Skromne zwycięstwo na start sezonu, Newcastle 0-1 Arsenal

Skromne zwycięstwo na start sezonu, Newcastle 0-1 Arsenal 11.08.2019, 15:57, Łukasz Wandzel 1315 komentarzy

Rozgrywki angielskiej ekstraklasy powróciły już w piątek, ale na pierwszy mecz Arsenalu trzeba było czekać aż do niedzielnego popołudnia. Podopieczni Unaia Emery'ego stawili czoła ekipie Newcastle w wyjazdowym starciu na St James' Park. Hiszpański szkoleniowiec postawił na jedenastkę złożoną z graczy, którzy wystarczająco długo trenowali z całą drużyną w okresie przedsezonowym, dając szanse nowym nabytkom dopiero w drugiej połowie. Londyńczycy zwyciężyli na start sezonu, jednak nie z powodu zmienników, a dzięki bramce Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

Sezon 2019/2010 Kanonierzy rozpoczęli skromnie, ale najważniejsze, że zainkasowali trzy punkty. Co więcej, zachowali czyste konto po niezłym spotkaniu Bernda Leno czy Maitlanda-Nilesa. Obyło się bez wpadek w formacji defensywnej, co z pewnością cieszy wszystkich fanów Arsenalu. Z przodu widocznie brakowało prochu do armat, ale można się spodziewać, że te w końcu wystrzelą, kiedy piłkarze, którzy zasilili zespół podczas letniego okna transferowego wkomponują się w zespół, a do składu na dobre powróci Alexandre Lacazette.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Chambers, Sokratis, Monreal - Xhaka, Guendouzi - Mchitarian (84' Martinelli), Willock (64' Ceballos), Nelson (71' Pepe) - Aubameyang.

Newcastle: Dubravka - Manquillo, Schar, Lascelles, Dummett - Ritchie, Hayden, Longstaff (67' Saint-Maximin), Shelvey (54' Willems) - Almiron - Joelinton.

Przez pierwszy kwadrans Arsenal dominował w posiadaniu piłki, jednak obrona Srok szczelnie zamykała własne pole karne. Po tym czasie to gospodarze wzięli się do roboty. Szansę na gola miał Joelinton po strzale głową czy Shelvey, gdy trafił w słupek. Lepszy moment gry swojego zespołu próbował wykorzystać Almiron, który padł w szesnastce Leno, ale zamiast wskazania na wapno, arbiter pokazał Paragwajczykowi żółtą kartkę.

Po stronie Arsenalu najlepszą sytuacją w trakcie pierwszych 45 minut było podanie od Mchitariana do Aubameyanga w 31. minucie. Gabończyk wbiegł za plecy obrońców i uderzył z powietrza lewą nogą, ale strzał sparował Martin Dubravka. Mchitarian często szukał swoim podaniem partnera z czasów Borussi Dortmund. Ormianin był bardzo aktywny, ale często też tracił piłkę.

Kanonierzy przełamali się po przerwie i strzelili pierwszego gola w Premier League w sezonie 2019/2020. W 58. minucie Ainsley Maitland-Niles zaserwował długie podanie zaserwował Aubameyangowi. Napastnik Arsenalu zdążył sobie przyjąć futbolówkę i otworzyć wynik spotkania.

W 64. minucie na murawie zameldował się Dani Ceballos, zastępując Joe Willocka. Później szansę dostali jeszcze Nicolas Pepe oraz Gabriel Martinelli. Jednak najlepszy występ ze zmienników zaliczył Allan Saint-Maximin po stronie Newcastle. Jako jedyny z ekipy gospodarzy zagrażał defensywie Arsenalu swoimi zwodami, podczas gdy londyńczycy zadowolili się jednym trafieniem i grali na czas. Po 4 doliczonych minutach pan Martin Atkinson zagwizdał po raz ostatni, a Kanonierzy zdobyli 3 punkty.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
TlicTlac komentarzy: 603111.08.2019, 16:42

@don_god_kuchar:

Noo da się zauważyć, ładnie czyści Calum ;)

Sandbead komentarzy: 343111.08.2019, 16:42

Jak narazie to Cebula i Pepe gorzej od Willocka i Nelsona

Fabri4 komentarzy: 9985 newsów: 5011.08.2019, 16:42

Niech ten mecz się już skończy bo to tragedia dla oka.

SoulStorm komentarzy: 747011.08.2019, 16:42

kurrr 1-1

volginxy komentarzy: 11811.08.2019, 16:42

Czy tylko mnie to tak wk..... ,że mają tyle okazji na strzał za pola karnego i za wszelką cenę chcą z tą piłką wpaść w tą j.... bramkę. Niby chcemy być w top 4 a wygrywając tylko jedną bramką gramy na czas. Wstyd...

Ranczomen komentarzy: 1236911.08.2019, 16:42

Saint Maxime (?) to zawodnik, którego potrzebowal Arsenal.

MadMax14 komentarzy: 267911.08.2019, 16:42

Pszemo wypisał kilka ciekawostek i będzie je powtarzał przez kolejne 5 lat.
Jaki jego komentarz jest męczący...

Kris3Tears komentarzy: 442811.08.2019, 16:42

Martinelli in

Leehu komentarzy: 1049611.08.2019, 16:41

Edu się dziś ubrał jak nie dyrektor techniczny Arsenalu... gdzie biała koszula i czerwony krawat jak u Raula? :)

mitmichael komentarzy: 4924311.08.2019, 16:41

Arsenal zawsze grał szybko pilka a dzisiaj jak zolwie biegaja

don_god_kuchar komentarzy: 18011.08.2019, 16:41

u Chambersa jak widać poprzedni sezon (najlepszy gracz fulham) nie był przypadkowy (:

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041311.08.2019, 16:40

Hahaha, co ja tutaj czytam. Już płacz że Pepe nie wypalił?

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11711.08.2019, 16:40

Cichy bohater meczu cto dla mnie Guendo.

Guendozi zupełnie nie potrafi poruszać się po boisku

Freo98 komentarzy: 648511.08.2019, 16:40

Raul królu

lays komentarzy: 3987111.08.2019, 16:39

O jest wielka trójca :D

Brejna komentarzy: 278 newsów: 1111.08.2019, 16:39

Nie da się patrzeć na gre Mikiego. 15 strat po pierwszej polowie. Teraz już pewnie ponad 20. Najsłabszy na boisku.

Oldgunner3 komentarzy: 984311.08.2019, 16:39

Dla Xhaki mecz bez kartki to mecz stracony.

Miki to dziś się narobił trochę

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1611.08.2019, 16:39

Chambo juz w towarzyskim z Barcelona gral bardzo dobrze. Fajnie wyglada jego wspolpraca z Sokratisem.

@grzegorz1211:

Rok temu nasza obrona gubila sie wm eczach z beniaminkami, wiec obojetnie z kim nie grali, bylo beznadziejnie, dzis mimo wszystko na plus i bez Mustafy

Gofer999 komentarzy: 1474111.08.2019, 16:38

Auba gdyby nie gol to bardzo slaby wystep.

Hhahaha. ale jak Xhaka dostal to karteczki nie bylo czywiscie...

Ranczomen komentarzy: 1236911.08.2019, 16:38