Seria bez porażki przerwana, Soton 3-2 Arsenal

Seria bez porażki przerwana, Soton 3-2 Arsenal 16.12.2018, 15:29, Łukasz Wandzel 1847 komentarzy

Każda seria musi się kiedyś skończyć, a w przypadku Arsenalu zwykle dzieje się to w najmniej spodziewanym momencie. Passa aż 11 zwycięstw z rzędu została przerwana 28 listopada w derbach przeciwko Crystal Palace, z kolei dzisiejszego popołudnia w starciu ze Świętymi zakończyła się znakomita seria bez porażki. W obu przypadkach mieliśmy do czynienia z meczami wyjazdowymi, ale przeciwko drużynom, które nie radzą sobie w tym sezonie najlepiej.

Wymuszone braki kadrowe w defensywie Arsenalu spowodowały niepotrzebne komplikacje. Zespół Southamptonu okupował przecież strefę spadkową, więc dla Kanonierów 3 punkty powinny być formalnością. Tymczasem gospodarze, wraz z nowym menedżerem, Ralphem Hasenhüttlem, uciekli z krańca tabeli dzięki wygranej nad Kanonierami. Formacja obronna dała plamę, pozwalając gospodarzom zdobyć 3 bramki po strzałach głową. Nie popisał się także Bernd Leno, który popełnił błąd przy decydującym golu.

Southampton: McCarthy - Valery, Vestergaard, Bednarek - Yoshida, Romeu, Hojbjerg, Targett - Armstrong (90+4' Johnson), Redmond (63' Long), Ings (71' Austin).

Arsenal: Leno - Bellerin (46' Lacazette), Lichtsteiner (74' Maitland-Niles), Koscielny, Monreal - Xhaka, Guendouzi, Torreira - Iwobi (70' Özil), Mchitarian, Aubameyang.

Przyjezdni z początku szybko narzucili swoje tempo na St. Mary's Stadium i przeważali w posiadaniu piłki. Natomiast Święci złapali rytm po pierwszym kwadransie, wymieniając dłużej futbolówkę między sobą i w konsekwencji nawet przetestowując dyspozycję Bernda Leno. Niemiecki golkiper nie miał dziś swojego dnia - musiał skapitulować już w 20. minucie. Danny Ings znakomicie wbiegł w pole karne, by wykorzystać dośrodkowanie Matta Targetta. Piłkarz wypożyczony z ekipy Liverpoolu otworzył wynik spotkania, lecz prowadzenie gospodarzy nie trwało zbyt długo.

Zawodnicy Arsenalu znakomicie zareagowali na wydarzenia boiskowe i kilka minut później był już remis. Kanonierzy przeprowadzili prawię kopię akcji bramkowej swoich rywali z tą różnicą, że w obręb szesnastki wbiegał Henrich Mchitarian. Ormianin popisał się celną główką i umieścił piłkę w siatce. Kiedy londyńczycy myśleli już, że do przerwy nic się nie zmieni, Danny Ings znowu zaskoczył fenomenalną główką. Tym razem po wrzutce z drugiej strony autorstwa Nathana Redmonda. Strzał Anglika był lekki i Bernd Leno nie spodziewał się, że futbolówka ma szanse wpaść do siatki.

Po przerwie na boisko nie wyszedł już Hector Bellerin. Hiszpan został zmieniony przez Alexandre'a Lacazette'a, który miał udział przy wyrównującej bramce Arsenalu. Los uśmiechnął się do Kanonierów w 53. minucie, gdy Francuz przechwycił futbolówkę przed polem karnym, po czym podał do Mchitariana, a ten oddał bardzo słabe uderzenie sprzed szesnastki. Piłka po rykoszecie wturlała się do bramki Świętych i było już 2-2.

Po golu na remis Arsenal nie zdołał przycisnąć gospodarzy i byliśmy świadkami bardzo otwartej gry. Kanonierzy chcieli zainkasować 3 punkty, ale z drugiej strony, Southampton miał na to nawet większe szans przy tak niezgrabnej grze defensywy londyńczyków. W 75. minucie o mało nie doszło do katastrofy, bo podopieczni Ralpha Hasenhüttla po raz trzeci pokonali Bernda Leno, ale Kanonierów uratowała chorągiewka podniesiona przez sędziego liniowego, który zasygnalizował spalonego.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Wydawało się, że to Kanonierzy przeważali w końcówce, ale jeden kontratak zakończył serię bez porażki Arsenalu. W 85. minucie Shane Long i Charlie Austin świetnie wykorzystali kontratak. Ten pierwszy dostał piłkę na wolne pole i posłał dośrodkowanie na głowę swojego partnera, który skarcił Bernda Leno za koszmarne wyjście do futbolówki. Goście nie zdołali już odrobić tej straty w końcówce, dlatego Jan Bednarek i jego koledzy mogli cieszyć się ze zwycięstwa po ostatnim gwizdku arbitra.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Argudo komentarzy: 10886 newsów: 617.12.2018, 13:33

@ArsenalArshawin:

Z Malmo.

Kysio2607 komentarzy: 1336017.12.2018, 13:32

@Gunnerrsaurus: lepiej grac z Bate na poziomie League One niż męczyć się z Lazio, Szachtsrem albo jechać do tych psycholi w Turcji czy Grecji :P

Kowal96 komentarzy: 1758917.12.2018, 13:31

@MVTI: O kurde, nie wiedziałem. Szkoda :((

ArsenalArshawin komentarzy: 2024 newsów: 717.12.2018, 13:31

Z kim chelsea?

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57317.12.2018, 13:30

@Kowal96 napisał: "Hleb vs Arsenal, pięknie! :D"

Nie do końca, Hleb ma kontrakt do 31 grudnia 2018 roku.

kuzguwu komentarzy: 538617.12.2018, 13:30

Znowu wyjazd na obrzeża Europy :D

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189917.12.2018, 13:29

Na tym etapie nie mogło być niedobrego losowania dla Arsenalu. No chyba że zagramy jak z Soton, ale myślę, że takie potknięcie w tym sezonie już się nie przytrafi.

daniken komentarzy: 349617.12.2018, 13:29

omg mógłby być również Izolator Boguchwała..nie chciałem kacapskich czy kebabskich klubów ale na przekór jak zawsze

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 617.12.2018, 13:24

Ale szacun dla tego gościa, co wrzuca kulki do miski. Ja bym się na pewno gdzieś pomylił i złą kulkę wrzucił ;D

kamilo_oo komentarzy: 2356717.12.2018, 13:23

Celtic - Valencia ciekawa para

ZielonyLisc komentarzy: 2028217.12.2018, 13:22

MU już może pożegnać się z LM hahaha Mourinho chyba z MU również.

Kysio2607 komentarzy: 1336017.12.2018, 13:20

Fajne drużyny wyciągają z tego pierwszego, czuję jakąś fajną wycieczke do Turcji bo takich drużyn jeszcze nie było.. xd

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.12.2018, 13:19

A tak wgl, to PSG ladnie posmarowalo. Dostali najwiekszych ogorkow w 1/8.

Ranczomen komentarzy: 1232717.12.2018, 13:18

Dzisiaj losowanie?

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1417.12.2018, 13:17

Heh, koledzy kanonierzy nie przestają zaskakiwać, porażka z Soton to wina Wengera xd

PietrasM komentarzy: 249417.12.2018, 13:16

Mieszają tymi kulkami, mieszają, a i tak wiadomo, że wszystko ustawione.. ^^

AlexVanPersie komentarzy: 806417.12.2018, 13:13

Mi obojętne z kim zagramy, byle stadion był porządnie oświetlony, murawa równa a kibice nie walili jak durnie przez 90 minut w jakieś bębny.

Nic mnie tak nie wkurza jak ciemny mecz z odgłosami z buszu.

ArsenalChampion komentarzy: 803517.12.2018, 13:13