Rok zakończony zwycięstwem: Arsenal 2-0 Bournemouth

Rok zakończony zwycięstwem: Arsenal 2-0 Bournemouth 28.12.2015, 19:31, Michał Korżak 2347 komentarzy

Po porywającej i obfitującej w wiele sytuacji bramkowych pierwszej połowie w wykonaniu ekipy Mesuta Ozila, wszyscy obecni na stadionie spodziewali się kontynuacji dobrej gry i dominacji gospodarzy także w drugiej części meczu. Ta jednak była o wiele bardziej wyrównana i już obie drużyny mogły popisać się swoimi umiejętnościami gry w piłkę.

Arsenal zakończył rok 2015 wygraną 2-0 nad beniaminkiem z Bournemouth, tym samym wymazując dotkliwy blamaż sprzed dwóch dni. Warto również zaznaczyć, że Petr Cech notując czyste konto w dzisiejszym spotkaniu, wysunął się na pierwsze miejsce w klasyfikacji bramkarzy z największą ilością rozegranych meczów bez straty bramki w historii Premier League. Aktualnie piłkarze z Emirates Stadium mogą się już przygotowywać do meczu z Newcastle, tak aby dobrze wejść w nowy rok i oglądania jutrzejszego szlagieru kolejki pomiędzy Leicesterem City i Manchesterem City, który zdecyduje o tym, czy to Kanonierzy będą liderem Premier League na półmetku sezonu.

Oto składy, w jakich obie ekipy rozpoczęły dzisiejsze spotkanie:

Arsenal: Cech – Bellerin, Mertesacker, Gabriel, Gibbs – Chambers, Ramsey – Oxlade-Chamberlain, Özil, Walcott – Giroud

Bournemouth: Boruc - Daniels, Cook, Francis, Smith - Gosling, Arter, Surman, Ritchie - Pugh, King

W 5. minucie spotkania King oddał strzał w kierunku bramki Petra Cecha, jednak bramkarz Arsenalu nie miał problemów z wyłapaniem piłki.

W 24. micie przed świetną szansą stanął Theo Walcott, który dostał genialne prostopadłe podanie od Mesuta Ozila. Nie udało mu się jednak czysto trafić w piłkę, a tym samym zaprzepaścił szansę na strzelenie pierwszej bramki.

Gol dla Kanonierow! W 27. minucie Gabriel trafia do bramki Bournemouth głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mesuta Ozila.

W 30. minucie spotkania Aaron Ramsey został ukarany żółtą kartą.

W 34. minucie bliski podwyższenia rezultatu ponownie był Gabriel, jednak po jego strzale głową piłka trafiła w słupek. Starał się jeszcze skierować ją do siatki Per Mertesacker, lecz zabrakło mu kilkunastu centymetrów.

Po upłynięciu jednej doliczonej minuty, sędzia zaprosił piłkarzy na przerwę.

Zaraz po przerwie pierwszą zmianę przeprowadził menedżer Bournemouth. Stanislas zmienił Pugha.

W 49. minucie spotkania pierwszą groźną sytuację wypracowali sobie goście. Stanislas znalazł się w sytuacji sam na sam z Cechem, jednak w ostatniej chwili jego strzał zdołał zablokować Gabriel.

Świetnie sprawdzający się w roli defensywnego pomocnika Calum Chambers otrzymał w 61. minucie spotkania żółtą kartkę. Chwilę później O'Kane wszedł na boisko za Goslinga.

Wspaniała kombinacyjna akcja Kanonierów została zakończona piłką w siatce. Mesut Ozil kończy akcję po wspaniałym odegraniu od Oliviera Girouda. 2-0!

W 72. minucie spotkania strzał z dystansu oddał Olivier Giroud. Artur Boruc miał problemy z obroną, przez co wypuścił piłkę przed siebie. Błyskawicznie dobiegł do niej Theo Walcott, jednak sędzia odgwizdał spalonego.

Goście przejęli kontrolę nad spotkaniem, jednak nie potrafili zrobić z tego pożytku. Oddali kilka niegroźnych strzałów, z których nic nie wynikło.

W 80. minucie spotkania jesteśmy świadkami trzech zmian. Murray zmienia Kinga, a w drużynie Arsenalu Campbell i Monreal wchodzą na miejsce Girouda i Gibbsa.

Trzy minuty później po kontrataku strzał oddaje Oxlade-Chamberlain, ale piłka odbija się od słupka i wypada poza boisko.

Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

Theo Walcott ponownie staje oko w oko z polskim bramkarzem, jednak tym razem także nie jest w stanie pokonać go swoim strzałem.

W ostatniej minucie Alex Iwobi zmienił Oxlade-Chamberlaina. Parę sekund później sędzia zakończył spotkanie, a Kanonierzy mogli się cieszyć ze zdobycia trzech punktów.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Michał Korżak źrodło: Własne
Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1431.12.2015, 12:55

lays, najtrudniejsza przeprawa w styczniu czeka nas na Britannia Stadium. Tam 1 pkt trzeba bedzie uszanować. Na Anfield też łatwo sie nie gra, ale Liverpool pewnie rzuci sie do ataku a nam taki przebieg okoliczności chyba odpowiada.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 331.12.2015, 12:55

źródło informacji ze strony realu? Daily Express.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40031.12.2015, 12:54

Jeżeli będziemy mieli drugą połowę sezonu taką jak w tamtym roku to mistrzostwo trafi na Emirates.

Kowal96 komentarzy: 1759131.12.2015, 12:53

Spokojnie, transfery będą, wierzę w Wengera :D

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102031.12.2015, 12:51

Zobaczymy jak poradzimy sobie z topem na wyjazdach City,Utd,LFC,Totki wszystko wyjazdy nie wiem czemu jest tu taki optymizm. W poprzednich sezonach gdy byliśmy na 1 miejscu też robiliście z nas mistrzów. Powinnniśmy raczej patrzyć realistycznie najwyżej miło się zaskoczyć mamy szanse ,ale City ma większą

lays komentarzy: 3987131.12.2015, 12:47

Co z tego, że City ma szeroka kadrę jak nic sobą nie prezentują?

Na wyjazdach nie wygrali od 5 spotkan, nie zasługują na nic. Arsenal wygyrwa z topowymi zespołami, a potracił punkty na słasbszych takich jak WBA, Norwich, czy Soton.

Do tego lepiej gramy na wyjazdach. Niech Wenger ogarnie to okienko i niech Sanczo Panczo wraca bo styczen bardzo wazny. Jak przejdziemy te 4 mecze z przynajmniej 10 punktami to bedzie to fenomenalny wynik.

8-9 pkt rowniez nie bedzie zle.

gunners007 komentarzy: 954331.12.2015, 12:46

Dawid04111-----> Zawsze jest tak, że na początku sezonu wszyscy łapią kontuzje, w jego środku się leczą i na koniec wszyscy wracają do gry przez co w ostatnich kolejkach sezonu Arsenal łapie mega formę i robimy pogoń serią zwycięstw (tak jak kiedyś za Spursami czy Evertonem) rzutem na taśmę wywalczając top4. Teraz liczę na to samo z tą różnicą, że zamiast o 4 miejsce to walczyć o lidera.

worldcup komentarzy: 116331.12.2015, 12:43

Jak by Chicharito do nas przeszedł to by było super :D ale pewnie nie przejdzie...

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1431.12.2015, 12:43

bolomaster28,
na pewno byłby to ciekawy transfer. Strzelać gole potrafi. W MU zbyt wiele szans nie dostał, ale gdy juz grał to ładował sporo bramek.

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1431.12.2015, 12:39

Zauważcie też, że kontuzje u nas zwykle pojawiają sie w pierwszej części sezonu. Po 1 stycznia juz zazwyczaj jest lepiej.

bolomaster28 komentarzy: 118031.12.2015, 12:38

realmadryt.net/transfery/27208/chicharito-blisko-premier-league_.html

Javier do nas , fajny transfer by byl :)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 331.12.2015, 12:32

Kowal
Wenger trolluje pewnie ze cos robi a tak naprawde pewnie nic.

Przez cale okienko liczyc centy to wiesz :D

Simao12 komentarzy: 775231.12.2015, 12:25

Zapomniałem dać linka ;d

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 331.12.2015, 12:23

Kowal96

Na razie to jeszcze nie robi i nie wiadomo czy zrobi. To co mówi, nie znaczy ze na pewno transfery będą. A ten Elneny nie da nam pewności przy kontuzjach i mistrzostwa

Kowal96 komentarzy: 1759131.12.2015, 12:20

K204

Po to Wenger robi teraz transfery, żeby nawet jak ta lampeczka będzie się częściej pojawiała, to nie było problemu bo będą zmiennicy :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 331.12.2015, 12:17

W Arsenalu zapala sie czerwona lampeczka z napisem Injury i pojawia sie problem.

Jak bedzie sie palila czesciej to nici z majstra.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 331.12.2015, 12:15

thide

Popatrz od kiedy u nas jest tylu zawodników kontuzjowanych a na którym miejscu my jestesmy a na którym City

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.12.2015, 12:10

City ma szeroką kadrę i to jest jej atutem, a w Arsenalu wypada 2-3 graczy z każdej linii i jest problem

Simao12 komentarzy: 775231.12.2015, 12:10

Połączona tabela 4 angieskich lig w 2015.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 331.12.2015, 12:09

A dlaczego niby City jest faworytem do wygrania mistrzostwa? Na wyjazdach kiepsko sobie radzą, ostatnio są w średniej formie. Myślę, że Arsenal ma takie same szanse na mistrzostwo jak City.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 331.12.2015, 12:08

lays
40 za wytypowanie poprawnie wyniku. 10 za ze tak powiem TAK BLISKO.

lays komentarzy: 3987131.12.2015, 12:05

Pany, za ile punktow jest trafiony wynik w typerze? Mialem 1420 pkt i trafilem 0-1 LFC i mam 1460? Nie bylo przypadkiem 100?????

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.12.2015, 12:04

napisałem na forum TM, że Welbeck to wtopa transferowa i zostałem zjechany xDDDDDDDDDD

Anglicy mają poczucie humoru

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9231.12.2015, 12:01

pochopnych wniosków*

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9231.12.2015, 12:00

Odkąd Szczęsny przeszedł do Romy, zacząłem troche bardziej interesować się ligą włoską. Ale przejde do sedna. Ostatnio natrafiłem na ciekawe informacje dotyczące treningu w Romie. Tam bardzo dużo czasu zawodnicy spędzają na siłowni i ćwiczeniach atletycznych. W porównaniu do Arsenalu to chyba dużo tych treningów nie mamy albo się o nich nie mówi.

res.cloudinary.com/as-roma-turbine-production/image/upload/v1/asroma-uat/q6x8xvptevduxltw5q1f

Takie zdjęcia widze tylko podczas okresu przygotowawczego w Arsenalu, tymczasem taki trening dziś miała Roma. Nie wyciągam jakiś pochodnych wniosków ale może tu leży troche winy za kontuzje? ;)

Kowal96 komentarzy: 1759131.12.2015, 12:00

simple

Szkoda, że nie utrzymał swojej pozycji lidera w porównaniu do innych zespołów :/

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9231.12.2015, 11:56

Kanonier204

Dziękuje ;)

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102031.12.2015, 11:53

Ja bym sie nie jarał City jest faworytem do mistrza nie my te pierwsze 19 kolejek to było te łatwiejsze.
Graliśmy u siebie z Utd , City, LFC i kurami. Teraz same wyjazdy tylko CFC mamy u siebie. Nie odbieram nam szans ,ale to nie my jesteśmy faworytem do zgarnięcia mistrzostwa.

Simao12 komentarzy: 775231.12.2015, 11:36

Ale można dodać do tego, że 2 ostatnie mistrzostwa Arsenal zdobył będąc na 2 miejscu w święta.
Takie statystyki są do niczego.

Już prędzej możemy być 4 na koniec jako pierwsi.
Gdyż od chyba 8 lat na przemian zajmujemy 4 i 3 miejsce, w zeszłym sezonie było 3 więc w tym będzie 4

schnor25 komentarzy: 1854631.12.2015, 11:31

simplle

klątwa AFC xD

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52431.12.2015, 11:21

Miejsce, które zajmowała drużyna liderująca 1 stycznia na koniec sezonu (ostatnie 10 edycji):