Rezerwy nie podołały wyzwaniu, 1:3 z Olympiakosem

Rezerwy nie podołały wyzwaniu, 1:3 z Olympiakosem 06.12.2011, 21:39, Sebastian Czarnecki 914 komentarzy

Rezerwowy skład Arsenalu nie podołał wyzwaniu i, mimo szumnych zapowiedzi, nie potrafił pokonać mistrza Grecji. Gracze Olympiakosu rozprawili się z Kanonierami aż 3:1, jednak mimo tego nie zdołali zakwalifikować się do fazy pucharowej Ligi Mistrzów i musi im wystarczyć gra w Lidze Europy.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Mistrzom Grecji oprócz wygranej z Arsenalem potrzebna była dobra postawa Borussii, która nie mogła dopuścić do porażki z Marsylią. Tak się jednak nie stało, bowiem Marsylczycy wygrali w Dortmundzie 3:2.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Fabiański - Andre Santos, Vermaelen, Squillaci, Djourou - Frimpong, Coquelin, Benayoun - Arszawin, Chamakh, Oxlade-Chamberlain.

Olympiakos: Megyeri, Mellberg, Papadopoulos, Torosidis, Maniatis, Modesto, Marcano, Holebas, Fuster, Djebbour, Mirallas.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo mozolnie i chaotycznie. Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 8. minucie, kiedy to wybiegającego Arszawina bardzo dobrze wypatrzył Marouane Chamakh. Marokańczyk natychmiast dograł do Rosjanina, a ten spróbował zaskoczyć golkipera gospodarzy. Ten jednak był dobrze ustawiony, wyczuł odpowiedni moment i wybił piłkę na rzut rożny.

W 16. minucie na prowadzenie wyszli mistrzowie Grecji. Dobre prostopadłe podanie otrzymał Djebbour, który minął Łukasza Fabiańskiego i z ostrego kąta wpakował piłkę do jego bramki.

W 23. minucie błędne podanie Vermaelena wywołało paniczną interwencję u Łukasza Fabiańskiego, którego niepewne wybicie trafiło pod nogi jednego z graczy Olympiakosu. Na całe szczęście dla Kanonierów skończyło się tylko na strachu, bowiem futbolówka minęła się ze słupkiem.

W 25. minucie Arsene Wenger został zmuszony do przeprowadzenie zmiany. Po tym, jak kontuzji doznał Łukasz Fabiański, jego miejsce na boisku musiał zająć Vito Mannone, dla którego był to pierwszy mecz z armatą na piersi w tym sezonie.

Minęło pół godziny meczu, a do groźnego ataku złożyli się Kanonierzy. Oxlade-Chamberlain dobrze ruszył prawym skrzydłem, a następnie płasko dośrodkował w kierunku ustawionych Benayouna i Arszawina. Strzał zdecydował się oddać ten drugi, jednak wyszło mu to, krótko mówiąc, średnio.

W 36. minucie mistrzowie Grecji podwyższyli prowadzenie. Błędne główkowanie Mannone zakończyło się pod nogami Davida Fustera, który natychmiastowo oddał strzał na bramkę. Włoski golkiper próbował jeszcze w ekwilibrystyczny sposób interweniować, jednak źle obliczył tor lotu piłki, która swobodnie przekroczyła linię bramkową.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, a mistrzowie Grecji zeszli do szatni z dwubramkową zaliczką.

Po przerwie obie ekipy ponownie zawitały na murawę stadionu.

Grecy nie zamierzali spuszczać z tonu i od razu rozpoczęli okupację bramki Mannone. Całe szczęście, że obrona Arsenalu wzięła się w garść i nie dopuściła do kolejnej straty bramkowej. W 51. minucie Ignasi Miquel zastąpił na boisku Andre Santosa.

W 57. minucie Kanonierzy zdobywają kontaktową bramkę. Dobre dośrodkowanie Miquela trafiło na głowę Chamakha, który natychmiast odegrał futbolówkę do wbiegającego Benayouna. Izraelczyk bez chwili zawahania huknął na bramkę Magyeriego i zdobył bardzo ładnego gola. 2:1.

Podopieczni Arsene Wengera mogli się długo nie nacieszyć tą bramką, gdyż po upływie niecałych dwóch minut sami mogli takową stracić. Dośrodkowanie Djebboura wywołało wyjście z bramki Vito Mannone, którym chyba znowu kierowała panika. Całe szczęście, że David Fuster nie potrafił skorzystać z tego prezentu.

Kolejne minuty nie przyniosły większych wrażeń. Częściej do głosu dochodzili gospodarze, jednak nie potrafili w żaden sposób wykorzystać swej przewagi. W 67. minucie w ekipie Arsenalu nastąpiła ostatnia zmiana: w miejsce Coquelina wbiegł dawno nieoglądany Tomas Rosicky.

Kapitan reprezentacji Czech mógł doprowadzić do wyrównania już pięć minut po wejściu na boisko. Świetnym przeglądem pola popisał się Yossi Benayoun, który ładną podcinką uruchomił Rosicky'ego. Ten oddał strzał na bramkę, jednak trafił prosto w golkipera Olympiakosu.

W 81. minucie dobrą interwencją popisał się Vito Mannone, czym na pewno zaskoczył większość osób oglądających ten mecz. Trzeba jednak przyznać, że po uderzeniu jednego z zawodników mistrza Grecji interweniował bardzo intuicyjnie, a i dopisało mu dużo szczęścia. Na szczęście sytuacja ta nie zakończyła się golem.

W 88. minucie mistrzowie Grecji zdobyli kolejnego gola. Dośrodkowanie z rzutu wolnego zakończyło się strzałem głową Mellberga, który trafił w słupek. Do bezpańskiej futbolówki dobiegł Federico Modesto, po czym skierował ją do pustej bramki leżącego Mannone. 3:1 dla Olympiakosu.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Oglądaliśmy średniej jakości widowisko, którego jedynym plusem była duża ilość, choć w większości kuriozalnych, bramek. Rezerwowy skład Arsenalu nie zagrał tak, jak wskazywały na to szumne zapowiedzi i poległ na bardzo trudnym terenie. Całe szczęście, że porażka ta nie ma dla Kanonierów żadnego znaczenia, bowiem i tak zagwarantowali sobie już awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów.

Liga MistrzówOlympiakos Pireus autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 307.12.2011, 14:41

GFL -> Grają u siebie z $ity

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 307.12.2011, 14:40

Charles -> Trochę Cię nie rozumiem, no ale cóż.

GunnerForLife komentarzy: 335507.12.2011, 14:40

Jest szansa żeby w tej kolejce przeskoczyć chelsea ? Z kim grają ?

A kogo to obchodzi?

Dobrze by było Evertonowi wpakować parę bramek, tak, żeby podreperować bilans bramkowy.

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 307.12.2011, 14:23

Słyszeliście jak wczoraj była frekwencja na 100-tysięcznym stadionie w Cuntalonii? Tak, to ten stadion co nie ma dachu.

Maruda95 komentarzy: 5207.12.2011, 14:22

@GFL i tak to będzie wyglądać, inaczej tego nie widzę. Andre musi być na mc bo to naprawdę będzie klapa. :( Z Evertonem wyciśniemy 1 bramkę i się skończy. :)

Mizzou komentarzy: 605307.12.2011, 14:20

@Pelek
Czyli wg ciebie Benayoun zagrał słabo, a kompletnie bezproduktywnego Arshavina trzeba bronić... Zabawne.

Theo44 komentarzy: 426307.12.2011, 14:19

Charlie...nie zauwazyles ";" na koncu wypowiedzi. a bedac bardziej serio to mysle, ze Seba nie nadaje sie na lewa strone. Lepszy bylby Robin przynajmniej gra lewa noga.

@Theo44
Świetnie sobie poczyna, w 4 meczach 3 czerwone kartki, kibice Go wygwizdują i nagrabił sobie w Klubie kretyńskimi wypowiedziami. Istny geniusz.

Ciekawe swoją drogą jak Boss teraz złoży defensywę. Na prawą DJ,a na lewą może Squillaci. Byłoby ciekawie... no... przynajmniej zabawnie.

maniek56 komentarzy: 300707.12.2011, 14:14

Ten mecz przynosi bolesne dla nas wnioski. Pierwszym i najważniejszym jest ten że nasze rezerwy nie są w stanie konkurować z dobrymi drużynami. Arszawin, Squillaci, Djourou, Chamakh wyglądali jak dzieci zagubione we mgle a nie mają przecież po 16 lat. Inna sprawa że kiedy na boisku nie ma RvP to nie potrafimy strzelać bramek. Tak było w pucharze z MC i tak było wczoraj. Brakuje nam porządnego środkowego napastnika który byłby GODNYM zastępcą Robina bo ani Marokańczyk ani Park nimi nie są. Bez solidnych rezerw nie ma co liczyć na jakiekolwiek trofeum.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 207.12.2011, 14:10

Komentator sportklubu.... dalej przestałem czytać.

Theo44 komentarzy: 426307.12.2011, 14:08

malyglod....z tym Denilsonem to nie przesadzaj. Widziales jakis jego mecz w tym sezonie?? Jeden z komentatorow Sportklubu chyba ogladal bo stwierdzij, ze bardzo dobrze sobie poczyna;)

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12607.12.2011, 14:06

Jak Gervinho pojedzie na PNA, to grać powinien AOC. Yossi się już nie nadaje na skrzydłowego. Jak tylko schodzi na bok, to znika wchłonięty przez czarną dziurę.

Theo44 komentarzy: 426307.12.2011, 14:05

pelek

bardzo cenna uwaga!!!!!!! to samo zauwazylem. Arsha ma duzo bardziej niekonwencjonalne podanie od Ramseya. Szczegolnie te krotsze, pilki zagrywane w tempo gdzie wymagana jest zagarmistrzowska precyzja. Aaron musi za kazdym razem przyjac pilke zanim zagra. Poza tym ma Walijczyk ma ogromne problemy z ...bieganiem z pilka! i cos co sie najbardziej rzuca Ramsey kompletnie odpuszcze pressing (Rusek tez nie jest w tym elemencie najlepszy) Chcialbym zobaczyc kilka meczow Andrieja na srodku obok Artety i Songa.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 207.12.2011, 14:00

Swoją drogą ciekawa by była sonda "Kogo byś widział gdy Gervinho pojedzie na PNA" ?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 207.12.2011, 13:58

Jak Gervinho pojedzie na PNA to Benayoun do pierwszego, a nie jakieś Arshaviny. Jest jeszcze Aoc ale on musi sie jeszcze wiele nauczyć.

concrete13 komentarzy: 869807.12.2011, 13:47

malyglod-> no ale SS to na pewno ostatni sezon..jeśli prędzej zimą go nie wyrzucimy

malyglod komentarzy: 648807.12.2011, 13:37

W ogóle to nie przypominam sobie, byśmy ostatnio sprzedali kogoś bo był za słaby i się nie sprawdził. Sprzedawaliśmy raczej tych,co sami chcieli odejść. Z tych co sami się ich pozbyliśmy przypominam sobie tylko Eduardo i może Silvestre choć z Francuzem nie jestem pewien.

aaron komentarzy: 336607.12.2011, 13:32

co do porażki to mam to gdzieś to był mecz praktycznie o nic ale bramka Benayouna piękna ;D

pelek komentarzy: 214607.12.2011, 13:25

@malyglod
Oczywiste że mamy za dużo przeciętniaków i to od kilku sezonów. Wiadomo też jakie są przyczyny [sprzedawanie co sezon najlepszych, brak zastępstwa etc./ to osobny temat]
Jak sam sugerujesz można zostawić 2-3 resztę pożegnać bez żalu.
Wg mnie Arszawin :) Rosa, Diaby - chociaż dla niego ten sezon powinien być decydujący.
Tylko problem w tym, że nie powinni być podstawą składu, a jego uzupełnieniem.

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 107.12.2011, 13:19

El Filaro musi być spokrewniony z Mannone, który z kolei powinien mieć przydomek El Golkipero

Rafi komentarzy: 128107.12.2011, 13:09

Nie wiem czy ktos juz o tym pisal,ale co do tych pominkow,ktore zostana odsloniete w piatek,to beda to:Chapman,Adams i Henry;)

Vendetta komentarzy: 277807.12.2011, 13:07

Wie ktoś co się dzieje z Santos'em?

adamaggio komentarzy: 49607.12.2011, 13:05

a propo SS - oglądając nasz mecz z fulham oraz fulham - liverpool naszła mnie myśl - co by było, gdyby np. w zeszłym sezonie zamiast skllacziego grał senderos? o ileż mniej głupich goli byśmy stracili

malyglod komentarzy: 648807.12.2011, 12:36

pelek->
zgoda. Tylko czy my stale musimy czekać, aż część zawodników odzyska zdrowie formę itp? To jest klub grający o najważniejsze trofea. Rozumiem, że ktoś może mieć słabszą formę, jeden, dwóch graczy. Dwa tygodnie, miesiąc, trzy itd. Ale u nas jest tego za wiele. I mówię tu o zawodnikach starszych w szczególności, którym nieregularna gra nie powinna odbijać się znacząco na formie w takim klubie. Rozumiem 2-3 zawodników z przeciętną formą. Rozumiem staranie się na boisku, rolę przypisaną do zawodnika, ale u nas przeciętności jest zbyt wiele.
- Vela
Przez ostatni rok, półtora niewiele dali tej drużynie. Rozumiem, że im może nie wychodzić, mogą być kontuzjowani, ale czy Arsenal jest miejscem na ciągłe dawanie im jeszcze jednej szansy? Czekanie na ich formę? Zostawić 2-3 jako dalsze rezerwy. Resztę sprzedać. Bo marnujemy ich kariery i szanse zespołu na trofea.

janek_4 komentarzy: 123507.12.2011, 12:31

dobra, przejrzałam komentarze niżej, przepraszam za powtórzenie pytania.

NoComent komentarzy: 77307.12.2011, 12:31

@janek_4

Niczym się nie wyróżnił, poza dograniem w pole karne, po którym powinien byc gol.

janek_4 komentarzy: 123507.12.2011, 12:28

Gutowski - zapewne dość szybko, jak brałam na mecz CC to najpierw wybrałam w 13 rzędzie, wyłączył mi się komputer podczas kupowania biletu, włączyłam i już miałam miejsce w 21. a dodam, że mój komputer całkiem szybko działa. no i to było CC,a co dopiero ligowe.

Powie mi ktoś jak się sprawował AOC?

mitmichael komentarzy: 4924307.12.2011, 12:15

hahaha
eurosport.pl/pilka-nozna/premier-league/2011-2012/carroll-pocalowal_sto3056250/story.shtml

pelek komentarzy: 214607.12.2011, 12:11

Arszawina będę akurat bronił do końca.
Obecnie jego problem jest taki że stracił z dynamiki i pewności dlatego nie powinien grać na skrzydle, tylko na środku, bo to jest człowiek który może zagrać piłkę jakiej nie wymyśli Arteta i jakiej nie potrafi Ramsey. Poza tym akcja z początku meczu kiedy zagrał z Chamakhiem i strzelił w bramkarza - skąd się pojawił? no tak - ZE ŚRODKA.

NoComent komentarzy: 77307.12.2011, 12:07

Może do Machesteru pojedzie :)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 207.12.2011, 12:05

Santos na twiterze. Nie trzeba nawet znać portugalskiego.

Andre_Santos27 André Santos!!!
Espero q não seja nada grave e eu possa voltar a fazer oq mais AMO no sabado, diante do Everton :((

pelek komentarzy: 214607.12.2011, 12:03

Benayoun też grał słabo, dopiero po bramce i wejściu Rosicky'ego miał z 2-3 udane akcje.
A Chambo się wszyscy ekscytują, a on na prawdę na razie nie jest gotowy do poważnej gry, wchodzenie między trzech obrońców to głupota, poza tym panowie z noszami byli na naszej połowie więcej czasu niż on.
Jedyni zawodnicy którzy zagrali poprawnie to moim zdaniem Santos i Miquel.

mitmichael komentarzy: 4924307.12.2011, 12:02

Arshavin gra tak od dawna ale jeszcze paru kibicow sie znalazlo, co chcialo by dostawal szanse. Wczorajszy mecz wyjasnil dlaczego w chwili obecnej jest za slaby na gre w PL

Ramsi komentarzy: 312907.12.2011, 12:00

ej może za niedługo wróci jenki i wtedy kosa i per byliby na środku obrony na lewej stronie mogłby zagrać verma a jak wróci gibbs to gibbs

super_frog komentarzy: 47107.12.2011, 12:00

po wczorajszym meczu poważnie bym się zastanowił nad sprzedażą Arszwina to co on za padake gra to głowa boli

Gutowski komentarzy: 44407.12.2011, 11:59

mam pytanie, jak szybko rozchodzi się pula biletów na ligowe spotkanie dla red member?

NoComent komentarzy: 77307.12.2011, 11:52

Piquite@
tym czym np. Yossi :)

mitmichael komentarzy: 4924307.12.2011, 11:52

Jak dla mnie byl najlepszy w Naszej druzynie ale sam nie mogł nic zrobic.

Pinguite komentarzy: 1502007.12.2011, 11:52

A czym niby miał się wyróżnić skoro połowa drużyny grała do kitu?

NoComent komentarzy: 77307.12.2011, 11:43

@draka
Średnio, właściwie nie wyróżnił się niczym specjalnym.

-----------------------------Song---------------------
----------------Arteta------------------Wilshere-----Walcott------------------Van Persie------Gerwinho

Tymczasem w decydującej fazie gramy tak:
-----------------------------Szczęsny----------------
Djorou---Koscielny-----Mertersacker--Vermaelen
----------------Song---------------Arteta------------
---Walcott------------Ramsey-----------Gerwinho-
---------------------------Van Persie-----------------

To w jaki sposób tracimy Santosa jest skandalem i bezmyślnością Wengera. Po ch*j On wystawi Andre w meczu o pietruszkę. Poza tym widział, że Grecy zaczynają robic resling, to nie mógł, profilaktycznie zdjąc Brazylijczyka? O ile Everton jesteśmy w stanie pokonac bez Santosa, o tyle na Machester City jest nam niezbędny i Vermaelen na stoperze i Santos na LB. Jak nie wróci na MC, to do końca zwątpię w Arsena.

NoComent komentarzy: 77307.12.2011, 11:05

Mieliśmy 4 bocznych obrońców, nie mamy żadnego. Naszego ostatniego bocznego obrońcę tracimy w meczu o pietruszkę. Pogratulowac Wengerowi.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4807.12.2011, 10:41

Martin Angha tells in the Swiss media he was going to be in the squad v Olympiakos, but late registration problem ruled him out.

No ładnie.. A byłby w tym składzie zapewne kosztem Vermaelena albo Santosa..

Lavekall komentarzy: 43207.12.2011, 10:39

a co sądzicie, żeby na mecz z evertonem nasza formacja defensywna wyglądała tak:
Kościelny-Mertesacker-Song-Vermaelen

i w miejsce Songa Coq? Po wczorajszym meczu wolałbym nie oglądać DJ, nawet kosztem cofnięcia Alexa...

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4807.12.2011, 10:37

@armata88

Grimandi już się na ten temat wypowiedział stwierdzając, iż zawsze byliśmy zainteresowani Gourcuffem, ale teraz mamy sporo zawodników w środku pola, a dodatkowo niedługo wróci Jack Wilshere