Sędzia-komediant zadecydował: Chelsea 2-0 Arsenal!

Sędzia-komediant zadecydował: Chelsea 2-0 Arsenal! 19.09.2015, 14:41, 3357 komentarzy

Zakończyły się derby Londynu otwierające szóstą kolejkę Premier League. Emocji nie brakowało, choć były one głównie negatywne, zaserwowane przez Mike'a Deana - najpierw oszczędził Diego Costę, który uderzył Koscielny'ego w twarz, przewrócił go, wdał się w kłótnię z Gabrielem i szturchnął go w plecy, a wyrzucił brazylijskiego stopera za krzyki i lekkie kopnięcie w nogę Costy. Do tego w drugiej połowie Cazorla został odesłany na trybuny i Kanonierzy kończyli mecz w dziewiątkę.

W pierwszej połowie przewagę mieli zawodnicy Chelsea, lecz nie była to dominacja i gra do jednej bramki. Kanonierzy też próbowali, mieli rzuty rożne, a Theo Walcott otrzymał dziś kilka niezłych podań. Po przerwie oczywiście przewagę zyskała ekipa Mourinho, która po dwóch golach przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Przejdźmy do składów obu zespołów. Prezentują się one następująco:

Arsenal: Cech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin (45' Chambers), Cazorla - Ramsey, Özil (75' Giroud), Alexis (75' Oxlade-Chamberlain) - Walcott.

Chelsea: Begovic - Ivanovic, Zouma, Cahill, Azpilicueta - Matic, Fabregas - Pedro, Oscar (68' Ramires), Hazard - Diego Costa.

Odważny początek Kanonierów. Ramsey wywalczył rzut rożny już w drugiej minucie i choć dośrodkowanie Cazorli nie było najlepsze, Aaron spróbował z dystanu, jednak został zablokowany. Chwilę później Walcott otrzymał ładne podanie od Bellerina,wygrał wyścig o piłkę z golkiperem Chelsea, ale źle ją przyjął i nie utrzymał jej w boisku. Begovic rozpoczyna grę.

W szóstej minucie Cech spokojnie wyłapał strzał sprzed pola karnego Cesca Fabregasa, natomiast Alexis wywalczył rzut wolny na połowie The Blues, lecz nie doszło do żadnego zagrożenia.

Pierwszy problem gości w tym spotkaniu. Nie jest to stracona bramka, a uraz Francisa Coquelina. Arteta się rozgrzewa, a Francuz schodzi poza linię boczną w towarzystwie lekarza. Na szczęście wszystko z nim w porządku.

Kolejna próba podopiecznych Mourinho - słaby, ale celny strzał Diego Costy obroniony przez Cecha. Arsenal odpowiedział strzałem Theo po ładnym podaniu Mesuta, jednak Begovic wybronił go bez trudu.

Żółta za karta dla Santiego Cazorli za faul na Pedro. Były gracz Barcelony otrzymał po chwili cudowne podanie od Fabregasa, ale nie potrafił skontrolować przyjęcia i golkiper The Gunners zainterweniował; przepychanki Gabriela i Hazarda w szesnastce gości - nie ma karnego.

Zouma i Pedro uderzają z dystansu, ale Petr Cech tylko obserwuje, jak futbolówka przelatuje nad i obok bramki. Mesut rusza lewą stroną, ogrywa Oscara, wrzuca w szesnastkę, Ramsey ma szansę... ale się gubi. Po drugiej stronie próbuje Pedro, jednak 34-letni bramkarz Arsenalu broni.

Czerwona kartka dla Gabriela w 45. minucie. Costa uderzył w twarz Laurenta Koscielny'ego, powalił go i wdał się w kłótnię z Paulistą, otrzymując za to tylko ŻÓŁTĄ kartkę. Brazylijczyk na początku również został ukarany w taki sposób, ale po chwili (znów został sprowokowany przez Costę) sędzia pokazał mu czerwoną i wyrzucił z boiska. Przerwa.

Wenger nie chce się poddawać i zamiast ściągnąć zawodnika ofensywnego, zdejmuje Coquelina, wprowadzając za niego Chambersa. Zaraz po starcie Ivanovic nagrodzony żółtym kartonikiem.

Chelsea strzela. Z rzutu wolnego dośrodkowuje Fabregas, główkuje Zouma i na Stamford jest już 0-1. Błąd Koscielny'ego, który wyskoczył i nie sięgnął piłki.

W 64. minucie z dystansu spróbował Walcott, ale uderzył za wysoko, a po chwili obok słupka po ziemi strzelił Hazard. Kolejna kartka - tym razem dla Oscara, który został w 70. minucie zmieniony przez Ramiresa.

Chambers obejrzał żółtą kartkę za wślizg w nogi Hazarda. Podwójna zmiana u Kanonierów: Mesut i Alexis kończą udział w tej batalii, na murawie pojawiają się Oxlade-Chamberlain i Giroud.

Arsenal już tylko z dziewięcioma piłkarzami... Santi Cazorla otrzymuje swoją drugą żółtą kartkę w tym meczu za faul wślizgiem na Fabregasie.

Niezadowolony Costa schodzi z boiska i jest zastąpiony przez Remy'ego. Niech się lepiej cieszy, że opuścił plac gry dopiero teraz i to za sprawą Jose Mourinho, nie sędziego.

Giroud próbuje jeszcze coś zrobić, jest faulowany, ale stały fragment wykonany fatalnie. Znów The Blues przy piłce. Rzut wolny Hazarda zablokowany, korner dla gospodarzy.

Eden Hazard uderzył z kilkunastu metrów, piłka trafiła w Caluma Chambersa, zmyliła Petra Cecha i wpadła do siatki. Smutne dziś popołudnie dla fanów Arsenalu, ale to nie wina piłkarzy czy menedżera, że arbiter widzi to, co chce. 0-2.

John Obi Mikel za Fabregasa w 90. minucie. Podopieczni Wengera pokazują swoją wolę walki, ale Ramsey nie potrafi zdobyć gola kontaktowego. Doliczone pięć minut upływa, arbiter gwiżdże. 0-2 w wyniku i czerwonych kartkach.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
ja8pl komentarzy: 296622.09.2015, 18:47

panowie dzis jakies meczyki obstawiacie? :)

ja sie wlasnie zastanawiam czy nie postawic na GKS z cracovia , narazie przegrywaja 0-1 ale ktoz wie moze nagle sie obudza bo ostatnio w lidze tez im slabo idzie

COYG19 komentarzy: 111022.09.2015, 18:43

Dokładnie, trzeba się cieszyć,że chociaż tyle.

3rdpitch komentarzy: 454022.09.2015, 18:43

Szacunek dla FA

MarkOvermars komentarzy: 913922.09.2015, 18:40

Tomassini

moim zdaniem moze i jedno zawieszenie dostać byleby na MU był dostępny za 2 tygodnie bo Per nie poradzi sobie z Martialem

lays komentarzy: 3987122.09.2015, 18:39

Czytalem juz dzis, ze Dean nie dostanie zadnej kary.

Tomassini komentarzy: 272022.09.2015, 18:39

Ej dobra znieśli mu kartkę, ale i tak może dostać

The player is currently subject to a separate FA charge of improper conduct in relation to Saturday's game and has until 6pm on Thursday [24 September 2015] to reply.

Moim zdaniem to zasłużył na 2 żółte i pauze w meczu z Totkami, a costa na bezpośrednią czerwoną i 3 mecze. Jednakże w jego przypadku to recydywa więc mogłoby być więcej. Skoro Suarez był tak potraktowany to czemu takie zachowanie miałoby być inaczej ocenianie

MarkOvermars komentarzy: 913922.09.2015, 18:25

co jest grane, FA rozpatrzyła odwołanie ?

sebastix11 komentarzy: 599222.09.2015, 18:25

i dobrze czerwo Gabriela anulowane

new_star komentarzy: 6852 newsów: 922.09.2015, 18:20

I tak myślę, że z Lester zagra Per zamiast Gabriela.

qwertyu123 komentarzy: 77522.09.2015, 18:15

skoro kartka została anulowana, to sądzę, że Dean powinien ponieść jakieś, nawet symboliczne konsekwencje

lays komentarzy: 3987122.09.2015, 18:14

Dobrze, ze anulowali, a Costa dostal 3 mecze, ale jakby nie patrzec to niech sobie to w dupe zarazem włożą, bo Costa dopiął swego, CFC wygrała, a pomogla w tym czerwona Gabriela.

thegunners101 komentarzy: 247722.09.2015, 18:07

FA podjęło decyzję, by unieważnić czerwoną kartę i zawieszenie na trzy mecze w sprawie Gabriela Paulisty!

shark31 komentarzy: 601322.09.2015, 18:05

Matt Hughes @MattHughesTimes 3 min.
#Arsenal win appeal against Gabriel sending off and three-match ban withdrawn.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 922.09.2015, 17:52

Jutro Ox, Aaron i Joel w podstawie, na stówe.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 722.09.2015, 17:38

odnosnie tego redaktora pytam tak luzno bo ciekaw jestem czy istnieje taka mozliwosc w ogole zarobic pieniadze na tego typu stronach (nie liczac onetu)

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 722.09.2015, 17:36

jeszcze mam taka mala prosbe :D sonda.hanzo.pl/sondy,251358,mzwz.html chodzi o to by oddac glos na mnie lub na kogo kolwiek :D z gory dzieki

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 722.09.2015, 17:21

Witam panowie. Mam takie pytaniem. Zna ktos jakas strone sportowa gdzie mozna podjac sie pracy redaktora oczywiscie w zamian za pieniadze :d i czy ktos juz sie czyms takim zajmowal. Pytam z ciekawosci czy taka opcja istnieje. Wiem, ze tutaj redaktorzy nie fostaja wynagrodzenia.

helzing komentarzy: 327322.09.2015, 17:18

znał ktoś takie strony jak clik24.org albo maniakfilmy.pl? zawiesili je. Zna ktoś podobne strony? tam gdzie linki wrzucają ? nie torrenty

Mihex komentarzy: 2360422.09.2015, 17:15

No prawdę mówiąc Willock nieźle się pokazał. Bo prawdę mówiąc go najmniej dostrzegałem z młodych co grali w pre sezonie, a tu proszę, potrafi tak błysnąć.

Dancer

Mi się z kolei bardzo podoba styl Iwobiego, chociaż przyznaje że z Dinamem punkty ugrał młodzikom Willock i zagrał naprawdę dobry mecz. Ta solowa akcja po której padła bramka - pierwsza klasa.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40022.09.2015, 16:24

Ja oczywiście kibicuję Iwobiemu, ale jakoś nie przepadam za jego stylem gry. Dużo bardziej bym wolał zobaczyć jakiegoś Fortune'a lub Willocka.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.09.2015, 16:20

dzis o 17 eleven daje powtotke meczu NFL, jak ktos chce popatrzec na rzucajacych sie na siebie chłopów co 10 sekund , hehe.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.09.2015, 16:19

lays
Nie widziałem jeszcze Iwobiego w akcji. Miło by mnie Wenger zaskoczył wystawiając go na Spurs.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 922.09.2015, 16:12

Oby tylko K204 był tu przed meczem.

lays komentarzy: 3987122.09.2015, 16:09

Łylszer

Ale mowie o meczu w COC z Tottkami, a jak wypali to ewentualnie mozna wtedy.

lays
Po meczu z Dynamo pisałeś mi, że Arsenal jest za poważny na młodych w takich meczach.

lays komentarzy: 3987122.09.2015, 15:57

Wiecie co? Przy naszych problemach z pozycja napastnik ja Iwobiego bym tam testował. On w U-21 grał na szpicy i strzelal sporo brameczek

dissault komentarzy: 326822.09.2015, 15:42

siema, wrzucałem już wcześniej ale jak ktoś nie widział i ma 5 minut to bardzo proszę o wypełnienie ;p