cofa się do środka i później jest akcja z boku i nie ma komu dograć w pole karne"
Gabriel Jesus - pozycja : skrzydłowo środkowy napastnik pomocniczy :)

enrique komentarzy: 1937817.12.2023, 15:57

Szukają napastnika na styczniowe okienko.

Janusz_Kanonier komentarzy: 30017.12.2023, 15:57

Redaktorzy zapili czy co, że brak newsów dot. tego meczu ?

Furgunn komentarzy: 928517.12.2023, 15:57

@Rafson95 napisał: "Potrzebujemy kogoś na poziomie wyższym od Nketiaha"

Dobre :] +1

metjuAFC komentarzy: 5706 newsów: 117.12.2023, 15:56

Brakuje skuteczności. White też dzisiaj nie idzie na obieg Sace. W ogóle Ben jest bez formy i to wodać. Że też Tomyiasu musiał złapać kontuzję. Przydałby się napastnik na którego możnaby wrzucić coś w pole karne.

Rafson95 komentarzy: 1060217.12.2023, 15:56

@Furgunn napisał: "V......Ć :]"
Potrzebujemy kogoś na poziomie wyższym od Nketiaha.

Rynkos7 komentarzy: 690917.12.2023, 15:56

@enrique napisał: "Zgadzam się, nam brakuje kogoś kto potrafi wykończyć. Cały czas jesteśmy w polu karnym przeciwnika, ale każdy podaje do każdego, a jak już ktoś próbuje coś wykończyć to zazwyczaj kończy się to bezsensownym strzałem albo oddaniem piłki do bramkarza za darmo."

Dokładnie. Cały czas usiłujemy wejść z piłką do bramki w efekcie czego Brighton cofa się coraz głębiej albo zagęszcza ten środek. Przydałoby się kilka strzałów z dystansu aby ich trochę wypchnąć z tego pola karnego. Trossard mógłby się przydać, on chyba jest najodważniejszy jeżeli chodzi o tego typu decyzje podczas gry.

sebaarsenal komentarzy: 160717.12.2023, 15:56

@arsenallord: oczywiście, również to pisałem kilka razy. Z taką 9 furory nie zrobimy. Nigdy.

enrique komentarzy: 1937817.12.2023, 15:56

Dawać Trossarda, gorzej od Martinelliego nie zagra, a potrafi podać i bić rożne.

Theo44 komentarzy: 428417.12.2023, 15:56

Skutecznosc wola o pomste, ale prowadzimy gra jakbysmy grali w przewadze 2 zawodnikow.
Fajne sa te proby wyjscia Ziny na przelamanie lini ataku i wyjscia na czysta pozycje, ale szkoda, ze nie zostaly zauwazone.

Furgunn komentarzy: 928517.12.2023, 15:56

@1886gunner1886 napisał: "faktycznie Brighton tak nam zagrażało"

Hm?

Rafson95 komentarzy: 1060217.12.2023, 15:55

Gdybyśmy kupili killera na 9 to Jesus na LS, a Martinelli na drugie połowy z ławki.

Furgunn komentarzy: 928517.12.2023, 15:55

@Ups147: V......Ć :]

sebaarsenal komentarzy: 160717.12.2023, 15:55

@mlody323323: patrząc ostatnie mecze, to wygląda jakby trenowali strzały panu Bogu w okno.