Sędzia-komediant zadecydował: Chelsea 2-0 Arsenal!

Sędzia-komediant zadecydował: Chelsea 2-0 Arsenal! 19.09.2015, 14:41, 3357 komentarzy

Zakończyły się derby Londynu otwierające szóstą kolejkę Premier League. Emocji nie brakowało, choć były one głównie negatywne, zaserwowane przez Mike'a Deana - najpierw oszczędził Diego Costę, który uderzył Koscielny'ego w twarz, przewrócił go, wdał się w kłótnię z Gabrielem i szturchnął go w plecy, a wyrzucił brazylijskiego stopera za krzyki i lekkie kopnięcie w nogę Costy. Do tego w drugiej połowie Cazorla został odesłany na trybuny i Kanonierzy kończyli mecz w dziewiątkę.

W pierwszej połowie przewagę mieli zawodnicy Chelsea, lecz nie była to dominacja i gra do jednej bramki. Kanonierzy też próbowali, mieli rzuty rożne, a Theo Walcott otrzymał dziś kilka niezłych podań. Po przerwie oczywiście przewagę zyskała ekipa Mourinho, która po dwóch golach przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Przejdźmy do składów obu zespołów. Prezentują się one następująco:

Arsenal: Cech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin (45' Chambers), Cazorla - Ramsey, Özil (75' Giroud), Alexis (75' Oxlade-Chamberlain) - Walcott.

Chelsea: Begovic - Ivanovic, Zouma, Cahill, Azpilicueta - Matic, Fabregas - Pedro, Oscar (68' Ramires), Hazard - Diego Costa.

Odważny początek Kanonierów. Ramsey wywalczył rzut rożny już w drugiej minucie i choć dośrodkowanie Cazorli nie było najlepsze, Aaron spróbował z dystanu, jednak został zablokowany. Chwilę później Walcott otrzymał ładne podanie od Bellerina,wygrał wyścig o piłkę z golkiperem Chelsea, ale źle ją przyjął i nie utrzymał jej w boisku. Begovic rozpoczyna grę.

W szóstej minucie Cech spokojnie wyłapał strzał sprzed pola karnego Cesca Fabregasa, natomiast Alexis wywalczył rzut wolny na połowie The Blues, lecz nie doszło do żadnego zagrożenia.

Pierwszy problem gości w tym spotkaniu. Nie jest to stracona bramka, a uraz Francisa Coquelina. Arteta się rozgrzewa, a Francuz schodzi poza linię boczną w towarzystwie lekarza. Na szczęście wszystko z nim w porządku.

Kolejna próba podopiecznych Mourinho - słaby, ale celny strzał Diego Costy obroniony przez Cecha. Arsenal odpowiedział strzałem Theo po ładnym podaniu Mesuta, jednak Begovic wybronił go bez trudu.

Żółta za karta dla Santiego Cazorli za faul na Pedro. Były gracz Barcelony otrzymał po chwili cudowne podanie od Fabregasa, ale nie potrafił skontrolować przyjęcia i golkiper The Gunners zainterweniował; przepychanki Gabriela i Hazarda w szesnastce gości - nie ma karnego.

Zouma i Pedro uderzają z dystansu, ale Petr Cech tylko obserwuje, jak futbolówka przelatuje nad i obok bramki. Mesut rusza lewą stroną, ogrywa Oscara, wrzuca w szesnastkę, Ramsey ma szansę... ale się gubi. Po drugiej stronie próbuje Pedro, jednak 34-letni bramkarz Arsenalu broni.

Czerwona kartka dla Gabriela w 45. minucie. Costa uderzył w twarz Laurenta Koscielny'ego, powalił go i wdał się w kłótnię z Paulistą, otrzymując za to tylko ŻÓŁTĄ kartkę. Brazylijczyk na początku również został ukarany w taki sposób, ale po chwili (znów został sprowokowany przez Costę) sędzia pokazał mu czerwoną i wyrzucił z boiska. Przerwa.

Wenger nie chce się poddawać i zamiast ściągnąć zawodnika ofensywnego, zdejmuje Coquelina, wprowadzając za niego Chambersa. Zaraz po starcie Ivanovic nagrodzony żółtym kartonikiem.

Chelsea strzela. Z rzutu wolnego dośrodkowuje Fabregas, główkuje Zouma i na Stamford jest już 0-1. Błąd Koscielny'ego, który wyskoczył i nie sięgnął piłki.

W 64. minucie z dystansu spróbował Walcott, ale uderzył za wysoko, a po chwili obok słupka po ziemi strzelił Hazard. Kolejna kartka - tym razem dla Oscara, który został w 70. minucie zmieniony przez Ramiresa.

Chambers obejrzał żółtą kartkę za wślizg w nogi Hazarda. Podwójna zmiana u Kanonierów: Mesut i Alexis kończą udział w tej batalii, na murawie pojawiają się Oxlade-Chamberlain i Giroud.

Arsenal już tylko z dziewięcioma piłkarzami... Santi Cazorla otrzymuje swoją drugą żółtą kartkę w tym meczu za faul wślizgiem na Fabregasie.

Niezadowolony Costa schodzi z boiska i jest zastąpiony przez Remy'ego. Niech się lepiej cieszy, że opuścił plac gry dopiero teraz i to za sprawą Jose Mourinho, nie sędziego.

Giroud próbuje jeszcze coś zrobić, jest faulowany, ale stały fragment wykonany fatalnie. Znów The Blues przy piłce. Rzut wolny Hazarda zablokowany, korner dla gospodarzy.

Eden Hazard uderzył z kilkunastu metrów, piłka trafiła w Caluma Chambersa, zmyliła Petra Cecha i wpadła do siatki. Smutne dziś popołudnie dla fanów Arsenalu, ale to nie wina piłkarzy czy menedżera, że arbiter widzi to, co chce. 0-2.

John Obi Mikel za Fabregasa w 90. minucie. Podopieczni Wengera pokazują swoją wolę walki, ale Ramsey nie potrafi zdobyć gola kontaktowego. Doliczone pięć minut upływa, arbiter gwiżdże. 0-2 w wyniku i czerwonych kartkach.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29722.09.2015, 12:48

Mam takie pytanie, ktoś może się zna na autach i będzie wiedział.

Czym się różni skrzynia biegów automatyczna od półautomatu?

Wiem, że w półautomacie nie ma sprzęgła, więc na jakiej zasadzie to działa? Takiej samej jak automat? Pytam, bo szukamy małego autka dla mamy i napotkałem już któreś kolejne z półautomatem :P

Traitor komentarzy: 10306 newsów: 2422.09.2015, 12:46

75funtow brata, moj 85 - on trafil na jakis sektor dziecięcy :D

Kiepomen komentarzy: 432922.09.2015, 12:40

Polecam ogladac Serie A w tym sezonie, to że jest słaba i nudna to mit. Oglądałem Milan Palermo i bardzo dobry mecz, szybkie akcje, porównywalne z PL. Na marginesie to Milan powoli sie odbudowuje, ich gra w pomocy jest coraz lepsza, szczegolnie gra Kucki mi sie podobała, Bacca to też kocur. Mam ogromną nadzieje że się odbudują, i zagraja za rok w LM.

Z resztą do reprezentacji Polski byli wybierani ludzi z playareny :D

Raczej wygrywa 4-0 :D Francja to jakieś ogórki.

schnor25 komentarzy: 1854622.09.2015, 12:30

Polska dostaje z Francją 4:0 w jakimś Minifutbolu. Zerknąłem na chwilkę, myślałem, że jakieś "koksy" tam grają, a wizualnie wygląda to jakbyśmy z kolegami na orliku klepali :D

Godzilla komentarzy: 23922.09.2015, 12:23

ja tam mam kolegow na ps4 ktorzy graja w fife 16

Traitor komentarzy: 10306 newsów: 2422.09.2015, 12:23

Czesc ludzie, szukam noclegu w Anglii, bo jade z bratem na mecz z Bayernem. Najlepiej, zeby byl jak najblizej stadionu, ktos cos poleci?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.09.2015, 12:22

a FIFA dziś to będzie tylko w NA, a EU za 2 dni

pLYTEK komentarzy: 411822.09.2015, 12:19

navy
Nie mów hop to będzie mega ciężki mecz. Włochy z Juantoreną również są rozpędzone (przegrali tylko z USA). Chory system... po wygraniu dziesięciu meczów z rzędu nadal nie jesteśmy pewni awansu i jedna porażka może przekreślić nasz bezpośredni awans do Rio.

fabregas1987 komentarzy: 2581522.09.2015, 12:18

Chelsea ma czas do 19 aby się odwołać w sprawie Costy, inaczej Hiszpan dostanie 3-meczowe zawieszenie.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.09.2015, 12:15

@zelalem fify 16 na androida nie będzie
będzie fifa mobile

RafaNowa komentarzy: 35622.09.2015, 12:00

Najpierw to niech ktoś przypomni im jak się strzela

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.09.2015, 11:52

Maitland-Niles powinien nauczyć graczy z seniorskiego Arsenalu jak dośrodkowywać i jak wykonywać rożne

marimoshi komentarzy: 472822.09.2015, 11:44

O 12 na stronie sport.tvp.pl będzie można obejrzeć mecz Polska-Francja na ME 6 piłkarskich.

kaman17 komentarzy: 498722.09.2015, 11:42

navy
Igrzyska*
2 wygranych setów z Włochami. Bardzo wyrównany szczyt tabeli, ciężka sprawa z tym awansem.

marimoshi komentarzy: 472822.09.2015, 11:42

1 pkt albo wygrana Rosji z USA. I nie na mistrzostwa,a na igrzyska.

grzegorz1211 komentarzy: 1030222.09.2015, 10:49

news.arseblog.com/2015/09/arsenal-have-70-80m-to-spend-or-not-spend-in-january/?utm_source=feedburner.com%2Farseblognews&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+arseblognews+%28Arseblog+News+-+the+Arsenal+news+site%29

Ciekawy tekst o finansach Arsenalu

Gofer999 komentarzy: 1468722.09.2015, 10:49

@pauleta19; Co? Stan sobie kasę wypłaca z klubu?xD

shark31 komentarzy: 601322.09.2015, 10:46

Ainsley Maitland-Niles kapitalnie sobie radzi na wypo. Kluczowa postac w druzynie. Wykonuje rozne i wolne, a jest najmlodszy ze wszystkich wypozyczonych pilkarzy.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52422.09.2015, 09:40

Polska - Japonia 3:1.

kaman17 komentarzy: 498722.09.2015, 09:26

Przeszedłem carbona. Pamiętam jak Dariusa(?) pokonałem Gallardo w kanionie za drugim podejściem

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 122.09.2015, 09:15

Znowu nowy NFS? Nie mają już pomysłu na tą grę. Po NFS Carbon NFS się skończył

kaman17 komentarzy: 498722.09.2015, 09:07

Ciężki ten mecz z Japonią...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.09.2015, 09:02

Need for Speed pojawi się w pierwszej połowie listopada na PlayStation 4 oraz Xbox One a na PC w przyszłym roku – dokładniej na wiosnę.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.09.2015, 08:45

michalmsos, w Polsce nie transmitują Capital One Cup. Będzie na zagranicznych kanałach typu Sky Sports, ESPN czy beIN.

michalmsos komentarzy: 156522.09.2015, 08:35

Czy ktoś się może orientuje czy na jakimś kanale TV, będzie nasz jutrzejszy mecz?? :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.09.2015, 03:36

Arsenal are set to announce the second payment of Ł3m to Stan Kroenke’s company, according to Jeremy Wilson of The Telegraph.