Skromne zwycięstwo na start sezonu, Newcastle 0-1 Arsenal

Skromne zwycięstwo na start sezonu, Newcastle 0-1 Arsenal 11.08.2019, 15:57, Łukasz Wandzel 1315 komentarzy

Rozgrywki angielskiej ekstraklasy powróciły już w piątek, ale na pierwszy mecz Arsenalu trzeba było czekać aż do niedzielnego popołudnia. Podopieczni Unaia Emery'ego stawili czoła ekipie Newcastle w wyjazdowym starciu na St James' Park. Hiszpański szkoleniowiec postawił na jedenastkę złożoną z graczy, którzy wystarczająco długo trenowali z całą drużyną w okresie przedsezonowym, dając szanse nowym nabytkom dopiero w drugiej połowie. Londyńczycy zwyciężyli na start sezonu, jednak nie z powodu zmienników, a dzięki bramce Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

Sezon 2019/2010 Kanonierzy rozpoczęli skromnie, ale najważniejsze, że zainkasowali trzy punkty. Co więcej, zachowali czyste konto po niezłym spotkaniu Bernda Leno czy Maitlanda-Nilesa. Obyło się bez wpadek w formacji defensywnej, co z pewnością cieszy wszystkich fanów Arsenalu. Z przodu widocznie brakowało prochu do armat, ale można się spodziewać, że te w końcu wystrzelą, kiedy piłkarze, którzy zasilili zespół podczas letniego okna transferowego wkomponują się w zespół, a do składu na dobre powróci Alexandre Lacazette.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Chambers, Sokratis, Monreal - Xhaka, Guendouzi - Mchitarian (84' Martinelli), Willock (64' Ceballos), Nelson (71' Pepe) - Aubameyang.

Newcastle: Dubravka - Manquillo, Schar, Lascelles, Dummett - Ritchie, Hayden, Longstaff (67' Saint-Maximin), Shelvey (54' Willems) - Almiron - Joelinton.

Przez pierwszy kwadrans Arsenal dominował w posiadaniu piłki, jednak obrona Srok szczelnie zamykała własne pole karne. Po tym czasie to gospodarze wzięli się do roboty. Szansę na gola miał Joelinton po strzale głową czy Shelvey, gdy trafił w słupek. Lepszy moment gry swojego zespołu próbował wykorzystać Almiron, który padł w szesnastce Leno, ale zamiast wskazania na wapno, arbiter pokazał Paragwajczykowi żółtą kartkę.

Po stronie Arsenalu najlepszą sytuacją w trakcie pierwszych 45 minut było podanie od Mchitariana do Aubameyanga w 31. minucie. Gabończyk wbiegł za plecy obrońców i uderzył z powietrza lewą nogą, ale strzał sparował Martin Dubravka. Mchitarian często szukał swoim podaniem partnera z czasów Borussi Dortmund. Ormianin był bardzo aktywny, ale często też tracił piłkę.

Kanonierzy przełamali się po przerwie i strzelili pierwszego gola w Premier League w sezonie 2019/2020. W 58. minucie Ainsley Maitland-Niles zaserwował długie podanie zaserwował Aubameyangowi. Napastnik Arsenalu zdążył sobie przyjąć futbolówkę i otworzyć wynik spotkania.

W 64. minucie na murawie zameldował się Dani Ceballos, zastępując Joe Willocka. Później szansę dostali jeszcze Nicolas Pepe oraz Gabriel Martinelli. Jednak najlepszy występ ze zmienników zaliczył Allan Saint-Maximin po stronie Newcastle. Jako jedyny z ekipy gospodarzy zagrażał defensywie Arsenalu swoimi zwodami, podczas gdy londyńczycy zadowolili się jednym trafieniem i grali na czas. Po 4 doliczonych minutach pan Martin Atkinson zagwizdał po raz ostatni, a Kanonierzy zdobyli 3 punkty.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Mariusz28 komentarzy: 495211.08.2019, 16:55

Było brać Zahe, Emery out xD

ELAdzik komentarzy: 251311.08.2019, 16:55

Mecz taki sobie. Ważne, że 3 pkt. Mop z Xhaka nadają się na ławkę. Obrona nawet na +. W ataku słabo. Ale 3 pkt są.

DontCry komentarzy: 760811.08.2019, 16:55

Przeciętny skład, pierwszy mecz sezonu, wyjazd, czyste konto, 3 punkty, świetny Auba.

Jest ok.

Kowal96 komentarzy: 1759111.08.2019, 16:55

Obrona United niezła, atak Chelsea cienki, rzeczywiście zapowiada się nudne 0-0.

Szogun komentarzy: 28847 newsów: 311.08.2019, 16:55

Minus Miki i Tarian oraz Ceballos..Pepe jeszcze nie było widać a plus AMN i Xakha.

BogdanVanBommel (zawieszony) komentarzy: 12111.08.2019, 16:55

Liczą sie 3 pkt a na finishu i tak nikt noe bedzie pamiętał o stylu.

PrzeArs komentarzy: 278411.08.2019, 16:55

Auba to jest jednak top topów !!!

TlicTlac komentarzy: 602511.08.2019, 16:55

@ZelGrey:

Niles to z 3/4 razy został objechany jak dziecko, to na pewno nie MOTM :-)

Auba i tyle, szanował piłkę, praktycznie nic nie tracił.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 611.08.2019, 16:54

Czyste konto na wyjeździe cieszy równie mocno, co wygrana ;D
Za tydzień powinniśmy już wyjść dużo mocniejszym składem.

Leehu komentarzy: 1049611.08.2019, 16:54

To jest słabe, czuje się zniesmaczony i ten mecz nie ma nic wspólnego z grą w piłkę nożną. Szkoda, bo myślałem że wraz z wejściem Ceballosa i Pepe mecz się rozkręci, ale okazało się że mecz skończył się po bramce Aubameyanga. :(

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492511.08.2019, 16:54

Koniec z k.com w trakcie spotkań, pajacerka jeszcze większa niż w poprzednich latach. Zamiast się wymieniać spostrzeżeniami i wspólnie przeżywać ten mecz, tutaj się tworzy jakaś loża szyderców, byle jakiegoś zawodnika Arsenalu wyśmiać albo obrazić. Teraz i użytkownicy się cisną. Żenada.

youngboy komentarzy: 198611.08.2019, 16:54

Mega się cieszę. Tak bardzo osłabionym składem zdobywamy 3 pkt na wyjeździe, w dodatku z czystym kontem.

Garfield_pl komentarzy: 2829111.08.2019, 16:54

@dranzer92: nic się nie martw,to za dwie kolejki, może być różnie :)

GROMALL komentarzy: 509011.08.2019, 16:54

dobra,teraz w spokoju mozna obejrzec mu-chelsea xd

schnor25 komentarzy: 1854611.08.2019, 16:54

Za wiele jakości w grze nie było, ale raz, że pierwszy mecz, dwa, że na wyjeździe. Dobry początek, step by step, czas na kolejnego rywala.

BizoNxd6 komentarzy: 288211.08.2019, 16:54

Mecz do zapomnienia, trudny teren i o dziwo na 0 z tyłu, nasi środkówi obrońcy całkiem spoko mecz bez żadnych baboli. Na plus zdecydowanie metełko moim zdaniem i auba z golem. Z takim składem wygrać jest spoko, caballos kilka głupich zagrań i zbytnio też nic nie pokazał to samo Pepe ale mieli mega mało czasu i akurat się bronilismy.

PrzeArs komentarzy: 278411.08.2019, 16:54

3 pkt :) jazda , brawo!! chociaż bez fajerwerków dziś , tak było zakladane w sumie .

Cieszy czyste konto.
Mniej cieszy styl gry, jednak na to przyjdzie czas.
Ważne by wejść dobrze w sezon i to się udało.

COYG!

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52411.08.2019, 16:54

Pepe bezbarwny, Ceballos dużo strat, Martinelli grał za krótko. Debiuty piłkarzy Arsenalu idą w zapomnienie.

Ranczomen komentarzy: 1236111.08.2019, 16:54

Wengerball, ale aby do przodu.

Siller komentarzy: 174711.08.2019, 16:54

Dobra 3 pkt. są, zapomnieć o tym meczu, za tydzień będzie lepiej, wyjdzie mocniejszy skład i gramy na ES.

Sandbead komentarzy: 342611.08.2019, 16:54

Mecz do zapomnienia, najwazniejsze 3 pkty i czyste konto. Jak ustabilizuje sie pierwsza 11 to powinna być lepsza gra z naszej strony. Słabo zagraliśmy, bez polotu ale z drugiej strony Newcastle też dużo szans nie miało.

ZelGrey komentarzy: 252411.08.2019, 16:54

Szalu nie ma, wazne trzy punkty.
Dziwie sie ze to powiem, ale dla mnie MoM to Maitland Niles.

FaxingBerlin komentarzy: 94111.08.2019, 16:54

@D_S: optymalny skład to może być za 2 miesiące

EroLDN (redaktor) komentarzy: 521 newsów: 1711.08.2019, 16:54

Przeczytałem kilka komentarzy na temat Guendouziego i od siebie dodam, że pamiętam ile pomyj wylało się na Emeriego za dawanie szans temu piłkarzowi. Ja natomiast uważam go za piłkarza z którego może wyrosnąć prawdziwy "crack" i dzisiejszy mecz ani opinie ludzi na tej stronie tego nie zmienia. W miarę możliwości bacznie będę go obserwował w tym sezonie.

Donpedroaleone komentarzy: 74411.08.2019, 16:54

Pkt wazne, ale przypominam ze w 3 kolejce nie mamy latwo, taka gra moze sie skonczyc jak w ubieglym sezonie. Najwazniejsze 3pkt.

kiko55555 komentarzy: 35311.08.2019, 16:53

Ważne że 3pkt na inaugurację ale patrząc jak gralo city, live i totki... Będzie ciężko z nimi bezpośrednio

mateusz19191010 komentarzy: 130411.08.2019, 16:53

Wygrana najważniejsza

mitmichael komentarzy: 4924311.08.2019, 16:53

To było najwazniejsze, wygrac i to sie udalo. W nastepnych meczach sklad musi byc zmieniony. Mkitharyan i Xhaka dzisiaj najgorsi, najlepsi Guendouzi, Willock i Aubameyang - takie jest moje zdanie. Mamy 3 punkty jedziemy dalej

losnumeros komentarzy: 1319011.08.2019, 16:53

Cieszmy się, że rywal grał tak słabo jak my, bo inaczej byśmy byli już 2 lub 3 pkt w plecy.

Kysio2607 komentarzy: 1336011.08.2019, 16:53

Tak jak pisałem w przerwie.

Dziś nie oczekiwałem stylu, lecz 3 punktów.

3 punkty są.

Kolejny tydzien treningów dla Pepe, Ceballosa, Torreiry jak złoto.

Kowal96 komentarzy: 1759111.08.2019, 16:53

Najważniejsze 3 punkty, chociaż gra nie powalała.

Lecimy dalej.

FaxingBerlin komentarzy: 94111.08.2019, 16:53

Skromna wygrana ale 3 pkt są to się liczy

TMIS komentarzy: 611.08.2019, 16:53

Narazie średnio ale 3 punkty są i to jest najważniejsze

D_S komentarzy: 106211.08.2019, 16:53

Pierwsze koty za płoty. W następnym meczu chciałbym oglądać już optymalny skład.

Szogun komentarzy: 28847 newsów: 311.08.2019, 16:53

3 pkt się liczą i oby tak dalej.

Fabri4 komentarzy: 9982 newsów: 5011.08.2019, 16:53

Wynik dobry, gra tragiczna. Najgorszy chyba Mchitarjan

GKS_AFC komentarzy: 871911.08.2019, 16:53

No i jest 3 pkt i bez kontuzji i to najwazniejsze. A Pepe i Ceballos sie jeszcze rozkreca.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.08.2019, 16:53

Zobaczcie sobie ofensywę Chelsea na mecz z United xd przecież to poziom championship xD

Garfield_pl komentarzy: 2829111.08.2019, 16:53