Remis w bitwie śnieżnej w Londynie! Arsenal 2-2 Everton

Remis w bitwie śnieżnej w Londynie! Arsenal 2-2 Everton 09.01.2010, 16:55, Szymon Ortyl 685 komentarzy

Kanonierzy rozpoczęli dzisiejszy mecz bez kontuzjowanego Ceska Fabregasa oraz Alexa Songa, który wyjechał na Puchar Narodów Afryki. Do osiemnastki meczowej powrócili jednak Armand Traore oraz Tomas Rosicky. Niestety aura nie sprzyjała rozgrywaniu spotkań. Wiele meczy zostało odwołanych, zaś nad Londynem padał śnieg.

Everton rozpoczął mecz niezwykle dynamicznie, co dało efekty w 10. minucie. Po licznych błędach w kryciu do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego wyskoczył Osman i skierował ją do siatki Kanonierów.

Po stracie bramki Kanonierzy starali się zaatakować bramkę Howarda, lecz przypominało to uderzanie głową w mur. Wiele piłek tracił Aaron Ramsey, a jego partnerzy naciskani przez rywala również nie radzili sobie zbyt dobrze.

W 21. minucie bliski pokonania Howarda był Gallas, jednak Amerykanin popisał się kapitalną paradą. 3 minuty później Francuz doznał kontuzji, jednak zdołał powrócić na boisko.

W 27. minucie po olbrzymim zamieszaniu przed polem karnym Evertonu do piłki doszedł Denilson. Oddał słaby strzał w środek bramki, jednak piłka odbiła się od jednego z piłkarzy Evertonu i wpadła do siatki.

W 34. minucie w polu karnym Evertonu przewrócił się naciskany Eduardo, jednak o karnym nie mogło być mowy. Chwilę później koszmarny błąd popełnił Almuniia, który wyszedł do piłki jednak zatrzymał się w połowie pola karnego. Gdyby nie interwencja Traore, Kanonierzy ponownie musieliby odrabiać straty.

W 42. minucie kolejny raz fatalnie zachował się Almunia, który źle wyrzucił piłkę, a starający się dojść do niej Sagna został ostro sfaulowany przez Cahila. Słabo grał również Traore, który nie potrafił w żaden sposób powstrzymać Donovana przed dośrodkowywaniami w pole karne Arsenalu.

3 minuty później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania. Pierwszy kontakt z piłką Almunii w drugiej połowie również nieudany. Hiszpan nie był dziś w najlepszej formie.

Pierwszy kwadrans upłynął pod znakiem licznych ataków Kanonierów, którzy jednak nie potrafili wypracować sobie dobrych sytuacji strzeleckich.

W 65. minucie Tomas Rosicky zastąpił na placu gry Aarona Ramsey'a.

2 minuty później wspaniałym dośrodkowanie popisał się Sagna, jednak niski Rosicky nie zdołał doskoczyć do piłki, którą w ostatniej chwili wybił Howard.

W 75. minucie Kanonierzy przeprowadzili 3 świetne akcje. Najpierw po dośrodkowaniu Traore do piłki nie doszedł Eduardo. Chwilę później po rzucie rożnym ładnym strzałem popisał się Denilson, jednak piłkę wybił Howard. Po kolejnym rzucie rożnym i strzale Vermaelena obrońcy Evertonu zdołali wybić piłkę z własnego pola karnego.

W 75. minucie Eduardo zastąpił Carlos Vela. Zawodnicy grali na coraz bardziej ośnieżonym boisku.

Kanonierzy zbyt zapamiętale atakowali bramkę Evertonu. Wykorzystał to Pienaar, który w 80. minucie w sytuacji sam na sam z Almunią skierował piłkę do bramki.

Heroiczne akcje Kanonierów nie przynosiły rezultatów do 92. minuty, kiedy to Abou Diaby wspaniale wyłożył piłkę Tomasowi Rosicky'emu, który oddał mocny strzał na bramkę Howarda. Amerykanin najprawdopodobniej zdołałby schwytać piłkę, jednak została ona podbita przez jednego z obrońców Evertonu i wpadła do siatki.

Kilka chwil później groźną kontrę przeprowadzili Tim Cahill oraz James Vaughan. W jej wyniku lekkie kontuzje odnieśli właśnie dwaj wyżej wymienieni gracze Evertonu oraz Traore i Almunia. Cała akcja rozpoczęła się od straty Denilsona, który w pewnym momencie nie atakowany przez rywali przewrócił się. Po przerwaniu Brazylijczyk został zniesiony z murawy na noszach. Na boisku pojawił się Merida.

Mecz trwał jeszcze 2 minuty, jednak żadna z drużyn nie przeprowadziła już godnej wzmianki akcji. Kanonierzy zagrali słaby mecz. Jedynie 2 szczęśliwie strzelone bramki pozwoliły podopiecznym Arsena Wenger uchronić się przed porażką.

Bardzo słaby występ zanotowali Manuel Almunia, Aaron Ramsey i Armand Traore. Z dobrej strony pokazali się Abou Diaby oraz Samir Nasri.

Arsenal: Almunia (c) - Sagna, Gallas, Vermaelen, Traore - Denilson (Merida 84), Diaby, Ramsey (Rosicky 65) - Arszawin, Nasri, Eduardo (Vela 74)

Ławka: Fabiański, Rosicky, Vela, Merida, Silvestre, Eastmond, Emmanuel-Thomas

Everton: Howard - Neill, Heitinga, Neville, Baines - Donovan (Bilyaletdinov 68), Cahill, Osman, Pienaar, Fellaini - Saha (Vaughan 74)

CLEVER komentarzy: 197909.01.2010, 18:02

A dlaczego miał lepsze sytuacje? Bo u nas obrońcy udzielają się w ofensywie a u nich po 2 bramce 10 zawodników bunkrowało bramkę a cały mecz około 7 :D

wronka17 komentarzy: 82809.01.2010, 18:02

ja czekam ino na to co powie Wenger po meczu . juz nawet wiem co az mi sie chce juz smiac z tego

Feromon komentarzy: 17409.01.2010, 18:02

Nadal są? My je zdobędziemy.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56709.01.2010, 18:02

Pora przywrócić Vito do bramki, a dwóm klaunom podziękować.

gdyby nie Diabi nikt by nie ciągnął tej gry, Nasri parodia

ArsenalH14 komentarzy: 6209.01.2010, 18:02

odczuwamy brak Fabregasa i Songa

Pegaz komentarzy: 57709.01.2010, 18:01

szczęśliwy remis! mimo, że przeważaliśmy to lepsze sytuacje miał zdecydowanie Everton ;/

Gujet komentarzy: 98109.01.2010, 18:01

W takich okolicznościach należy raczej cieszyć się remisem niż smucić. Poczekajmy, zobaczymy co zdziała Birmingham.

szucik komentarzy: 16009.01.2010, 18:01

ciekawe co z Denilsonem

CLEVER komentarzy: 197909.01.2010, 18:01

Almunia - tragedia
Ramsey - tragedia
Traore - mniejsza tragedia
Vermaelen i Gallas - wina przy obu bramkach można powiedzieć, ale ogólnie cały mecz dobry. Przy drugiej bramce można ich usprawiedliwić tym, że udzielali sie ofensywnie i walczyli o 3 punkty do końca.

hubertbp komentarzy: 35209.01.2010, 18:01

Wg mnie Diaby zawodnik meczu

Theo_Fan komentarzy: 180709.01.2010, 18:01

Brawo Rosa :D

niski93 komentarzy: 581609.01.2010, 18:00

Co za fuks... Nie zmienia to faktu, że zagraliśmy fatalnie i straciliśmy ogromną szansę, na odrobienie strat do Chelsea.

Aaarsenal komentarzy: 305709.01.2010, 18:00

"z takim evertonem"
Nie wiem czy wiesz ale niedawno na Stamford Bridge wywalczyli remis...

kamel1886 komentarzy: 37309.01.2010, 18:00

DIABY jest przehujem i tyle ! reszta dzisiaj fatalnie..dopiero w doliczonym czasie zaistnielismy ! almunia ...wypierdalaj z londynu ! tyle w temacie.

cescfabregas1991 komentarzy: 136609.01.2010, 18:00

ale szanse na mistrzostwo nadal są...

RomanAbramov komentarzy: 80309.01.2010, 18:00

dobrze jest lepiej 1 niz 0 :>

Sweetxhoney komentarzy: 21109.01.2010, 18:00

Pinguite no rzeczywiście Rosikcy strzelił ale to był straszliwy fux... Strzelił prosto po ziemi i odbiło się od obrońcy Evertonu..

kedziorxd komentarzy: 98809.01.2010, 18:00

Dobrze, że przynajmniej remis.

kamil_9414 komentarzy: 282809.01.2010, 18:00

nie chodzi mi transmisja , mecz sie skoczył?

TH14 komentarzy: 52109.01.2010, 18:00

Z Boltonem niech broni Fabiański bo to co pokazuje Almunia to tragedia :/

gooner80 komentarzy: 129309.01.2010, 18:00

Ehhh.... liczyłem że wcisniemy ta 3 brame w koncowce, ale patrzac na przebieg calego meczu mozna powiedziec ze to dobry dla nas wynik i jeszcze jedno... bez transferow Wenger pozbawi ta druzyne szans na walke o mistrzostwo, MUSIMY wzmocnic nasz atak!

Thunderon91 komentarzy: 9709.01.2010, 18:00

Koniec. Drużyna dominująca nie wygrała... Parodia.

wronka17 komentarzy: 82809.01.2010, 18:00

Almunia na ławe Fabiański musi grać :)

Knolek komentarzy: 266409.01.2010, 18:00

końcówka należy do Kanonierów. po takim meczu jak ten widać wyraźnie, że gdyby nie ten bramkarz i gdyby dodać jednego nowego zapaleńca do ataku, gralibysmy o niebo lepiej

urys komentarzy: 23609.01.2010, 18:00

Brawo dla Diaby brawo Rosa. Widać brak Cesca i Songa. Arszawin też kiepsko w tym sezonie, ale mam nadzieje, że wejdzie jeszcze w swój rytm.

leon31 komentarzy: 125809.01.2010, 17:59

Mógł jeszcze puścić ;/

kamil_malin komentarzy: 933209.01.2010, 17:59

Ulitimate-->ale sęk w tym, że gubimy kolejne ważne punkty. Może teraz to się wydawać mało ważne ale pomyśl, że ten remis może na koniec sezonu naprawdę wiele znaczyć. Graliśmy dziś słabo i remis to chyba i tak max co mogliśmy dziś wywalczyć ale ile razy Chelsea czy ManU wygrywali w takich spotkaniach? My niestety nie potrafimy wygrywać w wyrównanych pojedynkach bądź tych w których jesteśmy teoretycznie słabsi. Oby ten remis nas zmotywował.

kamil_9414 komentarzy: 282809.01.2010, 17:59

ale powiem szczerze ze Arsenal wg mnie nie strzeliłby 2 gola gdyby remisował

DawidAFC komentarzy: 155809.01.2010, 17:59

almunia przechodzi samego siebie... nie mamy zadnego konkretnego bramkarza bo i fabian nim nie jest...

paszasz_AFC komentarzy: 26209.01.2010, 17:59

remis to i tak oddalenie sie o 2 pkt od Wielkich rywali..:/ NA EMIRATES Z TAKIM EVERTONEM TO powinna BYC ...M I A Z G A

Almunia coś jarał przed meczem...

maq komentarzy: 996 newsów: 15509.01.2010, 17:58

2 znokautowanych :O

DawidAFC komentarzy: 155809.01.2010, 17:58

manu straci pkt pewnie ale my oczywiscie nie mozemy nadrobic...

wronka17 komentarzy: 82809.01.2010, 17:58

szkoda ze bramka tak pozno i tak remis to dla nas jak porazka nie zyskalismy 1pkt ale stracilismy 2 pkt :/

RomanAbramov komentarzy: 80309.01.2010, 17:58