Sędzia główną postacią spotkania. Arsenal 0-0 Sunderland

Sędzia główną postacią spotkania. Arsenal 0-0 Sunderland 05.03.2011, 17:02, Szymon Ortyl 1226 komentarzy

Do dzisiejszego meczu z Sunderlandem Kanonierzy podchodzili ze świadomością, iż wygrana powoli im zbliżyć się do Manchesteru United na zaledwie jeden punkt. Wszyscy eksperci zgodnie twierdzili, iż gracze Arsenalu rzucą się rywalom do gardeł już od pierwszych sekund spotkania. Rzeczywistość jednak okazał się inna:

Goście dobrze rozpoczęli mecz. Przez pierwsze 10 minut podopieczny Arsena Wengera biegali za piłką nie potrafiąc w żaden sposób wydrzeć jej spod nóg Czarnych Kotów. Później proporcje posiadania piłki nieco się wyrównały, a Kanonierzy zaczęli wchodzić w swój zwykł rytm meczowy.

Jednak dopiero w 34 minucie The Gunners stworzyli sobie niemal 100% szansę na zdobycie bramki. Samir Nasri w sposób bardzo przypominający jego akcję z meczu przeciwko Porto minął 4 zawodników Sunderlandu, jednak znalazł się tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Mignoleta i został zmuszony do błędu.

Minutę później, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale przewrotką Bendtnera kolejną dobrą interwencją popisał się belgijski bramkarz gości. Po kolejnych 4 minutach dwukrotnie bramkarza rywali próbowali zaskoczyć Nasri oraz Bendtner, jednak nie zdołali umieścić piłki w siatce.

W końcówce pierwszej połowy drobnej kontuzji nabawił się Jack Wilshere, jednak Anglik zdołał wrócić do gry.

W 51. minucie Muntari włożył palec w oko Johanna Djourou, jednak na Szwajcar zdołał wrócić na boisko. 7 minut później żółtą kartką za faul na Denilsonie ukarany został Henderson.

W 61. minucie Chamakh zmienił na boisku Denilsona. Chwilę później Marokańczyk świetnie wysunął piłkę wbiegającemu w pole karne Arszawinowi jednak ten uderzył wprost w Migloleta.

W 72. minucie po atomowym strzale Samira Nasriego z rzutu wolnego, kolejną piękną interwencją popisał się Mignolet, który w ekwilibrystyczny sposób zdołał odbić piłkę w kierunku swoich obrońców. 2 minuty później po dośrodkowaniu Jacka Wilshere'a, do piłki doskoczył Chamakh jednak piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.

W 76. minucie Tomas Rosicky zastąpił na placu gry Abou Diaby'ego.

W 80. minucie w polu karnym Sunderlandu faulowany był Arszawin, jednak sędzia - urodzony w końcu w Wythenshawe, Greater Manchester - nie wskazał na wapno.

Minutę później żółtą kartką za faul taktyczny ukarany został Koscielny. W 83. minucie cudowną interwencją po strzale Wellbecka popisał się Wojciech Szczęsny. Chwilę później Polak z pomocą Nicklasa Bendtnera zdołał zablokować strzał Hendersona.

W 86. minucie Andriej Arszawin strzelił gola na 1-0, którego arbiter niesłusznie nie uznał, dopatrując się pozycji spalonej.

W 92. minucie żółtą kartką za faul taktyczny na Wilsherze ukarany został Collback

Kilka sekund później pochodzący z Manchesteru arbiter zakończył spotkanie. Kanonierzy zostali dziś pozbawieni 3 punktów głównie przez karygodne błędy sędziego, którego określa się jako "nadzieję i największy talent wśród angielskich sędziów"

Premier LeagueSunderland autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
Matti komentarzy: 278705.03.2011, 22:46

Ja tam do Polonii nic nie mam, gra tam nawet 2 moich kolegów ;p Oczywiście z młodzików ;p

re_aktywacja komentarzy: 23905.03.2011, 22:45

Polonia najlepszy klub w Polsce? a kto tam kręci muzę i jaką?? :P

Aaa DJ JW obecnie..to u niego trenerzy zmieniają się jak cyfry na wyświetlaczu stopera ??

concrete13 komentarzy: 869805.03.2011, 22:44

Polonia ..ta z Bytomia rozumiem ? zapamiętam :)

Matti komentarzy: 278705.03.2011, 22:44

Jestem za pomnikiem ;p

concrete13 komentarzy: 869805.03.2011, 22:43

IceMan - > nie zdradza się swoich tajnych źródeł informacji ..zresztą tak wszystko wiedzący redaktor nie wiedział by takich oczywistości ? ^^ ..

Dominika93 komentarzy: 293705.03.2011, 22:43

popekns---> może od razu wystawimy im jakiś pomnik, czy coś ? ;p

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27305.03.2011, 22:43

Vandal-----> zastanów się :P

popekns komentarzy: 742005.03.2011, 22:43

@Ice
I zapomniałem dodać, że Polonia to najlepszy klub w Polsce.

Kociek komentarzy: 116105.03.2011, 22:40

Przejrzałem wszystkie ciekawsze powtorki na arsenalist i musze stwierdzić, ze zabrakło nam jedynie troche szczescia :(. Z tego co piszecie to Sunderland grał kiepsko. Trudno dobrze ze chociaz jest ten jeden punkcik do przodu, a jutro trzymamy kciuki za Liverpool :))

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16805.03.2011, 22:40

A co grozi za brak szacunku do Kamila, redaktorze Griz? ^^

KanonierTH1411 komentarzy: 482805.03.2011, 22:40

Mecz ogólnie nasi zagrali dobrze zarówno w defensywie jak i ofensywie. Swoje 3 grosze dorzucił niestety także sędzia. Ale wynik mimo niezłej gry jest fatalny. Swoją drogą w akcji, w której Arshavin strzelił bramkę sędzia liniowy pokazał spalonego. W tym czasie gdy główny odgwizdał przewinienie, techniczny widział już powtórkę. Gdyby był przepis o powtórkach, techniczny po prostu przekazałby głównemu informacje że zaczynamy od połowy boiska. Tyle w temacie, mecz toczy się dalej, na czasie nie tracimy nawet sekundy i nie ma głupich błędów.

Jednak wynik jest jaki jest. Jak więc wygląda nasza sytuacja w ligowej tabeli? Jeśli jutro MU wygra na Anfield to mamy pozamiatane na wszystkich frontach. Do końca sezonu zostało tylko 10 kolejek, jakoś nie mogę sobie wyobrazić żeby United straciło jeszcze tyle pkt. To że przegrali z Wolves to był dar od losu, który się w tym sezonie już raczej nie zdarzy. Manchester może przegrać w tym sezonie ligowym już tylko z Liverpoolem i z nami. Dlatego nie pozostaje mi nic innego jak kibicować The Reds, którzy zazwyczaj wygrywają u siebie z United, bo tylko wtedy pozostaniemy w walce o mistrzostwo.

Co do innych pucharowych frontów, widzę to tak: Zarówno na Camp Nou i Old Trafford nie jedziemy w roli faworytów, tym bardziej patrząc na naszą siłę ognia i formę rywali (szczególnie mam na myśli Barcelonę). Osobiście od jakiegoś czasu nie wieżę w awans do półfinału Pucharu Anglii czy ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Nie czarujmy się, nie ma idealnego na szybkie kontry Walcotta i jedynego który za nim nadążał Robina. Zresztą Robin to nie tylko szybkie kontry, on potrafi przytrzymać piłkę, podać, uderzyć z dystansu, wykonywać stałe fragmenty, zawsze poradzi sobie jakoś w polu karnym rywala i przede wszystkim wykańcza sytuacje jak na klasowego napastnika przystało, ogólnie to ten zawodnik który robi różnicę. Barca będzie strzelała gole to pewne, więc my musimy im odpowiedzieć, jednak nie mając armat z przodu będzie o to bardzo ciężko. Większe szanse mamy z Manchesterem, ale patrząc na nasze ostatnie wyniki i formę United na Old Trafford też ciężko będzie o cokolwiek. Ogólnie rzecz biorąc, ja już żegnam się z FA Cup i LM. Jeśli przeszlibyśmy United i/lub Barcelonę to będę bardzo miło zaskoczony, jeśli nie to nie będę zawiedziony.

aRamsey komentarzy: 948605.03.2011, 22:40

@c13,
Aaa, pamiętam :p Sesja, tak? Ja za to prosiłem o 'oczyszczenie' :p

MM4AFC komentarzy: 16705.03.2011, 22:39

A moglibyśmky zakupić takich graczy jak:
N. Sahin za Denilsona, za Almunię nikogo, za Rosickiego E. Hazarda lub Oxlade Chamberlaina!

popekns komentarzy: 742005.03.2011, 22:39

@Matti
Mamy pisać do Kamila, Griza i IceMan z WIELKIM szacunkiem, bo inaczej nas zbanują. To tak w skrócie.

Kaziu09 komentarzy: 325305.03.2011, 22:39

Znowu nie umiemy wykorzystać potknięcia ManU ! :/ zabrakło nam trochę szczęścia i oczywiści sędziowie kompletnie zawalili ;/

concrete13 komentarzy: 869805.03.2011, 22:38

IceMan - > z tą niewiedzą :)

aRamsey - > ja sam jakiś czas temu poprosiłem o ban i myślę , że ktoś to weźmie pod uwagę przy próbie wstawienia mi czegoś .^^:)

maciekbe komentarzy: 1245805.03.2011, 22:38

@aRamsey, tak, RahU to jego ojciec :P

Matti komentarzy: 278705.03.2011, 22:38

Sorki koledzy, że zapytam, ale może mi ktoś powiedzieć o co chodzi, bo dopiero wszedłem, a nie chce mi się czytać teraz wszystkich komentarzy?? :)

aRamsey komentarzy: 948605.03.2011, 22:38

@Griz,
Czy Ty coś wiesz, o czym My nie wiemy?

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27305.03.2011, 22:37

Ice-----> owszem, w hierarchii jesteś wyżej, ale moje układy są wystarczające by utylizować zbędne odpady (irytujących userów) :P

BTW. Radzę wszystkim odnosić się z szacunkiem do użytkownika kamil_malin :D

MM4AFC komentarzy: 16705.03.2011, 22:36

Po tym dzisiejszym meczu stwierdzam, że:
1. Brakuje nam szczęścia !
2. Tacy zawodnicy jak: Almunia, Denilson powinni jak najszybciej odejść !
3. Ostatnią szanse dać takim graczom jak: Squillaci - ostatnio prezentujący dobrą formę, Chamack - powolutku wraca ten dobry gracz, Rosicky - z meczu na mecz coraz lepiej, Bendtner - kiedy przeciwnik pozwala potrafi błysnąć, leczw kluczowych momentach zawodzi oraz Vela - na wypożyczeniu, młody gracz, który jest głodny gry i wiary we własne umiejętności!

popekns komentarzy: 742005.03.2011, 22:36

Ja na ten przykład bardzo boję się napisać coś złego na Polonię i powiedzieć, że metal śmierdzi.

ZgredziolMUFC komentarzy: 1405.03.2011, 22:33

cocnrete13 ---> To cytat dot. manutd.com.pl, a nie manusite.pl. My na manutd.com.pl, w przeciwieństwie do manusite.pl, nie obrażamy innych klubów (no dobra - przynajmniej nie obrażamy Arsenalu :) Pzdr.

Ice---> hahahaha ;D ja się go i tak nie boję ;p

Gunner---> nie podoba Ci się mój nowy avek ??

Gunner_995 komentarzy: 655005.03.2011, 22:29

concrete13----> Chodzi mu o to, że nie ma konta na manusit.pl a na manutd.com.pl ma

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27305.03.2011, 22:29

Ice-----> zapomniałeś z kim Griz był w teamie haxballa, innymi słowy: z kim ma układy:P

popekns komentarzy: 742005.03.2011, 22:29

Hell Yea! Grubaśne, paskudne riposty lecą.

IceMan - strach się bać ^^

Zgredziol - > to powiedz Mi bo chyba czegoś nie zrozumiałem ..o co Tobie tu chodziło ? ;

"Gunner_995 --> Chodziło mi raczej o artykuł, choć komentarza przytoczonego przez Ciebie też jestem autorem ;) "

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 305.03.2011, 22:27

Proponowałbym zrobić specjalna zakładkę z sondami. Fajnie poznać zdanie na różne tematy naszych użytkowników. np po każdym meczu wybieramy zawodnika meczu.

Dominika93 komentarzy: 293705.03.2011, 22:27