Remis w bitwie śnieżnej w Londynie! Arsenal 2-2 Everton

Remis w bitwie śnieżnej w Londynie! Arsenal 2-2 Everton 09.01.2010, 16:55, Szymon Ortyl 685 komentarzy

Kanonierzy rozpoczęli dzisiejszy mecz bez kontuzjowanego Ceska Fabregasa oraz Alexa Songa, który wyjechał na Puchar Narodów Afryki. Do osiemnastki meczowej powrócili jednak Armand Traore oraz Tomas Rosicky. Niestety aura nie sprzyjała rozgrywaniu spotkań. Wiele meczy zostało odwołanych, zaś nad Londynem padał śnieg.

Everton rozpoczął mecz niezwykle dynamicznie, co dało efekty w 10. minucie. Po licznych błędach w kryciu do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego wyskoczył Osman i skierował ją do siatki Kanonierów.

Po stracie bramki Kanonierzy starali się zaatakować bramkę Howarda, lecz przypominało to uderzanie głową w mur. Wiele piłek tracił Aaron Ramsey, a jego partnerzy naciskani przez rywala również nie radzili sobie zbyt dobrze.

W 21. minucie bliski pokonania Howarda był Gallas, jednak Amerykanin popisał się kapitalną paradą. 3 minuty później Francuz doznał kontuzji, jednak zdołał powrócić na boisko.

W 27. minucie po olbrzymim zamieszaniu przed polem karnym Evertonu do piłki doszedł Denilson. Oddał słaby strzał w środek bramki, jednak piłka odbiła się od jednego z piłkarzy Evertonu i wpadła do siatki.

W 34. minucie w polu karnym Evertonu przewrócił się naciskany Eduardo, jednak o karnym nie mogło być mowy. Chwilę później koszmarny błąd popełnił Almuniia, który wyszedł do piłki jednak zatrzymał się w połowie pola karnego. Gdyby nie interwencja Traore, Kanonierzy ponownie musieliby odrabiać straty.

W 42. minucie kolejny raz fatalnie zachował się Almunia, który źle wyrzucił piłkę, a starający się dojść do niej Sagna został ostro sfaulowany przez Cahila. Słabo grał również Traore, który nie potrafił w żaden sposób powstrzymać Donovana przed dośrodkowywaniami w pole karne Arsenalu.

3 minuty później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania. Pierwszy kontakt z piłką Almunii w drugiej połowie również nieudany. Hiszpan nie był dziś w najlepszej formie.

Pierwszy kwadrans upłynął pod znakiem licznych ataków Kanonierów, którzy jednak nie potrafili wypracować sobie dobrych sytuacji strzeleckich.

W 65. minucie Tomas Rosicky zastąpił na placu gry Aarona Ramsey'a.

2 minuty później wspaniałym dośrodkowanie popisał się Sagna, jednak niski Rosicky nie zdołał doskoczyć do piłki, którą w ostatniej chwili wybił Howard.

W 75. minucie Kanonierzy przeprowadzili 3 świetne akcje. Najpierw po dośrodkowaniu Traore do piłki nie doszedł Eduardo. Chwilę później po rzucie rożnym ładnym strzałem popisał się Denilson, jednak piłkę wybił Howard. Po kolejnym rzucie rożnym i strzale Vermaelena obrońcy Evertonu zdołali wybić piłkę z własnego pola karnego.

W 75. minucie Eduardo zastąpił Carlos Vela. Zawodnicy grali na coraz bardziej ośnieżonym boisku.

Kanonierzy zbyt zapamiętale atakowali bramkę Evertonu. Wykorzystał to Pienaar, który w 80. minucie w sytuacji sam na sam z Almunią skierował piłkę do bramki.

Heroiczne akcje Kanonierów nie przynosiły rezultatów do 92. minuty, kiedy to Abou Diaby wspaniale wyłożył piłkę Tomasowi Rosicky'emu, który oddał mocny strzał na bramkę Howarda. Amerykanin najprawdopodobniej zdołałby schwytać piłkę, jednak została ona podbita przez jednego z obrońców Evertonu i wpadła do siatki.

Kilka chwil później groźną kontrę przeprowadzili Tim Cahill oraz James Vaughan. W jej wyniku lekkie kontuzje odnieśli właśnie dwaj wyżej wymienieni gracze Evertonu oraz Traore i Almunia. Cała akcja rozpoczęła się od straty Denilsona, który w pewnym momencie nie atakowany przez rywali przewrócił się. Po przerwaniu Brazylijczyk został zniesiony z murawy na noszach. Na boisku pojawił się Merida.

Mecz trwał jeszcze 2 minuty, jednak żadna z drużyn nie przeprowadziła już godnej wzmianki akcji. Kanonierzy zagrali słaby mecz. Jedynie 2 szczęśliwie strzelone bramki pozwoliły podopiecznym Arsena Wenger uchronić się przed porażką.

Bardzo słaby występ zanotowali Manuel Almunia, Aaron Ramsey i Armand Traore. Z dobrej strony pokazali się Abou Diaby oraz Samir Nasri.

Arsenal: Almunia (c) - Sagna, Gallas, Vermaelen, Traore - Denilson (Merida 84), Diaby, Ramsey (Rosicky 65) - Arszawin, Nasri, Eduardo (Vela 74)

Ławka: Fabiański, Rosicky, Vela, Merida, Silvestre, Eastmond, Emmanuel-Thomas

Everton: Howard - Neill, Heitinga, Neville, Baines - Donovan (Bilyaletdinov 68), Cahill, Osman, Pienaar, Fellaini - Saha (Vaughan 74)

Ławka: Nash, Bilaletdinow, Vaughan, Coleman, Duffy, Mustafi, Baxter

EvertonPremier League autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
Jabkoo komentarzy: 39509.01.2010, 17:56

Uffff... To teraz wystarczy nam czekac na porażke Mułów ! :D

paszasz_AFC komentarzy: 26209.01.2010, 17:55

no to tracimy punkty:).. zamiast gonic man utd i ****sów.. widocznie jestesmy drużyna.. której nie jest pisane trofeum..na miano EPL... jestesmy duruzyna ktorą stac na góra 3 miejsce od kilku sezonów..

DawidAFC komentarzy: 155809.01.2010, 17:55

ten remis to i tak jak porazka mialo byc lekko latwo i przyjemnie -.- i pomyslec ze na wyjezdzie dostali 6-1...

Pinguite komentarzy: 1502009.01.2010, 17:55

i gdzie sa Ci ktorzy jechali Rose ? heee ?

TH14 komentarzy: 52109.01.2010, 17:55

2-2 Rosicky

Knolek komentarzy: 266409.01.2010, 17:55

GOOOOL ROSA!!!!! Rehabilitacja totalna!!!!!!!!!!!!!! AHAHAHAHA Diaby mastermind!!!!

maq komentarzy: 996 newsów: 15509.01.2010, 17:55

JJJJJJJESSSSSSSSSTTTTTTT mowilem ze trzeba trzymac kciuki!!!

soad21 komentarzy: 5609.01.2010, 17:55

i cooooooooooooooo!!!???? :D:D:D jarać się!!

Feromon komentarzy: 17409.01.2010, 17:54

Przypomnijcie sobie ile chelsea meczów ostatnio spieprzyła i czy musimy tak rozpaczać, że to niby "szans na mistrzostwo nie mamy"? Bądźmy dobrej myśli bo to nie pierwszy i nie ostatni raz kiedy przegrywamy, zapewniam.

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97909.01.2010, 17:54

Przestańcie. Rosicky popełnił jeden błąd. Myślicie co w tej sytuacji zrobił by Ramsey? Na pewno nie zachował by się lepiej

atakujemy średni na ok 5 minut....smutne...

Strzeluch komentarzy: 153009.01.2010, 17:53

niech oni juz wracaja z tych kontuzji, dojdzie teraz Denilson i nic nie zrobimy. Ramsey sobie nie poradzil dzisiaj. Bendtner, Clichy wracajcie !

Caroline komentarzy: 48509.01.2010, 17:52

Od razu było widać, że Almunia jest w tym meczu beznadziejny. Nie można było go zmienić w przerwie? Ja tego naprawdę nie rozumiem, Fabiański jest lepszy, wykorzystuje wszystkie szanse, ale i tak cały czas gra Almunia, nawet jak popełnia co chwilę koszmarne błędy... I czemu Wenger zdjął Eduardo, był bardzo aktywny i w każdej chwili mogła paść bramka dla nas.

danielho6 komentarzy: 47709.01.2010, 17:52

Wygląda mi to na kryzys nie koniecznie na jeden mecz ;|

wronka17 komentarzy: 82809.01.2010, 17:52

grmay jak cioty ale Wenger i na to znajdzie jakies poje.bane wytłumaczenie

hubertbp komentarzy: 35209.01.2010, 17:52

Nie rozumiem was Ramsey źle gra - wpuście Rosickiego, wszedł, to też źle gra.

DawidAFC komentarzy: 155809.01.2010, 17:51

wystarczy twarda gra jak dzisiaj evertonu i kazdy widzi co sie dzieje, nasi sie odbijaja non stop...

kamil_9414 komentarzy: 282809.01.2010, 17:51

Jeszcze chciałem powiedzieć, że jeżeli ktoś wchodzi na tą stronę- Kanonierzy.com to uważa sie za kibica Arsenalu. Tylko nie rozumiem jak kibic Arsenalu może pisać o nim frajerzy.

sebo656 komentarzy: 182509.01.2010, 17:51

almunia i traore dzisiaj mi zrobili masakre w głowie

Fil3k komentarzy: 13209.01.2010, 17:51

zaje.... 1 mecz ktorego nie ogladne do konca... Nie ma denilsona, songa, fabregasa ... transfery? nie... ;/

Rufi komentarzy: 29009.01.2010, 17:51

zamiast atakowac to siedza na wlasnej obronie

kamil_malin komentarzy: 933209.01.2010, 17:51

Rosicky miał być wzmocnieniem i w rzeczywistości był ale Evertonu. Tak jak mówi Knolek bramka Pienaara to w głównej mierze zasługa Czecha. Oczywiście swoje 3 grosze dorzuciła także obrona. Tak się zastanawiam gdzie się podział ten wspaniały Tomas?

FanekAFC komentarzy: 511209.01.2010, 17:51

Spokojne, jeszcze 3 nam wjebią, spokojne.

Rufi komentarzy: 29009.01.2010, 17:50

niech strzela jakims cudem na 2-2 plx

Vojak komentarzy: 909.01.2010, 17:50

Rosicky kompletne zero, Traore dzisiaj ma szczęście, że jego błędy nie spowodowały straty bramek.

kamel1886 komentarzy: 37309.01.2010, 17:50

szkoda,że 3ego nam niew****li jeszcze ! ***** mać !

RomanAbramov komentarzy: 80309.01.2010, 17:49

***** 2:1...

Knolek komentarzy: 266409.01.2010, 17:49

co by nie było Rosicky sprawił Evertonowi tego drugiego gola, który notabene był przepiękny. Dawno już tak technicznego gola nie widziałem. Szkoda tylko, że przez takie głupie błędy jak narazie mamy 0 pktów z tego meczu

DawidAFC komentarzy: 155809.01.2010, 17:49

oczywiscie ktoras z naszych panienek musiala doznac kontuzji i nie wiadomo czy po meczu nie dojda nastepne... n/c a wenger czeka cierpliwie na powrot wielkiego snajpera bendtnera i nie robi transferow !

gooner80 komentarzy: 129309.01.2010, 17:49

Szkoda, ze zawsze jak dostaniemy taki sztylet w serce to nie potrafimy sie podniesc, juz moglo byc 4:1 dla Evertonu... slaba psychika mlodziezy to cos co nie zmienia sie od paru sezonow i m.in. dlatego nie liczymy sie w ostatecznym rachunku w grze o mistrzostwo.

kamil_9414 komentarzy: 282809.01.2010, 17:48

Rufi---- wiesz jaki jest nasz paradoks?? Gramy fajnie z najlepszymi (Manchester mimo porażki, Liverpool, Villa,Totenham) a tracimy punkty z takimi Sunderlandami i Evertonami. Ja myśle ze nie będzie źle z tymi najlepszymi

nasri23 komentarzy: 33809.01.2010, 17:48