Sędzia-komediant zadecydował: Chelsea 2-0 Arsenal!

Sędzia-komediant zadecydował: Chelsea 2-0 Arsenal! 19.09.2015, 14:41, 3357 komentarzy

Zakończyły się derby Londynu otwierające szóstą kolejkę Premier League. Emocji nie brakowało, choć były one głównie negatywne, zaserwowane przez Mike'a Deana - najpierw oszczędził Diego Costę, który uderzył Koscielny'ego w twarz, przewrócił go, wdał się w kłótnię z Gabrielem i szturchnął go w plecy, a wyrzucił brazylijskiego stopera za krzyki i lekkie kopnięcie w nogę Costy. Do tego w drugiej połowie Cazorla został odesłany na trybuny i Kanonierzy kończyli mecz w dziewiątkę.

W pierwszej połowie przewagę mieli zawodnicy Chelsea, lecz nie była to dominacja i gra do jednej bramki. Kanonierzy też próbowali, mieli rzuty rożne, a Theo Walcott otrzymał dziś kilka niezłych podań. Po przerwie oczywiście przewagę zyskała ekipa Mourinho, która po dwóch golach przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Przejdźmy do składów obu zespołów. Prezentują się one następująco:

Arsenal: Cech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin (45' Chambers), Cazorla - Ramsey, Özil (75' Giroud), Alexis (75' Oxlade-Chamberlain) - Walcott.

Chelsea: Begovic - Ivanovic, Zouma, Cahill, Azpilicueta - Matic, Fabregas - Pedro, Oscar (68' Ramires), Hazard - Diego Costa.

Odważny początek Kanonierów. Ramsey wywalczył rzut rożny już w drugiej minucie i choć dośrodkowanie Cazorli nie było najlepsze, Aaron spróbował z dystanu, jednak został zablokowany. Chwilę później Walcott otrzymał ładne podanie od Bellerina,wygrał wyścig o piłkę z golkiperem Chelsea, ale źle ją przyjął i nie utrzymał jej w boisku. Begovic rozpoczyna grę.

W szóstej minucie Cech spokojnie wyłapał strzał sprzed pola karnego Cesca Fabregasa, natomiast Alexis wywalczył rzut wolny na połowie The Blues, lecz nie doszło do żadnego zagrożenia.

Pierwszy problem gości w tym spotkaniu. Nie jest to stracona bramka, a uraz Francisa Coquelina. Arteta się rozgrzewa, a Francuz schodzi poza linię boczną w towarzystwie lekarza. Na szczęście wszystko z nim w porządku.

Kolejna próba podopiecznych Mourinho - słaby, ale celny strzał Diego Costy obroniony przez Cecha. Arsenal odpowiedział strzałem Theo po ładnym podaniu Mesuta, jednak Begovic wybronił go bez trudu.

Żółta za karta dla Santiego Cazorli za faul na Pedro. Były gracz Barcelony otrzymał po chwili cudowne podanie od Fabregasa, ale nie potrafił skontrolować przyjęcia i golkiper The Gunners zainterweniował; przepychanki Gabriela i Hazarda w szesnastce gości - nie ma karnego.

Zouma i Pedro uderzają z dystansu, ale Petr Cech tylko obserwuje, jak futbolówka przelatuje nad i obok bramki. Mesut rusza lewą stroną, ogrywa Oscara, wrzuca w szesnastkę, Ramsey ma szansę... ale się gubi. Po drugiej stronie próbuje Pedro, jednak 34-letni bramkarz Arsenalu broni.

Czerwona kartka dla Gabriela w 45. minucie. Costa uderzył w twarz Laurenta Koscielny'ego, powalił go i wdał się w kłótnię z Paulistą, otrzymując za to tylko ŻÓŁTĄ kartkę. Brazylijczyk na początku również został ukarany w taki sposób, ale po chwili (znów został sprowokowany przez Costę) sędzia pokazał mu czerwoną i wyrzucił z boiska. Przerwa.

Wenger nie chce się poddawać i zamiast ściągnąć zawodnika ofensywnego, zdejmuje Coquelina, wprowadzając za niego Chambersa. Zaraz po starcie Ivanovic nagrodzony żółtym kartonikiem.

Chelsea strzela. Z rzutu wolnego dośrodkowuje Fabregas, główkuje Zouma i na Stamford jest już 0-1. Błąd Koscielny'ego, który wyskoczył i nie sięgnął piłki.

W 64. minucie z dystansu spróbował Walcott, ale uderzył za wysoko, a po chwili obok słupka po ziemi strzelił Hazard. Kolejna kartka - tym razem dla Oscara, który został w 70. minucie zmieniony przez Ramiresa.

Chambers obejrzał żółtą kartkę za wślizg w nogi Hazarda. Podwójna zmiana u Kanonierów: Mesut i Alexis kończą udział w tej batalii, na murawie pojawiają się Oxlade-Chamberlain i Giroud.

Arsenal już tylko z dziewięcioma piłkarzami... Santi Cazorla otrzymuje swoją drugą żółtą kartkę w tym meczu za faul wślizgiem na Fabregasie.

Niezadowolony Costa schodzi z boiska i jest zastąpiony przez Remy'ego. Niech się lepiej cieszy, że opuścił plac gry dopiero teraz i to za sprawą Jose Mourinho, nie sędziego.

Giroud próbuje jeszcze coś zrobić, jest faulowany, ale stały fragment wykonany fatalnie. Znów The Blues przy piłce. Rzut wolny Hazarda zablokowany, korner dla gospodarzy.

Eden Hazard uderzył z kilkunastu metrów, piłka trafiła w Caluma Chambersa, zmyliła Petra Cecha i wpadła do siatki. Smutne dziś popołudnie dla fanów Arsenalu, ale to nie wina piłkarzy czy menedżera, że arbiter widzi to, co chce. 0-2.

John Obi Mikel za Fabregasa w 90. minucie. Podopieczni Wengera pokazują swoją wolę walki, ale Ramsey nie potrafi zdobyć gola kontaktowego. Doliczone pięć minut upływa, arbiter gwiżdże. 0-2 w wyniku i czerwonych kartkach.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
Fanatic komentarzy: 599122.09.2015, 15:25

Brandon Ormonde-Ottewill już chyba dla nas nie gra - nie widze go na oficjalnej stronie arsenalu w kadrze młodzików ani na wypozyczeniu....

new_star komentarzy: 6852 newsów: 922.09.2015, 15:22

WilSHARE
właśnie też oglądam na cda, ale wszystkich filmów tam nie mogę znaleźć.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.09.2015, 15:20

new_star
Na cda zwykle wszystko znajduję, przerzucam sobie na tv i mam dobrą jakość w wysokiej rozdzielczości.

pelek komentarzy: 214622.09.2015, 15:19

ElSar
Hola? ale sam tego nie używam więc nie wiem czy dobry i fajny

new_star komentarzy: 6852 newsów: 922.09.2015, 15:18

gdzie ogladacie filmy bez lokowania i za darmo?

ElSar komentarzy: 416822.09.2015, 15:12

zna ktoś jakiś dobry , fajny , tani programik typu VPN do zmieniania IP na USA ?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.09.2015, 15:02

Ja osobiście wyczekuję filmu "The Revenant" z Tomem Hardy i Leonardo DiCaprio.

DontCry komentarzy: 760822.09.2015, 15:01

Ops pomyliłem Ainsley Maitland-Niles z Brandon Ormonde-Ottewill, wybaczcie, to ten drugi kolega przyznał się do tego że jest fanem Chelsea.

arsenal.com/news/reserves-news/young-guns-brandon-ormonde-ottewill

new_star komentarzy: 6852 newsów: 922.09.2015, 14:59

WilSHARE
Ox będzie rozgrywał pewnie, bo Wenger mówił, że jego przyszłość jest na środku.

Me3mber komentarzy: 256122.09.2015, 14:59

Nowy000

"Do utraty sił ". 10/10
Bylem tak zachwycony tym filmem ze oglądałem go dwa razy, :)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.09.2015, 14:57

Ja bym chciał Ramseya na środku, ale nie wiem o co gramy. Czy aby wygrać, czy aby sobie rezerwy pograły.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1522.09.2015, 14:57

A może Wenger weźmie Bielika?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.09.2015, 14:56

shark31
To kto tam będzie rozgrywał.

shark31 komentarzy: 601322.09.2015, 14:51

Skad wiadomo z Maitland-Niles to fan CFC?

dolny komentarzy: 265622.09.2015, 14:49

Jutrzejszy mecz gdzieś w polskiej TV obejrzymy?

new_star komentarzy: 6852 newsów: 922.09.2015, 14:48

Jak Niles jest fanem Chelsea, to długo może u nas nie zagościć.

shark31 komentarzy: 601322.09.2015, 14:48

Racja. Tak wiec Joel do skladu za Santiego.

ansgar90 komentarzy: 8722.09.2015, 14:46

@shark31: Cazorla ma mecz przerwy za czerwoną z czelsi.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40022.09.2015, 14:46

Niles jest fanem Chelsea? Śmiesznie, bo od samego początku jest w Arsenalu.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 922.09.2015, 14:45

shark31
Ewentualnie Ox do środka a Campbell na skrzydło.

DontCry komentarzy: 760822.09.2015, 14:43

new_star

Na pewno wyglądają na tle naszych młodych bocznych obrońców bardzo solidnie, bo boki jak dla mnie słabizna - przynajmniej U-19, bo już chyba nasz młodzieżowy fan Chelsea - Ainsley Maitland-Niles (czemu mają takie nazwiska?:P) jest dość solidny.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 922.09.2015, 14:42

Jeśli ktoś jutro zagra z młodych, to na skrzydłach bądź 10. Innej pozycji nie przewiduje.

nowy000
Mogę polecić film: "Niepokonani" z 2010.

DontCry komentarzy: 760822.09.2015, 14:40

Dancer

Willock powinien zagrać, ostatni mecz - bramka po indywidualnej akcji i wywalczony karny z którego padł gol, indywidualnie i technicznie górują nad resztą, z resztą podobnie Jeff,ale ten ma kontuzję niestety :/.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 922.09.2015, 14:39

DontCry

Z tego co piszesz, to wnioskuję, że Bielik i Julio świetnie się uzupełniają na stoperze. Skoro jeden lepiej wyprowadza piłkę, a drugi lepiej broni.

nowy000 komentarzy: 22822.09.2015, 14:38

Poleca ktoś jakiś film z tego roku, bo nudzi mi się i coś bym sobie obejrzał

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40022.09.2015, 14:37

Ciekawe czy zagra ktoś z młodych prócz Iwobiego. Szkoda, że Jeff się nie zaprezentuje. Na pewno nikt z obrony.

DontCry komentarzy: 760822.09.2015, 14:37

"on if youngsters could feature…
Alex Iwobi. I want to keep the squad together. We go game by game so I will make changes, for sure. How many? I’ve not decided yet. It will be quite an experienced squad with one or two younger players."

Świetna wiadomość co jak co. Oglądając ostatnie spotkanie naszej młodzieży stwierdzam że Willock zasługuje również na szansę, reszta z ofensywy się nie nadaje jeszcze.

Z obrony najlepiej wyglądają środkowi - Bielik i Julio Pleguezuelo. Krystek lepiej wyprowadza piłkę i gra całkiem odważnie, ale hiszpan jak dla mnie lepiej broni. Bielik problemy z kryciem, no ale chłop gra dopiero od niedawana na stoperze.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 922.09.2015, 14:34

To pewnie nic poważnego, dostał kopniaka w kolano i tyle.

DontCry komentarzy: 760822.09.2015, 14:32

"On Coq : His knee is swollen and he is being assessed but we hope it is just a short-term problem"

Nie wiadomo dokładnie na ile.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 922.09.2015, 14:30

zanst
Na ile?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.09.2015, 14:24

Zabawne, że media już nie pytało kto zdobędzie mistrzostwo Premier League, a w której kolejce zrobi to Manchester City. Jedna porażka i peleton zbliża się do 2-3 punktów.

zanst komentarzy: 38222.09.2015, 14:20

Coquelin oficjalnie wypada

michalm1 komentarzy: 702022.09.2015, 14:00

Najlepsza gierka samochodowa to Grid Autosport. Jedyny minus ze nie ma tam wszystkich aut.

michalm1 komentarzy: 702022.09.2015, 13:55

dla tych co chca sie wybrac przypominam ze trzeba wykupic jeszcze Membershipa zeby w ogole miec mozliwosc kupna biletu.

schnor25 komentarzy: 1854622.09.2015, 13:51

camsbruken

trochę za drewniany środek by był z całym szacunkiem do obydwu. Dla Coqa najlepszym partnerem byłby Cazorla z formie.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52422.09.2015, 13:51

Od soboty stadion w szkockim Livingston nazywa się The Tony Macaroni Arena.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.09.2015, 13:47

jak już wpędzasz się w wir transferów to nie powinieneś umieszczać Theo Walcott-Rasiack w pierwszej jedenastce

camsbruken komentarzy: 125822.09.2015, 13:45

Teraz miałem krótką refleksję o lecoq :D
Doszedłem do wniosku, że posiada chłopak niesamowity dar do odbierania piłek a dodatkowo potrafi rozegrać piłkę może powinien grać jako ŚP a nie DP? Wtedy tylko sprowadziłoby się Krychę, który grałby razem z francisem i zawodnicy z przodu mogliby się mniej angażować w grę obronną zmuszając większą ilość przeciwników do pozostania z tyłu a jednocześnie tworzyliby wtedy lukę w środku pola ? :D

Krycha-Coq
Theo-Ozil-Alexis
9

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.09.2015, 13:13

Wiesz ze muzeum to byle co? Lepiej zwiedzic stadion gdzie tour trwa kilkadziesiat minut a muzeum z 10. No i tour zamkniety dzien przed meczem i w dniu meczu

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29722.09.2015, 13:05

Genzo

Wiem, wiem. Automatem miałem okazję jeździć, półautomatem niestety nie. Z tego co widzę, to głównie mają drążki.

schnor25 komentarzy: 1854622.09.2015, 13:03

kamilo

ta, ja tam mogę co najwyżej po piłki latać, jak wywalą za piłkochwyty :D

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 922.09.2015, 13:03

@arsenal159
no nie taka dobra jak automat. Zależy czy łopatki, czy drążek.
Jeśli drążek to nic ciekawego, bo ręka musi iść na drążek i zmienić bieg. różnica tylko taka, że lewa noga nie pracuje wcale. Czyli na mieście ciągle zostaje Ci machanie drążkiem/łopatkami.
Automat ma ten atut, że jeżdżąc po mieście nie interesuje Cię ciągłe machanie wajchą, tylko masz gaz i hamulec i pełen luksus.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29722.09.2015, 12:57

Genzo

Aha, w ten sposób, okej :D To ten półautomat to też dobra opcja. Dzięki za pomoc :)

kamilo_oo komentarzy: 2356722.09.2015, 12:55

schnor

Graj w playarenie, może za rok Cię wezmą do reprezentacji ;p

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 922.09.2015, 12:54

@Arsenal159
automat - wciskasz gaz i jedziesz. Zapominasz o czymś takim jak biegi (no chyba, że chcesz wpływać na zmianę na przykład redukując, to też możesz)

półautomat - nie masz sprzęgła, ale to Ty zmieniasz biegi - decydujesz kiedy bieg ma być zmieniony na przykład łopatką.

Generalnie automat dla starszej kobiety będzie best choice

Traitor komentarzy: 10306 newsów: 2422.09.2015, 12:53

Bilet w dwie strony samolotem to jakies 300 zl, sam mecz +muzeum licze okolo 500.. ale zbytnio nie przejmuje się, ostatnie wakacje cale w lozku lezalem. Za odszkodowanie zerwania wiezadel mam 2000zl i sobie postanowilem spelnic marzenie za tą kasę :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.09.2015, 12:51