Skromna wygrana na wyjeździe: Leicester 0-1 Arsenal

Skromna wygrana na wyjeździe: Leicester 0-1 Arsenal 25.02.2023, 17:08, Łukasz Wandzel 1441 komentarzy

W porównaniu do poprzedniego meczu z Aston Villą dzisiejszego starcia z Leicesterem City z pewnością nie charakteryzował ten sam poziom atrakcyjności. Mimo to dzisiejszego popołudnia londyńczycy również musieli się bardzo mocno napracować – najpierw by zdobyć jedynego gola w całym meczu, a później obronić prowadzenie i wyjechać z King Power Stadium z kompletem punktów. W tym przypadku trudne fizyczne wyzwanie dla Kanonierów oznaczało niespecjalnie miły dla oka mecz piłki nożnej dla kibiców. Sytuacje warte odnotowania w każdej z połów można policzyć na palcach jednej ręki, a ostatecznie najbardziej żal pięknego trafienia Trossarda z pierwszej odsłony spotkania, które nie zostało uznane po interwencji VAR-u.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (90+3' Tomiyasu) – Jorginho, Xhaka, Odegaard (84' Partey) – Saka, Trossard (70' Nketiah), Martinelli

Leicester City: Ward – Castagne (85' Pereira), Souttar, Faes, Kristiansen – Dewsbury-Hall, Ndidi (77' Soumare), Praet (77' Daka) – Tete (62' Tielemans), Iheanacho (62' Vardy), Barnes

Od początku meczu Arsenal w typowy dla siebie sposób kontrolował grę i dążył do szybkiego trafienia w pierwszych minutach, lecz wszystkie strzały i centry Kanonierów były blokowane przez Leicester. Gospodarze z kolei opierali swoją grę na kontratakach, lecz nie stwarzali zagrożenia. Tempo spotkania bardzo szybko wyhamowało i mimo że przed przerwą na King Power Stadium futbolówka dwukrotnie znalazła się w siatce, według statystyk żadna z drużyn nie uderzyła w światło bramki, a Leicester nie oddał strzału w ogóle.

W 26. minucie Trossard w końcu znalazł sposób na poradzenie sobie z zagęszczonym polem bramkowym gospodarzy. Ward wybił piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego, a Xhaka wyłożył ją Belgowi, który trafił w samo okienko z okolic szesnastego metra. Niestety gol nowego nabytku Arsenalu nie został uznany po analizie VAR-u. Sędzia odgwizdał faul White'a na Wardzie, ponieważ prawy defensor The Gunners przytrzymywał rękę golkipera, kiedy ten piąstkował.

Chwilę później Iheanacho dostał podanie za plecy obrońców, po czym popędził w kierunku bramki gości i pokonał Ramsdale'a. Wydaje się jednak, że napastnik Leicesteru od początku podejrzewał, że znajdował się na pozycji spalonej.

Kanonierzy mogli czuć się pokrzywdzeni, ponieważ arbiter najpierw nie uznał im gola, a chwilę później nawet nie zdecydował się na dłużej zatrzymać przy sytuacji, kiedy Saka został popchnięty przez Souttara w szesnastce gospodarzy w sytuacji bez piłki. Lecz przyjezdni dopięli swego tuż po przerwie i wyszli na upragnione prowadzenie. W 46. minucie akcję prawym skrzydłem poprowadził Trossard i podał do Martinellego, który strzałem po ziemi pokonał Warda.

Zdobycie gola na chwilę uspokoiło grę Arsenalu, lecz Kanonierzy nie podwyższyli prowadzenia, przez co utrudnili sobie zadanie. Z jednej strony Leicester nie miał ani jednej groźnej akcji, oddając jeden niecelny strzał w całym meczu po godzinie gry. Z drugiej jednak jedna akcja mogła sprawić, że Lisy wywalczą remis. Dlatego londyńczycy przez całą drugą połowę musieli walczyć o utrzymanie wyniku, żeby zapewnić sobie trzy oczka.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698226.02.2023, 15:44

Ale w czym zawinił Kepa? Przecież chciał tą piłkę złapać ale Enzo mu ja wybił z rąk i podał do Skippa

barto32 komentarzy: 164826.02.2023, 15:44

Ale Chelsea jest potężnie słaba…
Tam nie ma żadnego ducha zespołu. Zlep ludzi którzy przyszli zarobić grube siano

Dzulian komentarzy: 285426.02.2023, 15:44

@kwiatinho: United w marcu ma 3 turbo ciężkie wyjazdy. Anfield, Brighton i Newcastle.
Zaraz się może okazać że punktowo będą z Kurami na dystans 1 meczu. A decydujący mecz o LM zagrają na stadionie Spurs.
Tutaj jeszcze nic nie jest pewne.

Wystarczy uraz Rashforda na kilka tygodni i dupa zbita.

Gofer999 komentarzy: 1483026.02.2023, 15:43

Jakie z czelsi sa czopki...

Koroniarz komentarzy: 1031226.02.2023, 15:43

ale ta cfc jest cienka, szkoda że z nimi teraz nie gramy

domino178 komentarzy: 250226.02.2023, 15:42

@Jacek1s: może fakt, że WHU dostaje najczęściej oklep od Arsenalu. A tak poważnie to chyba zależy od człowieka. Swego czasu bodaj kucharzem w klubie był kibic West Hamu i nie miał z tym problemu.

enrique komentarzy: 2001626.02.2023, 15:42

Hubert Hurkacz wygrał turniej ATP w Marsylii.

mlodykanonier komentarzy: 152526.02.2023, 15:41

Jeszcze z 500mln i smerfy może jakiś mecz w PL wygrają xD

timon2000 komentarzy: 22726.02.2023, 15:40

KFC prowadzi . Zaraz wejdzie "Michałek " za 100 baniek i będzie kiwać ich jak no nejmow z krzywbasu nowy róg i czarnomorec

Furgunn komentarzy: 962026.02.2023, 15:40

Łaaa ale wejście na drugą połowę!

Theov47 komentarzy: 108126.02.2023, 15:40

Nie mieści mi się w głowie, że Tottenham jest w top 4.

KedzioRRz komentarzy: 383026.02.2023, 15:40

Kepa tradycyjnie

Garfield_pl komentarzy: 3092926.02.2023, 15:40

@Koroniarz napisał: "kluby powinny zastrajkować i postawić sprawy jasno, przecież tu chodzi o mln funtów później na koniec sezonu tak nie może być dłużej"
Myślę że będą po sezonie konsultacje, bo teraz jest dodatkowo presja na wszystko po tych aferach i nikt już nie wie co robić:D

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698226.02.2023, 15:39

Ładna asysta Enzo xdd

Jacek1s komentarzy: 764626.02.2023, 15:39

Mam pytanie, bo ja czegoś nie rozumiem. Wiem, że Arsenal nie lubi się z Tottenhamem czy Chelsea, ale czy Arsenal nie lubi się też z West Hamem? Bo poznałem dzisiaj syna chłopaka mojej mamy, który mieszka w Londynie i wszedł temat piłki nożnej, i on się mnie pyta komu kibicuję, mówię, że Arsenalowi, a on na to, że nie dobrze, bo on West Hamowi. I teraz tak siedzę i się zastanawiam czy poza samym faktem, że to są drużyny z tego samego miasta, to jest jakieś sensowne wyjaśnienie dlaczego Arsenal miałby się nie lubić z West Hamem?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698226.02.2023, 15:38

Tottki 1-0

silvano95 komentarzy: 991426.02.2023, 15:38

Richarlison , już jego mina mówi wszystko o nim

Trempa (redaktor) komentarzy: 1222 newsów: 17426.02.2023, 15:33

@wajktor1998 napisał: "po co on najpierw dal czerwo i potem sprawdzil xD zamiast przed pokazaniem kartki sprawdzic, tylko niepotrzebny chaos wprowadzil i ile czasu minelo przez to xdd"
Ludzie! Nie prowadźcie takiej retoryki, żeby ściągać z sędziów odpowiedzialność. Sędzia ma sędziować według tego co widzi i uważa, tak jak gdyby VARu nie było, a ten VAR ma ew. skorygować jego "clear and obvious mkstake".

arsenallord komentarzy: 30186 newsów: 11726.02.2023, 15:32

@kwiatinho: Dodaj tam Diera. A kiedyś Vertonghen, Alli czy Lamela. Serio nie wiem jak można to lubić

kwiatinho komentarzy: 1315626.02.2023, 15:31

@danielosik napisał: "jeszcze trochę kolejek zostało, jak możesz mówić że są poza zasięgiem?"

Po prostu. United jest w gazie i tylko zwiększa przewagę nad Tottenhamem. Teraz dzieli ich przepaść. Prócz kilku pkt straty mają również dużo gorszy bilans bramkowy. Bliżej im do Newcastle nawet Liverpoolu niż do United

Czeczenia komentarzy: 1255726.02.2023, 15:31

Ziyech to powinien dostać dwie zółte kartki za dwa odrębne przewinienia.

Gunner18AFC komentarzy: 3460 newsów: 326.02.2023, 15:29

Mógł porozdawać zółte awanturnikom, to by nam się ciekawszy mecz zrobił

kwiatinho komentarzy: 1315626.02.2023, 15:28

Jak widzę takich piłkarzy jak Richarlison i Romero to mi się flaki przerażają.

Straszne prostaki. Chamstwo trenują chyba na treningach

TrueGunner komentarzy: 106026.02.2023, 15:27

Xhaka za podobna sytuację zarobił czerwona ...

WukaEs komentarzy: 30626.02.2023, 15:27

W Tottenhamie same buce w składzie - Richarlison i Romero. Natomiast łamagi w niebieskim się na to nabierają. Na czele tego stoi sędzia, który nie ogarnia tego co się dzieje. Krew się poleje w drugiej połowie. Ale sportowo, to dramat

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698226.02.2023, 15:26

Mam nadzieję że ktoś się w końcu weźmie za te sędziowanie, co mecz praktycznie coś, tak nie może być

lukasz845 komentarzy: 456126.02.2023, 15:26

@Jakubhaba11: odepchnął Ziyecha

Anakin8989 komentarzy: 6026.02.2023, 15:25

Jakby ten baran panował nad meczem to by nie miał takiego cyrku w końcówce... Tam kartek od początku mógł spokojnie kilka rozdać i by miał spokoj

Jakubhaba11 komentarzy: 806 newsów: 426.02.2023, 15:25

@lukasz845: A richarlison za co? za to ze wstali sie popatrzyl?

lukasz845 komentarzy: 456126.02.2023, 15:24

Co tu się odwaliło? :D za co dostał żółtą Havert i czemu jej nie dostał Richarlison?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698226.02.2023, 15:24

Co się dziwić jak praktycznie wszyscy sędziowie w Anglii to jakieś dziadki, którzy nie ogarniają komputera. 5 minut stracone żeby dać czerwo, a później jednak odwołać, przecież to jest śmiech na sali XDD

minio7 komentarzy: 300726.02.2023, 15:24

Tu była żółta dla Zyiecha za faul i pomarańczowa za to uderzenie w bark/głowę Royala, usrało mu się, ale na miejscu Pottera już bym go na drugą połowę nie wypuścił

pLYTEK komentarzy: 414626.02.2023, 15:23

To bylo odepchniecie, zeslizgnela mu sie lapa bo jest słabiakiem i zatrzymala na twarzy ale on nie chcial go w twarz uderzyc. Żóltą tez bym dal ale ile mozna to sprawdzac...

Koroniarz komentarzy: 1031226.02.2023, 15:23

@Garfield_pl: kluby powinny zastrajkować i postawić sprawy jasno, przecież tu chodzi o mln funtów później na koniec sezonu tak nie może być dłużej

zwierz komentarzy: 179926.02.2023, 15:22

Anglicy z tym VARem to się mają jak małpa ze sztućcami.

Marcel90 komentarzy: 835826.02.2023, 15:22

Uwazam, ze bardzo dobra decyzja Atwella. Pchniecie w twarz nie powinno miec miejsca ale to bylo "pchniecie" a nie uderzenie, i bylo ono poklosiem prowokacji ze strony Emersona. Podobna sytuacja jak z Romera i Silva

enrique komentarzy: 2001626.02.2023, 15:22

sędziowie znowu nie ogarniają, nawet jaką mają pierdyliard kamer i nagrań do dyspozycji.

Gofer999 komentarzy: 1483026.02.2023, 15:22

@arsenallord: To Royal też. PIerwszy zaatakował.

MarcoMalcontent komentarzy: 74026.02.2023, 15:22

Kurczakowy Cyrk Monty Phytona.

Garfield_pl komentarzy: 3092926.02.2023, 15:21

Var a raczej sędziowie to kompromitacja, ciekawe czy będzie rewolucja po sezonie jeśli chodzi o czynnik ludzki:D

Gofer999 komentarzy: 1483026.02.2023, 15:21