Sędzia-komediant zadecydował: Chelsea 2-0 Arsenal!

Sędzia-komediant zadecydował: Chelsea 2-0 Arsenal! 19.09.2015, 14:41, 3357 komentarzy

Zakończyły się derby Londynu otwierające szóstą kolejkę Premier League. Emocji nie brakowało, choć były one głównie negatywne, zaserwowane przez Mike'a Deana - najpierw oszczędził Diego Costę, który uderzył Koscielny'ego w twarz, przewrócił go, wdał się w kłótnię z Gabrielem i szturchnął go w plecy, a wyrzucił brazylijskiego stopera za krzyki i lekkie kopnięcie w nogę Costy. Do tego w drugiej połowie Cazorla został odesłany na trybuny i Kanonierzy kończyli mecz w dziewiątkę.

W pierwszej połowie przewagę mieli zawodnicy Chelsea, lecz nie była to dominacja i gra do jednej bramki. Kanonierzy też próbowali, mieli rzuty rożne, a Theo Walcott otrzymał dziś kilka niezłych podań. Po przerwie oczywiście przewagę zyskała ekipa Mourinho, która po dwóch golach przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Przejdźmy do składów obu zespołów. Prezentują się one następująco:

Arsenal: Cech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin (45' Chambers), Cazorla - Ramsey, Özil (75' Giroud), Alexis (75' Oxlade-Chamberlain) - Walcott.

Chelsea: Begovic - Ivanovic, Zouma, Cahill, Azpilicueta - Matic, Fabregas - Pedro, Oscar (68' Ramires), Hazard - Diego Costa.

Odważny początek Kanonierów. Ramsey wywalczył rzut rożny już w drugiej minucie i choć dośrodkowanie Cazorli nie było najlepsze, Aaron spróbował z dystanu, jednak został zablokowany. Chwilę później Walcott otrzymał ładne podanie od Bellerina,wygrał wyścig o piłkę z golkiperem Chelsea, ale źle ją przyjął i nie utrzymał jej w boisku. Begovic rozpoczyna grę.

W szóstej minucie Cech spokojnie wyłapał strzał sprzed pola karnego Cesca Fabregasa, natomiast Alexis wywalczył rzut wolny na połowie The Blues, lecz nie doszło do żadnego zagrożenia.

Pierwszy problem gości w tym spotkaniu. Nie jest to stracona bramka, a uraz Francisa Coquelina. Arteta się rozgrzewa, a Francuz schodzi poza linię boczną w towarzystwie lekarza. Na szczęście wszystko z nim w porządku.

Kolejna próba podopiecznych Mourinho - słaby, ale celny strzał Diego Costy obroniony przez Cecha. Arsenal odpowiedział strzałem Theo po ładnym podaniu Mesuta, jednak Begovic wybronił go bez trudu.

Żółta za karta dla Santiego Cazorli za faul na Pedro. Były gracz Barcelony otrzymał po chwili cudowne podanie od Fabregasa, ale nie potrafił skontrolować przyjęcia i golkiper The Gunners zainterweniował; przepychanki Gabriela i Hazarda w szesnastce gości - nie ma karnego.

Zouma i Pedro uderzają z dystansu, ale Petr Cech tylko obserwuje, jak futbolówka przelatuje nad i obok bramki. Mesut rusza lewą stroną, ogrywa Oscara, wrzuca w szesnastkę, Ramsey ma szansę... ale się gubi. Po drugiej stronie próbuje Pedro, jednak 34-letni bramkarz Arsenalu broni.

Czerwona kartka dla Gabriela w 45. minucie. Costa uderzył w twarz Laurenta Koscielny'ego, powalił go i wdał się w kłótnię z Paulistą, otrzymując za to tylko ŻÓŁTĄ kartkę. Brazylijczyk na początku również został ukarany w taki sposób, ale po chwili (znów został sprowokowany przez Costę) sędzia pokazał mu czerwoną i wyrzucił z boiska. Przerwa.

Wenger nie chce się poddawać i zamiast ściągnąć zawodnika ofensywnego, zdejmuje Coquelina, wprowadzając za niego Chambersa. Zaraz po starcie Ivanovic nagrodzony żółtym kartonikiem.

Chelsea strzela. Z rzutu wolnego dośrodkowuje Fabregas, główkuje Zouma i na Stamford jest już 0-1. Błąd Koscielny'ego, który wyskoczył i nie sięgnął piłki.

W 64. minucie z dystansu spróbował Walcott, ale uderzył za wysoko, a po chwili obok słupka po ziemi strzelił Hazard. Kolejna kartka - tym razem dla Oscara, który został w 70. minucie zmieniony przez Ramiresa.

Chambers obejrzał żółtą kartkę za wślizg w nogi Hazarda. Podwójna zmiana u Kanonierów: Mesut i Alexis kończą udział w tej batalii, na murawie pojawiają się Oxlade-Chamberlain i Giroud.

Arsenal już tylko z dziewięcioma piłkarzami... Santi Cazorla otrzymuje swoją drugą żółtą kartkę w tym meczu za faul wślizgiem na Fabregasie.

Niezadowolony Costa schodzi z boiska i jest zastąpiony przez Remy'ego. Niech się lepiej cieszy, że opuścił plac gry dopiero teraz i to za sprawą Jose Mourinho, nie sędziego.

Giroud próbuje jeszcze coś zrobić, jest faulowany, ale stały fragment wykonany fatalnie. Znów The Blues przy piłce. Rzut wolny Hazarda zablokowany, korner dla gospodarzy.

Eden Hazard uderzył z kilkunastu metrów, piłka trafiła w Caluma Chambersa, zmyliła Petra Cecha i wpadła do siatki. Smutne dziś popołudnie dla fanów Arsenalu, ale to nie wina piłkarzy czy menedżera, że arbiter widzi to, co chce. 0-2.

John Obi Mikel za Fabregasa w 90. minucie. Podopieczni Wengera pokazują swoją wolę walki, ale Ramsey nie potrafi zdobyć gola kontaktowego. Doliczone pięć minut upływa, arbiter gwiżdże. 0-2 w wyniku i czerwonych kartkach.

Eleven pokazuje?

i ma ktos date w miare dokladne Muły Sun?

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267222.09.2015, 20:41

facebook.com/Zzapolowy/photos/a.553581717991991.151956.552673081416188/1215682551781901/?type=1&theater

Nieładnie... nieładnie... tak żartować

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.09.2015, 20:41

To nie bedzie HITU KOLEJKI Liverpool v Aston Villa?

Szok.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52422.09.2015, 20:40

Dlatego tak sobie myślę - po co mi NC+? I tak oglądam tylko Arsenal. A i tak wiele meczów z nami jest omijanych.

mar12301 komentarzy: 2313622.09.2015, 20:33

Zapowiadam, że nc+ nie pokaże naszego meczu z Leicester. Pokażą za to... Manchester United - Sunderland.

Nie mam co prawda nc+, ale te ich wybory są jakieś komiczne.

dissault komentarzy: 326822.09.2015, 20:29

bayern w plecy, ładna bramka wolfsburga

mar12301 komentarzy: 2313622.09.2015, 20:22

simpllemann

hehe :D

Tomassini komentarzy: 272022.09.2015, 20:21

Ten Douglas costa to niezły deal. Kiedyś było gadane że wielki talent i w ogóle, a w shakhtarze średnio grał. Poszedł za 30 i sie wielu dziwiło ze bayern tyle wydał na niego a tu wychodzi na to że mega promocja

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52422.09.2015, 20:18

Chelsea - Arsenal wg 442oons:
youtube.com/watch?v=0o_1dMLQhWU

ja8pl komentarzy: 296622.09.2015, 20:17

chcialem obstawic na mloty ale jeszcze myslalem jakie sklady wyjda , jednak teraz jestem pewien mlotow ;p

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.09.2015, 20:13

#lcfc starting XI: Schwarzer, Simpson, Benalouane, Wasilewski, Fuchs, Dodoo, King (c), Inler, Albrighton, Ulloa, Kramarić. #LeiWhu

WEST HAM UNITED: Adrian, Jenkinson, Tomkins, Collins, Cresswell, Obiang, Noble (c), Moses, Lanzini, Zarate, Carroll #WHUFC

ja8pl komentarzy: 296622.09.2015, 20:11

panowie zapoda ktos sklady west ham - lisy ?

Alonso komentarzy: 1282422.09.2015, 20:10

o widzę żałoba, polska olała partnerów i podlizuje się Niemcom :<

helzing komentarzy: 327322.09.2015, 20:08

bedzie gdzies do obejrzenia Hull bo bym popatrzyl :)

pumeks komentarzy: 2080822.09.2015, 20:07

Do Sky Sport lepiej pisz :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.09.2015, 20:06

Arsenal used TV coverage from ESPN Brazil showing that Gabriel did not touch Costa. #afc

Fuck you Mike Dean

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.09.2015, 20:06

Kto to ten obok? wyglada jak Praet :D

camsbruken komentarzy: 125822.09.2015, 20:03

Nasze chłopaki dzisiaj grają w Hull :D

dissault komentarzy: 326822.09.2015, 19:58

Caballero, Sagna, Otamendi, Demichelis, Kolarov, Fernando, Toure, Navas, De Bruyne, Sterling, Aguero #mcfc

Mihex
Jak Flamini tak poda jak z Anderlechtem.

domis komentarzy: 35222.09.2015, 19:32

I Tak nie mamy kim grać nie ma komu strzelac Giroud dołuje non stop Francis kontuzja.... jutro to nie wieem

Alonso komentarzy: 1282422.09.2015, 19:31

Brać tą Eve dla Giroud. Czuje, że by poprawił skuteczność.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 322.09.2015, 19:28

Mihex - Paulista jest nowy, gral przeciez dobrze, nie wiem czy Wenga powie, ze Paulista ma jaja lub ze byl idiota ze dal sie sprowokowac, ale na pewno nie zostanie skreslony, a choc Wenga w niektorych kwestiach jest slepy, to jednak tutaj nie ma za bardzo wyboru, bo Merte mlodszy nie bedzie

rayuuuu komentarzy: 313222.09.2015, 19:28

Brawo dla federacji, jestem w szoku.

Mihex komentarzy: 2360422.09.2015, 19:22

Gabriel może grać, teraz pytanie czy będzie? Niby Wenger wybacza zawodnikom grzeszki, ale czy wybaczy mu próbę zajęcia miejsca Pera w składzie!?

Mongoose komentarzy: 123122.09.2015, 19:20

Lewy na ławie, ale to pewnie przez kostke. Chociaz jak teraz Gotze zaskoczy a Coman będzie miał dobra zmiane to szykują się ciekawe czasy dla Lewego.

lukasz845 komentarzy: 455422.09.2015, 19:14

Dawać Evkę do nas, ona czyni cuda :D

worldcup komentarzy: 116322.09.2015, 19:13

Naprawde się ciesze, że dali zawieszenie Coście(szkoda, że tylko 3 mecze no, ale jednak), a Gabrielowi odwołali zawieszenie :D Ale 3punktow już nikt nam nie zwroci... a grając 2 połowe 11na10 jestem pewien, że byśmy wygrali :/

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.09.2015, 19:05

BBC- Eva Carneiro odeszla z Chelsea.

Bayern na Wolsfburg

Starting XI Neuer - Thiago, Costa, Alonso, Boateng, Bernat, Götze, Lahm (c), Vidal, Muller, Alaba

Kowal96 komentarzy: 1758922.09.2015, 18:58

mar

A to fajnie wiedzieć, dzięki za info :P Bo w PL grają przez 3 dni, a w innych federacjach jest jakoś dziwniej :P No wyjątkiem był piątkowy mecz mułów w tym sezonie.

3rdpitch komentarzy: 454022.09.2015, 18:57

Szacunek do FA, że nie boją się ośmieszyć Deana

mar12301 komentarzy: 2313622.09.2015, 18:56

Kowal96

Było. Grają czasami albo puchary krajowe albo ligę.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.09.2015, 18:55

Anulowali kartke? a co to sie stalo? wirus jakis?

Kowal96 komentarzy: 1758922.09.2015, 18:55

Właśnie, w ogóle to dlaczego dzisiaj gra BBVA, L1, Bundesliga? Tak było, że grali w tygodniu mecze?

enrique komentarzy: 1915322.09.2015, 18:54