Rezerwy nie podołały wyzwaniu, 1:3 z Olympiakosem

Rezerwy nie podołały wyzwaniu, 1:3 z Olympiakosem 06.12.2011, 21:39, Sebastian Czarnecki 914 komentarzy

Rezerwowy skład Arsenalu nie podołał wyzwaniu i, mimo szumnych zapowiedzi, nie potrafił pokonać mistrza Grecji. Gracze Olympiakosu rozprawili się z Kanonierami aż 3:1, jednak mimo tego nie zdołali zakwalifikować się do fazy pucharowej Ligi Mistrzów i musi im wystarczyć gra w Lidze Europy.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Mistrzom Grecji oprócz wygranej z Arsenalem potrzebna była dobra postawa Borussii, która nie mogła dopuścić do porażki z Marsylią. Tak się jednak nie stało, bowiem Marsylczycy wygrali w Dortmundzie 3:2.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Fabiański - Andre Santos, Vermaelen, Squillaci, Djourou - Frimpong, Coquelin, Benayoun - Arszawin, Chamakh, Oxlade-Chamberlain.

Olympiakos: Megyeri, Mellberg, Papadopoulos, Torosidis, Maniatis, Modesto, Marcano, Holebas, Fuster, Djebbour, Mirallas.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo mozolnie i chaotycznie. Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 8. minucie, kiedy to wybiegającego Arszawina bardzo dobrze wypatrzył Marouane Chamakh. Marokańczyk natychmiast dograł do Rosjanina, a ten spróbował zaskoczyć golkipera gospodarzy. Ten jednak był dobrze ustawiony, wyczuł odpowiedni moment i wybił piłkę na rzut rożny.

W 16. minucie na prowadzenie wyszli mistrzowie Grecji. Dobre prostopadłe podanie otrzymał Djebbour, który minął Łukasza Fabiańskiego i z ostrego kąta wpakował piłkę do jego bramki.

W 23. minucie błędne podanie Vermaelena wywołało paniczną interwencję u Łukasza Fabiańskiego, którego niepewne wybicie trafiło pod nogi jednego z graczy Olympiakosu. Na całe szczęście dla Kanonierów skończyło się tylko na strachu, bowiem futbolówka minęła się ze słupkiem.

W 25. minucie Arsene Wenger został zmuszony do przeprowadzenie zmiany. Po tym, jak kontuzji doznał Łukasz Fabiański, jego miejsce na boisku musiał zająć Vito Mannone, dla którego był to pierwszy mecz z armatą na piersi w tym sezonie.

Minęło pół godziny meczu, a do groźnego ataku złożyli się Kanonierzy. Oxlade-Chamberlain dobrze ruszył prawym skrzydłem, a następnie płasko dośrodkował w kierunku ustawionych Benayouna i Arszawina. Strzał zdecydował się oddać ten drugi, jednak wyszło mu to, krótko mówiąc, średnio.

W 36. minucie mistrzowie Grecji podwyższyli prowadzenie. Błędne główkowanie Mannone zakończyło się pod nogami Davida Fustera, który natychmiastowo oddał strzał na bramkę. Włoski golkiper próbował jeszcze w ekwilibrystyczny sposób interweniować, jednak źle obliczył tor lotu piłki, która swobodnie przekroczyła linię bramkową.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, a mistrzowie Grecji zeszli do szatni z dwubramkową zaliczką.

Po przerwie obie ekipy ponownie zawitały na murawę stadionu.

Grecy nie zamierzali spuszczać z tonu i od razu rozpoczęli okupację bramki Mannone. Całe szczęście, że obrona Arsenalu wzięła się w garść i nie dopuściła do kolejnej straty bramkowej. W 51. minucie Ignasi Miquel zastąpił na boisku Andre Santosa.

W 57. minucie Kanonierzy zdobywają kontaktową bramkę. Dobre dośrodkowanie Miquela trafiło na głowę Chamakha, który natychmiast odegrał futbolówkę do wbiegającego Benayouna. Izraelczyk bez chwili zawahania huknął na bramkę Magyeriego i zdobył bardzo ładnego gola. 2:1.

Podopieczni Arsene Wengera mogli się długo nie nacieszyć tą bramką, gdyż po upływie niecałych dwóch minut sami mogli takową stracić. Dośrodkowanie Djebboura wywołało wyjście z bramki Vito Mannone, którym chyba znowu kierowała panika. Całe szczęście, że David Fuster nie potrafił skorzystać z tego prezentu.

Kolejne minuty nie przyniosły większych wrażeń. Częściej do głosu dochodzili gospodarze, jednak nie potrafili w żaden sposób wykorzystać swej przewagi. W 67. minucie w ekipie Arsenalu nastąpiła ostatnia zmiana: w miejsce Coquelina wbiegł dawno nieoglądany Tomas Rosicky.

Kapitan reprezentacji Czech mógł doprowadzić do wyrównania już pięć minut po wejściu na boisko. Świetnym przeglądem pola popisał się Yossi Benayoun, który ładną podcinką uruchomił Rosicky'ego. Ten oddał strzał na bramkę, jednak trafił prosto w golkipera Olympiakosu.

W 81. minucie dobrą interwencją popisał się Vito Mannone, czym na pewno zaskoczył większość osób oglądających ten mecz. Trzeba jednak przyznać, że po uderzeniu jednego z zawodników mistrza Grecji interweniował bardzo intuicyjnie, a i dopisało mu dużo szczęścia. Na szczęście sytuacja ta nie zakończyła się golem.

W 88. minucie mistrzowie Grecji zdobyli kolejnego gola. Dośrodkowanie z rzutu wolnego zakończyło się strzałem głową Mellberga, który trafił w słupek. Do bezpańskiej futbolówki dobiegł Federico Modesto, po czym skierował ją do pustej bramki leżącego Mannone. 3:1 dla Olympiakosu.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Oglądaliśmy średniej jakości widowisko, którego jedynym plusem była duża ilość, choć w większości kuriozalnych, bramek. Rezerwowy skład Arsenalu nie zagrał tak, jak wskazywały na to szumne zapowiedzi i poległ na bardzo trudnym terenie. Całe szczęście, że porażka ta nie ma dla Kanonierów żadnego znaczenia, bowiem i tak zagwarantowali sobie już awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów.

Liga MistrzówOlympiakos Pireus autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
madjer komentarzy: 553406.12.2011, 22:38

QuaresmaMiz14 :Modesto

konalio komentarzy: 93906.12.2011, 22:38

Kij w oko grekom, nie dość że nie wychodzą, to jeszcze gospodarka im upada :)

Dziadyga komentarzy: 835206.12.2011, 22:38

Cholera a dałem w typerskim konkursie 2-1 dla Pireusu.Byłem blisko..Pierwszy raz dąłem przeciwko naszym,ale jak pomyslałem,że taki Chamakh SS i inni będą grać z ekipą która gra o wszystko to wiedziałem kto wygra..tylko kwestią wyboru był wynik..Dał ktoś jeszcze na Pireus ?

wicek_12 komentarzy: 33906.12.2011, 22:38

o.O kochany sebastien i rusek jak zwykle wnieśli wile pozytywów do naszej gry - której szczerze mówiąc nie było

Wbeta komentarzy: 108306.12.2011, 22:38

wstyd i hańba
zagrali beznadziejnie

damian199656 komentarzy: 762606.12.2011, 22:38

SS, DJ, Chamakh i Arszawin powinni odpuścić ten klub w najbliższym okienku.

kibic94 komentarzy: 34606.12.2011, 22:38

To było do przewidzenia.Czekamy na powrót Wilshera i runda wiosenna :)

HellSpawn komentarzy: 618506.12.2011, 22:38

ch... z tym wynikiem, najgorsza jest kontuzja Santosa i Fabiana.

To jest kpina!
Powinni oddać kibicom Arsenalu co pojechali na mecz kase na wyjsciówki. Albo uprzedzić żę będą grać na 15% i robić akrobacje zamiast grać. To jest brak szacunku dla kibica, rozgrywek i przeciwnika grając takimi kelnerami, któży prezentują taki poziom

BudziK komentarzy: 103006.12.2011, 22:37