Skromne zwycięstwo na start sezonu, Newcastle 0-1 Arsenal

Skromne zwycięstwo na start sezonu, Newcastle 0-1 Arsenal 11.08.2019, 15:57, Łukasz Wandzel 1315 komentarzy

Rozgrywki angielskiej ekstraklasy powróciły już w piątek, ale na pierwszy mecz Arsenalu trzeba było czekać aż do niedzielnego popołudnia. Podopieczni Unaia Emery'ego stawili czoła ekipie Newcastle w wyjazdowym starciu na St James' Park. Hiszpański szkoleniowiec postawił na jedenastkę złożoną z graczy, którzy wystarczająco długo trenowali z całą drużyną w okresie przedsezonowym, dając szanse nowym nabytkom dopiero w drugiej połowie. Londyńczycy zwyciężyli na start sezonu, jednak nie z powodu zmienników, a dzięki bramce Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

Sezon 2019/2010 Kanonierzy rozpoczęli skromnie, ale najważniejsze, że zainkasowali trzy punkty. Co więcej, zachowali czyste konto po niezłym spotkaniu Bernda Leno czy Maitlanda-Nilesa. Obyło się bez wpadek w formacji defensywnej, co z pewnością cieszy wszystkich fanów Arsenalu. Z przodu widocznie brakowało prochu do armat, ale można się spodziewać, że te w końcu wystrzelą, kiedy piłkarze, którzy zasilili zespół podczas letniego okna transferowego wkomponują się w zespół, a do składu na dobre powróci Alexandre Lacazette.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Chambers, Sokratis, Monreal - Xhaka, Guendouzi - Mchitarian (84' Martinelli), Willock (64' Ceballos), Nelson (71' Pepe) - Aubameyang.

Newcastle: Dubravka - Manquillo, Schar, Lascelles, Dummett - Ritchie, Hayden, Longstaff (67' Saint-Maximin), Shelvey (54' Willems) - Almiron - Joelinton.

Przez pierwszy kwadrans Arsenal dominował w posiadaniu piłki, jednak obrona Srok szczelnie zamykała własne pole karne. Po tym czasie to gospodarze wzięli się do roboty. Szansę na gola miał Joelinton po strzale głową czy Shelvey, gdy trafił w słupek. Lepszy moment gry swojego zespołu próbował wykorzystać Almiron, który padł w szesnastce Leno, ale zamiast wskazania na wapno, arbiter pokazał Paragwajczykowi żółtą kartkę.

Po stronie Arsenalu najlepszą sytuacją w trakcie pierwszych 45 minut było podanie od Mchitariana do Aubameyanga w 31. minucie. Gabończyk wbiegł za plecy obrońców i uderzył z powietrza lewą nogą, ale strzał sparował Martin Dubravka. Mchitarian często szukał swoim podaniem partnera z czasów Borussi Dortmund. Ormianin był bardzo aktywny, ale często też tracił piłkę.

Kanonierzy przełamali się po przerwie i strzelili pierwszego gola w Premier League w sezonie 2019/2020. W 58. minucie Ainsley Maitland-Niles zaserwował długie podanie zaserwował Aubameyangowi. Napastnik Arsenalu zdążył sobie przyjąć futbolówkę i otworzyć wynik spotkania.

W 64. minucie na murawie zameldował się Dani Ceballos, zastępując Joe Willocka. Później szansę dostali jeszcze Nicolas Pepe oraz Gabriel Martinelli. Jednak najlepszy występ ze zmienników zaliczył Allan Saint-Maximin po stronie Newcastle. Jako jedyny z ekipy gospodarzy zagrażał defensywie Arsenalu swoimi zwodami, podczas gdy londyńczycy zadowolili się jednym trafieniem i grali na czas. Po 4 doliczonych minutach pan Martin Atkinson zagwizdał po raz ostatni, a Kanonierzy zdobyli 3 punkty.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
lays komentarzy: 3987111.08.2019, 16:53

TAK JEST!

Styl ujowy, 3 punkty są. Mega osłabieni dziś. Tak się zaczyna sezon.

Czyste konto cieszy, brawo obrona! Generalnie to krytykowałem Nilesa, ale z każdą minutą był coraz lepszy i zagrał fajne spotkanie.

Kris3Tears komentarzy: 442811.08.2019, 16:52

Uff koniec. Wygrana w fatalnym stylu ale najważniejsze są 3 pkt.

dranzer92 (zawieszony) komentarzy: 33211.08.2019, 16:52

Powodzenia na Anfield z taką grą, znowu 5 dostaniecie XD

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.08.2019, 16:52

Udało się.Pięknie!

Gorrann komentarzy: 213911.08.2019, 16:52

93 minuta a im się zachciało we własnym polu tak bronić?

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 111.08.2019, 16:52

3 pkt i tyle. Nie ma co za dużo gadać.

Gofer999 komentarzy: 1473211.08.2019, 16:52

Cebula ma te ruchy nureczka z LaLipa. :D:D:D

GROMALL komentarzy: 509011.08.2019, 16:52

przed meczem: "3 pkt sie liczą,nie ważny styl"

Chcieliście to macie ;)

czekamy na następny mecz ;p

lays komentarzy: 3987111.08.2019, 16:52

Nachos jak Leno zlapal hahaha

Dobrze, dawać to 1-0 i konczymy pieknie z 3 punktami i wygrana na wyjezdzie.

BogdanVanBommel (zawieszony) komentarzy: 12111.08.2019, 16:51

Zbanujcie tego dzieciaka @gnabry_:

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041311.08.2019, 16:51

Ładna kiwka Pepe.

caliero913 komentarzy: 125411.08.2019, 16:51

@Sandbead: jedyne co było ciekawego w grze Pepe, to jak Dummett go pozamiatał :/

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 311.08.2019, 16:51

Auba czemu zwalniasz?

Gofer999 komentarzy: 1473211.08.2019, 16:51

@lays: Mam tak samo. Zawsze jak przeciwnik blisko bramki to mysle ze obrona cos zaraz wywinie. Ciesze sie ze nie ejstem sam. :D:D:D

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 111.08.2019, 16:51

@Tevez: Tonącego statku?

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12611.08.2019, 16:51

Szału sie dzisiaj nie spodziewałem, więc 1:0 chetnie przyjmę. Za tydzień powinno być już o wiele lepiei

Tevez komentarzy: 408711.08.2019, 16:50

Xhaka to perfekcyjny kapitan.

Oldgunner3 komentarzy: 982411.08.2019, 16:49

Ach te desperackie obrony wyniku w końcówce i to nawet z rzadziakami

Sandbead komentarzy: 342611.08.2019, 16:49

@EroLDN: Pepe za dużo przy piłce nie był natomiast Cebula dużo niechlujności w podaniach z czego jedno mogło się zakonczyć bardzo groźnie bo podał pod nogi jednego z przeciwników pod samym polem karnym.

lays komentarzy: 3987111.08.2019, 16:49

Dobrze Granit mordeczko. Kapitan wzial sprawy w swoje rece XD

thegunner4life komentarzy: 905811.08.2019, 16:49

@EroLDN:
Gramy tak samo jak w tamtym sezonie na wyjazdach. Nikt nic ciekawego do tej pory nie pokazał.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.08.2019, 16:48

Pepe nowy obibok w defensywie po Ozilu.

Elastico07 komentarzy: 1256811.08.2019, 16:48

Nelson dzisiaj dobry mecz,poziom wyżej od wilkoka

lays komentarzy: 3987111.08.2019, 16:48

To jest chore ile ARsenal zaszczepil we mnie strachu patrzac na akcje rywali i koncowki meczow. Przy kazdej akcji NU widze 1-1 po wrzutce XD

EroLDN (redaktor) komentarzy: 521 newsów: 1711.08.2019, 16:48

Panowie jak gramy i proszę coś o nowych nabytkach. Niestety jestem w trasie i nie mogę obejrzeć meczu :(

Sandbead komentarzy: 342611.08.2019, 16:48

@gnabry_:
Wracaj do rynsztoka, z którego wypełzłeś i nie kręc gównoburzy.

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 111.08.2019, 16:47

@Sandbead: do budy natychmiast! raus!

GKS_AFC komentarzy: 872011.08.2019, 16:47

Mecz bez szalu. Ale wazne 3 pkt. Byle nie tracic pkt na poczatku.

Ulti komentarzy: 33111.08.2019, 16:47

Leno, Sokratis, Xhaka I Auba

P_95 komentarzy: 66311.08.2019, 16:46

To jest najsłabszy mecz Arsenalu w tym sezonie.

Woof komentarzy: 25311.08.2019, 16:46

@Ulti: jaka jest ta 4?

Sandbead komentarzy: 342611.08.2019, 16:46

@gnabry_ napisał: "@Sandbead: dziób"

Jakim cudem taki intelygent obraża cały mecz naszych zawodników, dodatkowo szczeka do innych użytkowników i administracja nic nie robi? Co wnoszą inteligentne komentarze tego szanownego użytkownika typu
"Kretyn"
"Xhaka iq 50"
I tym podobne?
Weź sie przestań kompromitować pajacu i spadaj na drzewo.

Elastico07 komentarzy: 1256811.08.2019, 16:45

Meczarnia mecz,oby się zwycięstwem skończyło

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 311.08.2019, 16:45

Jestem za. Takie coś powinno się kończyć tymczasowym banem. Człowiek się denerwuje.

Gofer999 komentarzy: 1473211.08.2019, 16:45

Rzut wolny wykonywany 10 metrow od miejsca zdarzenia, na luzie no nie

stanyal komentarzy: 140111.08.2019, 16:45

@arsenallord napisał: "Cichy bohater meczu cto dla mnie Guendo."

@FabsFAN napisał: "Guendozi zupełnie nie potrafi poruszać się po boisku"

Fajnie wygldaja te dwa komentarze jeden obok drugiego :)
Guendo mega sabo wychodzi do gry gdy jest wiecej zawodnikow przeciwnika. On fajnie rozgrywa jak nikt obok niego i moze te swoje obroty robic i na spokojnie rozgrywac.

Wazne ze malym nakladem sil i z mlodymi szykuja sie 3 pkt

Ulti komentarzy: 33111.08.2019, 16:45

Mecz totalnie do zapomnienia o ile zgarniemy 3 pkt. Myślałem, że piłkarze wyjdą bardziej nabuzowani, głodni gry - nic takiego dzisiaj nie ma. Na pocieszenia w podstawie gralo 4/11, których będziemy regularnie widywać.

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 311.08.2019, 16:44