Rok zakończony zwycięstwem: Arsenal 2-0 Bournemouth

Rok zakończony zwycięstwem: Arsenal 2-0 Bournemouth 28.12.2015, 19:31, Michał Korżak 2347 komentarzy

Po porywającej i obfitującej w wiele sytuacji bramkowych pierwszej połowie w wykonaniu ekipy Mesuta Ozila, wszyscy obecni na stadionie spodziewali się kontynuacji dobrej gry i dominacji gospodarzy także w drugiej części meczu. Ta jednak była o wiele bardziej wyrównana i już obie drużyny mogły popisać się swoimi umiejętnościami gry w piłkę.

Arsenal zakończył rok 2015 wygraną 2-0 nad beniaminkiem z Bournemouth, tym samym wymazując dotkliwy blamaż sprzed dwóch dni. Warto również zaznaczyć, że Petr Cech notując czyste konto w dzisiejszym spotkaniu, wysunął się na pierwsze miejsce w klasyfikacji bramkarzy z największą ilością rozegranych meczów bez straty bramki w historii Premier League. Aktualnie piłkarze z Emirates Stadium mogą się już przygotowywać do meczu z Newcastle, tak aby dobrze wejść w nowy rok i oglądania jutrzejszego szlagieru kolejki pomiędzy Leicesterem City i Manchesterem City, który zdecyduje o tym, czy to Kanonierzy będą liderem Premier League na półmetku sezonu.

Oto składy, w jakich obie ekipy rozpoczęły dzisiejsze spotkanie:

Arsenal: Cech – Bellerin, Mertesacker, Gabriel, Gibbs – Chambers, Ramsey – Oxlade-Chamberlain, Özil, Walcott – Giroud

Bournemouth: Boruc - Daniels, Cook, Francis, Smith - Gosling, Arter, Surman, Ritchie - Pugh, King

W 5. minucie spotkania King oddał strzał w kierunku bramki Petra Cecha, jednak bramkarz Arsenalu nie miał problemów z wyłapaniem piłki.

W 24. micie przed świetną szansą stanął Theo Walcott, który dostał genialne prostopadłe podanie od Mesuta Ozila. Nie udało mu się jednak czysto trafić w piłkę, a tym samym zaprzepaścił szansę na strzelenie pierwszej bramki.

Gol dla Kanonierow! W 27. minucie Gabriel trafia do bramki Bournemouth głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mesuta Ozila.

W 30. minucie spotkania Aaron Ramsey został ukarany żółtą kartą.

W 34. minucie bliski podwyższenia rezultatu ponownie był Gabriel, jednak po jego strzale głową piłka trafiła w słupek. Starał się jeszcze skierować ją do siatki Per Mertesacker, lecz zabrakło mu kilkunastu centymetrów.

Po upłynięciu jednej doliczonej minuty, sędzia zaprosił piłkarzy na przerwę.

Zaraz po przerwie pierwszą zmianę przeprowadził menedżer Bournemouth. Stanislas zmienił Pugha.

W 49. minucie spotkania pierwszą groźną sytuację wypracowali sobie goście. Stanislas znalazł się w sytuacji sam na sam z Cechem, jednak w ostatniej chwili jego strzał zdołał zablokować Gabriel.

Świetnie sprawdzający się w roli defensywnego pomocnika Calum Chambers otrzymał w 61. minucie spotkania żółtą kartkę. Chwilę później O'Kane wszedł na boisko za Goslinga.

Wspaniała kombinacyjna akcja Kanonierów została zakończona piłką w siatce. Mesut Ozil kończy akcję po wspaniałym odegraniu od Oliviera Girouda. 2-0!

W 72. minucie spotkania strzał z dystansu oddał Olivier Giroud. Artur Boruc miał problemy z obroną, przez co wypuścił piłkę przed siebie. Błyskawicznie dobiegł do niej Theo Walcott, jednak sędzia odgwizdał spalonego.

Goście przejęli kontrolę nad spotkaniem, jednak nie potrafili zrobić z tego pożytku. Oddali kilka niegroźnych strzałów, z których nic nie wynikło.

W 80. minucie spotkania jesteśmy świadkami trzech zmian. Murray zmienia Kinga, a w drużynie Arsenalu Campbell i Monreal wchodzą na miejsce Girouda i Gibbsa.

Trzy minuty później po kontrataku strzał oddaje Oxlade-Chamberlain, ale piłka odbija się od słupka i wypada poza boisko.

Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

Theo Walcott ponownie staje oko w oko z polskim bramkarzem, jednak tym razem także nie jest w stanie pokonać go swoim strzałem.

W ostatniej minucie Alex Iwobi zmienił Oxlade-Chamberlaina. Parę sekund później sędzia zakończył spotkanie, a Kanonierzy mogli się cieszyć ze zdobycia trzech punktów.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Michał Korżak źrodło: Własne
thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.12.2015, 19:19

pif i paf, świzdu gwizdu i dwie stówy poszły w ekhm

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52431.12.2015, 19:18

Pokazówka pokazówką ale jak już strzelają to niech to wszystko później posprzątają. Idziesz potem ulicą i tego pełno wszędzie jest.

michalm1 komentarzy: 702031.12.2015, 19:14

Gunner44

Ja mam to samo. Ja nawet do pracy mógłbym iść, dobra stawka i można sobie później coś kupić fajnego, np bilet na mecz.

Simpllemann

Są osoby które kręci jak kasa wybucha w sekundę :)

Gryzek komentarzy: 379731.12.2015, 19:14

Simpllemann
W wielu przypadkach to po prostu pokazówka.
Sam miałem sąsiada, który hurtowo kupował fajerwerki żeby pokazać innym, że go stać.
Taka sytuacja.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52431.12.2015, 19:08

Wciąż dla mnie niezrozumiałym jest wydawanie tylu pieniędzy na fajerwerki. Ale ja nie muszę wszystkiego rozumieć.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 931.12.2015, 19:03

lays
Też się usmiałem :D

MaciekGoooner
Nowy rok, nowy avatar. Ale tym mnie zaskoczyłeś.

Gryzek komentarzy: 379731.12.2015, 19:02

Kowal96
A no coś tam pierdzi na dworze. Jutro zobaczymy ile paluszków i łapek pourywali sobie imprezowicze.

Kowal96 komentarzy: 1759131.12.2015, 18:59

MG

Skąd wiesz, że tak myśli :D

Kowal96 komentarzy: 1759131.12.2015, 18:57

Nie wiem jak u was, ale u mnie już słychać jak wywalają pieniądze w powietrze.

lays komentarzy: 3987131.12.2015, 18:57

Rozbił mnie komentarz pna chelsealive pod postem o mozliwym powrocie Drogby :D

''Miał być Pogba, będzie Drogba ;sss Pewnie ten przygłup Emenalo znowu coś źle usłyszał.''

new_star komentarzy: 6853 newsów: 931.12.2015, 18:54

Trudno.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9231.12.2015, 18:48

Miał już takie podobne :D

new_star komentarzy: 6853 newsów: 931.12.2015, 18:45

Mam dla ciebie coś. Świetny avatar, bo lubisz takie dziwne.

Gryzek komentarzy: 379731.12.2015, 18:40

Byłem raz na Sylwestrze publicznym, organizowanym przez miasto, to mało w łeb butelka nie oberwałem, petardy rzucane pod nogi i w ogóle Meksyk.
To nie dla mnie, nie mam charakteru imprezowicza, wiec siedzę w domu i się nie wychylam.

Simao12 komentarzy: 775231.12.2015, 18:40

Ja to mam dość picia, jak będę chciał to się napije w normalny dzień a nie wymuszone imprezy w sylwestra

michalm1 komentarzy: 702031.12.2015, 18:35

Sylwester to komercyjne święto, ja tam nie świętuje.

Kowal96 komentarzy: 1759131.12.2015, 18:30

Gryzek

Mam taką samą opinię o Sylwestrze :P

Gryzek komentarzy: 379731.12.2015, 18:29

Mnie tam Sylwester nie rusza. Noc jak każda inna, tylko data się zmienia.
Ale jak ktoś lubi to niech się bawi.
Ja sobie poczytam książkę i pooglądam filmy.

krakuus komentarzy: 182931.12.2015, 18:25

Szczesliwego ziomeczki :)

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 131.12.2015, 18:24

Witam szanownych e-kolegów w ostatni dzień Anno Domini 2015. Jako, że znajdą się osoby spędzające ten dzień na stronie mam dobrą nowinę - nie będziecie sami :D Też z braku planów/zaproszeń siedzę u ciotki i zapewne spędzę ten czas buszując w czeluściach internetu.

transfery.info/48254,pozwolenie-na-prace

Jednak jak napisałem wcześniej, PONOĆ (tak jest w newsie Daily Star) teraz kraj, który reprezentuje piłkarz w ostatnich dwóch latach musi być średnio w TOP50, a nie jak wcześniej w TOP70.

pierre_afc komentarzy: 1207131.12.2015, 17:33

@MaciekGoooner - Twierdziłem, że Southampton po 19 kolejkach będzie wyżej niż Tottenham.

pierre_afc komentarzy: 1207131.12.2015, 17:32

@new_star - Właśnie przeczytałem tego newsa z Daily Star. Ponoć zmieniło się jedno z kryteriów pozwolenia o pracę. Niby teraz kraj, który reprezentuje zawodnik średnio w ostatnich dwóch latach musi być minimum na 50 miejscu w rankingu FIFA.. Wcześniej to było TOP70, a w ostatnich latach Egipt był 57 i 60 w rankingu.

Simao12 komentarzy: 775231.12.2015, 17:30

Wątpie w brak pozwolenia dla Elnanego, wystarczy być reprezentantem kraju a on w wieku 23 lat ma ich chyba 40

new_star komentarzy: 6853 newsów: 931.12.2015, 17:25

pierre
Właśnie dziwne to, bo gra w Europie juz kilka lat. Moim zdaniem fake.

Kowal96 komentarzy: 1759131.12.2015, 17:21

Co wy chcecie od Denilsona, to bardzo dobry piłkarz :D

pierre_afc komentarzy: 1207131.12.2015, 17:17

A to niby czemu El-Nenny nie dostał pozwolenia na pracę?

AlexVanPersie komentarzy: 806431.12.2015, 17:17

Traore, Denilson, Djourou - bycie kibicem Arsenalu juz nigdy nie będzie takie same.

Ci którzy kibicowali w tych najtrudniejszych latach powinni dostać od Arsenalu jakąś rentę, odznakę na pewno.

Mixex

no nie wiem. Sahin i kagawa tez odchodzili jako małe gwiazdy z bvb.

Tak szczerze kloppo nie zatrzymał nikogo, kazdy zwiał.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.12.2015, 16:53

ojojoj podobno odrzucili wniosek Elnenego o pozwolenie o pracę

Mihex komentarzy: 2360431.12.2015, 16:51

Za Kloppa jakoś udawało się trzymać tych najlepszych (no poza Gotze i Lewym, ale z Bayernem to wielu nie ma pola do negocjacji) ciekawe jak Tuchel przekona zawodników do swojej filozofii.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.12.2015, 16:46

Odwiedzilem bvb.pl a tam ploty o gundoganie i aubie , rozkupia biedaków w lato , ale co sie dziwic jak oni chyba maja top 5 ofensywe tego sezonu pod wzgledem goli.

youngboy komentarzy: 198731.12.2015, 16:42

michalm1

Mi się zawsze robi przykro jak ktoś wspomina o tym meczu, bo mimo pięknych chwil, mam w pamięci to co zdarzyło się w rewanżu.

michalm1 komentarzy: 702031.12.2015, 16:40

FabsFan

Mój ulubiony mecz to Arsenal 2-1 Barca. Gdybyśmy grali tak w każdym meczu albo chociaż co drugim to wyniki by były lepiej jak rewelacyjne. Rzecz w tym że to kwestia psychiki jedynie a nie umiejętności...

Simao12 komentarzy: 775231.12.2015, 16:14

Szkoda tylko, że jest w tym samym momencie co Arsenal, moim zdaniem będzie dużo emocji w tym meczui chętnie bym go obejrzał. No ale Arsenal to Arsenal

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9231.12.2015, 16:14

"Johan Djourou: 1.0 - Fatalny, absolutnie tragiczny występ. Był jak dziecko we mgle, raz za razem ogrywany przez rywali.

Armand Traore: 0.0 - Że kto? Traore? Był na boisku? Może kiedyś na jakimś był, ale na pewno nie wczoraj i nie na tym, o którym mówimy."

Na koniec najlepsze :D

Aaron Ramsey: 1.0 - Aaron zagrał na swoim solidnym, od dawna prezentowanym pozomie. Szkoda tylko, że poziom ten jest porównywalny z poziomem kontuzjowanego Denilsona.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40031.12.2015, 16:12

MG

Zeby nie bylo, ze ktos nie zdazyl :D

Kowal96 komentarzy: 1759131.12.2015, 16:11

Simao

Eee tam, AV musi się w końcu wziąć w garść i zdobyć jakieś punkty. Będzie wyrównany mecz.

mistiqueAFC komentarzy: 2676931.12.2015, 16:10