Remis w hicie na Emirates, Arsenal 1:1 Man United

Remis w hicie na Emirates, Arsenal 1:1 Man United 28.04.2013, 17:56, Damian Burchardt 4964 komentarzy

Czy istnieje gorsza rzecz dla kibica drużyny piłkarskiej, niż ustawiony przez swoich ulubieńców szpaler ku uhonorowaniu zawodników odwiecznego rywala, w dodatku na jej własnym stadionie? Odpowiedź brzmi: tak, gdy wśród nowych mistrzów znajduje się osoba, która jeszcze rok temu całowała herb ukochanej drużyny, nosząc przy tym jej opaskę kapitańską. Dzisiaj, na The Emirates, właśnie taka sytuacja miała miejsce, do północnego Londynu przyjechał Manchester United a z nim – Robin van Persie - były kapitan Kanonierów. Piłkarze The Gunners powinni potraktować to wydarzenie jednak jako dodatkowa motywacja do zdobycia niezwykle cennych trzech punktów, niezbędnych w walce o TOP 4, a konkretniej o udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Arteta, Ramsey – Walcott, Rosicky, Cazorla – Podolski.

Manchester United: De Gea – Rafael, Ferdinand, Evans, Evra – Valencia, Carrick, Jones, Nani – Rooney, van Persie.

ALEŻ POCZĄTEK MECZU! Po fatalnej stracie piłki przez van Persiego futbolówka, dzięki Cazorli i Podolskiemu, trafiła pod nogi Tomasa Rosicky’ego, ten prostopadłym podaniem znalazł wbiegającego w pole karne rywali Theo Walcotta a Anglik, będąc sam na sam z Davidem De Geą (oraz na minimalnym spalonym), spokojnie wykończył akcję strzałem po dalszym słupku. 1:0!

Pierwsze chwile rywalizacji wyraźnie przebiegały zgodnie z planem Arsene’a Wengera, Arsenal panował nad sytuacją na boisku.

Trzy minuty po pierwszej bramce meczu, na strzał z dystansu zdecydował się Santi Cazorla. Jego rodak – De Gea - dobrze jednak interweniował po soczystym strzale filigranowego Hiszpana.

Gdy na zegarze widniała 11. minuta, kibice The Gunners mieli kolejny powód do radości. Głośne wiwatowanie rozległo się na The Emirates po wyekspediowaniu piłki w górne sektory stadionu przez Robina van Persiego, który zaliczył pierwszy strzał w tym spotkaniu.

Po kwadransie meczu Phil Dowd pokazał pierwszą żółtą kartkę niedzielnego popołudnia. Otrzymał ją Phil Jones po ostrym wślizgu w Mikela Artetę.

Kartka zmotywowała obrońcę Czerwonych Diabłów. Anglik chwilę później odebrał piłkę w środku boiska, podał ją na lewe skrzydło do Van Persiego, następnie, po dośrodkowaniu Holendra, miał fantastyczną okazję by wyrównać stan spotkania ale przestrzelił, główkując kilka metrów przed bramką Szczęsnego.

W 23. minucie konfrontacji kolejna żółta kartka dla gości. Rafael został ukarany za taktyczny faul po stracie piłki. 4 minuty później następne „żółtko” dla grających w białych koszulkach rywali Arsenalu. Robin van Persie niebezpiecznie zaatakował wślizgiem Pera Mertesackera.

Po pół godzinie gry można śmiało stwierdzić, że United kompletnie nie mieli pomysłu na grę tej niedzieli. Wynikiem tego, oraz dobrego pressingu Kanonierów, była znaczna ilość napomnień dla gości, sporo kontrataków w wykonaniu londyńczyków oraz, do tej pory, korzystny dla gospodarzy wynik.

Sypią się kartki w Londynie. Johnny Evans, przed polem karnym De Gei, starł się z Walcottem a następnie obaj panowie w cztery oczy panowie postanowili sobie wyjaśnić zaistniałą sytuację. Piłkarz z Manchesteru ukarany został żółtym kartonikiem. Chwilę później jego los podzielił sam Theo po faulu na Evrze. .

SZCZĘSNY!!! Fantastyczna obrona Polaka! W 39. minucie kontratak United - dośrodkowanie Evry dotarło do Van Persiego lecz jego strzał został zablokowany przez stojącego metr dalej Wojciecha, który interweniował „pajacykiem” w stylu Artura Boruca bądź szczypiornisty - Sławomira Szmala.

Fatalny błąd Sagny! W samej końcówce pierwszej połowy Francuz, wycofując piłkę, podał ją prosto pod nogi Van Persiego, następnie podciął napastnika rywali we własnym polu karnym. Koszmarny mecz obrońcy Arsenalu.

Poszkodowany pewnie wykorzystuje jedenastkę. Van Persie i 1:1.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic wartego uwagi. Phil Dowd, po doliczeniu jeszcze 3 dodatkowych minut, zaprosił piłkarzy na 15-minutowy odpoczynek.

Po przerwie obie drużyny rozpoczęły drugą połowę spotkania w niezmienionych składach.

3 minuty później na listę strzelców chciał wpisać się Rosicky. Czech, po wyprowadzeniu kontry, wymanewrował obrońcę United na linii pola karnego i uderzeniem wewnętrzną częścią stopy próbował pokonać De Geę, niestety nieudanie.

Do roboty wzięli się jednak podopieczni Fergusona. Najpierw nikt nie wykorzystał przeszywającego pole karne Szczęsnego płaskiego dośrodkowania z lewego skrzydła, a potem, w 54. minucie, po wymianie sporej ilości podań na połowie Arsenalu z dystansu uderzał Rafael. Następnie strzał Rooneya głową z bliskiej odległości wybronił polski bramkarz.

Pierwszą zmianę we tym spotkaniu wykorzystał Arsene Wenger. W 62. minucie Jack Wilshere zastąpił dobrze grającego Tomasa Rosicky’ego.

Doprawdy fatalną postawę w tym meczu prezentował Bacary Sagna. Myślący o Monaco czy PSG Francuz tym razem w kompromitujący sposób nie przejął lekkiego podania w bocznym rejonie boiska, prezentując Manchesterowi United wyrzut z autu.

North London was… yellow tego dnia. Żółtą kartkę obejrzał Antonio Valencia za zagranie piłki ręką tuż przed własnym polem karnym.

Druga połowa spotkania, przynajmniej do 70. minuty, mogłaby podziałać lepiej niż dobre środki nasenne. Dużo chaosu, gry w środkowej części boiska, błędów indywidualnych a przede wszystkim słaba postawa piłkarzy Wengera pogorszyły jakość widowiska.

W 71. minucie na boisku zameldował się Gervinho, zmieniając Lukasa Podolskiego.

Minutę później, po rzucie rożnym zdobytym przez Aarona Ramseya i jego strzał zza pola karnego, z „woleja” na bramkę De Gei uderzał Koscielny. Ponad poprzeczką.

Pierwsza zmiana Fergusona, w 73. minucie Anderson dał odpocząć Rafaelowi.

Na zegarze widniała 78. minuta a francuski szkoleniowiec Arsenalu dokonał ostatniej zmiany. Chamberlain w miejsce Ramseya, który zaraz po wejściu na boisko otrzymał żółtą kartkę za agresywny atak w nogi Andersona. 3 minuty później Giggs zastąpił Naniego.

Na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry nastąpiła seria dośrodkowań w pole karne Szczęsnego, wszystkie wybite jednak przez obrońców Kanonierów. Atak gości zwieńczył niegroźny strzał Rooneya z dystansu.

Chwilę później De Gea wybija na aut bramkowy dobrze mierzony strzał z dystansu Santiego Cazorli. Również dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło hiszpańskiemu golkiperowi. Natomiast kontra przybyszów z Manchesteru, zakończona strzałem Giggsa, zmroziła krew w żyłach kibiców siedzących na Emirates.

W 88. minucie druga zmiana Fergusona. Chicharito zmienia Rooneya.

Ostatnie dwie minuty jak i doliczone przez arbitra cztery nie dały zmiany wyniku tego spotkania. Arsenal, po bardzo dobrej pierwszej połowie meczu oraz słabszej drugiej remisuje z Manchesterem United 1:1. Co oznacza to dla Kanonierów? Stracone dwa punkty i, w obliczu wygranej Chelsea w tej kolejce, pogorszenie sytuacji w walce o byt w Lidze Mistrzów. Wygląda na to, że wojna o TOP 4 pomiędzy drużynami ze stolicy Anglii będzie bardzo emocjonująca i potrwa aż do zakończenia bieżącej kampanii Premier League. Natomiast dzięki remisowi, Manchester United nie pobije należącego do Chelsea rekordu punktów zdobytych w jednym sezonie (95 oczek w sezonie 2004/2005).

Manchester UnitedRaport pomeczowy autor: Damian Burchardt źrodło: własne
Arsenalfcfan komentarzy: 1320702.05.2013, 19:38

Qarol,

bo tak naprawdę to u nas tylko Cazorla i Poldi nadają się do strzału z dystansu ;) reszta brak siły w nodze ;)

henry147 komentarzy: 136602.05.2013, 19:38

Z tym jovetic to prawda

Arsenalfcfan komentarzy: 1320702.05.2013, 19:36

yeni,

od dwóch miesięcy ;)

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997302.05.2013, 19:36

faktycznie pomiedzy Żiru a Hiquain to mozna wybrac tylko mniejsze francuskie zlo...

@adrian12543;

a Ty wiesz ile asyst maja Jack i Rosa? bo tak po prawdzie wcale, ale to wcale ta pozycja dobrze nie wyglada...

Qarol komentarzy: 1450202.05.2013, 19:35

@adrian12543

A mnie chyba najbardziej Arteta. W tym sezonie ma inne zadania niż w poprzednim i rozumiem to, jednak szkoda. Gracz z takim strzałem marnuje się na DP. Mam nadzieję, że ktoś przyjdzie i Mikel pójdzie nieco wyżej. Arteta z tamtego sezonu był kapitalny.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 102.05.2013, 19:32

mnie się zdaje, że takie zachowawcze granie jest spowodowane brakiem silnego i pewnego DP, który by zapewniał dobrą asekurację w razie popełnionego błędu przez gracza ofensywnego.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 102.05.2013, 19:30

adrian12543, Walcott fajnie dośrodkowywał jak był w formie, ale gdzie Higuain będzie wygrywał pojedynki główkowe w naszym polu karnym. W meczu w Fulham u siebie grając 11 vs 10 nie stworzyliśmy ani 1 setki, to mówi samo za siebie :| Ogółem ile w tym sezonie nasi pomocnicy zagrali pięknych zaskakujących podań? można je chyba na palcach 1 ręki zliczyć.

Qarol komentarzy: 1450202.05.2013, 19:28

No i właśnie - z takiego strzału mógłby być gol. A tak byśmy klepali, klepali i nie wyklepali ; D

Warto próbować. Nawet jak nieudana próba to cóż, takie też będą - to oczywiste.

MrWhite komentarzy: 74202.05.2013, 19:26

W necie juz chodzi news ze Jovetic w Arsenalu na bank ;p

yeni komentarzy: 163902.05.2013, 19:25

Podobno Jo-Jo w Arsenalu?

Qarol komentarzy: 1450202.05.2013, 19:24

Mi brakuje strzałów z dystansu. Nie wiem dlaczego boją się próbować. Oczywiście są takie strzały, ale niezwykle rzadko.

Jak nie ma pomysłu to lepiej już huknąć, a nie grać wszerz i pokazywać nieporadność ; d

Cesc1994 komentarzy: 447202.05.2013, 19:22

Dlatego powinien wrocic Fabregas ;D

kanonierosll komentarzy: 197902.05.2013, 19:22

wiecie czy nie znajde spolszczenia do Assasin's Creed 3?

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 102.05.2013, 19:17

gramy baardzo zachowawczo, a wybitnie bylo to widac w meczu z fulham, gdzie nie ryzykowalismy nawet majac jednego zawodnika na boisku wiecej i 1 bramke prowadzenia, jak mozna bylo cos stworzyc jednym podaniem, to rosicky z cazorla do bokow albo do tylu podawali jakby chcieli zrzucic z siebie odpowiedzialnosc

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 102.05.2013, 19:14

adrian12543, potrafilismy, jeszcze sezon temu, teraz praktycznie nie ma prostopadlych podan, czy innych ryzykownych podan do przodu.

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 202.05.2013, 19:13

Jeśłi chodzi o nowego napastnika to na 75% będzie nim Jovetic i nie wydaje mi się żeby jeszcze ktoś przyszedł.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 102.05.2013, 19:01

mitmichael, tyle że Higuain to synonim nieskuteczności, a my nie potrafimy tworzyć zbyt wielu setek :/

mitmichael komentarzy: 4924302.05.2013, 19:00

Podobno po sezonie z Realu odejdzie Gonzalo Higuain, zostanie Benzema i kupuia innego napastnika - moze Nim by sie zainteresowac. Na pewno do gry Naszego zespołu by sie nadawał. Ciekawe ile trzebaby zapłacic Realowi

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997302.05.2013, 18:55

Hamburg’s sporting director Frank Arnesen admitted Arsenal were admirers, but were yet to make an official approach: ”We know Arsenal are looking [at Adler], but no one has contacted us yet,”.

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 202.05.2013, 18:47

Chyba ostatnim polskim piłkarzem (z pola), którym tak ekscytowała się cała Europa był Boniek.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.05.2013, 18:23

czytalem wywiad z Fabsem po meczu , i nie powiedzial twardo ze zostanie . Tylko ze ,,moja przyszlosc tylko ja znam nikt inny zadne gazety ktore cos tam pisza ''

w ogole na jednej ze stron internetowych hiszpanskiej gazety jest tytul tlumaczac na polski ,, Camp Nou zmeczone Cesciem''

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50302.05.2013, 18:22

NineBiteWolf;
Hiszpanie chcą Lewandowskiego bo jest Polakiem ?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 202.05.2013, 18:19

Lewandowski i Falcao nie pasują do Farsy bo na skrzydle zagraliby lipton

MrWhite komentarzy: 74202.05.2013, 18:04

Jak mowie ze Carvajal wraca do Madrytu to tak bedzie!

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.05.2013, 18:00

taka ciekawostka na el mundo deportivo , pytaja kibicow Barcy kogo chcielibyscie na napastnika w Barcelonie

oddane glosy 1422 , Neymar 39% , Lewandowski 27% , reszta po 7%,9% takie tuzy jak Aguero,Suarez ,Falcao

KochamArsenal88 komentarzy: 100302.05.2013, 17:59

Negredo kiedyś też wracał do Realu, a w tym samym okienku wylądował w Sevilli.

MrWhite komentarzy: 74202.05.2013, 17:56

Carvajal wraca do Madrytu , to jest na 100 % pewne , na stronie Realu wszystko jest jak na tacy

adix1994 komentarzy: 256102.05.2013, 17:56

RIVALDO700
Do tego strzelil 2 brameczki Realowi jak wygrali na SB 2-6 ;d

Belzebub666 komentarzy: 280102.05.2013, 17:44

@Marzag, ochroniarz zachował się dobrze, jakby nie reagował to inni doszliby do wniosku, że też można sobie wbic na boisko, wyobraź sobie jkie panowałoby zamiesznie jakby wszyscy kibice Bayernu na boisko wbiegli :O

Belzebub666 komentarzy: 280102.05.2013, 17:42

Ribbery powiedział do ochroniarza, że ten kibic to jego brat, i nie wiem czy chodziło o to, żeby nie zabierał kibica czy, że gośc jest muzułmaninem tak jak Ribery więc Francuz tak go nazwał

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 102.05.2013, 17:42

shark31, nie ogarniam stewartow, skrecaja goscia jakby chcial kogos zabic

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.05.2013, 17:41

byl ktos lepszy z USA z pola w Europie od Donovana i dempseya?

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 102.05.2013, 17:39

sport.fakt.pl/Aleksander-Hleb-w-specjalnej-rozmowie-z-Faktem-Hleb-ocenia-Barcelone-i-Lewandowskiego-,artykuly,209787,1.html

fajny wywiad z hlebem ;d

mitmichael komentarzy: 4924302.05.2013, 17:35

Iker Casillas wziął udział w ceremonii wręczenia Złotego Medalu Wspólnoty Autonomicznej Madrytu. Podczas tej uroczystości zapewnił, że zostanie w Realu.

Mourinho odejdzie a Iker wroci do łask.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50302.05.2013, 17:34

Galatasaray are eyeing up a move for Arsenal forward Lukas Podolski at the end of the season. The Turkish club will offer a transfer fee of £12million while Podolski will get a £130,000-a-week, four-year deal. (Metro)

shark31 komentarzy: 601302.05.2013, 17:33

talksport.co.uk/magazine/virals/130502/bayern-hero-franck-ribery-gives-pitch-invader-his-shirt-196813

Niezly kolo z Ribbery'ego:)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.05.2013, 17:30

no wlasnie Adix , Henry ciagnal ten wozek po 6 pucharow jak nic

adix1994 komentarzy: 256102.05.2013, 17:22

hah.Henry wlasnie wymiatal w BArcelonie.
Trio Messi,henry,Eto'o zdobylo razem w sezonie 100 goli.A Henry z barca zdobyl 6 pucharów.jak nie wiecej.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997302.05.2013, 17:08

caughtoffside mozna jedynie porownac do Tribal Football:)

shark31 komentarzy: 601302.05.2013, 17:05