Remis w hicie na Emirates, Arsenal 1:1 Man United

Remis w hicie na Emirates, Arsenal 1:1 Man United 28.04.2013, 17:56, Damian Burchardt 4964 komentarzy

Czy istnieje gorsza rzecz dla kibica drużyny piłkarskiej, niż ustawiony przez swoich ulubieńców szpaler ku uhonorowaniu zawodników odwiecznego rywala, w dodatku na jej własnym stadionie? Odpowiedź brzmi: tak, gdy wśród nowych mistrzów znajduje się osoba, która jeszcze rok temu całowała herb ukochanej drużyny, nosząc przy tym jej opaskę kapitańską. Dzisiaj, na The Emirates, właśnie taka sytuacja miała miejsce, do północnego Londynu przyjechał Manchester United a z nim – Robin van Persie - były kapitan Kanonierów. Piłkarze The Gunners powinni potraktować to wydarzenie jednak jako dodatkowa motywacja do zdobycia niezwykle cennych trzech punktów, niezbędnych w walce o TOP 4, a konkretniej o udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Arteta, Ramsey – Walcott, Rosicky, Cazorla – Podolski.

Manchester United: De Gea – Rafael, Ferdinand, Evans, Evra – Valencia, Carrick, Jones, Nani – Rooney, van Persie.

ALEŻ POCZĄTEK MECZU! Po fatalnej stracie piłki przez van Persiego futbolówka, dzięki Cazorli i Podolskiemu, trafiła pod nogi Tomasa Rosicky’ego, ten prostopadłym podaniem znalazł wbiegającego w pole karne rywali Theo Walcotta a Anglik, będąc sam na sam z Davidem De Geą (oraz na minimalnym spalonym), spokojnie wykończył akcję strzałem po dalszym słupku. 1:0!

Pierwsze chwile rywalizacji wyraźnie przebiegały zgodnie z planem Arsene’a Wengera, Arsenal panował nad sytuacją na boisku.

Trzy minuty po pierwszej bramce meczu, na strzał z dystansu zdecydował się Santi Cazorla. Jego rodak – De Gea - dobrze jednak interweniował po soczystym strzale filigranowego Hiszpana.

Gdy na zegarze widniała 11. minuta, kibice The Gunners mieli kolejny powód do radości. Głośne wiwatowanie rozległo się na The Emirates po wyekspediowaniu piłki w górne sektory stadionu przez Robina van Persiego, który zaliczył pierwszy strzał w tym spotkaniu.

Po kwadransie meczu Phil Dowd pokazał pierwszą żółtą kartkę niedzielnego popołudnia. Otrzymał ją Phil Jones po ostrym wślizgu w Mikela Artetę.

Kartka zmotywowała obrońcę Czerwonych Diabłów. Anglik chwilę później odebrał piłkę w środku boiska, podał ją na lewe skrzydło do Van Persiego, następnie, po dośrodkowaniu Holendra, miał fantastyczną okazję by wyrównać stan spotkania ale przestrzelił, główkując kilka metrów przed bramką Szczęsnego.

W 23. minucie konfrontacji kolejna żółta kartka dla gości. Rafael został ukarany za taktyczny faul po stracie piłki. 4 minuty później następne „żółtko” dla grających w białych koszulkach rywali Arsenalu. Robin van Persie niebezpiecznie zaatakował wślizgiem Pera Mertesackera.

Po pół godzinie gry można śmiało stwierdzić, że United kompletnie nie mieli pomysłu na grę tej niedzieli. Wynikiem tego, oraz dobrego pressingu Kanonierów, była znaczna ilość napomnień dla gości, sporo kontrataków w wykonaniu londyńczyków oraz, do tej pory, korzystny dla gospodarzy wynik.

Sypią się kartki w Londynie. Johnny Evans, przed polem karnym De Gei, starł się z Walcottem a następnie obaj panowie w cztery oczy panowie postanowili sobie wyjaśnić zaistniałą sytuację. Piłkarz z Manchesteru ukarany został żółtym kartonikiem. Chwilę później jego los podzielił sam Theo po faulu na Evrze. .

SZCZĘSNY!!! Fantastyczna obrona Polaka! W 39. minucie kontratak United - dośrodkowanie Evry dotarło do Van Persiego lecz jego strzał został zablokowany przez stojącego metr dalej Wojciecha, który interweniował „pajacykiem” w stylu Artura Boruca bądź szczypiornisty - Sławomira Szmala.

Fatalny błąd Sagny! W samej końcówce pierwszej połowy Francuz, wycofując piłkę, podał ją prosto pod nogi Van Persiego, następnie podciął napastnika rywali we własnym polu karnym. Koszmarny mecz obrońcy Arsenalu.

Poszkodowany pewnie wykorzystuje jedenastkę. Van Persie i 1:1.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic wartego uwagi. Phil Dowd, po doliczeniu jeszcze 3 dodatkowych minut, zaprosił piłkarzy na 15-minutowy odpoczynek.

Po przerwie obie drużyny rozpoczęły drugą połowę spotkania w niezmienionych składach.

3 minuty później na listę strzelców chciał wpisać się Rosicky. Czech, po wyprowadzeniu kontry, wymanewrował obrońcę United na linii pola karnego i uderzeniem wewnętrzną częścią stopy próbował pokonać De Geę, niestety nieudanie.

Do roboty wzięli się jednak podopieczni Fergusona. Najpierw nikt nie wykorzystał przeszywającego pole karne Szczęsnego płaskiego dośrodkowania z lewego skrzydła, a potem, w 54. minucie, po wymianie sporej ilości podań na połowie Arsenalu z dystansu uderzał Rafael. Następnie strzał Rooneya głową z bliskiej odległości wybronił polski bramkarz.

Pierwszą zmianę we tym spotkaniu wykorzystał Arsene Wenger. W 62. minucie Jack Wilshere zastąpił dobrze grającego Tomasa Rosicky’ego.

Doprawdy fatalną postawę w tym meczu prezentował Bacary Sagna. Myślący o Monaco czy PSG Francuz tym razem w kompromitujący sposób nie przejął lekkiego podania w bocznym rejonie boiska, prezentując Manchesterowi United wyrzut z autu.

North London was… yellow tego dnia. Żółtą kartkę obejrzał Antonio Valencia za zagranie piłki ręką tuż przed własnym polem karnym.

Druga połowa spotkania, przynajmniej do 70. minuty, mogłaby podziałać lepiej niż dobre środki nasenne. Dużo chaosu, gry w środkowej części boiska, błędów indywidualnych a przede wszystkim słaba postawa piłkarzy Wengera pogorszyły jakość widowiska.

W 71. minucie na boisku zameldował się Gervinho, zmieniając Lukasa Podolskiego.

Minutę później, po rzucie rożnym zdobytym przez Aarona Ramseya i jego strzał zza pola karnego, z „woleja” na bramkę De Gei uderzał Koscielny. Ponad poprzeczką.

Pierwsza zmiana Fergusona, w 73. minucie Anderson dał odpocząć Rafaelowi.

Na zegarze widniała 78. minuta a francuski szkoleniowiec Arsenalu dokonał ostatniej zmiany. Chamberlain w miejsce Ramseya, który zaraz po wejściu na boisko otrzymał żółtą kartkę za agresywny atak w nogi Andersona. 3 minuty później Giggs zastąpił Naniego.

Na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry nastąpiła seria dośrodkowań w pole karne Szczęsnego, wszystkie wybite jednak przez obrońców Kanonierów. Atak gości zwieńczył niegroźny strzał Rooneya z dystansu.

Chwilę później De Gea wybija na aut bramkowy dobrze mierzony strzał z dystansu Santiego Cazorli. Również dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło hiszpańskiemu golkiperowi. Natomiast kontra przybyszów z Manchesteru, zakończona strzałem Giggsa, zmroziła krew w żyłach kibiców siedzących na Emirates.

W 88. minucie druga zmiana Fergusona. Chicharito zmienia Rooneya.

Ostatnie dwie minuty jak i doliczone przez arbitra cztery nie dały zmiany wyniku tego spotkania. Arsenal, po bardzo dobrej pierwszej połowie meczu oraz słabszej drugiej remisuje z Manchesterem United 1:1. Co oznacza to dla Kanonierów? Stracone dwa punkty i, w obliczu wygranej Chelsea w tej kolejce, pogorszenie sytuacji w walce o byt w Lidze Mistrzów. Wygląda na to, że wojna o TOP 4 pomiędzy drużynami ze stolicy Anglii będzie bardzo emocjonująca i potrwa aż do zakończenia bieżącej kampanii Premier League. Natomiast dzięki remisowi, Manchester United nie pobije należącego do Chelsea rekordu punktów zdobytych w jednym sezonie (95 oczek w sezonie 2004/2005).

Manchester UnitedRaport pomeczowy autor: Damian Burchardt źrodło: własne
adix1994 komentarzy: 256102.05.2013, 20:23

Pinguite
Aa to trzeba dalej pisac :D

Belzebub666 komentarzy: 280102.05.2013, 20:23

A co do Messiego to uważam, że jest trochę dziwny ;/. Z twarzy przypomina autystyczne dziecko, wystarczy prześledzic jego wywiady aby dojśc do wniosku, że nietypowo wypowiada się nie tylko przez skromnośc, w ogóle to z nim beka jest bo podobno jak miał naście lat to trenerzy zabraniali mu się spotykac z dziewczynami :O, że niby go rozpraszały i ogólnie na niego chuchali i dmuchali

LoveTheGunners komentarzy: 914002.05.2013, 20:22

kubanski

oczywiscie ze to bylby dobry sezon w jego wykonaniu , al enie wybitny.

Marcel90 komentarzy: 817802.05.2013, 20:22

Done Deal: Arsenal to Sign £26m rated Montenegrin Striker!

According to Nathan James (CaughtOffside)

"Arsenal have reportedly reached agreement on a fee for Fiorentina striker Stevan Jovetic, said to be in the region of €31m (£26m), and aspersonal terms with the player are said to have already been reached it seems only a matter of time before a deal will be completed.

Arsene Wenger has been tracking the Montenegro striker for the best part of six months and has been given the go ahead from the Gunners board to meet the Serie A side’s valuation having already been handed an expansive transfer war-chest."

At just 23, Stevan is proving to be one of the best young forwards in europe, and with this has gained the interest of many top european clubs, 1 one of which happens to be Arsenal.

So far this season, Jovetic has scored 15 Goals in the 35 starts (Club & Country) & has also provied 7 assists.

LoveTheGunners komentarzy: 914002.05.2013, 20:21

belzebub

wyobraz sobie ze nieraz ogladalem mecze Chelsea i widac ze spuscil z tonu , nie mowie ze jest slaby , bo wrecz przeciwnie to dalej swietny zawodnik ale nie taki na jakiego go kreuja

Belzebub666 komentarzy: 280102.05.2013, 20:19

@LoveTheGunners, swoją wiedzę na temat Hazarda opierasz na statystykach z livesports ?

Belzebub666 komentarzy: 280102.05.2013, 20:18

Hazarda obserwuję od 3 lat i dawno nie widziałem tak utalentowanego piłkarza, taka ciekawostka dotycząca rzutów karnych Edena, jeśli mnie pamięc nie myli to w zeszłym sezonie wykonał ok 10 karnych i chyba tylko raz bramkarz rzucił się w stronę piłki :O, nie ma sensu porównywac Wilshere do Hazarda obaj są wonderkidami ale grają na innych pozycjach

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 202.05.2013, 20:18

@LoveTheGunners
Niestety nie miałeś racji, bo Hazard zaliczył naprawde dobry sezon.

Pinguite komentarzy: 1502002.05.2013, 20:17

Arsenalfcfan, owszem, ale przypadek Messiego jest nadzwyczajny, bo Ronaldo przynajmniej zapieprza i ciężko pracował nad swoim ciałem, nad wydajnością.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 202.05.2013, 20:17

kanonierzy.com/shownews_id-12356_Sky-Sports--Matuidi-zauwazony-w-Londynie.shtml

kanonierzy.com/shownews_id-12680,page-2.shtml

Wenger !!!!

LoveTheGunners komentarzy: 914002.05.2013, 20:16

Hazard? jak dla mnie to za bardoz sie nim jarają. Jak tu sie podneicali co po niektorzy na poczatku sezonu nim , i mowili ze z z nim Chelsea idzie na majstra , ze jest taki wspanialy , najlepszy gracz BPL , to mowilem zeby poczekac do konca sezonu .. i co? mialem racje

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 102.05.2013, 20:16

ja tam pamiętam jak 60% userów w czerwcu pisało Giroud>Lewandowski ;d dziś wygląda to trochę inaczej

Belzebub666 komentarzy: 280102.05.2013, 20:16

@henry, Saint Etienne w tym roku w L1 nie poniosło jeszcze porażki :O, jutro sobie oblukaj o 20.30 na C+ jak Aubameyang z kolegami dokładają kolejną cegiełkę do 3 miejsca

mitmichael komentarzy: 4924302.05.2013, 20:16

Belzebub666 komentarzy: 280102.05.2013, 20:14

Ronaldo nie jest takim robotem jak Lessi, takich meczy jak rewanż z Borussią ma sporo w sezonie

henry147 komentarzy: 136602.05.2013, 20:14

Belzebub666>A mecz zielony z bordo jest pewny jesli moge zapytac

Belzebub666 komentarzy: 280102.05.2013, 20:13

Hazard jest po prostu bajeczny i tyle w temacie. Messi jak był młodszy to często łapał kontuzję, zerwane mięśnie, naciągnięcia i nagle od 6-7 lat praktycznie nic mu nie dolega, to jest niemożliwe, w tych strzykawkach na hormon wzrostu było pewnie małe co nieco

@Arsenalfcfan
Za Joveticiem to ja jestem już od 2 lat :P bo ogólnie z Serie A najbardziej lubię Violę i Jo-Jo jest moim ulubionym piłkarzem z tej ligi.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 202.05.2013, 20:10

I tak najwięcej gra Hazard, ja bym go sprawdził, jego nazwisko wskazuje na niedozwolone substancje, 66 meczów w sezonie

Pinguite komentarzy: 1502002.05.2013, 20:10

adix, tym który o tym pisał to byłem ja;]

Arsenalfcfan komentarzy: 1320702.05.2013, 20:09

Pinguite,

a co powiemy o Ronaldo? ten również zadyszki nie łapie... cały sezon zapier... jak głupi.

Belzebub666 komentarzy: 280102.05.2013, 20:09

@Henry147, jako koneser Ligue 1 apeluję do Ciebie o zmienienie typu OM- Bastia na remis

adix1994 komentarzy: 256102.05.2013, 20:07

Pinguite
Juz ktos to tutaj pisal.Nie wiem wgl po co to powtatzasz.to oczywiste.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 202.05.2013, 20:06

Nie można zwalniać Eastmonda !!!

Pinguite komentarzy: 1502002.05.2013, 20:06

Dosyć ryzykowne typy

Arsenalfcfan komentarzy: 1320702.05.2013, 20:05

ArseneAl,

to już od ponad roku jesteś za jego transferem(bo od tylu się nim interesujemy)? ja mam komentarz z zeszłego sierpnia, gdzie pisałem, że wolałbym Joveticia niż Cavaniego ;)

ArseneAl komentarzy: 2341702.05.2013, 20:05

@NineBiteWolf
Bo to nie jest typowy napastnik.

Ale ja mam nadzieję, że podąży drogą van Persiego (nie, niech nie przechodzi do MU) i ze skrzydłowego/cofniętego napastnika stanie się prawdziwym snajperem i będzie ładował co najmniej po 20 bramek w sezonie :)

Dennis,

jak to nie potrafią podać to Walcotta, a nasza słynna zagrywka z podaniem do Theo :D ?

Racja, jak Jack w przyszłym sezonie nie poprawi statystyk, a głównie tyczy się to bramek to na B2B powinien iść. Jak grał za Fabsem i przed Songiem to był super łącznikiem, ale... właśnie wtedy był szybszym zawodnikiem, bo teraz po kontuzji nabrał siły i szybkość spadła.

Ars3n komentarzy: 1235402.05.2013, 20:01

''W rewanżowym spotkaniu półfinału Ligi Mistrzów Bayern rozbił Barcelonę na jej stadionie 3:0. W całym dwumeczu wygrał 7:0. - Do finału awansowali zasłużenie, ale nie uważam, aby byli od nas lepsi - wypalił po spotkaniu obrońca hiszpańskiego klubu Daniel Alves.''

na to czekalem XD jeszcze xavi i bede spelniony.

Pinguite komentarzy: 1502002.05.2013, 20:01

Już tyle razy był walkowany temat Messiego. To jest oczywiście oczywista oczywistość, że on bierze niedozwolone medykamenty. To jest fizycznie nie możliwe, żeby on grał na takich obrotach. Ale to się już skończy, a Messi będzie cierpiał przez to.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997302.05.2013, 20:00

@adrian12543;

co do Rosy, On gra faktycznie b. efektownie, ale do jego efektywnosci to mozna miec wiele zastrzezen, gra chaotycznie i ma sporo strat, i to jest zawodnik, ktory musi zaczynac mecz w I XI, gdy wchodzi z lawki ma duze problemy z wejsciem w mecz... i jak sobie przypomne pily jakie dostwala Kot od Cesca, to mam watpliwosci czy mozna nazwac Rose "genialnym" rozdrywajacym, zreszta Rose juz biologia blokuje, a Jack jak narazie sie nie spelnia, zniosek wcale nie jest tak swietnie na tej pozycji...bo Cazorla bedzie raczej gral tam gdzie teraz wystepuje...

Belzebub666 komentarzy: 280102.05.2013, 19:55

Ciekawi mnie ten legendarny Dr. Fuentes, podobno nie chciał podawac nazwisk piłkarzy, którzy korzystali z jego usług bo grożono mu śmiercią, stierdził tylko, że gdyby sypnął to Hiszpanie musieliby oddac tytuły za MŚ i ME. Zagadkowa wydaję się sytuacja z Messim, co mu się takiego stało, że jeszcze z Bilbao miał siły wejśc w drugiej połowie, ale już naBayern nie wyszedł w ogóle ? Śmiem twierdzic, że Fuentes podawał jakieś medykamenty Messiemu

ArseneAl komentarzy: 2341702.05.2013, 19:55

Wszyscy się wtedy jarali Villą i Dembą Ba, a ja twardo stałem za Joveticiem ^^

Jes ofkorz.

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 202.05.2013, 19:52

A ja jako pierwszy na tej stronie przewidziałem, że nic nie wygramy w tym sezonie :-)))

Qarol komentarzy: 1450202.05.2013, 19:50

@Belzebub666

Nie stresuj się tak, zdasz to ; d

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35502.05.2013, 19:50

@ArseneAl - nie chwal się tak. I tak jesteś słabym menadżerem:]

koczan_4 komentarzy: 330202.05.2013, 19:50

Arsenal are set to release 12 youngsters: Boateng, Nieta, Monteiro, Angha, Ebecilio, Eastmond, Watt, Rees, Shea, Bihmoutine, Henderson & Fagan.

ArseneAl komentarzy: 2341702.05.2013, 19:48

Jeśli faktycznie Jo-Jo do nas przyjdzie to znaczy, że byłem jednym z pierwszych na tej stronie, który zaproponował ten transfer przed jakimikolwiek doniesieniami prasowymi o rzekomym zainteresowaniu Arsenalu jego osobą.

Belzebub666 komentarzy: 280102.05.2013, 19:46

Im więcej robię próbnych matur z matmy na +40% tym bardziej obawiam się,że ta majowa będzie w choj trudna :O

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997302.05.2013, 19:43

niestety ale nie, zaden z nich nie potrafi zagrac dobrej pilki do Kota (ot tak aby sie wybiegal), zaden nie potrafi puscic pilki aby wykorzystac dynamike Gibbsa...tak po prawdzie to jak JAck w przyszlym sezonie nie bedzie mial 10 goli i 10 asyst to nie powinien AW nadal go pchac na ta pozycje...

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 102.05.2013, 19:40

adrian12543, były 3 podania takie do Giroud ktore koncertowo spiedrolił, jedno długie którego nie opanował z liverpoolem i tez spierodlił ale potem była cisza ze strony Cazorli :|

Arsenalfcfan komentarzy: 1320702.05.2013, 19:39