Remis po pasjonującej końcówce. Arsenal 2-2 Man City!

Remis po pasjonującej końcówce. Arsenal 2-2 Man City! 13.09.2014, 14:35, Sebastian Czarnecki 3940 komentarzy

Dla neutralnego kibica mecz pomiędzy Arsenalem a Manchesterem City mógł być prawdziwą ucztą. Mnóstwo wspaniałych akcji, przepiękne bramki, błędy w obronie i multum niewykorzystanych sytuacji - wszystko, czego oczekują obserwatorzy podczas bezpośredniego spotkania drużyn aspirujących o mistrzostwo Anglii. Dla sympatyków obu zespołów wynik może być jednak sporym rozczarowaniem, mimo że w ogólnym rozrachunku jest jak najbardziej sprawiedliwym rezultatem. Obie drużyny miały swoje niewykorzystane akcje, lepsze i gorsze momenty i każdy równie dobrze mógł wysoko wygrać, jak i przegrać.

Kibice Arsenalu przeżywali dzisiaj prawdziwy emocjonalny rollercoaster. Po solidnym początku stracili bramkę, a kiedy już udało im się objąć prowadzenie po dwóch wspaniałych golach, utracili je po indywidualnym błędzie, a chwilę później po takiej samej wpadce mogli zakończyć mecz z pustymi rękoma. Dla niektórych będą to stracone dwa punkty, dla innych wywalczony jeden, ale przed pierwszym gwizdkiem wiele osób brałoby taki wynik w ciemno. W końcu mierzyły się ze sobą dwie wspaniałe i ofensywnie usposobione ekipy, które zdolne są do wszystkiego, a mimo wszystko remis w dzisiejszej potyczce jest sprawiedliwym rezultatem.

Arsenal: Szczęsny - Debuchy (81. Chambers), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini (90. Arteta), Ramsey - Alexis, Wilshere, Özil - Welbeck (87. Chamberlain)

Man City: Hart - Zabaleta, Demichelis, Kompany, Clichy - Navas, Fernandinho (77. Kolarow), Lampard (46. Nasri), Milner, Silva - Aguero (68. Dżeko)

Początek spotkania należał do drużyny gości, którzy zepchnęli Arsenal pod własne pole karne. Warto zauważyć, że w pierwszych trzech minutach najczęściej podającym piłkarzem The Gunners był Wojciech Szczęsny.

Kanonierzy potrzebowali kilku minut, by się przebudzić i narzucić rywalowi swoje tempo. Londyńczycy kiedy jednak już weszli w mecz, opanowali środek pola i to oni kontrolowali przebieg meczu. W siódmej minucie jedna z akcji zakończyła się strzałem Alexisa Sancheza, który jednak bez problemu złapał Joe Hart.

Trzy minuty później z odpowiedzią ruszyli Obywatele, którzy składną akcją rozpracowali defensywę gospodarzy i znaleźli się w ich polu karnym. Dwójkowa akcja Silvy z Aguero zakończyła się jednak odważnym wejściem interweniującego Szczęsnego.

W jedenastej minucie składna akcja lewym skrzydłem zakończyła się podaniem Mesuta Özila do wybiegającego Welbecka, jednak Anglik miał za mało miejsca, by zrobić z tej piłki użytek i w rezultacie uderzył obok słupka.

Zaledwie minutę później Danny Welbeck stanął przed kolejną okazją do strzelenia gola i tym razem prawie mu się udało! Anglik znalazł się w sytuacji sam na sam z Hartem i sprytną podcinką przerzucił piłkę nad angielskim golkiperem. Już wydawało się, że futbolówka znajdzie się w bramce, ale ostatecznie odbiła się od słupka i wyszła w pole. Niewiele brakowało!

Po tej akcji tempo spotkania się uspokoiło i skupiło w środkowej części boiska. Obie drużyny nieco bardziej asekuracyjnie podchodziły do swoich poczynań w ofensywie, przez co w kolejnych minutach nie oglądaliśmy zbyt wielu sytuacji strzeleckich.

W 28. minucie Manchester City sprytnie wykorzystał błędy Arsenalu i wyszedł na prowadzenie. Jesus Navas wykorzystał fatalne ustawienie Ignacio Monreala i doszedł do piłki po złym przecięciu Flaminiego. Hiszpan ruszył prawą flanką, podał do wybiegającego Aguero, a ten z najbliższej odległości pokonał Szczęsnego. 1-0 dla Manchesteru City!

Cztery minuty później mogło być już 2-0. Pablo Zabaleta dobrze wypatrzył wybiegającego Silvę i do niego własnie skierował podanie. Hiszpan bez wahania oddał strzał na bramkę Szczęsnego, ale polski golkiper w porę wyciągnął nogę, którą zdołał odbić lecącą w jego stronę piłkę.

Kolejne minuty nie przyniosły nam większych emocji. Zawodnicy Manchesteru City uspokoili grę i skutecznie uniemożliwiali londyńczykom wyprowadzania akcji zaczepnych, po których mogliby doprowadzić do wyrównania.

Arsenal swoich szans szukał po stałych fragmentach gry, jednak rzuty wolne w wykonaniu Alexisa Sancheza i Mesuta Özila były dalekie od perfekcji.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Kanonierzy zeszli do szatni ze stratą jednej bramki do mistrzów Anglii.

Druga część meczu zaczęła się od bardzo mocnego ciosu ze strony Arsenalu, który w krótkim czasie obległ bramkę Joe Harta. Z dobrej strony pokazali się zwłaszcza Alexis i Welbeck, ale defensywa Manchesteru City nie dała się pokonać.

Sytuacja w środku pola wyraźnie się uspokoiła, a obie drużyny starały się grać bardzo asekuracyjnie. Wydawało się jednak, że inicjatywę przejęli Obywatele, którzy częściej nacierali na bramkę Szczęsnego. Defensywa Arsenalu spisała się jednak na medal i nie dopuściła do straty kolejnego gola.

W 59. minucie przed dogodną okazją na podwyższenie prowadzenie stanął Gael Clichy, który sprytną podcinką chciał zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego, ale zabrakło mu precyzji.

W 64. minucie Arsenal doprowadza do wyrównania! Aaron Ramsey uruchomił Jacka Wilshere'a, który fenomenalnie minął Gaela Clichy'ego, a po chwili z ostrego kąta przerzucił piłkę nad bezradnym Hartem! 1-1!

Pięć minut później Danny Welbeck wygrał pojedynek z Martinem Demichelisem i wypracował sobie niezłą sytuację, ale Joe Hart w porę naprawił fatalny błąd Argentyńczyka i przejął piłkę.

W 74. minucie Kanonierzy wyszli na prowadzenie! Po zamieszaniu w polu karnym Manchesteru City Jack Wilshere dograł głową do Alexisa Sancheza, a Chilijczyk fenomenalnym strzałem z woleja wpakował piłkę prosto w okienko bramki Joe Harta!

Trzy minuty później mogło być już 3-1. Kapitalną solową akcją popisał się Jack Wilshere, który przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, zanim dograł ją do Aarona Ramseya. Walijczyk poślizgnął się jednak pod bramką Manchesteru City i akcja spaliła na panewce.

W 81. minucie wymuszona zmiana w obozie Arsenalu. Calum Chambers wszedł na boisko w miejsce kontuzjowanego Debuchy'ego. Kontuzja Francuza nie wygląda najlepiej.

W 84. minucie Manchester City doprowadza do wyrównania. Martin Demichelis wyskoczył najwyżej do dośrodkowania z rzutu rożnego, a Wojciech Szczęsny nie zdołał złapać futbolówki, zdjął ją z głowy interweniującemu Flaminiego i od słupka umieścił ją we własnej bramce. 2-2 na Emirates Stadium.

W doliczonym czasie gry The Citizens mogli jeszcze objąć prowadzenie, po tym jak Edin Dżeko wykorzystał błąd Koscielnego i przerzucił piłkę nad Wojtkiem Szczęsnym, który nie wiedzieć po co wychodził do tej piłki. Na całe szczęście Francuza i Polaka, futbolówka odbiła się od słupka i nie wpadła do bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal zremisował na własnym boisku z mistrzami Anglii 2-2.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Daniho komentarzy: 9765 newsów: 115.09.2014, 22:06

Valencia ale bramka :D

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 115.09.2014, 22:06

Ten Sakho to skad jest ?

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 415.09.2014, 22:05

@Dancer

Śledziłeś Ennera w lidze meksykańskiej? Niezły z Ciebie skaut:D No i Abel z Serie B

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40015.09.2014, 22:05

Maciek

Mozesz nie wierzyć ;)

veron komentarzy: 459215.09.2014, 22:02

hokus_pokus>>

myslałem, że szybko padną bo prawie 120 kanałów w wiekszości w HD za 19,99 zł to niezła konkurencja dla cen z polsatu czy nc+ ale o dziwo trwają od paru lat już chyba, pewnie nie ma na to paragrafów dlatego nic im nie moga zrobić :p

anty_pzpn_ komentarzy: 337015.09.2014, 22:02

Daniho
Dzięki. Popatrzę może trochę się bramki posypia :)

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 115.09.2014, 22:01

anty_pzpn
pierwsza polowa byla dosc srednia ale mysle ze moze teraz sie troche rozkrecic :P

anty_pzpn_ komentarzy: 337015.09.2014, 22:00

Mskafc

Kupuj kupuj bo warto. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem od 4 dni :P

Simpllemann komentarzy: 52835 newsów: 52415.09.2014, 21:59

songoku95
Jako, że nie mam nc+ to mecze Arsenalu oglądam na komputerze. A znając życie i tak będzie u mnie oglądany mecz siatkówki w telewizji.

hokus_pokus komentarzy: 51415.09.2014, 21:59

To weeb tv to legalna rzecz jest?

Sewer komentarzy: 157015.09.2014, 21:59

facebook.com/BarioMalotelli/photos/a.458754087469401.110967.457782774233199/862651520412987/?type=1&theater

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 115.09.2014, 21:59

NBW
Nahorny czesto wlasnie myli nazwiska czy fakty przynajmniej gdy nie jest w duecie z Twaro. W duecie z Twaro to juz calkiem inaczej az super sie ich slucha. Zreszta Nahorny czesto jest tym dodatkiem do komentowania ktory dopowie tylko pare rzeczy ,a reszte czasu siedzi cicho.

anty_pzpn_ komentarzy: 337015.09.2014, 21:58

Opłaca się oglądać druga połowę Hull West Hamem? Ciekawy mecz? Czy mam walić dalej w fife? :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.09.2014, 21:58

mskafc
Gz. Ja biletu nie kupilem. Stalem w kolejce przy stadionie i dupa po 1 pazdziernika dopiero beda dostepne.

veron komentarzy: 459215.09.2014, 21:57

weeb.tv za 19.99 zł miesięcznie i problem rozwiązany, ponad 100 kanałów dostepnych, wszystko zobaczycie :p

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 115.09.2014, 21:53

Sprzedaż Sanogo i kupno Hernandeza albo batshuayiego. Nie duży wydatek,ale Wenger nie przyzna sie do błedu.

mskafc komentarzy: 579615.09.2014, 21:51

Komp sprzedany, udalo sie! Teraz pora na PS4 :D

songoku95 komentarzy: 2348615.09.2014, 21:50

simplleman
walcz o prawa do oglądania sportu!
Ja z własnego doświadczenia wiem co czujesz bo u mnie rodzice nie są zbyt dużymi fanami piłki nożnej i niestety LM nie moge oglądać w TV, pozostaja transmisje.

veron komentarzy: 459215.09.2014, 21:50

264 - Ahmed Elmohamady has fired in 50 more open play crosses than any other player in the PL since the start of 2013-14 (264).

dobre wrzutki on ma ;p

Szogun komentarzy: 28457 newsów: 315.09.2014, 21:49

Ja już obserwuje jego karierę od tego sezonu gdy Palermo spadło i występował dość dobrze jako zastępca wielkich napastników Urugwaju i zachwycał dynamiką. Myślę,że na skrzydle byłby równie pożyteczny lecz musi jednak jeszcze poprawić pewne aspekty gry i bylby zawodnikiem bardzo wysokiej klasy.

Simpllemann komentarzy: 52835 newsów: 52415.09.2014, 21:48

songoku95
I bardzo dobrze!

songoku95 komentarzy: 2348615.09.2014, 21:47

obecnie przy Welbecku i Żiru (który ma podpisać nowy kontrakt) Sanogo to raczej nie ma co liczyc na nowego CF.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40015.09.2014, 21:46

Szogun

Śledzę Abela i Ennera od roku, jestem ciekaw jak sobie poradza w PL

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 115.09.2014, 21:46

Abel ładnie pogrywa. Jak tak bedzie grał to chłopak za długo nie pogra w Hull,a wiek świetny - 24 lata.

Wenger sie interesował w przeszłości to kto wie...

songoku95 komentarzy: 2348615.09.2014, 21:45

simplemann
prawda jest taka że kiepski z Ciebie fan!:>

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40015.09.2014, 21:45

Abel przyjdz do nas :( Fajny zawodnik

Berczi komentarzy: 125215.09.2014, 21:44

Nahorny jakiś zjarany dzisiaj. Najpierw gada, że Urugwaj nie wyszedł z grupy na MŚ, a przed chwilą pomylił Abela z Pablo Hernandezem xD

Szogun komentarzy: 28457 newsów: 315.09.2014, 21:44

Dancer Ja mówiłem o nim 2 lata temu i w zeszłym roku i widać,że gość wciąż nie stracił na dynamice

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 115.09.2014, 21:44

Abel sie rozkreca :D

mar12301 komentarzy: 2311215.09.2014, 21:43

w tym momencie spadamy na 8 miejsce.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40015.09.2014, 21:43

Abela chcialem zobaczyc u nas, zanim skonczylo sie okienko.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 115.09.2014, 21:42

Nahorny jest spoko ale tylko jak jest w parze z Twarowskim ;d

matt21 komentarzy: 541415.09.2014, 21:41

w lustrze już dają zestawienie wolnych zawodników po których zgłosi się Arsenal.
Skoro łapaliśmy się takich piłkarzy jak Sol, Kim czy inne Silvestry to taki Reveillere czy Yobo to całkiem prawdopodobne rozwiązania..

Szogun komentarzy: 28457 newsów: 315.09.2014, 21:41

Szkoda chłopaka na Hull ale mam nadzieję,że pójdzie dużo wyżej w swojej karierze

Simpllemann komentarzy: 52835 newsów: 52415.09.2014, 21:41