Rezerwy nie podołały wyzwaniu, 1:3 z Olympiakosem

Rezerwy nie podołały wyzwaniu, 1:3 z Olympiakosem 06.12.2011, 21:39, Sebastian Czarnecki 914 komentarzy

Rezerwowy skład Arsenalu nie podołał wyzwaniu i, mimo szumnych zapowiedzi, nie potrafił pokonać mistrza Grecji. Gracze Olympiakosu rozprawili się z Kanonierami aż 3:1, jednak mimo tego nie zdołali zakwalifikować się do fazy pucharowej Ligi Mistrzów i musi im wystarczyć gra w Lidze Europy.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Mistrzom Grecji oprócz wygranej z Arsenalem potrzebna była dobra postawa Borussii, która nie mogła dopuścić do porażki z Marsylią. Tak się jednak nie stało, bowiem Marsylczycy wygrali w Dortmundzie 3:2.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Fabiański - Andre Santos, Vermaelen, Squillaci, Djourou - Frimpong, Coquelin, Benayoun - Arszawin, Chamakh, Oxlade-Chamberlain.

Olympiakos: Megyeri, Mellberg, Papadopoulos, Torosidis, Maniatis, Modesto, Marcano, Holebas, Fuster, Djebbour, Mirallas.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo mozolnie i chaotycznie. Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 8. minucie, kiedy to wybiegającego Arszawina bardzo dobrze wypatrzył Marouane Chamakh. Marokańczyk natychmiast dograł do Rosjanina, a ten spróbował zaskoczyć golkipera gospodarzy. Ten jednak był dobrze ustawiony, wyczuł odpowiedni moment i wybił piłkę na rzut rożny.

W 16. minucie na prowadzenie wyszli mistrzowie Grecji. Dobre prostopadłe podanie otrzymał Djebbour, który minął Łukasza Fabiańskiego i z ostrego kąta wpakował piłkę do jego bramki.

W 23. minucie błędne podanie Vermaelena wywołało paniczną interwencję u Łukasza Fabiańskiego, którego niepewne wybicie trafiło pod nogi jednego z graczy Olympiakosu. Na całe szczęście dla Kanonierów skończyło się tylko na strachu, bowiem futbolówka minęła się ze słupkiem.

W 25. minucie Arsene Wenger został zmuszony do przeprowadzenie zmiany. Po tym, jak kontuzji doznał Łukasz Fabiański, jego miejsce na boisku musiał zająć Vito Mannone, dla którego był to pierwszy mecz z armatą na piersi w tym sezonie.

Minęło pół godziny meczu, a do groźnego ataku złożyli się Kanonierzy. Oxlade-Chamberlain dobrze ruszył prawym skrzydłem, a następnie płasko dośrodkował w kierunku ustawionych Benayouna i Arszawina. Strzał zdecydował się oddać ten drugi, jednak wyszło mu to, krótko mówiąc, średnio.

W 36. minucie mistrzowie Grecji podwyższyli prowadzenie. Błędne główkowanie Mannone zakończyło się pod nogami Davida Fustera, który natychmiastowo oddał strzał na bramkę. Włoski golkiper próbował jeszcze w ekwilibrystyczny sposób interweniować, jednak źle obliczył tor lotu piłki, która swobodnie przekroczyła linię bramkową.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, a mistrzowie Grecji zeszli do szatni z dwubramkową zaliczką.

Po przerwie obie ekipy ponownie zawitały na murawę stadionu.

Grecy nie zamierzali spuszczać z tonu i od razu rozpoczęli okupację bramki Mannone. Całe szczęście, że obrona Arsenalu wzięła się w garść i nie dopuściła do kolejnej straty bramkowej. W 51. minucie Ignasi Miquel zastąpił na boisku Andre Santosa.

W 57. minucie Kanonierzy zdobywają kontaktową bramkę. Dobre dośrodkowanie Miquela trafiło na głowę Chamakha, który natychmiast odegrał futbolówkę do wbiegającego Benayouna. Izraelczyk bez chwili zawahania huknął na bramkę Magyeriego i zdobył bardzo ładnego gola. 2:1.

Podopieczni Arsene Wengera mogli się długo nie nacieszyć tą bramką, gdyż po upływie niecałych dwóch minut sami mogli takową stracić. Dośrodkowanie Djebboura wywołało wyjście z bramki Vito Mannone, którym chyba znowu kierowała panika. Całe szczęście, że David Fuster nie potrafił skorzystać z tego prezentu.

Kolejne minuty nie przyniosły większych wrażeń. Częściej do głosu dochodzili gospodarze, jednak nie potrafili w żaden sposób wykorzystać swej przewagi. W 67. minucie w ekipie Arsenalu nastąpiła ostatnia zmiana: w miejsce Coquelina wbiegł dawno nieoglądany Tomas Rosicky.

Kapitan reprezentacji Czech mógł doprowadzić do wyrównania już pięć minut po wejściu na boisko. Świetnym przeglądem pola popisał się Yossi Benayoun, który ładną podcinką uruchomił Rosicky'ego. Ten oddał strzał na bramkę, jednak trafił prosto w golkipera Olympiakosu.

W 81. minucie dobrą interwencją popisał się Vito Mannone, czym na pewno zaskoczył większość osób oglądających ten mecz. Trzeba jednak przyznać, że po uderzeniu jednego z zawodników mistrza Grecji interweniował bardzo intuicyjnie, a i dopisało mu dużo szczęścia. Na szczęście sytuacja ta nie zakończyła się golem.

W 88. minucie mistrzowie Grecji zdobyli kolejnego gola. Dośrodkowanie z rzutu wolnego zakończyło się strzałem głową Mellberga, który trafił w słupek. Do bezpańskiej futbolówki dobiegł Federico Modesto, po czym skierował ją do pustej bramki leżącego Mannone. 3:1 dla Olympiakosu.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Oglądaliśmy średniej jakości widowisko, którego jedynym plusem była duża ilość, choć w większości kuriozalnych, bramek. Rezerwowy skład Arsenalu nie zagrał tak, jak wskazywały na to szumne zapowiedzi i poległ na bardzo trudnym terenie. Całe szczęście, że porażka ta nie ma dla Kanonierów żadnego znaczenia, bowiem i tak zagwarantowali sobie już awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów.

Liga MistrzówOlympiakos Pireus autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
MajsterLM komentarzy: 124906.12.2011, 22:46

Milan i BvB zniszczyli system :D

David92 komentarzy: 640006.12.2011, 22:46

Tak ofc mamy info o Santosie ! Zaraz dzwonie do lekarza klubowego sie pytac co i jak... omfg poczekajcie troche -.-

GunnerForLife komentarzy: 335506.12.2011, 22:46

Jesyli Santos będzie miał kontuzje(tfu) To zo Evertonem zagramy :

Djouru---Koscielny---Mertesacker--Vermalen

Agher komentarzy: 278406.12.2011, 22:46

eh... teraz pozostaje nerwówka i czekanie na to co z Fabianskim i Santosem...

mdr_AFC komentarzy: 305106.12.2011, 22:45

RuteQ - no tak ale co oni zrobili po meczu, ze byś się tak zachował?

Kysio2607 komentarzy: 1336006.12.2011, 22:45

No to panowie..Wiecie co się teraz dzieje ? xD Dortmund poza europą na wiosne, co otwiera nam bramy do Gotze ;> Wiem że nadal są to tylko nadzieje i marzenia ale zawsze coś ^^ xD

holyart32 komentarzy: 36106.12.2011, 22:45

I to jest to o czym pisałem kiedyś i co mnie wkur....mnie jak znawcy niektórzy z was mówią. Nie nie kupujmy tego tamtego zawodnika za 20mln skoro będzie grał na rezerwach. To są tego efekty. Sorry ale z takimi rezerwowymi to my możemy pomarzyć o mistrzostwie. Pierwszy skład już mamy wykrystalizowany..ale na ławie nie ma już miejsca na Diabiego,Szamaka, SS, Rusłane. TYCH 4 ZAWODNIKÓW TO ABSOLUTNE MINIMUM POWINNIŚMY SIĘ POZBYĆ

pan0sa komentarzy: 15806.12.2011, 22:45

To livescore jest boskie!

karlo komentarzy: 906906.12.2011, 22:45

Panowie nie ma co spać.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952106.12.2011, 22:45

Może mi ktoś wyjaśnić co się stało Santosowi ?

madjer komentarzy: 553406.12.2011, 22:45

Chelsea, Bayer, Arsenal ,Marsylia ,APOEL ,Zenit , Barcelona ,Milan ...

Paciecho komentarzy: 89906.12.2011, 22:44

oby z Santosem wszystko ok :) bardzo mnie cieszy postawa Rosickiego chyba najlepszy w tym meczu :)

RuteQ komentarzy: 93106.12.2011, 22:44

mdr_AFC - a pamiętasz te 6:0?

ArjenRobben komentarzy: 159806.12.2011, 22:44

ludzie blagam was nie gadajmy o tym meczu tylko o zdrwiu santosa co z nim macie jakies info

trzask90 komentarzy: 17806.12.2011, 22:44

takiej kompromitacji się nie spodziewałem. kilku piłakrzy zagrało taką kaszanę, że szkoda gadać. Arshavin, Frimpong, SS, DJ, Chamberlain tak samo słabiutko.Ławkę mamy naprawdę cieńką i trzeba sobie to jasno powiedzieć.

mitmichael komentarzy: 4924306.12.2011, 22:44

Ja bym sobie zyczyl Ajax w 1/8 :D niedaleka droga i fajny przeciwnik

Sztofort komentarzy: 260006.12.2011, 22:44

Milan na lajcie, oby nie jakis Petersburg, czy nawet Bayer.

NoComent komentarzy: 77306.12.2011, 22:44

Jesli Santos bedzie mogl grac z Evertonem, to wybacze Im ten wynik.

helzing komentarzy: 327306.12.2011, 22:44

powie ktos co sie stalo Santosowi? jak to wyglada?

mdr_AFC komentarzy: 305106.12.2011, 22:44

RuteQ - jak Hiszpanie w meczu z Polską?

RuteQ komentarzy: 93106.12.2011, 22:43

Koszula Sebastiana "pachnie" zwycięstwami jak nie wiem

piter1908 komentarzy: 511806.12.2011, 22:43

a w kolejnej Rundzie Mecz z MILANEM :D bankowo na nich trafimy ...

Strus komentarzy: 106206.12.2011, 22:43

I na co było Olympiakosowi to całe koszenie? Na nic! Zagraliby w LE nawet gdyby odpuścili ten mecz.

Oliwa sprawiedliwa, szkoda tylko kontuzji i stłuczeń. Dobrze, że grała rezerwa. Kolejne doświadczenie dla młodych oraz rozruszanie starych kości :P

dil komentarzy: 906.12.2011, 22:43

Walic wynik i gre... z santosem musi byc wszystko w porządku !!

Kanonier95 komentarzy: 288206.12.2011, 22:43

na livescore ten mecz OM i BVB dalej leci :?

RoteQ

I to właśnie świadczy o klasie zawodnika. Dlaczego ma się nie wymienić? bo co? bo gra w jeb***j Barcelonie?... Żal

adamandium komentarzy: 127706.12.2011, 22:43

zajebisty komentarz był na rosyjkim kanale. Koleś ciągle sypał ironią.
Strata rosickiego "tak na pewno mialo być, wiecie to dzisiejsza taktyka arsenalu"
Pośliznięcie się Miguela w polu karnym po ktorym gracz olympiakosu trafil w boczną siatkę: "to bylo specjalnie, miguel wiedzial, żę jakby sie nie posliznął to przeciwnik podalby do parnera ktory byl znacznie lepiej ustawiony i moglaby byc bramka"
i wiele innych ciekawych docinek. az sie przyjemnie słuchało, a nie oglądało. co do meczu to wole jak najszybciej wymazac go z pamięci.

madjer komentarzy: 553406.12.2011, 22:43

Koszulka Squillaciego to unikat :)

adamaggio komentarzy: 49606.12.2011, 22:43

SS - zabić, zakopać, zapomnieć że taki trampkarz w ogóle zakładał trykot arsenalu, ba! bywał kapitanem!

vergil99111 komentarzy: 128806.12.2011, 22:43

Jaki ten milan z****.Y ... .

Oldgunner3 komentarzy: 982206.12.2011, 22:43

Nawet Z.Lubin nie traci tak śmiesznych bramek.Wpis do Guinness book murowany.Wenger powinien w końcu przejrzeć i uwolnić siebie ,klub i kibiców od paru nieudaczników takich jak Chamakh,Arszawin,Djourou,SS.Ci goście ośmieszają nasz klub.0 walki niewiele więcej umiejętności.

mitmichael komentarzy: 4924306.12.2011, 22:42

Grecy płacza czy nie? Bo wylaczylem koncowke

RuteQ komentarzy: 93106.12.2011, 22:42

jedno po tym meczu wiemy. Potwierdziło się - Obrońcami nasz Arsenal stoi !!!! buahahah

Maruda95 komentarzy: 5206.12.2011, 22:42

Oby nic Santosowi się nie stało, bo to będzie masakra ;/ za tydzień city (OMG) .! :/ Andre musisz być cały.!

Waskitcz komentarzy: 449206.12.2011, 22:42

Końcówki z Plzna i Dortmundu rządzą :D

MateuszK4nonier komentarzy: 440406.12.2011, 22:42

Milan to dobry jest. Ci to potrafią szybko bramki strzelać, i to jak!
Plzen 2-2 Milan

(Robinho) Pato A. 47'
(Pato A.) Robinho 47'

Flisu komentarzy: 160206.12.2011, 22:42

Kiedy losowanie fazy pucharowej LM?

BudziK komentarzy: 103006.12.2011, 22:42

haha widać było jak się piłkarze olimpiku łapali za głowę jak zobaczyli wynik z dortmundu hahaha :D:D a kto ze mną głosuję na VITO MANONNE na MOTM? :D

Kanonier95 komentarzy: 288206.12.2011, 22:42

heheh Apoel w dupe a i tak wygrali grupę
Arsenal w dupe i też wygrał grupę ;D

popekns komentarzy: 742006.12.2011, 22:42

Ludzie, co Wy się martwicie. To jest OSTATNI mecz w grupie, w LM. Dzizas, na razie skupmy się na Evertonie. Można płakać po tym jak przegramy z Evertonem, a nie po przegranej z Olimpiakosem, gdzie pewnie pomogliśmy im w awansie do dalsze fazy rozgrywek. Po prostu olali sobie ten mecz i to wszystko. Nie płakać na rozlanym mlekiem. Jesteśmy na 1. miejscu w grupie, 5. miejsce w PL, gdzie mamy szansę wskoczyć do TOP4 jak wygramy z Evertonem i kiedy Chelsea przegra z City, gdzie mają szansę przegrać z The Citizens. Tak więc: Go, go The Gunners! ;)

madjer komentarzy: 553406.12.2011, 22:42

... Ale w lidze Europy sobie przynajmniej pograją :)

Fusek15 komentarzy: 44706.12.2011, 22:42

hehe coś mieli smutne miny jak po zwycięstwie:)
Czyżby BvB przegrało?

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 206.12.2011, 22:42

z kim ma grać Chamakh, jak nikt nie dostaje dobrych piłek >.>

Piach po całości sypneli.

piter1908 komentarzy: 511806.12.2011, 22:42

Boisko było tragiczne w porównaniu z meczem z City i dlatego młodziaki się pogubili ;)

Mariusz28 komentarzy: 495206.12.2011, 22:42

Porażka boli ale trudno taki zimny prysznic

vergil99111 komentarzy: 128806.12.2011, 22:42

2 min jestem 100zl do przodu i moze ten voucher na betsson obstawiłem 2-1. A w połowie meczu bvb obstawiłem ze jeszcze OM wygra xD.

bartekmlawa komentarzy: 102406.12.2011, 22:42

Po co, bodajże Modesto koszulka naszego mistrza SS18 ?

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041306.12.2011, 22:42

****ć ten mecz! szkoda Santosa i tyle, a rezerwowi szkoda gadać. No może Yossi na +:)