Skromne zwycięstwo na start sezonu, Newcastle 0-1 Arsenal

Skromne zwycięstwo na start sezonu, Newcastle 0-1 Arsenal 11.08.2019, 15:57, Łukasz Wandzel 1315 komentarzy

Rozgrywki angielskiej ekstraklasy powróciły już w piątek, ale na pierwszy mecz Arsenalu trzeba było czekać aż do niedzielnego popołudnia. Podopieczni Unaia Emery'ego stawili czoła ekipie Newcastle w wyjazdowym starciu na St James' Park. Hiszpański szkoleniowiec postawił na jedenastkę złożoną z graczy, którzy wystarczająco długo trenowali z całą drużyną w okresie przedsezonowym, dając szanse nowym nabytkom dopiero w drugiej połowie. Londyńczycy zwyciężyli na start sezonu, jednak nie z powodu zmienników, a dzięki bramce Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

Sezon 2019/2010 Kanonierzy rozpoczęli skromnie, ale najważniejsze, że zainkasowali trzy punkty. Co więcej, zachowali czyste konto po niezłym spotkaniu Bernda Leno czy Maitlanda-Nilesa. Obyło się bez wpadek w formacji defensywnej, co z pewnością cieszy wszystkich fanów Arsenalu. Z przodu widocznie brakowało prochu do armat, ale można się spodziewać, że te w końcu wystrzelą, kiedy piłkarze, którzy zasilili zespół podczas letniego okna transferowego wkomponują się w zespół, a do składu na dobre powróci Alexandre Lacazette.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Chambers, Sokratis, Monreal - Xhaka, Guendouzi - Mchitarian (84' Martinelli), Willock (64' Ceballos), Nelson (71' Pepe) - Aubameyang.

Newcastle: Dubravka - Manquillo, Schar, Lascelles, Dummett - Ritchie, Hayden, Longstaff (67' Saint-Maximin), Shelvey (54' Willems) - Almiron - Joelinton.

Przez pierwszy kwadrans Arsenal dominował w posiadaniu piłki, jednak obrona Srok szczelnie zamykała własne pole karne. Po tym czasie to gospodarze wzięli się do roboty. Szansę na gola miał Joelinton po strzale głową czy Shelvey, gdy trafił w słupek. Lepszy moment gry swojego zespołu próbował wykorzystać Almiron, który padł w szesnastce Leno, ale zamiast wskazania na wapno, arbiter pokazał Paragwajczykowi żółtą kartkę.

Po stronie Arsenalu najlepszą sytuacją w trakcie pierwszych 45 minut było podanie od Mchitariana do Aubameyanga w 31. minucie. Gabończyk wbiegł za plecy obrońców i uderzył z powietrza lewą nogą, ale strzał sparował Martin Dubravka. Mchitarian często szukał swoim podaniem partnera z czasów Borussi Dortmund. Ormianin był bardzo aktywny, ale często też tracił piłkę.

Kanonierzy przełamali się po przerwie i strzelili pierwszego gola w Premier League w sezonie 2019/2020. W 58. minucie Ainsley Maitland-Niles zaserwował długie podanie zaserwował Aubameyangowi. Napastnik Arsenalu zdążył sobie przyjąć futbolówkę i otworzyć wynik spotkania.

W 64. minucie na murawie zameldował się Dani Ceballos, zastępując Joe Willocka. Później szansę dostali jeszcze Nicolas Pepe oraz Gabriel Martinelli. Jednak najlepszy występ ze zmienników zaliczył Allan Saint-Maximin po stronie Newcastle. Jako jedyny z ekipy gospodarzy zagrażał defensywie Arsenalu swoimi zwodami, podczas gdy londyńczycy zadowolili się jednym trafieniem i grali na czas. Po 4 doliczonych minutach pan Martin Atkinson zagwizdał po raz ostatni, a Kanonierzy zdobyli 3 punkty.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
FaxingBerlin komentarzy: 94111.08.2019, 17:22

Czyste konto na wyjeździe też warto odnotować w poprzednim sezonie ta sztuka udała się nam raz a w sezonie 17/18 też raz także norma wyrobiona

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 211.08.2019, 17:22

@macc: no. Chłop duzo szumu będzie robił

Sandbead komentarzy: 342611.08.2019, 17:22

@TlicTlac: Też jestem ciekaw

kamo99111 komentarzy: 692611.08.2019, 17:21

Jak dla mnie na gorąco:

Leno - bardzo dobry mecz. Nie miał aż tak dużo roboty ale tam gdzie musiał się wykazać nie popełnił błędu.
AMN - pierwsza połowa średnia. Popełnił kilka błędów w pierwszej połowie ale w drugiej wywalczył piłkę i dał asystę Obamie.
Chambers - jak dla mnie mvp. Pewny w obronie i dobrze rozgrywał od tyłu.
Sokratis - to samo co Leno. Zagrał na dobrym poziomie.
Monreal - popełnił kilka błędów. Występ taki 6/10 bym rzekł.
Guendo - zagrał lepiej od Xhaki ale trochę za dużo holuje piłkę oraz wolno podejmuje decyzje.
Xhaka - jeden z gorszych zawodników na boisku.
Miki - dużo, próbował, dużo się starał ale też dużo tracił, niedokładnie podawał. Wykazał się też dobrym zagraniem do Obamy ale poniosła go fantazja przy strzale na pustą bramkę.
Willock - rzucony na głęboką wodę. Widać było przebłyski oraz brak ogrania na tym poziomie. Będą z niego ludzie w każdym bądź razie.
Nelson - to samo co Willock
Auba - utrzymuje poziom z poprzedniego sezonu. Zanim strzeli musi zmarnować ze 3 sytuacje.
Ceballos - musi się jeszcze trochę zgrać z drużyną. Widać, że nie jest jeszcze w pełni formy
Pepe - to samo co Ceballos. Widać, że brakuje mu z 2-3 tygodnie na dojście do optymalnej fomy oraz lepszego zgrania z kolegami z zespołu.
Martinelli - elektryczny i bojaźliwy. Trochę jeszcze upłynie zanim zacznie grać na odpowiednim poziomie.

Podsumowując mecz można powiedzieć, że pierwsze koty za płoty. Było widać pewne pozytywy jednak czekamy na więcej. Trzeba też powiedzieć, że większość pierwszego składu siedziała na ławce i trybunach :-)

Baronesko komentarzy: 133211.08.2019, 17:21

@Patriko: jaka masz pewnosc, ze nie? Pepe i Cebula nie odpala, kilka kontuzji i tak wlasnie grac bedziemy. Jestes naiwny jak myslisz, ze Auba Laca Ozil Pepe Tierney beda grac razem.

macc komentarzy: 472811.08.2019, 17:21

Allan Saint-Maximin to była mega zmiana.

Patriko komentarzy: 529611.08.2019, 17:21

@Forever4: Po za tym ja nie napisałem kto będzie grał a kto nie, tylko że conajmniej 3 zawodników oprócz Nelsona i Wilocka to nie są zawodnicy pierwszego składu, umiesz w czytanie ze zrozumieniem?

mitmichael komentarzy: 4924311.08.2019, 17:21

To co grajmy w srodku Guendo-Torreira a kapitanem niech bedzie Aubameyang i mamy spokoj z Xhaką :D

TlicTlac komentarzy: 602311.08.2019, 17:21

@Baronesko:

Pokaż tych 8 zawodników pierwszego składu w tym meczu według Ciebie :-)

The088 komentarzy: 62211.08.2019, 17:21

Ciekawe ile bramek byśmy strzelili, gdybyśmy mieli Iwobiego w składzie?

Patriko komentarzy: 529611.08.2019, 17:20

@Forever4 napisał: "Tak naprawdę nikt jeszcze nie wie jak wygląda nasz pierwszy skład... Ciężko do końca przewidzieć jakim ustawieniem będziemy grać, a ty już wiesz kto jest w podstawowej 11, a kto nie."
Masz rację, z pewnością będzie on wyglądał tak jak dzisiaj przez resztę sezonu xD, kieruję się chociażby statystykami z poprzednich rozgrywek, po za tym musisz być naprawdę naiwny jeżeli uważasz, że Miki czy Guendozi będzie podstawowym zawodnikiem w tym sezonie

grzegorz1211 komentarzy: 1030511.08.2019, 17:19

@macc: i Calum

Czeczenia komentarzy: 1249411.08.2019, 17:19

Nikt z drużyn aspirujących do siódmego miejsca nie strzelił nawet bramki. Watford, Wolves, Everton, Leicester, WHU i powiedzmy Soton - 3pkt, bramki 0:11

FaxingBerlin komentarzy: 94111.08.2019, 17:19

Pepe w końcówce fajnie blokował piłkę która miał przy nodze i fajnie kiwnął wszytko miało miejsce przy naszym polu karnym około 20 metra

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 211.08.2019, 17:19

Ważne że obrona się dobrze spisala. Atak jeszcze sobie usprawnimy na czilku i się wszyscy odblokują.

Sandbead komentarzy: 342611.08.2019, 17:18

Kurde szkoda mi było dzisiaj Mikiego. Ogromne zaangażowanie, chłop był wszędzie od bramki do bramki, charował w ofensywie i defensywie, dwoił się i troił ale jak nie idzie to nie idzie.

Cartman_KG komentarzy: 363911.08.2019, 17:18

@platinium: cebula dziś akurat słabo nie przesadAj

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 211.08.2019, 17:18

@kanonier91: no Denis też mial te 10minutowe występy mocno niemrawe i też był hejt. Potem wypadł i RiP. To normalne:) Hejt wpisany w nasza polską krew!

DeWu komentarzy: 85411.08.2019, 17:17

Bardzo dobry wynik patrząc na grę. Mkhitaryan był najgorszy przez 1 30 minut, dopiero jak zaczął do Auby podawać zaczął się bronić.
Chambers bardzo twardo i pewnie. Może jednak bedzie duet Cannavaro+Adams w obronie. Willock badzo fajnie, AMN też. Montreal kierunek Sociedad (żart potrzebny nam ktoś póki Tierney i Kola nie wrócą), jego wrzutki to dno, a w obronie często musiał ktoś pomoc :/
Chwała bohaterom, teraz oczy na Old Trafford

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 111.08.2019, 17:17

Haha hejting na Pepe, ja nie mogę co za...

Patriko komentarzy: 529611.08.2019, 17:17

@Baronesko: Nie no jak już mamy być tacy dokładni, to Torreira zagrał więcej od Guendoziego a o Kolasinacu nic nie pisałem

Handcuff komentarzy: 17711.08.2019, 17:17

@Ranczomen napisał: "Will Cock MOTM"
Ciekaw jestem, jak zaprezentowałby się na tle Van Dicka.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 311.08.2019, 17:17

@kamilo_oo: jeszcze dzisiaj bramkowy remis w meczu MU z Chelsea i będzie świetnie :)

macc komentarzy: 472811.08.2019, 17:17

Najlepsi: Auba, A M-N, Miki

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 111.08.2019, 17:17

@hot995: Tak do bankowego. Wyciąga z niego tyle, że humor zaraz mu się poprawi, a ty zupka chińska.

Sandbead komentarzy: 342611.08.2019, 17:17

@kanonier91: Wydaje mi się, że sporo z tych komentarzy to była zwykła ironia

determinat00r komentarzy: 341 newsów: 4911.08.2019, 17:16

Dla mnie Guendo był właśnie powodem tak niemrawej gry. Chłopak jest za mało kreatywny i brakuje mu zdecydowania w kluczowych momentach. Do Xhaki wyjątkowo dziś nie mam pretensji, bo miał uspokajać grę i czyścić. Z tego wywiązał się bardzo dobrze.

kanonier91 komentarzy: 457011.08.2019, 17:16

Eksperci kanonierzy.com - "Pepe niewidoczny trzeba było brać Zahe , pieniądze wyrzucone w błoto." Nie ma to jak rzetelna opinia na podstawie 20 min zagranych w debiucie. Przez takich ekspertów przestałem się tu udzielać własnie bo chyba za stary jestem na dyskusje z nimi !

Brawo za 3 pkt dzisiaj ! Takie mecze trzeba punktować ! Bez odbioru. Pozdrawiam

platinium komentarzy: 139311.08.2019, 17:16

@Baronesko: Monreal -> Kola/Tierney
Chambers -> Holding (Chociaż dzisiaj Calum dawał radę, co napawa optymizmem)
Xhaka -> Torreira
Guendo -> Ceballos
Nelson ->Laca
Miki -> Pepe

Baronesko komentarzy: 133211.08.2019, 17:16

@Patriko: no patrzac na poprzedni sezon to guendozi jest bardziej zawodnikiem pierwszego skladu niz Torreira a Monreal niz Kolasinac.

kamilo_oo komentarzy: 2356711.08.2019, 17:15

Arsenal 3 pkt, siatkarze z biletem do Tokio, piękna niedziela :)

Baronesko komentarzy: 133211.08.2019, 17:15

@Siller: Nie chce mi sie na to nawet odpisywac

Sandbead komentarzy: 342611.08.2019, 17:14

@BizoNxd6: No niestety, Genduzi musiałby teraz zacząć ładować bramkę co mecz albo chociaż ze dwie asysty, żeby niektórzy przestali na niego wydziwiać.

Patriko komentarzy: 529611.08.2019, 17:13

@Baronesko: Nie przesadzaj, Mkhitaryan, Guendozi a tym bardziej Chambers to też nie są zawodnicy pierwszego garnituru, Maitland wdarł się do niego przebojem, bo nie ma konkurencji od kontuzji Bellerina

krystiannn (zawieszony) komentarzy: 57911.08.2019, 17:13

@Baronesko:

Monreala za gora rok to nie bedzie tutaj bo ma 33 lata i nie bedziemy go trzymac. Torreira na luzie powinien Kapitana na lawce posadzic.

Alonso komentarzy: 1282411.08.2019, 17:13

@Baronesko: Bellerin, Luiz, Torreira, Ozil/Ceballos, Pepe, Laca i jak nie Monreal to Tierney

kajkaj21 komentarzy: 50311.08.2019, 17:13

@Forever4: @Sandbead: Dokładnie. Dawno nie było w naszym składzie takiego "ancymona".

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11711.08.2019, 17:13

@Baronesko: Torreira to nie rezerwy czasami?

BizoNxd6 komentarzy: 288111.08.2019, 17:12

O co chodzi z tak słabym ocenianiem matełka? Oglądałem cały mecz i odbiory robił niezłe, błędów mało... Nie czaje bo już bym się bardziej do xhaki przyczepił za 1 pół.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 511.08.2019, 17:12

@gnabry_ napisał: "Pepe wygląda jak smutne dziecko, które trafiło do konta"
Rozumiem, że bankowego?

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1011.08.2019, 17:12

Cebula po wejściu zanotował chyba 4 straty, jedną piętą w stylu Ramseya, a drugą w stylu Xhaki, gdy chciał podać przez środek boiska. Mimo to nie podłamał się i cały czas był pod grą, szukał piłki, tego oczekuje się od środkowego pomocnika. Mam nadzieję, że przyjdą lepsze mecze nie tylko jego, ale i reszty.

Sandbead komentarzy: 342611.08.2019, 17:12

@gnabry_: KONTA KONTA KONTA KONTA KONTA KONTA KONTA KONTA KONTA KONTA KONTA....

Siller komentarzy: 174711.08.2019, 17:12

@Baronesko: Pepe i Ceballos zagrali po 20 minut, Tierney jeszcze nie zagrał w ogóle, a Ty już ich skreśliłeś? No nie powiem, grubo. Dobrze, że to Emery decyduje o tych sprawach.

Baronesko komentarzy: 133211.08.2019, 17:11

@krystiannn: dla mnie bardziej zawodnikiem 1 skladu jest Monreal niz Kolasinac. Torreira tez jest zawodnikiem szerokiego skladu.

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 111.08.2019, 17:11

@ares765: ohh oczywiscie są one bez powodu

Sandbead komentarzy: 342611.08.2019, 17:11