Rezerwy nie podołały wyzwaniu, 1:3 z Olympiakosem

Rezerwy nie podołały wyzwaniu, 1:3 z Olympiakosem 06.12.2011, 21:39, Sebastian Czarnecki 914 komentarzy

Rezerwowy skład Arsenalu nie podołał wyzwaniu i, mimo szumnych zapowiedzi, nie potrafił pokonać mistrza Grecji. Gracze Olympiakosu rozprawili się z Kanonierami aż 3:1, jednak mimo tego nie zdołali zakwalifikować się do fazy pucharowej Ligi Mistrzów i musi im wystarczyć gra w Lidze Europy.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Mistrzom Grecji oprócz wygranej z Arsenalem potrzebna była dobra postawa Borussii, która nie mogła dopuścić do porażki z Marsylią. Tak się jednak nie stało, bowiem Marsylczycy wygrali w Dortmundzie 3:2.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Fabiański - Andre Santos, Vermaelen, Squillaci, Djourou - Frimpong, Coquelin, Benayoun - Arszawin, Chamakh, Oxlade-Chamberlain.

Olympiakos: Megyeri, Mellberg, Papadopoulos, Torosidis, Maniatis, Modesto, Marcano, Holebas, Fuster, Djebbour, Mirallas.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo mozolnie i chaotycznie. Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 8. minucie, kiedy to wybiegającego Arszawina bardzo dobrze wypatrzył Marouane Chamakh. Marokańczyk natychmiast dograł do Rosjanina, a ten spróbował zaskoczyć golkipera gospodarzy. Ten jednak był dobrze ustawiony, wyczuł odpowiedni moment i wybił piłkę na rzut rożny.

W 16. minucie na prowadzenie wyszli mistrzowie Grecji. Dobre prostopadłe podanie otrzymał Djebbour, który minął Łukasza Fabiańskiego i z ostrego kąta wpakował piłkę do jego bramki.

W 23. minucie błędne podanie Vermaelena wywołało paniczną interwencję u Łukasza Fabiańskiego, którego niepewne wybicie trafiło pod nogi jednego z graczy Olympiakosu. Na całe szczęście dla Kanonierów skończyło się tylko na strachu, bowiem futbolówka minęła się ze słupkiem.

W 25. minucie Arsene Wenger został zmuszony do przeprowadzenie zmiany. Po tym, jak kontuzji doznał Łukasz Fabiański, jego miejsce na boisku musiał zająć Vito Mannone, dla którego był to pierwszy mecz z armatą na piersi w tym sezonie.

Minęło pół godziny meczu, a do groźnego ataku złożyli się Kanonierzy. Oxlade-Chamberlain dobrze ruszył prawym skrzydłem, a następnie płasko dośrodkował w kierunku ustawionych Benayouna i Arszawina. Strzał zdecydował się oddać ten drugi, jednak wyszło mu to, krótko mówiąc, średnio.

W 36. minucie mistrzowie Grecji podwyższyli prowadzenie. Błędne główkowanie Mannone zakończyło się pod nogami Davida Fustera, który natychmiastowo oddał strzał na bramkę. Włoski golkiper próbował jeszcze w ekwilibrystyczny sposób interweniować, jednak źle obliczył tor lotu piłki, która swobodnie przekroczyła linię bramkową.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, a mistrzowie Grecji zeszli do szatni z dwubramkową zaliczką.

Po przerwie obie ekipy ponownie zawitały na murawę stadionu.

Grecy nie zamierzali spuszczać z tonu i od razu rozpoczęli okupację bramki Mannone. Całe szczęście, że obrona Arsenalu wzięła się w garść i nie dopuściła do kolejnej straty bramkowej. W 51. minucie Ignasi Miquel zastąpił na boisku Andre Santosa.

W 57. minucie Kanonierzy zdobywają kontaktową bramkę. Dobre dośrodkowanie Miquela trafiło na głowę Chamakha, który natychmiast odegrał futbolówkę do wbiegającego Benayouna. Izraelczyk bez chwili zawahania huknął na bramkę Magyeriego i zdobył bardzo ładnego gola. 2:1.

Podopieczni Arsene Wengera mogli się długo nie nacieszyć tą bramką, gdyż po upływie niecałych dwóch minut sami mogli takową stracić. Dośrodkowanie Djebboura wywołało wyjście z bramki Vito Mannone, którym chyba znowu kierowała panika. Całe szczęście, że David Fuster nie potrafił skorzystać z tego prezentu.

Kolejne minuty nie przyniosły większych wrażeń. Częściej do głosu dochodzili gospodarze, jednak nie potrafili w żaden sposób wykorzystać swej przewagi. W 67. minucie w ekipie Arsenalu nastąpiła ostatnia zmiana: w miejsce Coquelina wbiegł dawno nieoglądany Tomas Rosicky.

Kapitan reprezentacji Czech mógł doprowadzić do wyrównania już pięć minut po wejściu na boisko. Świetnym przeglądem pola popisał się Yossi Benayoun, który ładną podcinką uruchomił Rosicky'ego. Ten oddał strzał na bramkę, jednak trafił prosto w golkipera Olympiakosu.

W 81. minucie dobrą interwencją popisał się Vito Mannone, czym na pewno zaskoczył większość osób oglądających ten mecz. Trzeba jednak przyznać, że po uderzeniu jednego z zawodników mistrza Grecji interweniował bardzo intuicyjnie, a i dopisało mu dużo szczęścia. Na szczęście sytuacja ta nie zakończyła się golem.

W 88. minucie mistrzowie Grecji zdobyli kolejnego gola. Dośrodkowanie z rzutu wolnego zakończyło się strzałem głową Mellberga, który trafił w słupek. Do bezpańskiej futbolówki dobiegł Federico Modesto, po czym skierował ją do pustej bramki leżącego Mannone. 3:1 dla Olympiakosu.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Oglądaliśmy średniej jakości widowisko, którego jedynym plusem była duża ilość, choć w większości kuriozalnych, bramek. Rezerwowy skład Arsenalu nie zagrał tak, jak wskazywały na to szumne zapowiedzi i poległ na bardzo trudnym terenie. Całe szczęście, że porażka ta nie ma dla Kanonierów żadnego znaczenia, bowiem i tak zagwarantowali sobie już awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów.

Liga MistrzówOlympiakos Pireus autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1407.12.2011, 10:27

Dlaczego zawsze kontuzję łapią ci u nas którzy łapią formę

karlo komentarzy: 906907.12.2011, 10:25

Teraz tylko czekać na dzisiejsze rozstrzygnięcia i losowanie. Oby nie Napoli i Milan na pierwszy ogień.

Rafi komentarzy: 128107.12.2011, 10:17

Ten mecz nie mial ZADNEGO znaczenia wiec nie rozumiem po co Wenger zabieral tam Santosa i Vermaelena...

Wielkie brawa dla OM.Pokazali wczoraj charakter.Znajac rezultat meczu w Pireusie wiedzieli ze musza wygrac i w ostatnie 5 min strzelili 2 bramy.Szacunek;)Bardzo lubie Marsylczykow i ciesze sie ze to oni wyszli razem z nami z grupy;)

JorgeSkurvensen komentarzy: 17007.12.2011, 09:53

Ważne że i tak wyszliśmy z grupy. I to z 1 miejsca :D

armata88 komentarzy: 63107.12.2011, 09:40

sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-angielska/arsene-wenger-chce-yoanna-gourcuffa,1,4958929,wiadomosc.html

sWinny komentarzy: 782707.12.2011, 09:26

karlo 100 pr. racji no ale wez przetlumacz czlowiekowi. A potem placz, ze znowu brak pucharow :/ teraz jedynie w naszym zasiegu jest puchar angli :(

sWinny komentarzy: 782707.12.2011, 09:25

karlo 100 pr. racji no ale wez przetlumacz czlowiekowi. A potem placz, ze znowu brak pucharow :/

karlo komentarzy: 906907.12.2011, 09:03

Ja nie chce słyszeć, że Wenger nie planuje zakupów w styczniu. On musi planować zakupy i sprzedaż, bo jest kilku graczy, którzy pokazują, że nie są godni zakładać trykotu Kanonierów.

concrete13 komentarzy: 869807.12.2011, 08:57

Gutowski - > to już była druga bramka..no ale tak - Vito pierwsza

armata88 komentarzy: 63107.12.2011, 08:52

transfery.info/news-full-16881.html

Gutowski komentarzy: 44407.12.2011, 08:47

nie mogę uwierzyć w to, co zrobił Vito przy pierwszej bramce.

armata88 komentarzy: 63107.12.2011, 07:52

Coś czuje że City w soboté straci pierwsze trzy punkty na Stanford,Chelsea rośnie w siłe Didier wraca do strzeleckiej dyspozycji i wszystko wskazuje na to że City może mieć sporo kłopotów w Londynie.Co było przyczyną słabszej formy the Blues na przestrzeni ostatnich tygodni?

Podejrzewam że brak napastnika z big quality jakim jest Iworyjczyk (też przez to przechodziliśmy kiedy brakowało RVP),Torres zalicza się do napastników klasy światowej ale ludzie ile można odbudowywać formę w ciągu roku od pojawienia się w szeregach niebieskich?
Fajnie było gdybyśmy wygrali z City a Chelsea zremisowała wtedy strata wynosiła by 6-7 pkt i to przed Nowym Rokiem dawałoby jeszcze szanse na nawiązanie walki o mistrzostwo Anglii oczywiście plus transfery typu Hazard,Podolski;)

sWinny komentarzy: 782707.12.2011, 07:18

tybus- nikt sie tutaj nie zalamuje z powodu przegranego meczu rezerw o pietruszke dla mnie to moglismy przegrac 10-0 a mnie to nie rusza, po prostu wkur@@a mnie decyzja AW, ktory portawil na santosa, ja juz wole almunie na lo niz jedynego ogarnietego ktorego mamy . . .

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41207.12.2011, 02:02

HA! Kartka Cahilla anulowana! Czyli dalej będzie dla mnie zbierał punkty w FPL :]

Trzeba grać dalej.
Nie miałem okazji oglądać meczu ale po tym opisie sądze żę było lekkie zakłopotanie w naszych szeregach.

Arsenal

RuteQ komentarzy: 93107.12.2011, 00:01

oglądam skrót BArcy i coż mogę powiedziec- jeszcze bardziej sie wkur..lem na nasze rezerwy:/

grand92 komentarzy: 793706.12.2011, 23:54

no cóż może się powtórzę jakiś 149563528 raz ale po co było sprzedawać Eboue ?! on i na lewą stronę defensywy by poszedł i by sobie poradził , dla Jenkinsona to jeszcze jest za wczesnie

Arsenal_1886 komentarzy: 1952106.12.2011, 23:53

"hope it's nothing serious and I can go back to doing what i LOVE on Saturday against Everton

Santos na twitterze

Arsenal_1886 komentarzy: 1952106.12.2011, 23:51

He looks like he will be out for a while.

To zdania o Łukaszu co nie ?

Hopefully Santos will not be too long but, for Saturday against Everton, he looks to be short. We have as well Vermaelen who can play in his position.

Z tej wypowiedzi można mieć nadzieje ,że będzie gotów na City ,ale zobaczymy co będzie z Brazylijczykiem .

grand92 komentarzy: 793706.12.2011, 23:51

jak jeszcze raz zobaczę SS18 w koszulce Arsenalu to chyba pójdę do psychiatry aby zapobiec nerwicy

Arsenal_1886 komentarzy: 1952106.12.2011, 23:49

Na Everton , Santos na 100% nie będzie gotowy .
Jest szansa ,że wróci na City (18.12) .
Obrona na Everton -
Djourou--Per--Kosa--Verma

kamil_malin komentarzy: 933206.12.2011, 23:48

Wierzysz w to? Znając tempo dochodzenia do zdrowia w Arsenalu, to Santos wróci za 3-4 tygodnie.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16806.12.2011, 23:48

@grand
Też tak może być. Trzeba liczyć na cudowne ozdrowienie.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9806.12.2011, 23:47

Nie jest powiedziane, że na City się nie wyleczy. Oby to zrobił.

grand92 komentarzy: 793706.12.2011, 23:47

pewnie Verma pójdzie na lewo , DJ na prawo a na środku Per z Kosą

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16806.12.2011, 23:44

Gibbo raczej też się nie wyleczy, także Djourou jako lewy obrońca. Chociaż... w sumie Squill ładnie się spisał.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4806.12.2011, 23:43

Czyli zgadza się. Na hitowy mecz z Shitty wychodzimy czterema stoperami. Już widzę te akcje skrzydłami Silvy, Milnera i Aguero.

grand92 komentarzy: 793706.12.2011, 23:41

Control

szkoda że Nachorny z Twarowskim nie komentowali tego meczu bo oni też bardzo "lubią"
SS18

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16806.12.2011, 23:40

"Santos suffered a bad ankle injury. He looks like he will be out for a while. We have Gibbs coming back in two to three weeks. Hopefully Santos will not be too long but, for Saturday against Everton, he looks to be short."

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4806.12.2011, 23:40

Wenger potwierdza na konferencji:

on injuries to Lukasz Fabianski and Andre Santos...
Fabianski felt a deep cut on the knee and Santos suffered a bad ankle injury. He looks like he will be out for a while

ncba komentarzy: 55506.12.2011, 23:40

Arsenal will mark their 125th anniversary this weekend by unveiling statues of Thierry Henry, Tony Adams, and Herbert Chapman outside the Emirates Stadium

mskafc komentarzy: 579606.12.2011, 23:39

ponoc kontuzja Santosa jest dosyc powazna... ja jebe!!

Control komentarzy: 146506.12.2011, 23:38

grand92 - a jednak. :D Hehe, ja to tylko śmiałem się z tego, jak Oni komentują.

RuteQ komentarzy: 93106.12.2011, 23:36

grand92 - dzisiaj SS dał taki popis, że nawet komentatorzy ze Sportklubu by coś mądrego o jego grze powiedzieli

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 306.12.2011, 23:36

Rozumiem, rezerwowy skład, mecz o pietruszkę, ale bez przesady. To nas nie tłumaczy. Zagraliśmy straszny piach, ale najgorsze jest to, że wypadł nam Santos. Co temu Wengerowi strzeliło do głowy, żeby wystawiać Brazylijczyka w dzisiejszym meczu...

Marvix komentarzy: 10206.12.2011, 23:36

kicha z santosem a jednak okazuje się że w meczu w którum nie można nic stracić tracimy podstawowego gracza zupełnie nie rozumiem tej decyzji wengera

grand92 komentarzy: 793706.12.2011, 23:34

komentarz z N-ki "i strzał Modesto za pomocą oczywiście Squillaciego i Mannone'a" w życiu bym się nie spodziewał że się z jakimkolwiek komentatorem z N-ki zgodzę

MajsterLM komentarzy: 124906.12.2011, 23:34

Mam nadzieje,że AW pozbędzie się ruska el-filaro oraz dj

RuteQ komentarzy: 93106.12.2011, 23:31

jeżeli z Santosem jest tak jak piszecie to tragedia. Nie rozumiem Bossa!! Jak ona na takie głupoty wpada? A co z asystenem managera, innymi członkami sztabu- czy nikt tego k.wa nie dostrzegł?!?!!?? Założe się, że 95% prawdziwych fanów w życiu by dzisiaj Andre w skłądzie nie wystawiło.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4806.12.2011, 23:30

@Theo10

ze 2-3 tygodnie jeszcze.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4806.12.2011, 23:28

No dokładnie, akurat przed meczem City wypada nam Santos. I nawet nie można powiedzieć, że to pech, to po prostu głupota, idiotyzm, brak uczenia się na błędach Wengera. Teraz to już w ogóle nie będziemy grali skrzydłami, bo o ile Lorą nie wyrabiał z podłączaniem się do akcji, to Santos robił to ciągle. A wystarczyło postąpić jak logika nakazała i zostawić jednego z najbardziej eksploatowanych graczy w Londynie.

sWinny komentarzy: 782706.12.2011, 23:27

Nie mam takich pretensji do AW, że zagrał Verma, może AW chciał po prostu wprowadzić trochę spokoju i doświadczenia w obronie. Ale santos??? Zagadka niczym smoleńsk.

PS. Nie wiem czy wiecie ale Mannone jest dwa lata starszy od Szczesnego!!!! Nie wiem skąd w Wojtku tyle dojrzałości, tyle przemyślanych zagrań, wiary we własne możliwości. Ten koleś wchodzi, pierwszy mecz w PL na NAJWYŻSZYM POZIOMIE i się naśmiewa z największej gwiazdy Rooneya. A taki Vito wchodzi w meczu o pietruszkę i zamiast grać ze spokojem to widziałem jakby stał w tej bramce jakiś 16-latek :/

Theo10 komentarzy: 826706.12.2011, 23:27

Ktoś wie kiedy wraca Jenkinson lub Gibbs ?

Marvix komentarzy: 10206.12.2011, 23:25

Wstyd się z taką grą pokazywać, rozumiem że mecz o "pietruszkę" ale już lepiej poddać mecz walkowerem niż taki poziom prezentować.Ogólnie HAŃBA dla zespołu który

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4806.12.2011, 23:23

No pięknie, kostka.. Czyli nie zobaczymy Andre przynajmniej przez 3 tygodnie, a może nawet 3 miesiące. BRAWO WENGER. Czuję się teraz trochę jak Ci wszyscy "eksperci" krzyczący "Wenger out", ale za cholerę nie mogę tego pojąć i nie mogę Bossa zrozumieć.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4806.12.2011, 23:20

Też mi się wydaje, że poza absurdalną decyzją o wystawieniu podstawowego LO(który teraz nam wypadnie na nie wiadomo ile) i podstawowego stopera, Arsene niepotrzebnie dał szansę graczom bez formy - Arshavinowi, Chamakhowi i Sebowi. Zamiast ich mógłby zagrać taki Daniel Boateng, Ozyakup, czy nawet Park, który tych szans dostawał mniej od Chamakha. Wszystko byłoby fajnie mimo to, gdyby nie fakt, że przez decyzję Wengera po meczu o nic tracimy na wskutek kontuzji gościa, który jest naszym podstawowym graczem na ligę.