Rok zakończony zwycięstwem: Arsenal 2-0 Bournemouth

Rok zakończony zwycięstwem: Arsenal 2-0 Bournemouth 28.12.2015, 19:31, Michał Korżak 2347 komentarzy

Po porywającej i obfitującej w wiele sytuacji bramkowych pierwszej połowie w wykonaniu ekipy Mesuta Ozila, wszyscy obecni na stadionie spodziewali się kontynuacji dobrej gry i dominacji gospodarzy także w drugiej części meczu. Ta jednak była o wiele bardziej wyrównana i już obie drużyny mogły popisać się swoimi umiejętnościami gry w piłkę.

Arsenal zakończył rok 2015 wygraną 2-0 nad beniaminkiem z Bournemouth, tym samym wymazując dotkliwy blamaż sprzed dwóch dni. Warto również zaznaczyć, że Petr Cech notując czyste konto w dzisiejszym spotkaniu, wysunął się na pierwsze miejsce w klasyfikacji bramkarzy z największą ilością rozegranych meczów bez straty bramki w historii Premier League. Aktualnie piłkarze z Emirates Stadium mogą się już przygotowywać do meczu z Newcastle, tak aby dobrze wejść w nowy rok i oglądania jutrzejszego szlagieru kolejki pomiędzy Leicesterem City i Manchesterem City, który zdecyduje o tym, czy to Kanonierzy będą liderem Premier League na półmetku sezonu.

Oto składy, w jakich obie ekipy rozpoczęły dzisiejsze spotkanie:

Arsenal: Cech – Bellerin, Mertesacker, Gabriel, Gibbs – Chambers, Ramsey – Oxlade-Chamberlain, Özil, Walcott – Giroud

Bournemouth: Boruc - Daniels, Cook, Francis, Smith - Gosling, Arter, Surman, Ritchie - Pugh, King

W 5. minucie spotkania King oddał strzał w kierunku bramki Petra Cecha, jednak bramkarz Arsenalu nie miał problemów z wyłapaniem piłki.

W 24. micie przed świetną szansą stanął Theo Walcott, który dostał genialne prostopadłe podanie od Mesuta Ozila. Nie udało mu się jednak czysto trafić w piłkę, a tym samym zaprzepaścił szansę na strzelenie pierwszej bramki.

Gol dla Kanonierow! W 27. minucie Gabriel trafia do bramki Bournemouth głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mesuta Ozila.

W 30. minucie spotkania Aaron Ramsey został ukarany żółtą kartą.

W 34. minucie bliski podwyższenia rezultatu ponownie był Gabriel, jednak po jego strzale głową piłka trafiła w słupek. Starał się jeszcze skierować ją do siatki Per Mertesacker, lecz zabrakło mu kilkunastu centymetrów.

Po upłynięciu jednej doliczonej minuty, sędzia zaprosił piłkarzy na przerwę.

Zaraz po przerwie pierwszą zmianę przeprowadził menedżer Bournemouth. Stanislas zmienił Pugha.

W 49. minucie spotkania pierwszą groźną sytuację wypracowali sobie goście. Stanislas znalazł się w sytuacji sam na sam z Cechem, jednak w ostatniej chwili jego strzał zdołał zablokować Gabriel.

Świetnie sprawdzający się w roli defensywnego pomocnika Calum Chambers otrzymał w 61. minucie spotkania żółtą kartkę. Chwilę później O'Kane wszedł na boisko za Goslinga.

Wspaniała kombinacyjna akcja Kanonierów została zakończona piłką w siatce. Mesut Ozil kończy akcję po wspaniałym odegraniu od Oliviera Girouda. 2-0!

W 72. minucie spotkania strzał z dystansu oddał Olivier Giroud. Artur Boruc miał problemy z obroną, przez co wypuścił piłkę przed siebie. Błyskawicznie dobiegł do niej Theo Walcott, jednak sędzia odgwizdał spalonego.

Goście przejęli kontrolę nad spotkaniem, jednak nie potrafili zrobić z tego pożytku. Oddali kilka niegroźnych strzałów, z których nic nie wynikło.

W 80. minucie spotkania jesteśmy świadkami trzech zmian. Murray zmienia Kinga, a w drużynie Arsenalu Campbell i Monreal wchodzą na miejsce Girouda i Gibbsa.

Trzy minuty później po kontrataku strzał oddaje Oxlade-Chamberlain, ale piłka odbija się od słupka i wypada poza boisko.

Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

Theo Walcott ponownie staje oko w oko z polskim bramkarzem, jednak tym razem także nie jest w stanie pokonać go swoim strzałem.

W ostatniej minucie Alex Iwobi zmienił Oxlade-Chamberlaina. Parę sekund później sędzia zakończył spotkanie, a Kanonierzy mogli się cieszyć ze zdobycia trzech punktów.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Michał Korżak źrodło: Własne
Fanatic komentarzy: 599101.01.2016, 00:05

Wszystkiego najlepszego, dużo wiary, szczęścia i zdrowia oraz radości (przede wszystkim w maju z mistrzostwa ;) ).

anty_pzpn_ komentarzy: 337001.01.2016, 00:05

Kanonierzy sto lat!!!!

Castillo komentarzy: 219201.01.2016, 00:04

W tym roku mistrzostwo będzi Nasze. COYG!

rafi_i komentarzy: 421801.01.2016, 00:02

tutaj za godzine dopiero (UK) :P

Simao12 komentarzy: 775201.01.2016, 00:02

Te wina to strasznie słabe, całe wypiłem i nic.
Nawet 3-4 browarow nie poczulem...

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52401.01.2016, 00:02

Pierwszy komentarz w roku napisała osoba, dla której był to pierwszy komentarz w serwisie. Brawo.

Castillo komentarzy: 219231.12.2015, 23:58

Dobry rok dla Arsenalu. Miejmy nadzieję że następny będzie jeszcze lepszy.

Kowal96 komentarzy: 1758931.12.2015, 23:57

I żeby mistrzostwo kraju trafiło na Emirates :D

mar12301 komentarzy: 2313631.12.2015, 23:57

JanikK

Dzięki, fajnie że ktoś z k.com też się interesuje sprzętem. Też osobiście lubię tematy okołokomputerowe, więc jak najbardziej w razie czego się odezwę ;) Szczęśliwego :)

Kowal96 komentarzy: 1758931.12.2015, 23:56

Szczęśliwego Pany :P

mar12301 komentarzy: 2313631.12.2015, 23:56

JanikK

Właśnie myślałem nad Samsungiem lub Crucialem mx200. Też myślę nad i5, na pewno te 4 rdzenie robią różnicę w grach. Ale na razie i3 daję radę, więc spokojnie ;)

No nic. Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim Kanonierom. Oby wreszcie było to mistrzostwo Arsenalu, ileż można czekać! :P

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 231.12.2015, 23:53

Procek i ddr4*
Ja mam 2moniory, ale gram głownie na 1080p na IPS czyli 60klatek to max jaki wyswietle, wiec mi rowniez 100fps nie jest potrzebne :)
Drugi jedynie ma 75Hz to mogę z niego korzystać podczas takich Csow czy innych.
Jak miałbyś jakies pytanko to pisz zawsze na pw :)

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 231.12.2015, 23:50

Zestaw za tę kwotę jest naprawdę super. I3 wystarczy luzem do Wieśka a gtx960 4gb jest na pewno lepsza opcja niz 2gb. Lepiej kupic i3 i gtx960 niz np i5 4460 i gtx750ti(a wiem, ze ludzie tak kupują)
Sam mam i5 6600k na z170 i gtx960 4gb od GB, jednak ostatnio koledze składałem w podobnej cenie, ale typowo pod wiedźmina tzn. I5 6500 i r9 390.
Ja na uber gram na tym gtxie w 40klatkach, wiec możesz różnica to zapewne procek ;)
250gb ssd? Tylko Samsung. Mam w domu 2sztuki i sa naprawdę godne polecenia. Crucial o tej samej prędkości jest 100zl droższy. 128gb oczywiście Transcend i Plextor najlepszym wyborem :)

mar12301 komentarzy: 2313631.12.2015, 23:50

*Oczywiście gram w 1080p.

TakKrzysiu komentarzy: 893631.12.2015, 23:48

To ja tak na szybko życzę aby Kazik o własnych siłach łaził, Jack nie jarał aż tak, lewa noga Ozila prawą gry uczyła,
Oli przed meczami sie nie p...ł tylko strzelał dużo goli,
stopa Walcotta unikała błota, nad bramkami Ramseya można się było rozklejać, Bellerina nie dało się zatrzymać, Od Oxa pech dostał boxa, Interwencje Cecha zszokowały nawet Grzecha,
do decyzji nosa miał iak zawsze Kosa,
Z tyłu zer pilnował Per, robił Nacho to co zaczął itd musze lecieć więc Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku Panie i Panowie : )

mar12301 komentarzy: 2313631.12.2015, 23:46

Castillo

Można być dumnym, że to polskie gry (a W3 już w ogóle robi wrażenie). Naprawdę kawał świetnej roboty od CDP.

mar12301 komentarzy: 2313631.12.2015, 23:45

JanikK

Od razu zaznaczę, że nie mam 60+ klatek, ale 45 jest dla mnie płynne, nie jestem naprawdę wymagający, a granie w takiej płynnosci obrazu jest dla mnie okej.

Sprzęt może i szału nie robi jakoś bardzo (choć mam zamiar jeszcze wymienić procesor na jakąś i5), ale dla mnie obecnie wystarczy. Skoro Wiedźmin 3 daję radę to już jest dobrze.

i3 4170 (szkoda, że nie idzie trochę podkręcić, zablokowany, zawsze te parę % wydajności by było więcej)
GTX 960 4GB (jest też tańsza 2GB, ale te 4 GB przydaje się w grach)
8 GB Ram

No i dysk SSD (Transcend 128GB), nieporównywalny przeskok mieć system na SSD, a i Wiedźmin się zmieścił i miejsca jeszcze trochę zostało. Mam zamiar jeszcze kupić jednego SSD 250GB na jakieś tam gry, ale to dopiero po wypłacie :P

Castillo komentarzy: 219231.12.2015, 23:44