Skromne zwycięstwo na start sezonu, Newcastle 0-1 Arsenal

Skromne zwycięstwo na start sezonu, Newcastle 0-1 Arsenal 11.08.2019, 15:57, Łukasz Wandzel 1315 komentarzy

Rozgrywki angielskiej ekstraklasy powróciły już w piątek, ale na pierwszy mecz Arsenalu trzeba było czekać aż do niedzielnego popołudnia. Podopieczni Unaia Emery'ego stawili czoła ekipie Newcastle w wyjazdowym starciu na St James' Park. Hiszpański szkoleniowiec postawił na jedenastkę złożoną z graczy, którzy wystarczająco długo trenowali z całą drużyną w okresie przedsezonowym, dając szanse nowym nabytkom dopiero w drugiej połowie. Londyńczycy zwyciężyli na start sezonu, jednak nie z powodu zmienników, a dzięki bramce Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

Sezon 2019/2010 Kanonierzy rozpoczęli skromnie, ale najważniejsze, że zainkasowali trzy punkty. Co więcej, zachowali czyste konto po niezłym spotkaniu Bernda Leno czy Maitlanda-Nilesa. Obyło się bez wpadek w formacji defensywnej, co z pewnością cieszy wszystkich fanów Arsenalu. Z przodu widocznie brakowało prochu do armat, ale można się spodziewać, że te w końcu wystrzelą, kiedy piłkarze, którzy zasilili zespół podczas letniego okna transferowego wkomponują się w zespół, a do składu na dobre powróci Alexandre Lacazette.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Chambers, Sokratis, Monreal - Xhaka, Guendouzi - Mchitarian (84' Martinelli), Willock (64' Ceballos), Nelson (71' Pepe) - Aubameyang.

Newcastle: Dubravka - Manquillo, Schar, Lascelles, Dummett - Ritchie, Hayden, Longstaff (67' Saint-Maximin), Shelvey (54' Willems) - Almiron - Joelinton.

Przez pierwszy kwadrans Arsenal dominował w posiadaniu piłki, jednak obrona Srok szczelnie zamykała własne pole karne. Po tym czasie to gospodarze wzięli się do roboty. Szansę na gola miał Joelinton po strzale głową czy Shelvey, gdy trafił w słupek. Lepszy moment gry swojego zespołu próbował wykorzystać Almiron, który padł w szesnastce Leno, ale zamiast wskazania na wapno, arbiter pokazał Paragwajczykowi żółtą kartkę.

Po stronie Arsenalu najlepszą sytuacją w trakcie pierwszych 45 minut było podanie od Mchitariana do Aubameyanga w 31. minucie. Gabończyk wbiegł za plecy obrońców i uderzył z powietrza lewą nogą, ale strzał sparował Martin Dubravka. Mchitarian często szukał swoim podaniem partnera z czasów Borussi Dortmund. Ormianin był bardzo aktywny, ale często też tracił piłkę.

Kanonierzy przełamali się po przerwie i strzelili pierwszego gola w Premier League w sezonie 2019/2020. W 58. minucie Ainsley Maitland-Niles zaserwował długie podanie zaserwował Aubameyangowi. Napastnik Arsenalu zdążył sobie przyjąć futbolówkę i otworzyć wynik spotkania.

W 64. minucie na murawie zameldował się Dani Ceballos, zastępując Joe Willocka. Później szansę dostali jeszcze Nicolas Pepe oraz Gabriel Martinelli. Jednak najlepszy występ ze zmienników zaliczył Allan Saint-Maximin po stronie Newcastle. Jako jedyny z ekipy gospodarzy zagrażał defensywie Arsenalu swoimi zwodami, podczas gdy londyńczycy zadowolili się jednym trafieniem i grali na czas. Po 4 doliczonych minutach pan Martin Atkinson zagwizdał po raz ostatni, a Kanonierzy zdobyli 3 punkty.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
kiko55555 komentarzy: 35311.08.2019, 17:00

3pkt są to najważniejsze. Teraz niech się pepe cebalos luiz toreira laca odgrywają. Wróci ozil i kola. Będzie o wiele więcej opcji dla emerego. I na duży plus obrona dzisiaj szczególnie niles i chambers

pierre_afc komentarzy: 1207111.08.2019, 17:00

Pamiętajcie, że w ostatnich sezonach graliśmy padake na wyjeździe. Ważne trzy punkty i czyste konto, bo tak buduje się pewność obrony.

bartas1984 komentarzy: 36911.08.2019, 17:00

Chelsea z przodu dzisiaj Abraham, Mount, Barkley i Pedro.

ZielonyLisc komentarzy: 2029411.08.2019, 16:59

Pepe MOTM

mitmichael komentarzy: 4924311.08.2019, 16:59

@MarioG: probował ale mu nie wychodzilo

Kysio2607 komentarzy: 1336011.08.2019, 16:59

Ocenianie Pepe jest bez sensu. Gość pograł parę razy z NOWYMI kolegami przed tym meczem. Przywoływanie Mahreza czy Mane dla porównania jest niedorzeczne.

FaxingBerlin komentarzy: 94111.08.2019, 16:59

@MarioG: Guendouzi i odziwo AMN też na plus Mkhitarian ok reszta bezbarwna a Monreal niewidoczny nawet przez chwilę

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 311.08.2019, 16:59

@Ranczomen:

Spokojnie, Ozil wróci to mu będzie wykładać patelnie.

ZielonyLisc komentarzy: 2029411.08.2019, 16:58

THE INVICIBLES

Marcinafc93 komentarzy: 32846 newsów: 111.08.2019, 16:58

Niles i Guendouzi najlepszy, No i Auba, świetne przyjęcie i gol. Trudny mecz, ale wygrany. Brawo, lecimy dalej

ksowa90 komentarzy: 147111.08.2019, 16:58

Mecz do odnotowania i zapomnienia.

Kiepomen komentarzy: 434811.08.2019, 16:58

Należy dziś pochwalić obronę, bo zagrała bardzo dobrze poza paroma momentami. Dawno nie widziałem takiego muru w naszym wykonaniu, inna sprawa że Newcatstle było dramatycznie słabe oprocz tego Maximina.

camsbruken komentarzy: 125811.08.2019, 16:58

Pepe zaliczył jeden fajny drybling, gorsze wejście miał cebalos dużo niedokładności i nonszalancji, ale wierzę, że będzie coraz lepiej :)

pawel94 komentarzy: 122011.08.2019, 16:58

Jak na pierwszą kolejkę, gdzie lubiliśmy sobie odwalić jakiś cyrk jest dobrze. Ważne 3 punkty i czyste konto na wyjeździe, już wyrównaliśmy stan z poprzedniego sezonu pod tym względem. Wróci Laca, na wyższe obroty wskoczą Pepe i Ceballos i mam nadzieję, że będzie to tylko lepiej wyglądać jeśli chodzi o styl.

Czeczenia komentarzy: 1249611.08.2019, 16:58

Wynik lepszy od gry, ale Newcastle nie miało żadnych argumentów. Trzeba pracować, bo zaraz trudniejsze mecze.

fcescf komentarzy: 255411.08.2019, 16:58

AMN i Chambers na +

gunners007 komentarzy: 954311.08.2019, 16:58

Auba-Niles Dzięki za 3 pkt COYG!

silvano95 komentarzy: 984511.08.2019, 16:58

Arsenal away from home in the 2018-19 Premier League season: 19 games, 1 clean sheet

Arsenal away from home in the 2019-20 Premier League season: 1 game, 1 clean sheet

darek250s komentarzy: 10350 newsów: 511.08.2019, 16:57

Wyciąganie wniosków ekspertów po jednym meczu: CZAS START!

adrianpilsczek2000 komentarzy: 154211.08.2019, 16:57

Gra pozostawiała wiele do życzenia, ale najważniejsze są 3 punkty.

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11711.08.2019, 16:57

@Slaviola: Pepe zagrał słabo bo miał strzelić dzisiaj 2 gole i asystę w 20 minut. Kto uważnie oglądał to namiastkę jego umiejętności widział.

Alonso komentarzy: 1282411.08.2019, 16:57

Newcastle zagrało jak noname z fazy grupowej Ligi Europy a Arsenal wystawił skład jak na noname z fazy grupowej LE. Tylko 4 lub 5 piłkarzy z pierwszej jedenastki od pierwszej minuty, lepiej to wyglądać nie mogło.

songoku95 komentarzy: 2348611.08.2019, 16:57

Obrona zdecydowanie na plus, Willock, Nelson mogli się podobać, Miki na początku bardzo słabo, ale potem się rozkręcił i grał dobrze, liczę że się ustabilizuje.

pestjusz komentarzy: 260811.08.2019, 16:56

Już mamy tyle czystych kont na wyjeździe co w poprzednim sezonie :D Styl średni, ale ważne trzy punkty. Za tydzień u siebie i jazda po kolejne 3 punkty

MarioG komentarzy: 121911.08.2019, 16:56

@Jacek1s: jedyny plus to 3 i gra Auby

Oldgunner3 komentarzy: 982211.08.2019, 16:56

Najważniejsze 3 pkt. w tym deszczu to się liczy - kogo wyróżnić?Chyba jednak AMN - początek trochę irytujący,ale przechwyt i asysta - klasa.3 zmienników,wszyscy nowi gracze jak na razie nic nie pokazali,ale to dopiero pierwsze koty za płoty

Kiepomen komentarzy: 434811.08.2019, 16:56

I tak, dla mnie AMN dziś motm jak koledzy niżej.

cwalin komentarzy: 236911.08.2019, 16:56

Ja zawsze się tak negatywnie podkręcam.3 punkty.

Mecz słaby i nudny, bez jakichkolwiek sytuacji bramkowych. Bardzo zmarwił mnie Cabellos który nie dał żadnych argumentów żeby wystawić go za tydzień w 1 skladzie, dziś zagrał przecietnie/słabo.

bartas1984 komentarzy: 36911.08.2019, 16:56

Mam nadzieję, że w kolejnym spotkaniu Miki, Nelson i Willock zaczną na ławce, a Pepe, Ceballos i Laca od pierwszych minut.

Handcuff komentarzy: 17711.08.2019, 16:56

Wymarzony wynik na rozpoczęcie sezonu - wygrana wyjazdowa i czyste konto, wow!

AMN dzisiaj po profesorsku, dla mnie nasz najlepszy zawodnik w tym meczu.

Wszystkie trzy nowe nabytki zaczęły od nieudanych zagrań. :-) Dzisiaj ogólnie Pepe niewidoczny, ale trzeba dać im wszystkim czas.

MarioG komentarzy: 121911.08.2019, 16:55

@mitmichael: to kiepskie to twoje zdanie bo Miki próbował grać.

Donpedroaleone komentarzy: 74411.08.2019, 16:55

@Hans_Zimmer: Nie pisz tak, bo wejdzie jakis kmiot z DP i powie ze sezonowcy w Arsenalu oceniana transfer na podstawie 20min. Przecież oni się na piłce nie znają, a tym bardziej na sarkazmie.

Theo10 komentarzy: 831611.08.2019, 16:55

Pepe przez te 20min nie zrobił absolutnie nic (poza kilkoma stratami), ale ofc jeszcze za wcześnie żeby oceniać.
Mecz mocno średni w naszym wykonaniu, ale jest kilka pozytywów. No i przede wszystkim 3pkt na wyjeździe z czystym kontem.

radzio_TRN komentarzy: 2724 newsów: 1311.08.2019, 16:55

Ten cały Joeilton, czy jak mu tam. Co to za kawał drewna, oni chyba z 40 milionów dali za takiego parodyste xD

Jacek1s komentarzy: 764611.08.2019, 16:55