Seria bez porażki przerwana, Soton 3-2 Arsenal

Seria bez porażki przerwana, Soton 3-2 Arsenal 16.12.2018, 15:29, Łukasz Wandzel 1847 komentarzy

Każda seria musi się kiedyś skończyć, a w przypadku Arsenalu zwykle dzieje się to w najmniej spodziewanym momencie. Passa aż 11 zwycięstw z rzędu została przerwana 28 listopada w derbach przeciwko Crystal Palace, z kolei dzisiejszego popołudnia w starciu ze Świętymi zakończyła się znakomita seria bez porażki. W obu przypadkach mieliśmy do czynienia z meczami wyjazdowymi, ale przeciwko drużynom, które nie radzą sobie w tym sezonie najlepiej.

Wymuszone braki kadrowe w defensywie Arsenalu spowodowały niepotrzebne komplikacje. Zespół Southamptonu okupował przecież strefę spadkową, więc dla Kanonierów 3 punkty powinny być formalnością. Tymczasem gospodarze, wraz z nowym menedżerem, Ralphem Hasenhüttlem, uciekli z krańca tabeli dzięki wygranej nad Kanonierami. Formacja obronna dała plamę, pozwalając gospodarzom zdobyć 3 bramki po strzałach głową. Nie popisał się także Bernd Leno, który popełnił błąd przy decydującym golu.

Southampton: McCarthy - Valery, Vestergaard, Bednarek - Yoshida, Romeu, Hojbjerg, Targett - Armstrong (90+4' Johnson), Redmond (63' Long), Ings (71' Austin).

Arsenal: Leno - Bellerin (46' Lacazette), Lichtsteiner (74' Maitland-Niles), Koscielny, Monreal - Xhaka, Guendouzi, Torreira - Iwobi (70' Özil), Mchitarian, Aubameyang.

Przyjezdni z początku szybko narzucili swoje tempo na St. Mary's Stadium i przeważali w posiadaniu piłki. Natomiast Święci złapali rytm po pierwszym kwadransie, wymieniając dłużej futbolówkę między sobą i w konsekwencji nawet przetestowując dyspozycję Bernda Leno. Niemiecki golkiper nie miał dziś swojego dnia - musiał skapitulować już w 20. minucie. Danny Ings znakomicie wbiegł w pole karne, by wykorzystać dośrodkowanie Matta Targetta. Piłkarz wypożyczony z ekipy Liverpoolu otworzył wynik spotkania, lecz prowadzenie gospodarzy nie trwało zbyt długo.

Zawodnicy Arsenalu znakomicie zareagowali na wydarzenia boiskowe i kilka minut później był już remis. Kanonierzy przeprowadzili prawię kopię akcji bramkowej swoich rywali z tą różnicą, że w obręb szesnastki wbiegał Henrich Mchitarian. Ormianin popisał się celną główką i umieścił piłkę w siatce. Kiedy londyńczycy myśleli już, że do przerwy nic się nie zmieni, Danny Ings znowu zaskoczył fenomenalną główką. Tym razem po wrzutce z drugiej strony autorstwa Nathana Redmonda. Strzał Anglika był lekki i Bernd Leno nie spodziewał się, że futbolówka ma szanse wpaść do siatki.

Po przerwie na boisko nie wyszedł już Hector Bellerin. Hiszpan został zmieniony przez Alexandre'a Lacazette'a, który miał udział przy wyrównującej bramce Arsenalu. Los uśmiechnął się do Kanonierów w 53. minucie, gdy Francuz przechwycił futbolówkę przed polem karnym, po czym podał do Mchitariana, a ten oddał bardzo słabe uderzenie sprzed szesnastki. Piłka po rykoszecie wturlała się do bramki Świętych i było już 2-2.

Po golu na remis Arsenal nie zdołał przycisnąć gospodarzy i byliśmy świadkami bardzo otwartej gry. Kanonierzy chcieli zainkasować 3 punkty, ale z drugiej strony, Southampton miał na to nawet większe szans przy tak niezgrabnej grze defensywy londyńczyków. W 75. minucie o mało nie doszło do katastrofy, bo podopieczni Ralpha Hasenhüttla po raz trzeci pokonali Bernda Leno, ale Kanonierów uratowała chorągiewka podniesiona przez sędziego liniowego, który zasygnalizował spalonego.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Wydawało się, że to Kanonierzy przeważali w końcówce, ale jeden kontratak zakończył serię bez porażki Arsenalu. W 85. minucie Shane Long i Charlie Austin świetnie wykorzystali kontratak. Ten pierwszy dostał piłkę na wolne pole i posłał dośrodkowanie na głowę swojego partnera, który skarcił Bernda Leno za koszmarne wyjście do futbolówki. Goście nie zdołali już odrobić tej straty w końcówce, dlatego Jan Bednarek i jego koledzy mogli cieszyć się ze zwycięstwa po ostatnim gwizdku arbitra.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Kysio2607 komentarzy: 1336017.12.2018, 13:04

@Ech0z: no tak, bo Chelsea kosi wszystkich aż miło :D

Dominik11 komentarzy: 2016517.12.2018, 13:04

Albo z Bellerina zrobić skrzydłowego, gorzej od Iwobiego nie będzie tego jestem pewny.

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161717.12.2018, 13:01

@noth napisał: "Dziś jest dzień w którym widac w jakim stanie Wenger zostawił klub."

Akurat klub, to Arsene zostawił w świetnym stanie. Rozumiem rozgoryczenie gorszymi wynikami, ale warto byłoby się troszeczkę szerzej nad tym zastanowić. Pracy Wengera w skali klubu nie można ocenić 0-1. Francuz wprowadził Arsenal na kompletnie inny poziom finansowy, marketingowy, jak i zmienił zupełnie kwestie zarządzania i szkolenia. Indolencja taktyczna i zbyt duże zaufanie do miernot spowodowały znaczne obniżenie poziomu sportowego, co do tego nie ma wątpliwości. Dla tego dla każdego z nas super sprawą jest to, że widać pierwsze efekty pracy Emery'ego. Teraz potrzeba tylko czasu. Ale właśnie dzięki Wengerowi, Emery nie musi się martwic o nic innego. On jest tu tylko od trenowania. Całą resztę tego gigantycznego klubu, jego funkcjonowanie, jego samowystarczalność, jego wartość i wartości zapewnił wcześniej Wenger. Jego kiepskie wyniki w ostatnich latach to spora rysa na diamencie zwanym Arsenal, ale jego słowa o zostawieniu następcy klubu w jak najlepszej kondycji to cel, który zrealizował. Warto o tym pamiętać, zanim rzuci się bezmyślne "Wenger zniszczył Arsenal".

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.12.2018, 13:00

Bayern, jesli nie przytrafi sie im szpital, powinien pyknac czerwonych.

daniken komentarzy: 349617.12.2018, 12:58

w tej sondzie obok brakuje trzeciej opcji: "obaj"

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 617.12.2018, 12:57

Taki mały pojedynek Anglia-Niemcy będzie w 1/8 LM.

ZielonyLisc komentarzy: 2028217.12.2018, 12:56

Uuu LFC z Bayernem ciekawy mecz.

silvano95 komentarzy: 980617.12.2018, 12:49

Arsenal are leading chase for Nicolas Pepe but face lots of competition. Lille will negotiate in January if a club opens bidding at €50m. [L'Équipe]

silvano95 komentarzy: 980617.12.2018, 12:48

Lewy ma 18 goli do trzeciego Raula

Ech0z komentarzy: 1041217.12.2018, 12:47

@Kysio2607: 3 punkty ktore stracimy z jakims spadkowiczem

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.12.2018, 12:47

Tak w ogole co do Lm to chyba lewy ma papiery aby dogonic benza w LM z golami i na dlugie lata zostac 4 najlepszym strzelcem tych rozgrywek. To naprawde jest cos.

noth komentarzy: 264317.12.2018, 12:45

Potrzebne transfery środkowy obrońca i dobry skrzydłowy to minimum w zime

Kysio2607 komentarzy: 1336017.12.2018, 12:43

@Ech0z: cud? 3 punkty do Chelsea, których po następnej kolejce może nie być. Faktycznie potrzebny cud :D

Ech0z komentarzy: 1041217.12.2018, 12:41

@noth: Tylko cud moze sprawic , że awansujemy w tym roku do LM, jak Chelsea albo totki musieli by zaczac przegyrwac seryjnie mecze

noth komentarzy: 264317.12.2018, 12:39

Dziś jest dzień w którym widac w jakim stanie Wenger zostawił klub. Losowanie par 1/8 LM bez nas. Największe rozgrywki kolejny rok obok nas. W lidze mamy 5 miejsce, przy czym należy dodać, że obecny trener wyciska max, albo prawie max z tego co mu Wenger zostawił...

Ech0z komentarzy: 1041217.12.2018, 12:36

Macie jakis stream do LE kolegowie?

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.12.2018, 12:35

Liga Mistrzów jest dla słabych. Niedługo zacznie się losowanie dla prawdziwych mężczyzn.

Mickeylo komentarzy: 272917.12.2018, 12:34

Jak nie wieszam psów na nikim tak do Iwobiego nie mam już cierpliwości, gość kompletnie nic sobą nie prezentuje, ma czasem jakiś przebłysk w postaci jakiejś kiwki ale najczęściej kończy się na bezsensownym myrdaniu nogami i cofnięciu do tyłu, albo stratą. Fakt pare razy w tym sezonie mu się udało przyczynić do wygranej ale to jest za mało, napewno nie na nasz poziom.. Jak dla mnie równie dobrze mógłby grać ten Saka czy Smith-Rowe i mam przeczucie że wnieśli by więcej niż nasz czarny messi któremu najlepiej wychodzi kiwka z samym sobą. Najlepszym rozwiązaniem byłoby kupić jakiegoś kocura jak Pepe, Under, Thauvin, Zaha, czy chociażby Adama z Wolves choć szczerze wątpie żeby któryś z nich zaliczył nasze szeregi bo kluby nie chcą sprzedawać takich zawodników w zimie a Arsenal jak wszyscy wiemy nie jest przekonany do wydawania grubego hajsu w zimie, fakt że ostatnio udało się kupić Aube, z tym że Auba to była okazja na którą sam piłkarz naciskał. Jeśli nie uda im się kupić nikogo sensownego to koniecznie muszą sprowadzić Nelsona z powrotem i grać Auba-Laca-Nelson, bo inaczej będzie ciężko wyrwać te Top 4 ;/

vitold komentarzy: 46117.12.2018, 12:32

Dlaczego Mbappe zostal umieszczony w Golden Boy jesli nie mozna wygrac tenj nagordy 2x z rzedu? Teraz media maja pożywke ze dalekie miejsce, ze szokxD

Kysio2607 komentarzy: 1336017.12.2018, 12:31

LFC bez Van Dijka na Anfield, więc tam Bayern musi przycisnac żeby ustawić sobie dwumecz.

Gawel922 komentarzy: 64717.12.2018, 12:31

Lewy nie Milik więc sorry brendany.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.12.2018, 12:30

Lfc bayern i spurs-bvb to bedzie szalona ofensywa. 5-3 w dwumeczu mnie nie zaskoczy.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.12.2018, 12:27

Nie mogli dać losowania LE o 12:30..

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.12.2018, 12:26

@RIVALDO700: na szczęście od rundy pucharowej wchodzi VAR to każdy będzie miał równe szanse.

Kowal96 komentarzy: 1758917.12.2018, 12:25

Jednak Bayern nie trafił na Arsenal. Wielka niespodzianka.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.12.2018, 12:25

United nie ma szans z psg. Nie ta liga. Gdyby nieprawidlowy gol z ybb to oni by grali juz w LE.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.12.2018, 12:25

United PSG też dobra para, będzie zaciekle.

MatczaK komentarzy: 62217.12.2018, 12:24

Procz City, bardzo fajne pary, najbardziej mnie cieszy ze na starcie odpada Juve albo Atleti i ciekaw jestem tez Ajaxu, jak zagrają tak jak z Bayernem to Real bedzie mial ciepło.

Glajskor komentarzy: 106117.12.2018, 12:22

@mistiqueAFC napisał: "Bayern i Tottenham awansują"

UUU LFC z Bayuernem, w koncu cos innego w LM :D

Ajax z Realem, mega ciekawa para. Jak się Real nie ogarnie, to kto wie :D Moze Ajax sprawi niespodzianke

@FabsFAN:

Zeby Emery nie wpadł na głupi plan sprzedazy Lacazette, bo ten jest w tej układance gdzies niestety z tyłu.

@Traitor:

Ja wczoraj miałem wylew wieczorem, więć Ci się nie dziwię.

Wyobraz sobie, że SBC Campbella kosztuje 830 k na PC, ja zrobilem je za 600 bo miałem sporo kart, zosttało mi ok 100 k(bo mialem ogolnie 715). W paczkach za Campbella nie wpadło nic poza fioletowa karta z ovr 82 wartą 15 k i Mahrezem XD Zostało mi po zrobieniu SBC 100 k, to otworzylem paczke za 100 k, a tam Barzagli najlepszy piłkarz warty 7000 k XD Zrobilem quicksell i zaczalem grac drafta. 1 draft wywalilo servery po 1 wygranym meczu, drugi draft rozlaczylo gdy odpalil sie mecz i odpadlem, a trzeci draft odpadlem w2 rundzie. Stracone 145 k