Seria bez porażki przerwana, Soton 3-2 Arsenal

Seria bez porażki przerwana, Soton 3-2 Arsenal 16.12.2018, 15:29, Łukasz Wandzel 1847 komentarzy

Każda seria musi się kiedyś skończyć, a w przypadku Arsenalu zwykle dzieje się to w najmniej spodziewanym momencie. Passa aż 11 zwycięstw z rzędu została przerwana 28 listopada w derbach przeciwko Crystal Palace, z kolei dzisiejszego popołudnia w starciu ze Świętymi zakończyła się znakomita seria bez porażki. W obu przypadkach mieliśmy do czynienia z meczami wyjazdowymi, ale przeciwko drużynom, które nie radzą sobie w tym sezonie najlepiej.

Wymuszone braki kadrowe w defensywie Arsenalu spowodowały niepotrzebne komplikacje. Zespół Southamptonu okupował przecież strefę spadkową, więc dla Kanonierów 3 punkty powinny być formalnością. Tymczasem gospodarze, wraz z nowym menedżerem, Ralphem Hasenhüttlem, uciekli z krańca tabeli dzięki wygranej nad Kanonierami. Formacja obronna dała plamę, pozwalając gospodarzom zdobyć 3 bramki po strzałach głową. Nie popisał się także Bernd Leno, który popełnił błąd przy decydującym golu.

Southampton: McCarthy - Valery, Vestergaard, Bednarek - Yoshida, Romeu, Hojbjerg, Targett - Armstrong (90+4' Johnson), Redmond (63' Long), Ings (71' Austin).

Arsenal: Leno - Bellerin (46' Lacazette), Lichtsteiner (74' Maitland-Niles), Koscielny, Monreal - Xhaka, Guendouzi, Torreira - Iwobi (70' Özil), Mchitarian, Aubameyang.

Przyjezdni z początku szybko narzucili swoje tempo na St. Mary's Stadium i przeważali w posiadaniu piłki. Natomiast Święci złapali rytm po pierwszym kwadransie, wymieniając dłużej futbolówkę między sobą i w konsekwencji nawet przetestowując dyspozycję Bernda Leno. Niemiecki golkiper nie miał dziś swojego dnia - musiał skapitulować już w 20. minucie. Danny Ings znakomicie wbiegł w pole karne, by wykorzystać dośrodkowanie Matta Targetta. Piłkarz wypożyczony z ekipy Liverpoolu otworzył wynik spotkania, lecz prowadzenie gospodarzy nie trwało zbyt długo.

Zawodnicy Arsenalu znakomicie zareagowali na wydarzenia boiskowe i kilka minut później był już remis. Kanonierzy przeprowadzili prawię kopię akcji bramkowej swoich rywali z tą różnicą, że w obręb szesnastki wbiegał Henrich Mchitarian. Ormianin popisał się celną główką i umieścił piłkę w siatce. Kiedy londyńczycy myśleli już, że do przerwy nic się nie zmieni, Danny Ings znowu zaskoczył fenomenalną główką. Tym razem po wrzutce z drugiej strony autorstwa Nathana Redmonda. Strzał Anglika był lekki i Bernd Leno nie spodziewał się, że futbolówka ma szanse wpaść do siatki.

Po przerwie na boisko nie wyszedł już Hector Bellerin. Hiszpan został zmieniony przez Alexandre'a Lacazette'a, który miał udział przy wyrównującej bramce Arsenalu. Los uśmiechnął się do Kanonierów w 53. minucie, gdy Francuz przechwycił futbolówkę przed polem karnym, po czym podał do Mchitariana, a ten oddał bardzo słabe uderzenie sprzed szesnastki. Piłka po rykoszecie wturlała się do bramki Świętych i było już 2-2.

Po golu na remis Arsenal nie zdołał przycisnąć gospodarzy i byliśmy świadkami bardzo otwartej gry. Kanonierzy chcieli zainkasować 3 punkty, ale z drugiej strony, Southampton miał na to nawet większe szans przy tak niezgrabnej grze defensywy londyńczyków. W 75. minucie o mało nie doszło do katastrofy, bo podopieczni Ralpha Hasenhüttla po raz trzeci pokonali Bernda Leno, ale Kanonierów uratowała chorągiewka podniesiona przez sędziego liniowego, który zasygnalizował spalonego.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Wydawało się, że to Kanonierzy przeważali w końcówce, ale jeden kontratak zakończył serię bez porażki Arsenalu. W 85. minucie Shane Long i Charlie Austin świetnie wykorzystali kontratak. Ten pierwszy dostał piłkę na wolne pole i posłał dośrodkowanie na głowę swojego partnera, który skarcił Bernda Leno za koszmarne wyjście do futbolówki. Goście nie zdołali już odrobić tej straty w końcówce, dlatego Jan Bednarek i jego koledzy mogli cieszyć się ze zwycięstwa po ostatnim gwizdku arbitra.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
losnumeros komentarzy: 1318916.12.2018, 22:43

@TlicTlac: Chodzi mi o tą waleczność, nie bosi się wkładać nogi lub głowy w stykowych sytuacjach

losnumeros komentarzy: 1318916.12.2018, 22:42

@Rafson95: Trochę zaszalałem, ale ma predyspozycje na kapitana.

TlicTlac komentarzy: 600916.12.2018, 22:40

@Traitor:

Vermaelen;

@losnumeros:

nigdy nie powiedziałbym, że Torreira ma podobny charakter, co Gattuso i Vieira;
nawet powiedziałbym, że sposób gry jest inny; Torreira gra na pewno dużo czyściej niż "Pitbull".

Rafson95 komentarzy: 1053316.12.2018, 22:39

@marcingus1 napisał: "Pamiętam, że w tamtym sezonie głośno było o tym, jak płakał przy wszystkich, bo wszystko przegrywali."

A mi się kojarzy że to jest gównonews rozsiewany przez największe serwisy plotkarskie w Anglii.

Rafson95 komentarzy: 1053316.12.2018, 22:36

Torreira aktualnie zdecydowanie nie nadaje się na kapitana.
Po pierwsze kiepsko u niego z angielskim, a kapitan musi jakoś znać angielski, żeby własnie dyskutować z sędzią, motywować i pouczać kolegów, pośredniczyć między trenerem a zawodnikami zespołu.
Po drugie dla większości zawodników to jest taki "młody" albo "nowy" w zespole. Kapitanem powinien być ktoś doświadczony, szanowany i respektowany. Już to widzę jak piłkarze pokroju Auby, Sokratisa, Koscielnego, Cecha czy Lichtsteinera dają się ustawiać 22 letniemu Torreirze xd

marcingus1 komentarzy: 117816.12.2018, 22:36

@Rafson95: jaki jest w szatni? Pamiętam, że w tamtym sezonie głośno było o tym, jak płakał przy wszystkich, bo wszystko przegrywali. Może i mówi to pozytywnie o jego przywiązaniu, lecz jak kapitan może płakać z bezradności? To on powinien być drugim po trenerze motywatorem w szatni, a nie dawać sygnał innym piłkarzom, że nawet kapitan już nie daje rady

arsenallord komentarzy: 29713 newsów: 11716.12.2018, 22:32

Zawsze mnie śmieszy jak tu się wybiera kapitana przez ludzi, którzy nie są z drużyną na codzień.

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2416.12.2018, 22:30

Najlepszym kapitanem w ost. 10 latach byl v.Persie

Chopinno komentarzy: 328716.12.2018, 22:29

Mi to trochę szkoda tego Piątka. Walczy, strzela a tu reszta timu zdecydowanie nie pomaga :/ chłopak latem zmieni klub na bank

TlicTlac komentarzy: 600916.12.2018, 22:28

@AlexVanPersie:

kiedyś miałeś ciekawe, trafne opinie;
ostatnio szkoda tracić czasu na czytanie;

po prostu dno dna, inaczej tego nie można ująć bez ostrzejszych słów.

Rafson95 komentarzy: 1053316.12.2018, 22:24

@AlexVanPersie napisał: "On się nigdy nie nadawał na kapitana, brak mu tej zawziętości, charyzmy, zawsze taki zbity piesek."

Bo nie drze ryja i nie macha łapami? Na boisku zawsze był zawzięty i waleczny, jaki jest w szatni się nie dowiemy. Wenger widział w nim kapitana, teraz kapitana w nim widzi Emery, ale wiadomo, Ty i spółka z k.com wiecie lepiej ;p

Alonso komentarzy: 1282416.12.2018, 22:24

@AlexVanPersie: Kilka sezonów w parze z Perem czyli w sumie granie momentami za dwóch przy szybkości i zwrotności Niemca Arsenal miał top3 obrone w lidze. Chciałbym by Ci konkretni twardziele Sokratis i Mustafi kiedyś się do obrony na takim poziomie zbliżyli.

losnumeros komentarzy: 1318916.12.2018, 22:22

@AlexVanPersie: Dokładnie kapitanem powinien być zawodnik który walczy, pobudzi zespół, a nie zawodnik który będzie zgadzał się z każdą decyzją sędziego. U nas moim zdaniem na kapitana nadaje się Torreria, potrzeba zawodnika który ryknie na wszystkich graczy, podbiegnie do sędziego. Torreira to taki Gattuso, Vieria.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.12.2018, 22:10

Ja twierdze, ze Sokrates, gdyby gral, to nie dopuscilby do utraty zadnej z tych trzech bramek. On jest krolem powietrza.

lays komentarzy: 3987116.12.2018, 22:09

Zrobił ktoś SBC o Ikone Campbella?

AlexVanPersie komentarzy: 806416.12.2018, 22:08

Wiem, że Kościelny dziś powrócił po długiej kontuzji, ale miałem takie wrażenie,iż przy Sokratisie i Mustafim to taki mamlas niekonkretny.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9216.12.2018, 22:07

Ogólnie WyScout to super sprawa. Można oglądać całe powtórki z niższych lig, skróty, szczegółowe statystyki zawodników itp.

The_Gunner1886 komentarzy: 223 newsów: 5316.12.2018, 21:57

@FabsFAN: Może dlatego, że Emery doskonale zdawał sobie sprawę ze słabej formy obrońców, dlatego też postanowił wzmocnić tyły i zagrać pięcioma. Możliwe, że plan był taki, by wspólnie pokryć swoje błędy, a mając więcej ludzi w defensywie, prawdopodobieństwo naprawienia ich było większe. Nie bronie decyzji Hiszpana, zastanawiam się tylko nad powodem.

ksowa90 komentarzy: 146516.12.2018, 21:56

Piszecie o trójce z tyłu. A my w ogóle tak graliśmy dzis? Moim zdaniem graliśmy ciągle czworka: Hactor, Lichy, Kosa, Nacho.
Po kontuzji Hectora to bylo: Lichy, Kosa, Xhaka, Nacho.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9216.12.2018, 21:54

@pauleta19: ojj wysłałem PeWu, ale już nie musisz czytać. xD

@pauleta19 napisał: "Skąd somsiad wziął pienionszki na kontro premium na WyScout?"
konto na Twitterze, które pisze o wszystkich wypożyczonych z Arsenalu piłkarzach udostępnia mi takie dane w zamian za reklamę :P

mar12301 komentarzy: 2311716.12.2018, 21:50

Plus taki, że United się do nas nie zbliżyło XD

Tevez komentarzy: 408716.12.2018, 21:49

Trzeba wrócić do 4-2-3-1. Nie potrzebujemy do tego Ozila. Na 10 powinien pograć Ramsey. Facet jest sadzamy tylko dlatego że zaraz odejdzie? To niedorzeczne.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.12.2018, 21:40

@Redzik:

Zmiana na dobre. Nie ma sensu opisywać przebiegu całego spotkania. Wystarczą kluczowe sytuacje z udziałem Bielika. Skąd somsiad wziął pienionszki na kontro premium na WyScout?

NIKEy komentarzy: 80716.12.2018, 21:33

Ja myślę, że przy 1 nominalny zdrowym śo to był spk pomysł na grę z trójką obrońców, jednak nie kosztem braku Xhaki w środku pola.
Albo może zastąpieniem go kimś innym, ale nie Guendouzim. Przy całym szacunku dla talentu francuza, to moim zdaniem ma jeszcze za dużo braków taktycznych oraz w charakterze- na razie nie jest w stanie być liderem na boisku.

Przy słabszym przeciwniku jak Soton, można było zaryzykować nawet Ramseyem na śp koło Torreiry.

No ale oczywiście mądry polak po szkodzie :p
Jakbyśmy wygrali, to bym nie miał tylu argumentów.

Podsumowując- Unai Emery's Red Army!!

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9216.12.2018, 21:28

Nowa forma raportu z występu Bielika. Dajcie znać czy wam się podobna, a może wolicie starszą wersję?

Rafson95 komentarzy: 1053316.12.2018, 21:25

Też mnie dziwi decyzja Emerego o grze trójką obrońców dziś. Lichy nominalny PO, Xhaka nominalny DP, a Koscielny wracający dopiero po kontuzji, w nienajlepszej jak widać dyspozycji.
Tak samo mnie dziwy kolejny mecz Lacazetta na ławce, skoro jest prawie pewne, że na boisku od 1 minuty da nam więcej niż taki z całym szacunkiem do niego Iwobi. Do tej pory często była mizeria w pierwszej połowie, a potem Laca wchodził żeby robić wynik, dziś się nie udało. Nie lepiej wystawić najmocniejszy skład od 1 minuty i w przypadku korzystnego wyniku dać odpocząc Lacy czy Aubie? Moim zdaniem lepiej, ale w każdym razie Emery zasługuje na zaufanie i trzeba wierzyć w jego wizję Arsenalu

Glajskor komentarzy: 106116.12.2018, 21:20

@simeges:

Wzajemnie i tak, masz rację :P

Gunner915 komentarzy: 281816.12.2018, 21:20

*podzialo

Panowie co to sie dzisiaj podzielo? Z tego co widzialem w skrocie to bieda w obronie...

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 116.12.2018, 21:19

Zaczynanie z Laca na ławce to się zaczyna robić jakaś głupia moda.

simeges komentarzy: 568 newsów: 1316.12.2018, 21:17

@Glajskor: życzę powodzenia! Dopiero przy kobiecie 10 na 10 zobaczysz co to znaczy wydawać hajs :D a po drugie dla innego to 10 na 10 a dla drugiego 6 na 10 :D

Garfield_pl komentarzy: 2800516.12.2018, 21:14

@Tevez: nasz mecz z Utd rok temu w strzałach zbliżony 33 do 8 dla nas, tylko wynik odwrotny na korzyść utd. Tak że w tej statystyce to taki mecz w top 6 nie był dawno :D

losnumeros komentarzy: 1318916.12.2018, 21:04

@FabsFAN: Też tak myślę. Nie wierzyłem, że kiedyś to napiszę jednak niech Xhaka wraca do środka, bo faktycznie wtedy drużyna wygląda lepiej

sidtsw komentarzy: 308616.12.2018, 20:59

Mając niestety duzo słabych piłkarzy na boisku nie mozemy sobie pozwolić na trzymanie Lacazetta na ławce.

michal192837465 komentarzy: 765416.12.2018, 20:57

Jeśli flashscore ma dobre statystyki, to Daley Blind ostatniego gola strzelił 31.10.2017. Dziś się przełamał. Od razu hat-trickiem.

Co do meczu Soton - AFC

Mnie zastanawia, dlaczego Emery, majac tylko 1 zdrowego SO w odwodzie, zdecydowal sie na formacje z 3 obroncami i wahadlowymi. Strasznie to nielogiczne i ta upartosc prawdopodobnie kosztowala Arsenal dzis utrate punktow.

Zawsze hejtowalem Krzake, ale z nim w srodku pola gra wyglada w tym sezonie lepiej i ustawienie go w obronie to marnowanie jego niklego potencjalu.

metjuAFC komentarzy: 5699 newsów: 116.12.2018, 20:25

@MaciekGoooner: dzięki

metjuAFC komentarzy: 5699 newsów: 116.12.2018, 20:21

@RahU: już widziałem bardziej dramat aniżeli thriller

@losnumeros: @Danielo_Gunners: dzięki

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214316.12.2018, 20:20

@metjuAFC napisał: "Panowie jakiś spoczko film do obejrzenia z żoną? Dramat/Thriller. Możecie coś polecić?"