Rok zakończony zwycięstwem: Arsenal 2-0 Bournemouth

Rok zakończony zwycięstwem: Arsenal 2-0 Bournemouth 28.12.2015, 19:31, Michał Korżak 2347 komentarzy

Po porywającej i obfitującej w wiele sytuacji bramkowych pierwszej połowie w wykonaniu ekipy Mesuta Ozila, wszyscy obecni na stadionie spodziewali się kontynuacji dobrej gry i dominacji gospodarzy także w drugiej części meczu. Ta jednak była o wiele bardziej wyrównana i już obie drużyny mogły popisać się swoimi umiejętnościami gry w piłkę.

Arsenal zakończył rok 2015 wygraną 2-0 nad beniaminkiem z Bournemouth, tym samym wymazując dotkliwy blamaż sprzed dwóch dni. Warto również zaznaczyć, że Petr Cech notując czyste konto w dzisiejszym spotkaniu, wysunął się na pierwsze miejsce w klasyfikacji bramkarzy z największą ilością rozegranych meczów bez straty bramki w historii Premier League. Aktualnie piłkarze z Emirates Stadium mogą się już przygotowywać do meczu z Newcastle, tak aby dobrze wejść w nowy rok i oglądania jutrzejszego szlagieru kolejki pomiędzy Leicesterem City i Manchesterem City, który zdecyduje o tym, czy to Kanonierzy będą liderem Premier League na półmetku sezonu.

Oto składy, w jakich obie ekipy rozpoczęły dzisiejsze spotkanie:

Arsenal: Cech – Bellerin, Mertesacker, Gabriel, Gibbs – Chambers, Ramsey – Oxlade-Chamberlain, Özil, Walcott – Giroud

Bournemouth: Boruc - Daniels, Cook, Francis, Smith - Gosling, Arter, Surman, Ritchie - Pugh, King

W 5. minucie spotkania King oddał strzał w kierunku bramki Petra Cecha, jednak bramkarz Arsenalu nie miał problemów z wyłapaniem piłki.

W 24. micie przed świetną szansą stanął Theo Walcott, który dostał genialne prostopadłe podanie od Mesuta Ozila. Nie udało mu się jednak czysto trafić w piłkę, a tym samym zaprzepaścił szansę na strzelenie pierwszej bramki.

Gol dla Kanonierow! W 27. minucie Gabriel trafia do bramki Bournemouth głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mesuta Ozila.

W 30. minucie spotkania Aaron Ramsey został ukarany żółtą kartą.

W 34. minucie bliski podwyższenia rezultatu ponownie był Gabriel, jednak po jego strzale głową piłka trafiła w słupek. Starał się jeszcze skierować ją do siatki Per Mertesacker, lecz zabrakło mu kilkunastu centymetrów.

Po upłynięciu jednej doliczonej minuty, sędzia zaprosił piłkarzy na przerwę.

Zaraz po przerwie pierwszą zmianę przeprowadził menedżer Bournemouth. Stanislas zmienił Pugha.

W 49. minucie spotkania pierwszą groźną sytuację wypracowali sobie goście. Stanislas znalazł się w sytuacji sam na sam z Cechem, jednak w ostatniej chwili jego strzał zdołał zablokować Gabriel.

Świetnie sprawdzający się w roli defensywnego pomocnika Calum Chambers otrzymał w 61. minucie spotkania żółtą kartkę. Chwilę później O'Kane wszedł na boisko za Goslinga.

Wspaniała kombinacyjna akcja Kanonierów została zakończona piłką w siatce. Mesut Ozil kończy akcję po wspaniałym odegraniu od Oliviera Girouda. 2-0!

W 72. minucie spotkania strzał z dystansu oddał Olivier Giroud. Artur Boruc miał problemy z obroną, przez co wypuścił piłkę przed siebie. Błyskawicznie dobiegł do niej Theo Walcott, jednak sędzia odgwizdał spalonego.

Goście przejęli kontrolę nad spotkaniem, jednak nie potrafili zrobić z tego pożytku. Oddali kilka niegroźnych strzałów, z których nic nie wynikło.

W 80. minucie spotkania jesteśmy świadkami trzech zmian. Murray zmienia Kinga, a w drużynie Arsenalu Campbell i Monreal wchodzą na miejsce Girouda i Gibbsa.

Trzy minuty później po kontrataku strzał oddaje Oxlade-Chamberlain, ale piłka odbija się od słupka i wypada poza boisko.

Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

Theo Walcott ponownie staje oko w oko z polskim bramkarzem, jednak tym razem także nie jest w stanie pokonać go swoim strzałem.

W ostatniej minucie Alex Iwobi zmienił Oxlade-Chamberlaina. Parę sekund później sędzia zakończył spotkanie, a Kanonierzy mogli się cieszyć ze zdobycia trzech punktów.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Michał Korżak źrodło: Własne
Czeczenia komentarzy: 1249731.12.2015, 14:50

Ja nie lubię zimowych okien. W lecie można było myśleć o pozbyciu się Flaminiego i Artety, ale skoro nikt nie został kupiony to nie ma tematu.

Debuchy'ego czas też już chyba powoli mija.

Z mniej popularnych ruchów to sprzedaż Kazika i któregoś ze skrzydłowych. Ale tylko w przypadku zakupu bignejmów na te pozycje. Cazorlę wcale nie ze względów sportowych. Po prostu to ostatnia chwila by na nim zarobić, a za jakiś czas i tak trzeba będzie myśleć o zakupie zawodnika na tę pozycję.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40031.12.2015, 14:50

FabsFAN

On jest najlepszy w całej historii piłki nożnej, nie musi być Anglikiem.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 331.12.2015, 14:49

AVP
Tez widzialem lepszych, na przyklad ktos podawal to z rozkupieniem Arsenalu, ale gosc tez nawet dobry.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.12.2015, 14:48

FabsFAN

Zauwazylem, ze na k.com rosnie kółko od jakiegos czasu ,,Wilshere out'' ta fala jakos z miesiaca na miesiac przybiera, hehe

AlexVanPersie komentarzy: 806431.12.2015, 14:48

FabsFAN

Widziałem lepszych troli, ale ten koment mu wyszedł:
"Nie sądziłem że pojawi się ktoś gorszy od Moyesa... a jednak się myliłem... nie dość że wydał tyle hajsu na transfery to jeszcze zniszczył nam styl, już go nie mamy nawet nie wiem jak można określić ten którym teraz gramy?? Może gra na czas xD?"

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.12.2015, 14:46

Wczoraj benzi zagrał 200 meczów w realu w lidze i strzelil 98 goli w lidze. Czyli wychodzi ladna statystyka gola na mecz.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 331.12.2015, 14:44

Riv700
Debuchy i Jacuś.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.12.2015, 14:42

Sa dla Was zawodnicy w AFC , którym juz w styczniu chetnie powiedzielibyscie - OUT?

Czeczenia komentarzy: 1249731.12.2015, 14:42

Tak pytam, bo patrząc na to co wyprawia Legia, to nie wiem czy Wolves nie jest awansem sportowym dla Żyry.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 331.12.2015, 14:41

devilpage.pl/index/profile/pokaz/54384/ronaldonaniback/

Dobry troll, polecam jego komenty :d

Czeczenia
No to legenda, do tego Andre Santos na lewa strone, na śo SS i nie zapominalbym o Colbacku - wielki talent.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.12.2015, 14:41

Czeczenia

Kto ich tam wie, kiedys celtów ograli chyba 4-0 za radovica , hehe.

Czeczenia komentarzy: 1249731.12.2015, 14:39

RIVALDO700

Legia powalczyłaby z Sunderlandem?

FabsFAN

Zaraz po Denilsonie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.12.2015, 14:39

Gdyby united przegralo ze swansea , a reszta kolejki sie ulozyla nie dla nich to po 20 kolejce moga byc na...10 mejscu.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 331.12.2015, 14:38

Dancer
Gdyby byl Anglikiem, to najlepszym pomocnikiem w historii bylby Ander Herrera.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.12.2015, 14:35

Gdyby nie te kluby , to ze smerfami naprawde byłoby ciekawie. Oni w tym sezonie sa dramatyczni.

Apropo sunderlandu , to wczoraj ogladalem cala 2 polowe , to oni mieli problem pobyc 40 sekund na polowe lfc, a podanie na 15 to 14 nidokładnych, tragedia.

Czeczenia komentarzy: 1249731.12.2015, 14:35

Dancer

Jake Livermore! Legend!

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40031.12.2015, 14:32

Czeczenia

Ani Gerrard, ani Lampard? Czyli Henderson? Też uważam go za znakomitego zawodnika.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9231.12.2015, 14:29

Podoba mi się ten Rybus ^^

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 331.12.2015, 14:27

Spaść nie spadną, ale dziwnie by było jakby pod koniec sezonu byliby gdzieś na dole tabeli

Kowal96 komentarzy: 1759131.12.2015, 14:26

Chyba prędzej Ozil przestanie asystować :P

Czeczenia komentarzy: 1249731.12.2015, 14:24

A propos Fabregasa, ciekawi mnie czy prędzej Chelsea się ogarnie, czy Ozil przestanie taśmowo asystować? Ale byłaby heca jakby spadli. Niestaty w tej lidze są też Aston Ville i inne Sunderlandy.

Czeczenia komentarzy: 1249731.12.2015, 14:08

Z szacunkiem? Wolę o nim nie gadać, bo nie mam czasu na wojenki. Ale jakby mnie ktoś poprosił o nazwisko najlepszego angielskiego pomocnika, jakiego moje oczy widziały, to nie byłby to ani Gerrard, ani Lampard, ani nawet Parlour.

Mesut? Pytanie tylko jak długo będzie zdrowy. O formę się nie boję.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40031.12.2015, 14:05

Mecz z City pewnie będzie decydował o tytule. No chyba, że Ozil stwierdzi, że już nie chce mu sie asystować.

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1631.12.2015, 14:01

Z szacunkiem do Gerrarda proszę.

Czeczenia komentarzy: 1249731.12.2015, 13:56

Przebieg meczu z City w dużej mierze będzie zależał od sytuacji w tabeli. To przedostatnia kolejka.

Gdzie tu brak wiary? Nie widzę żeby ktoś tu pisał o porażce. Trudno będzie? No będzie. Jakby było łatwo to może nawet taki Gerrard by wygrał ligę.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 331.12.2015, 13:55

LVG vs Valdes to chyba najsmieszniejszy konflikt, jaki w zyciu widzialem.

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1431.12.2015, 13:54

damianARSENAL, nikt Arsenalu nie przekreśla. To, ze ktos napisze, ze te mecze będą najtrudniejsze to znaczy ze nie wierzy w zespół?

damianARSENAL komentarzy: 855831.12.2015, 13:52

Jak wy z miejsca przekreślacie nasze mecze wyjazdowe to nie dziwie się, że nie wierzycie w tytuł :)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 331.12.2015, 13:50

Na Goodison Artecie włącza sie nostalgia i lubi klepnac do niewlasciwej bramki.

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1431.12.2015, 13:46

Czeczenia, czy ja wiem czy Etihad nam aż tak nie leży.. Na OT też juz sie przełamaliśmy. Najgorzej IMO będzie na Britannia, potem na Goodison i na Anfield.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 831.12.2015, 13:44

Sanczo Panczo:v

Czeczenia komentarzy: 1249731.12.2015, 13:29

On sędziował mecz w pucharze na Old Trafford? Wzorowy występ.

lays komentarzy: 3987131.12.2015, 13:27

Akurat Olivier to jest dobrym arbitrem, ale dla nas XD Sporo decyzji pod nas :D

Czeczenia komentarzy: 1249731.12.2015, 13:27

Arsenal nie gra lepiej na wyjazdach. Lepiej niż City, ale nie lepiej niż u siebie. A jest kilka wyjazdów które nam nie leżą, Britannia Stadium, Goodison Park, Old Trafford, o Etihad i Anfield nie wspominając.

Cel na 2016? Wygrać w końcu derby w lidze. I z CFC i z KFC.

lays komentarzy: 3987131.12.2015, 13:26

afcstuff @afcstuff 2 godz.2 godziny temu Zobacz tłumaczenie
Ox: "My man of 2015 is Mathieu Flamini. I don't know what he's doing but he's taking over the world from the Arsenal dressing room."

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 331.12.2015, 13:26

Jest!!! Genialnie.
1. Cieszę się, że on prowadzi, bo to mój ulubiony sędzia w PL i jak dla mnie 1 z 2 najlepszych w PL (obok Clattenburga)
2. No i cieszę ze bo to zapowiada się na 1 z najciekawszych spotkań w tej kolejce, a Totki ostatnio zaskakująco dobrze grają i będzie niezły pojedynek
3. I chyba najważniejszy dla mnie- Super ze to on prowadzi a nie Mike Dean który faworyzowałby Spurs na każdym kroku (a może dalej by pokazywał swoją radość z gola Totków)

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1431.12.2015, 13:15

Wojakus, juz wiadomo. Michael Olivier.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 331.12.2015, 13:11

Dawid04111

Dzięki. Akurat też to znalazłem

A wiadomo już co oznacza to wkrótce i kiedy dowiemy się co z meczem Spurs?

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 331.12.2015, 13:04

Wiadomo już kto sędziuje mecz Arsenalu a kto Tottków?

Kowal96 komentarzy: 1759131.12.2015, 13:02

Dawid

Tottenham? Weź przestań :D

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1431.12.2015, 13:01

lays, chyba, że znowu Mike Daen weźmie się za sędziowanie Derbów Londynu.

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1431.12.2015, 13:00

Lisy i Stoke za rok w LM. Tego jeszcze świat nie widział. Może jeszcze Tottenham co?

lays komentarzy: 3987131.12.2015, 12:58

Ja szczerze to z tych 4 spotkan najbardziej obawiam się meczu z Stoke. Niewygodny rywal, co sezon tam przegrywamy. Dodatkowo to taki rywal dla nas jak Soton, czyli zawsze dostajemy tam bencki :D

Sezon temu moglabyc kompromitacja bo powinien byc uznany gol na 4-0 XD Ale potem Sanchez do pustej w slupek nie trafił.

Z Chelsea moim zdaniem bedzie jeden z latwiejszych spotkan ostatnimi czasy... bez Mou, nowy trener, my u sieibe, nasza gra z topem zdecdowanie wzrosła.