Rok zakończony zwycięstwem: Arsenal 2-0 Bournemouth

Rok zakończony zwycięstwem: Arsenal 2-0 Bournemouth 28.12.2015, 19:31, Michał Korżak 2347 komentarzy

Po porywającej i obfitującej w wiele sytuacji bramkowych pierwszej połowie w wykonaniu ekipy Mesuta Ozila, wszyscy obecni na stadionie spodziewali się kontynuacji dobrej gry i dominacji gospodarzy także w drugiej części meczu. Ta jednak była o wiele bardziej wyrównana i już obie drużyny mogły popisać się swoimi umiejętnościami gry w piłkę.

Arsenal zakończył rok 2015 wygraną 2-0 nad beniaminkiem z Bournemouth, tym samym wymazując dotkliwy blamaż sprzed dwóch dni. Warto również zaznaczyć, że Petr Cech notując czyste konto w dzisiejszym spotkaniu, wysunął się na pierwsze miejsce w klasyfikacji bramkarzy z największą ilością rozegranych meczów bez straty bramki w historii Premier League. Aktualnie piłkarze z Emirates Stadium mogą się już przygotowywać do meczu z Newcastle, tak aby dobrze wejść w nowy rok i oglądania jutrzejszego szlagieru kolejki pomiędzy Leicesterem City i Manchesterem City, który zdecyduje o tym, czy to Kanonierzy będą liderem Premier League na półmetku sezonu.

Oto składy, w jakich obie ekipy rozpoczęły dzisiejsze spotkanie:

Arsenal: Cech – Bellerin, Mertesacker, Gabriel, Gibbs – Chambers, Ramsey – Oxlade-Chamberlain, Özil, Walcott – Giroud

Bournemouth: Boruc - Daniels, Cook, Francis, Smith - Gosling, Arter, Surman, Ritchie - Pugh, King

W 5. minucie spotkania King oddał strzał w kierunku bramki Petra Cecha, jednak bramkarz Arsenalu nie miał problemów z wyłapaniem piłki.

W 24. micie przed świetną szansą stanął Theo Walcott, który dostał genialne prostopadłe podanie od Mesuta Ozila. Nie udało mu się jednak czysto trafić w piłkę, a tym samym zaprzepaścił szansę na strzelenie pierwszej bramki.

Gol dla Kanonierow! W 27. minucie Gabriel trafia do bramki Bournemouth głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mesuta Ozila.

W 30. minucie spotkania Aaron Ramsey został ukarany żółtą kartą.

W 34. minucie bliski podwyższenia rezultatu ponownie był Gabriel, jednak po jego strzale głową piłka trafiła w słupek. Starał się jeszcze skierować ją do siatki Per Mertesacker, lecz zabrakło mu kilkunastu centymetrów.

Po upłynięciu jednej doliczonej minuty, sędzia zaprosił piłkarzy na przerwę.

Zaraz po przerwie pierwszą zmianę przeprowadził menedżer Bournemouth. Stanislas zmienił Pugha.

W 49. minucie spotkania pierwszą groźną sytuację wypracowali sobie goście. Stanislas znalazł się w sytuacji sam na sam z Cechem, jednak w ostatniej chwili jego strzał zdołał zablokować Gabriel.

Świetnie sprawdzający się w roli defensywnego pomocnika Calum Chambers otrzymał w 61. minucie spotkania żółtą kartkę. Chwilę później O'Kane wszedł na boisko za Goslinga.

Wspaniała kombinacyjna akcja Kanonierów została zakończona piłką w siatce. Mesut Ozil kończy akcję po wspaniałym odegraniu od Oliviera Girouda. 2-0!

W 72. minucie spotkania strzał z dystansu oddał Olivier Giroud. Artur Boruc miał problemy z obroną, przez co wypuścił piłkę przed siebie. Błyskawicznie dobiegł do niej Theo Walcott, jednak sędzia odgwizdał spalonego.

Goście przejęli kontrolę nad spotkaniem, jednak nie potrafili zrobić z tego pożytku. Oddali kilka niegroźnych strzałów, z których nic nie wynikło.

W 80. minucie spotkania jesteśmy świadkami trzech zmian. Murray zmienia Kinga, a w drużynie Arsenalu Campbell i Monreal wchodzą na miejsce Girouda i Gibbsa.

Trzy minuty później po kontrataku strzał oddaje Oxlade-Chamberlain, ale piłka odbija się od słupka i wypada poza boisko.

Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

Theo Walcott ponownie staje oko w oko z polskim bramkarzem, jednak tym razem także nie jest w stanie pokonać go swoim strzałem.

W ostatniej minucie Alex Iwobi zmienił Oxlade-Chamberlaina. Parę sekund później sędzia zakończył spotkanie, a Kanonierzy mogli się cieszyć ze zdobycia trzech punktów.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Michał Korżak źrodło: Własne
lays komentarzy: 3987101.01.2016, 03:33

Qarol

Jasne, że tak. Komiczny Gerwazy łapał statystyki. Jakies asystry, czy brameczki. A OX? Co mu zostało. Wytypowanie tylko Flaminiego na najlepszego gracza 2015 :D

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214301.01.2016, 03:33

lays, pilnuj się, ban jest blisko...

Qarol komentarzy: 1450201.01.2016, 03:31

Śmiejecie się, a arsenalowy Gervinho > dzisiejszy Chamberlain patrząc czysto na umiejętności.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267201.01.2016, 03:28

lays
Ojojoj. Dżerwazy to był człowiek. Aż tęskno czasem. Obstawiam, że będzie dobre. Jak to mówił pewien zawodnik reprezentacji "eeee, byle do przodu" i myślę, że tak będzie. Po styczniu fotel lidera nadal w północnej CZARWONEJ części Londynu.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267201.01.2016, 03:25

Warny powinny przepadać po roku. Tutejszy sędzia nadaje sie do tarcia chrzanu i posypywania pieprzem. A nie, on pieprzyć nie potrafi.

lays komentarzy: 3987101.01.2016, 03:25

In

Nigdy mnie nie zbanują! Ja poważnie powalczę o usunięcie tych warnów, choć nie cierpię sięnikogo prosić to to jest skandal, żę mam 2 warny jeszcze z przed ok 3 lat :D Skandal! Nie moja wina przecież, że Gerwazy miał za małe boiska i kiwał za linią boczną... musiałem pare razy poważnie przeklnąć!

Jak obstawiasz nasze mecze w styczniu przyjacielu?

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267201.01.2016, 03:15

lays
Balansujesz na krawędzi. Tyle czasu z Tobą tutaj spędzam a tego nie zauważyłem. Jak mogłem. No cóż, u mnie tylko 3/5, u Ciebie już ostra jazda. W każdym razie będzie mi Cie brakowało jak mnie zbanują, albo jak Ciebie zbanują przyjacielu!

lays komentarzy: 3987101.01.2016, 03:12

In

A widzisz, bo ja jestem mądry człowiek. Troche wypity, ale zawsze w formie i czujny jak kuna.

Chłopie... ja mam warny jeszczcze z czasów GErvinho... żenada jakaś. Taki użytkownik, tyle komentarzy, a jestem o włos od bana

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267201.01.2016, 03:07

lays
O! i teraz gadasz dobrze. Popieram e-przyjacielu.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267201.01.2016, 03:05

lays
Wybacz mi czipsiku kochany, obiecuję poprawę w tym roku, tylko nie krzycz już.

Admini kochani, czy warny będą usunięte jeśli Arsenal wygra Premier League?

lays komentarzy: 3987101.01.2016, 03:05

Kanonier

Jakiego czwartego miejsca.

1-3 minimum dla Arsenalu w tym roku.

Lester i tottenham to żadni rywale. Predzej Manu odpali i nawwet z świniakiem Van Gaalem zaczna cisnac.

Arsenal awansuje z Barceloną :D

Do przodu 2-1 na ES i murowanie na Camp Nou! Piter znowu obroni wszystkie seteczki Messiego

lays komentarzy: 3987101.01.2016, 02:44

CO TAM PANOWIE??????????

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267201.01.2016, 02:43

MG
Trzeba odpocząć od łykania litrów alkoholu. Swoją drogą. Sylwek - dzień jak każdy.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267201.01.2016, 02:05

MG
Aż sobie pomyślałem czy może swojego nie zmienić, ale uznałem, że nie bo mój pasuje do każdego meczu, do każdej sytuacji.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267201.01.2016, 01:58

MG
Ale masz avatar krejzolu. Naprawdę ładny.

Simao12 komentarzy: 775201.01.2016, 01:45

Ale jeśli nie brać pod uwagę grudnia, rok był naprawdę dobry. Mieliśmy wiele gier, jak ostatnio z Chelsea, w których dominowaliśmy wyraźnie rywala.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267201.01.2016, 01:19

Ja nie będę gotowy na mecz z Barceloną żadną. Chyba, że na mecz w Hiszpani wystawimy armię rzeźników żeby wyeliminowali magiczne trijo medżikijo.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267201.01.2016, 01:17

lays
Haaaalo Haaaalo Zbyszku!

lays komentarzy: 3987101.01.2016, 01:16

Haaaalo haalooo Mietkuuu

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 201.01.2016, 01:14

W sumie tak czytam ten news o tym Insigne i szczerze to coraz bardziej bym go u nas chciał. Dawno nie było o nikim żadnych konkretnych plotek(pomijając tego gościa z basel), a sam Lorenzo naprawdę moze dać duzo w ataku. To taki Ox z lepszym keypassem.

Simao12 komentarzy: 775201.01.2016, 01:06

Oby Wenger miał wtedy pełny skład i żeby nie wiedział jaką 11 dać.

i wygranej z Barcą w dwumeczu,
ja tam wierzę, jeżeli będziemy mieli kluczowych piłkarzy i świetną ławkę z Rosickim, Oxem, Welbeckiem może Wilsherem to dlaczego nie.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52401.01.2016, 00:32

Giroud był blisko znalezienia się w tym gronie ale 1 stycznia 2015 roku pauzował za czerwoną kartkę.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 201.01.2016, 00:29

Oo PZPN, dawno Cię tu chyba nie było. Trzymaj sie kanonierze;)

Simao12 komentarzy: 775201.01.2016, 00:23

Tym bardziej iż rok jest tylko umowny, tak na prawdę trwa 365 dni 5h i 48 minut.
Więc życzenia o północy tymbardziej nie mają sensu. Ale walić to, tak się robi i już

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267201.01.2016, 00:22

Ale jak ma wam być lepiej z powodu jakichś słów i życzeń to porsze: WSZYSTKIEGO NAJ W NOWYM ROKU!

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267201.01.2016, 00:20

Zluzujcie gacie z tymi życzeniami. To tylko cyfra w kalendarzu się zmienia, nic więcej. No, życie wam mija i mniej życia wam zostaje. Czas leci.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 101.01.2016, 00:16

Najlepszego w Nowym Roku Kanonierzy ancymony!!

mitmichael komentarzy: 4924301.01.2016, 00:11

Szczesliwego Nowego Roku i Mistrzostwa Anglii w czerwonej czesci połnocnego Londynu :D Wracam do zabawy!!

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52401.01.2016, 00:09