Remis w hicie na Emirates, Arsenal 1:1 Man United

Remis w hicie na Emirates, Arsenal 1:1 Man United 28.04.2013, 17:56, Damian Burchardt 4964 komentarzy

Czy istnieje gorsza rzecz dla kibica drużyny piłkarskiej, niż ustawiony przez swoich ulubieńców szpaler ku uhonorowaniu zawodników odwiecznego rywala, w dodatku na jej własnym stadionie? Odpowiedź brzmi: tak, gdy wśród nowych mistrzów znajduje się osoba, która jeszcze rok temu całowała herb ukochanej drużyny, nosząc przy tym jej opaskę kapitańską. Dzisiaj, na The Emirates, właśnie taka sytuacja miała miejsce, do północnego Londynu przyjechał Manchester United a z nim – Robin van Persie - były kapitan Kanonierów. Piłkarze The Gunners powinni potraktować to wydarzenie jednak jako dodatkowa motywacja do zdobycia niezwykle cennych trzech punktów, niezbędnych w walce o TOP 4, a konkretniej o udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Arteta, Ramsey – Walcott, Rosicky, Cazorla – Podolski.

Manchester United: De Gea – Rafael, Ferdinand, Evans, Evra – Valencia, Carrick, Jones, Nani – Rooney, van Persie.

ALEŻ POCZĄTEK MECZU! Po fatalnej stracie piłki przez van Persiego futbolówka, dzięki Cazorli i Podolskiemu, trafiła pod nogi Tomasa Rosicky’ego, ten prostopadłym podaniem znalazł wbiegającego w pole karne rywali Theo Walcotta a Anglik, będąc sam na sam z Davidem De Geą (oraz na minimalnym spalonym), spokojnie wykończył akcję strzałem po dalszym słupku. 1:0!

Pierwsze chwile rywalizacji wyraźnie przebiegały zgodnie z planem Arsene’a Wengera, Arsenal panował nad sytuacją na boisku.

Trzy minuty po pierwszej bramce meczu, na strzał z dystansu zdecydował się Santi Cazorla. Jego rodak – De Gea - dobrze jednak interweniował po soczystym strzale filigranowego Hiszpana.

Gdy na zegarze widniała 11. minuta, kibice The Gunners mieli kolejny powód do radości. Głośne wiwatowanie rozległo się na The Emirates po wyekspediowaniu piłki w górne sektory stadionu przez Robina van Persiego, który zaliczył pierwszy strzał w tym spotkaniu.

Po kwadransie meczu Phil Dowd pokazał pierwszą żółtą kartkę niedzielnego popołudnia. Otrzymał ją Phil Jones po ostrym wślizgu w Mikela Artetę.

Kartka zmotywowała obrońcę Czerwonych Diabłów. Anglik chwilę później odebrał piłkę w środku boiska, podał ją na lewe skrzydło do Van Persiego, następnie, po dośrodkowaniu Holendra, miał fantastyczną okazję by wyrównać stan spotkania ale przestrzelił, główkując kilka metrów przed bramką Szczęsnego.

W 23. minucie konfrontacji kolejna żółta kartka dla gości. Rafael został ukarany za taktyczny faul po stracie piłki. 4 minuty później następne „żółtko” dla grających w białych koszulkach rywali Arsenalu. Robin van Persie niebezpiecznie zaatakował wślizgiem Pera Mertesackera.

Po pół godzinie gry można śmiało stwierdzić, że United kompletnie nie mieli pomysłu na grę tej niedzieli. Wynikiem tego, oraz dobrego pressingu Kanonierów, była znaczna ilość napomnień dla gości, sporo kontrataków w wykonaniu londyńczyków oraz, do tej pory, korzystny dla gospodarzy wynik.

Sypią się kartki w Londynie. Johnny Evans, przed polem karnym De Gei, starł się z Walcottem a następnie obaj panowie w cztery oczy panowie postanowili sobie wyjaśnić zaistniałą sytuację. Piłkarz z Manchesteru ukarany został żółtym kartonikiem. Chwilę później jego los podzielił sam Theo po faulu na Evrze. .

SZCZĘSNY!!! Fantastyczna obrona Polaka! W 39. minucie kontratak United - dośrodkowanie Evry dotarło do Van Persiego lecz jego strzał został zablokowany przez stojącego metr dalej Wojciecha, który interweniował „pajacykiem” w stylu Artura Boruca bądź szczypiornisty - Sławomira Szmala.

Fatalny błąd Sagny! W samej końcówce pierwszej połowy Francuz, wycofując piłkę, podał ją prosto pod nogi Van Persiego, następnie podciął napastnika rywali we własnym polu karnym. Koszmarny mecz obrońcy Arsenalu.

Poszkodowany pewnie wykorzystuje jedenastkę. Van Persie i 1:1.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic wartego uwagi. Phil Dowd, po doliczeniu jeszcze 3 dodatkowych minut, zaprosił piłkarzy na 15-minutowy odpoczynek.

Po przerwie obie drużyny rozpoczęły drugą połowę spotkania w niezmienionych składach.

3 minuty później na listę strzelców chciał wpisać się Rosicky. Czech, po wyprowadzeniu kontry, wymanewrował obrońcę United na linii pola karnego i uderzeniem wewnętrzną częścią stopy próbował pokonać De Geę, niestety nieudanie.

Do roboty wzięli się jednak podopieczni Fergusona. Najpierw nikt nie wykorzystał przeszywającego pole karne Szczęsnego płaskiego dośrodkowania z lewego skrzydła, a potem, w 54. minucie, po wymianie sporej ilości podań na połowie Arsenalu z dystansu uderzał Rafael. Następnie strzał Rooneya głową z bliskiej odległości wybronił polski bramkarz.

Pierwszą zmianę we tym spotkaniu wykorzystał Arsene Wenger. W 62. minucie Jack Wilshere zastąpił dobrze grającego Tomasa Rosicky’ego.

Doprawdy fatalną postawę w tym meczu prezentował Bacary Sagna. Myślący o Monaco czy PSG Francuz tym razem w kompromitujący sposób nie przejął lekkiego podania w bocznym rejonie boiska, prezentując Manchesterowi United wyrzut z autu.

North London was… yellow tego dnia. Żółtą kartkę obejrzał Antonio Valencia za zagranie piłki ręką tuż przed własnym polem karnym.

Druga połowa spotkania, przynajmniej do 70. minuty, mogłaby podziałać lepiej niż dobre środki nasenne. Dużo chaosu, gry w środkowej części boiska, błędów indywidualnych a przede wszystkim słaba postawa piłkarzy Wengera pogorszyły jakość widowiska.

W 71. minucie na boisku zameldował się Gervinho, zmieniając Lukasa Podolskiego.

Minutę później, po rzucie rożnym zdobytym przez Aarona Ramseya i jego strzał zza pola karnego, z „woleja” na bramkę De Gei uderzał Koscielny. Ponad poprzeczką.

Pierwsza zmiana Fergusona, w 73. minucie Anderson dał odpocząć Rafaelowi.

Na zegarze widniała 78. minuta a francuski szkoleniowiec Arsenalu dokonał ostatniej zmiany. Chamberlain w miejsce Ramseya, który zaraz po wejściu na boisko otrzymał żółtą kartkę za agresywny atak w nogi Andersona. 3 minuty później Giggs zastąpił Naniego.

Na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry nastąpiła seria dośrodkowań w pole karne Szczęsnego, wszystkie wybite jednak przez obrońców Kanonierów. Atak gości zwieńczył niegroźny strzał Rooneya z dystansu.

Chwilę później De Gea wybija na aut bramkowy dobrze mierzony strzał z dystansu Santiego Cazorli. Również dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło hiszpańskiemu golkiperowi. Natomiast kontra przybyszów z Manchesteru, zakończona strzałem Giggsa, zmroziła krew w żyłach kibiców siedzących na Emirates.

W 88. minucie druga zmiana Fergusona. Chicharito zmienia Rooneya.

Ostatnie dwie minuty jak i doliczone przez arbitra cztery nie dały zmiany wyniku tego spotkania. Arsenal, po bardzo dobrej pierwszej połowie meczu oraz słabszej drugiej remisuje z Manchesterem United 1:1. Co oznacza to dla Kanonierów? Stracone dwa punkty i, w obliczu wygranej Chelsea w tej kolejce, pogorszenie sytuacji w walce o byt w Lidze Mistrzów. Wygląda na to, że wojna o TOP 4 pomiędzy drużynami ze stolicy Anglii będzie bardzo emocjonująca i potrwa aż do zakończenia bieżącej kampanii Premier League. Natomiast dzięki remisowi, Manchester United nie pobije należącego do Chelsea rekordu punktów zdobytych w jednym sezonie (95 oczek w sezonie 2004/2005).

Manchester UnitedRaport pomeczowy autor: Damian Burchardt źrodło: własne
shark31 komentarzy: 601302.05.2013, 16:47

Z QPR dalbym na lawke Akpoma. Moze udalo by sie szybko strzelic 2/3 bramki i wtedy on by mogl wejsc za Poldera. Przedwczoraj znow bramke strzelil.

Tomassini komentarzy: 272002.05.2013, 16:38

Podolski na CF??? CO on gada? najlepiej to wystawić naszych 3 asów na raz bedo sie uzupełniać, najlepiej to niech razem za ręce sie trzymają to wtedy jak giruod i podolski nie trafią to walcott dobije

Belzebub666 komentarzy: 280102.05.2013, 16:30

Ja też jestem takim internetowym " człowiekiem widmo" udzielam się tylko na takich stronach jak ta, w podstawówce miałem konto na jednej stronie xxx bo myślałem, że to warunek wejścia na filmiki :O

shark31 komentarzy: 601302.05.2013, 16:29

Real Madryt to wielki klub i potrzebuje wielkich zawodników. W tym sezonie napastnicy zawodzą, dlatego Higuaín odejdzie. Benzema zostanie, a do niego w ataku dołączą dwaj klasowi piłkarze. – tymi słowami podsumował całą sytuację José Ángel Sánchez.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997302.05.2013, 16:28

Jo-jo powaznie sie oddala, AW idzie w zaparte z Poldkiem na CF...

news.arseblog.com/2013/05/wenger-good-chance-poldi-will-stay-central/

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2702.05.2013, 16:25

Stanowski pisał, żeby być punktualnym, taki cwany był, a jak przyszło co do czego to siedzi cicho. Żałosny koleś, jak cała ekipa weszło.

chalek21 komentarzy: 74002.05.2013, 16:16

ale z tym Carvajal'em to jeszcze nie wiadomo w 100%. W styczniu gdzieś była o tym wzmianka, ale to chciał go Mou do Realu, a najprawdopodobniej Mou wróci do Chelsea.

MrWhite komentarzy: 74202.05.2013, 16:15

Na PO tylko CLYNE! Świeci za dobra oberte puscili by go a on jest naprawde dobry a bedzie lepszy jesli bedzie gral w PL

KondzioElite komentarzy: 618702.05.2013, 16:07

Ops, w takim razie wybacz, nie słyszałem o tej klauzuli wcześniej.

Belzebub666 komentarzy: 280102.05.2013, 16:06

On jak i całe jego weszlo to idole gimbusiarni, przestałem wchodzic na ten portal gdy Wdowczyk objął Pogoń a oni o nim ani słowa nie napisali

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 202.05.2013, 16:05

Bo po sezonie idzie do Realu na mocy klauzuli ?

KondzioElite komentarzy: 618702.05.2013, 16:05

Jedynym problemem byłby świeży kontrakt, koszt pewnie w okolicach 10 mln, skoro puścili Vidala za 13, to i Carvajala puściliby za grosze. Nie wiem czemu uznajesz ten transfer za nierealny.

shark31 komentarzy: 601302.05.2013, 16:05

WhoScored.com ‏@WhoScored
Most forward passes by CMs in the Premier League this season: Carrick 967, Gerrard 789, Arteta 731, Yaya Touré 720, Johnson 711, Barry 664

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997302.05.2013, 16:02

a co Wy tam wiecie, pierwszy wpis na tt Czesia po odejsciu: "once a Gooner always a Gooner" :P

pawlo1k komentarzy: 99302.05.2013, 15:52

@arsenal23 może użyłem złego słowa nie naciska tylko mysli o transferze..

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 202.05.2013, 15:51

Fabregas naciska na transfer, oj ludzie ludzie, wynocha na pudelka takie żarty tworzyć !

Ars3n komentarzy: 1235402.05.2013, 15:50

A23
Dna.

Kondzio
kazdy dobrze wie, ze oni co najwyzej moga Fabregasowi buty czyscic przed kolejnym meczem.

pawlo1k komentarzy: 99302.05.2013, 15:50

Fabregas juz naciska na transfer a co dopiero za ten 1-2 miesiace On czuje ze Barca sie rozpada i niedługo niewiadomo czy wgl taki Xavi bedzie biegal w wyjsciowej XI .. wszystko jest możliwe..

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 202.05.2013, 15:49

A co ma Xavi do Fabregasa ?

KondzioElite komentarzy: 618702.05.2013, 15:48

Ars3n, mają Alcantary, Roberty i inne twory swojej szkółki.

pawlo1k komentarzy: 99302.05.2013, 15:47

a moze jednak na serio mamy te 70 mln ( w co nie wierze w max jakies 50) to starczy na Fabsa i np Capoue do tego Aubemeyang i np Richards .. trzeba tez sie pozbyc złomu zakonczyc ta sage z Denilsonem sprzedac Djorou i Sguilaciego ale i tak zapewne zabraknie na tygodniówki .. Wenger i tak zrobi po swojemu ..;D

adix1994 komentarzy: 256102.05.2013, 15:46

Na prawa obrone mamy Jenkiego.

Ars3n komentarzy: 1235402.05.2013, 15:45

dlaczego barca mialaby sprzedawac Fabsa? co oni zrobia jak Xavi/Iniesta odejdzie? znow sie do nas zwroca o 'oddanie' im wychowanka?

KondzioElite komentarzy: 618702.05.2013, 15:44

Nikt obecnie w całej PL nie zjada Fabregasa ;c

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 202.05.2013, 15:41

No, lepiej wydać 20 mln na pozycje którą nie musimy wzmacniać zamiast kupić Napastnika, PO i DP

adix1994 komentarzy: 256102.05.2013, 15:41

Arsenal23
A do tego Rosicky lapie sporo kontuzji i nie jest juz mlodzieniaszkiem.

pawlo1k komentarzy: 99302.05.2013, 15:40

Barcelona potrzebuje kasy na wzmocnienia np. Hummels albo jakis inny SO no i caly czas głosno o Neymar'ze. Villa na pewno bd for sale w letnik okienku a Fabs niewiadomo. Ostatnio Barca b.słabe transfery na poczatku Henry, (nie sprawdził sie a w Arsenalu wymiatał ) potem Ibra tak samo porazka w Barcie ) a potem Sanchez ... Potrzebuja nowego trenera

adix1994 komentarzy: 256102.05.2013, 15:40

Arsenal23
W tej formie zjada Fabregasa.A wiecej siedzi na lawce.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320702.05.2013, 15:39

MikelArteta

Za 15 mln to my go nie kupilibyśmy... Barca wydała trochę na niego, tak więc woleliby go trzymać i zawsze mieć w obwodzie bardzo dobrego grajka, niż sprzedawać za 15 mln... może za 30mln by udało nam się go kupić

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 202.05.2013, 15:39

Rosicky w tej formie zjada Fabregasa, nie potrzebny

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35502.05.2013, 15:37

@_Dennis - IMO coś jest na rzeczy (w sensie że nie czuje się tam za dobrze ofc)

Cysiowo komentarzy: 193102.05.2013, 15:36

teraz zapewne na dniach pojawi sie news "Wenger: Nie kupimy Fabregasa" i każdy bedzie pisał ze trolluje xD a jak bedzie naprawde to sie dowiemy za kilka miesięcy...

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997302.05.2013, 15:35

strona, stroną...ale

Fabregas on recent Rumours [leaving Barca] "I do not know what you say and even what is written. I can only say that only I know my future."

i co to niby znaczy? zostaje/odchodzi? placze/cieszy sie?

adix1994 komentarzy: 256102.05.2013, 15:28

Tez bardzo bym chcial aby Cesc do nas wrócil:)

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 402.05.2013, 15:26

@Arsenalfcfan

Mamy prawo pierwokupu i 50% zniżki w razie jego sprzedaży. Raczej nikt nie da za niego więcej niż 30mln więc za ok. 15 moglibyśmy go wyciągnąć, jego powrót to moje marzenie:)

kamil_malin komentarzy: 933202.05.2013, 15:26

W razie czego mamy prawo pierwokupu Fabregasa. Ale on zostanie w Barcelonie.

Wychodzi na to, że w tegorocznej LM tylko Arsenal nie skompromitował się z Bayernem. Co prawda graliśmy słabo, ale przynajmniej dobry wynik poszedł w świat.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10302.05.2013, 15:24

lawian

To raczej oczywiste...

Arsenalfcfan komentarzy: 1320702.05.2013, 15:23

Jakby dała Barca Fabsowi status for sale, to City, United i Chelsea od razu by się po niego zgłosili i wtedy pozostaje pytanie czy my również byśmy całkiem dobrą ofertę złożyli.

City chciało Fabsa jak ten do Barcy przechodził. Ferguson mówił kiedyś w superlatywach o Fabsie. A na pozycji, której Fabregas grałby u niego to akurat mu brakuje... lecz ja modliłbym się aby Fabs nie okazał się szumowiną i chciałby do nas wrócić... dokupilibyśmy napastnika i mielibyśmy super kreatywną ofensywę.

lawian komentarzy: 21702.05.2013, 15:19

"on Lukasz Fabianski...
He is still unavailable. From next week onwards, he should be alright."

Czyli w sobotę znów Wojtek.

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 202.05.2013, 14:53

Piłsudski też wcale święcioszkiem nie był.

koczan_4 komentarzy: 330202.05.2013, 14:44

IMO jakby Robin odszedł gdzies za granicę to nikt by do niego nic nie miał ale odejście do odwiecznego rywala po 8 latach gry u nas to jednak jakaś zdrada.

ArseneAl komentarzy: 2341702.05.2013, 14:41