Rok zakończony zwycięstwem: Arsenal 2-0 Bournemouth

Rok zakończony zwycięstwem: Arsenal 2-0 Bournemouth 28.12.2015, 19:31, Michał Korżak 2347 komentarzy

Po porywającej i obfitującej w wiele sytuacji bramkowych pierwszej połowie w wykonaniu ekipy Mesuta Ozila, wszyscy obecni na stadionie spodziewali się kontynuacji dobrej gry i dominacji gospodarzy także w drugiej części meczu. Ta jednak była o wiele bardziej wyrównana i już obie drużyny mogły popisać się swoimi umiejętnościami gry w piłkę.

Arsenal zakończył rok 2015 wygraną 2-0 nad beniaminkiem z Bournemouth, tym samym wymazując dotkliwy blamaż sprzed dwóch dni. Warto również zaznaczyć, że Petr Cech notując czyste konto w dzisiejszym spotkaniu, wysunął się na pierwsze miejsce w klasyfikacji bramkarzy z największą ilością rozegranych meczów bez straty bramki w historii Premier League. Aktualnie piłkarze z Emirates Stadium mogą się już przygotowywać do meczu z Newcastle, tak aby dobrze wejść w nowy rok i oglądania jutrzejszego szlagieru kolejki pomiędzy Leicesterem City i Manchesterem City, który zdecyduje o tym, czy to Kanonierzy będą liderem Premier League na półmetku sezonu.

Oto składy, w jakich obie ekipy rozpoczęły dzisiejsze spotkanie:

Arsenal: Cech – Bellerin, Mertesacker, Gabriel, Gibbs – Chambers, Ramsey – Oxlade-Chamberlain, Özil, Walcott – Giroud

Bournemouth: Boruc - Daniels, Cook, Francis, Smith - Gosling, Arter, Surman, Ritchie - Pugh, King

W 5. minucie spotkania King oddał strzał w kierunku bramki Petra Cecha, jednak bramkarz Arsenalu nie miał problemów z wyłapaniem piłki.

W 24. micie przed świetną szansą stanął Theo Walcott, który dostał genialne prostopadłe podanie od Mesuta Ozila. Nie udało mu się jednak czysto trafić w piłkę, a tym samym zaprzepaścił szansę na strzelenie pierwszej bramki.

Gol dla Kanonierow! W 27. minucie Gabriel trafia do bramki Bournemouth głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mesuta Ozila.

W 30. minucie spotkania Aaron Ramsey został ukarany żółtą kartą.

W 34. minucie bliski podwyższenia rezultatu ponownie był Gabriel, jednak po jego strzale głową piłka trafiła w słupek. Starał się jeszcze skierować ją do siatki Per Mertesacker, lecz zabrakło mu kilkunastu centymetrów.

Po upłynięciu jednej doliczonej minuty, sędzia zaprosił piłkarzy na przerwę.

Zaraz po przerwie pierwszą zmianę przeprowadził menedżer Bournemouth. Stanislas zmienił Pugha.

W 49. minucie spotkania pierwszą groźną sytuację wypracowali sobie goście. Stanislas znalazł się w sytuacji sam na sam z Cechem, jednak w ostatniej chwili jego strzał zdołał zablokować Gabriel.

Świetnie sprawdzający się w roli defensywnego pomocnika Calum Chambers otrzymał w 61. minucie spotkania żółtą kartkę. Chwilę później O'Kane wszedł na boisko za Goslinga.

Wspaniała kombinacyjna akcja Kanonierów została zakończona piłką w siatce. Mesut Ozil kończy akcję po wspaniałym odegraniu od Oliviera Girouda. 2-0!

W 72. minucie spotkania strzał z dystansu oddał Olivier Giroud. Artur Boruc miał problemy z obroną, przez co wypuścił piłkę przed siebie. Błyskawicznie dobiegł do niej Theo Walcott, jednak sędzia odgwizdał spalonego.

Goście przejęli kontrolę nad spotkaniem, jednak nie potrafili zrobić z tego pożytku. Oddali kilka niegroźnych strzałów, z których nic nie wynikło.

W 80. minucie spotkania jesteśmy świadkami trzech zmian. Murray zmienia Kinga, a w drużynie Arsenalu Campbell i Monreal wchodzą na miejsce Girouda i Gibbsa.

Trzy minuty później po kontrataku strzał oddaje Oxlade-Chamberlain, ale piłka odbija się od słupka i wypada poza boisko.

Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

Theo Walcott ponownie staje oko w oko z polskim bramkarzem, jednak tym razem także nie jest w stanie pokonać go swoim strzałem.

W ostatniej minucie Alex Iwobi zmienił Oxlade-Chamberlaina. Parę sekund później sędzia zakończył spotkanie, a Kanonierzy mogli się cieszyć ze zdobycia trzech punktów.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Michał Korżak źrodło: Własne
michalm1 komentarzy: 702001.01.2016, 12:54

Mam nadzieję że Elneny nie dostanie pozwolenia na pracę.

bolomaster28 komentarzy: 118001.01.2016, 12:52

Isco tez by sie nadal.

lays komentarzy: 3987101.01.2016, 12:51

Czytaliście wywiad z Depayem? Warto poczytać z popcornem :D

PS. Według niego Robben gra też zespołowo XD

devilpage.pl/index/news/komentarze/45192/depay-wspinam-sie-coraz-wyzej-obserwujcie-mnie/

lays komentarzy: 3987101.01.2016, 12:50

Rosa odchodzi i przydałby się gracz na 10 na rezerwe do rotacji z Ozilem i nie tylko, tak ico pogra tez na skrzydełku. Moj faworyt oczywiscie Nabil Fekir! Nawet po tej kontuzji.

lays komentarzy: 3987101.01.2016, 12:48

Witowo

Własciwie to nie :D Prędzej spodziewałem się, że wczoraj wylepie 5 niż zdejmą mi 3, ale jak widać można?!

TakKrzysiu komentarzy: 893601.01.2016, 12:48

thide
Rosa..? Trochę szkoda. Ale zawsze można powiedzieć że stare odchodzi nowe przychodzi (ja ta nie powiem w sprawie Czecha.).

pawlo12 komentarzy: 114301.01.2016, 12:46

Elneny nie ma jeszcze pozwolenia na prace w angli dla tego jeszcze transfer nie jest ogłoszony:(

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 301.01.2016, 12:46

thide
Tak. Bylo juz wczesniej to wiadome.

Swoja driga szkoda Rosy ale coz. Trzeba go godnie zastapic.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 101.01.2016, 12:46

Lays widzę, że masz dobre kontakty z szefostwem tej strony skoro cofnięto Tobie ostrzeżenia. Taki to umie się ustawić w życiu.
IAWT123 - dzięki za info o promocji w Biedronce na ,,Futbol Obnażony''. Nagramy coś wierzę.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185201.01.2016, 12:44

słyszeliście, że już jest lista zawodników, z którymi Arsenal nie przedłuży kontraktu?

1. Arteta
2. Flamini
3. ...Rosicky

thide komentarzy: 32389 newsów: 185201.01.2016, 12:42

ESPN to całkiem dobre źródło

pamiętam jak tłumaczyłem niusa z espn o Schneiderlinie...

bolomaster28 komentarzy: 118001.01.2016, 12:39

espnfc.com/story/2776209/arsenal-and-psg-want-napoli-winger-lorenzo-insigne-agent

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 301.01.2016, 12:39

Chipsik mial dzien dziecka. To wszyetko.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 501.01.2016, 12:39

Odpoczynek dla Oliviera i sprawdzenie po dłuższym czasie, jak na /9/ zagra Walcott. Jutro Boss zapewne upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185201.01.2016, 12:38

a ja mam 0/5 i jestem z siebie dumny!

thide komentarzy: 32389 newsów: 185201.01.2016, 12:34

Wenger bierej Meite i Bailly'ego :D

lays komentarzy: 3987101.01.2016, 12:27

Jutro grzmocimy Newcastle i powiększamy przewage nad City, które nie wygra z Watfordem na wyjezdzie! :D

Wenger mówił, że jutro tez zastosuje rotacje. Szkoda, że nie mamy żadnego ŚPO aktualnie, który mógłby zastąpić Mesuta. Cazorla już nie ta mobilnosc i dynamika, Rosa owszem, ale on wróci za 2-3 tyg.

Simao12

Ale to nie wyklucza tego, że Wenger zrezygnuje z Elnenego w ten sposób. Ale pewnie już wszystko potwierdzone jest

Simao12 komentarzy: 775201.01.2016, 12:03

Hayden wrócił bo stracił miejsce, nie bo Wenger chciał

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 301.01.2016, 11:58

to moze w ogóle tego Egipcjanina nie bedzie skoro jest Hayden?

Kowal96 komentarzy: 1758901.01.2016, 11:57

Hayden przecież wrócił z wypo, czyli transfer już jest :)

schnor25 komentarzy: 1854601.01.2016, 11:54

Wilshere już 24 lata na karku...a zostanie chłop zapamiętany głównie z jednego spotkania przeciw Barcelonie.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 301.01.2016, 11:52

a nasze okienko to pewnie Elneny no i może Debuchy out

bolomaster28 komentarzy: 118001.01.2016, 11:50

Elleny bardzo blisko transferu do Arsenalu. Przeszedl pozytywnie testy medyczne. Jedynie Wenger walczy o pozwolenie o prace.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 301.01.2016, 11:49

Mahrez nigdzie się zimą nie ruszy

bolomaster28 komentarzy: 118001.01.2016, 11:49

Haxball@
Musze Cie zmartwic bo Real tez go obserwuje podobno.

Haxball komentarzy: 102301.01.2016, 11:47

Podobno skauci Arsenalu byli na ostatnim meczu Leicester-City, obserwowali Mahreza :D

Kowal96 komentarzy: 1758901.01.2016, 11:36

Nic, Papa jeszcze śpi chyba :D

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 301.01.2016, 11:33

Jakieś nowe ploteczki dotyczące nas w Nowym Roku?

Qarol komentarzy: 1450201.01.2016, 11:31

Poskręcają sobie karki, przednia zabawa.

mistiqueAFC komentarzy: 2676901.01.2016, 11:28

O matko.jaki zbombardowany jeszcze jestem

thide komentarzy: 32389 newsów: 185201.01.2016, 11:17

@polish, najdziwniejszy transfer to według mnie Eder. gościu miał taki hype, że nawet grał na MŚ 2014

Kysio2607 komentarzy: 1336001.01.2016, 11:00

Pauleta, zabierz ją na lodowisko :D Tylko koniecznie ktoś z was nie może umieć jeździć :) zblizycie sie, posmiejecie, pozniej na jakas kawkę czy jedzonko w jakims cywilizowanym miejscu i z górki :D

polishbrigadesx komentarzy: 1020501.01.2016, 10:30

meczyki.pl/newsy/20-najgorszych-letnich-transferow-2015-roku-wedlug-%E2%80%9Ethe-telegraph%E2%80%9D-/16764-n

Kaidus komentarzy: 62601.01.2016, 09:31

Ma ktoś może jakąś dobrą polską stronkę z informacjami ze świata futbolu? Szukam alternatywy, bo eurofutbol niestety kończy działalność.

TakKrzysiu komentarzy: 893601.01.2016, 08:30

jaa *******e kiedyś to było z kim pogadać, dobranoc
(?) kasztany.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9201.01.2016, 08:15

Arsene Wenger on Wilshere's contract: "He has two years left and I want Jack to stay here. He is a special case because he is a special talent and he comes out of the club. And he is an England international and I hope his injuries will stop at some stage."

TakKrzysiu komentarzy: 893601.01.2016, 08:00

Oglądał ktoś owe "dzieło" Tarantino? Ja niestety obejrzałem w dobrej jakości, ale poza kinem i ciekaw jestem recenzji ludzi obserwujących to to on robi. Osobiście uważam że to jego pierwsza wtopa. Mam nadzieję że tylko ja tak uważam, bo inaczej oznaczałoby to że pewne rzeczy uległy zmianie. Mam na myśli to co skądinąd faktycznie jej uległo, ale co to właściwie jest?

Czeczenia komentarzy: 1248701.01.2016, 07:49

W nowym roku to najbardziej lubię kolejkę Premier League. 2016 źle się zaczyna, mam nadzieję, że mistrzostwo AFC to zrekompensuje.

Za to nie jestem z tych, którzy będą marudzić, że ktoś tak spędził sylwka, schlał się czy zarzygał. Każdy niech robi co chce. Wiadomo w jakich granicach, ale każdy bawi się na swój sposób.

TakKrzysiu komentarzy: 893601.01.2016, 07:44

Twardo stąpasz. Jeśli nie przydeptujesz przy tym swoich nadziei to znaczy że jest tak jak przewidziałeś. Najważniejsze to czuć zadowolenie.

Czeczenia komentarzy: 1248701.01.2016, 07:36

Przede wszystkim wystarczy, że zajrzę do portfela.
Impreza sylwestrowa nie jest mi do niczego potrzebna.

TakKrzysiu komentarzy: 893601.01.2016, 07:26

Jakie mianowicie. Pracownicza ekipa nie do zastąpienia, każdy sylwester zwiastuje kolejny rok co i tak jest oczywiste, czy milej spęczony czas?

Frytek komentarzy: 319701.01.2016, 07:24

Pauleta, nie wiem skąd jesteś, ale polecam jakąś kolację lub obiad w jakiejś dobrej restauracji, z klimatem. To jest na tą porę roku najlepszy scenariusz. Jak dla mnie na pierwszy raz kręgle, czy coś takiego zdecydowanie odpada.

Czeczenia komentarzy: 1248701.01.2016, 07:20