Skromne zwycięstwo na start sezonu, Newcastle 0-1 Arsenal

Skromne zwycięstwo na start sezonu, Newcastle 0-1 Arsenal 11.08.2019, 15:57, Łukasz Wandzel 1315 komentarzy

Rozgrywki angielskiej ekstraklasy powróciły już w piątek, ale na pierwszy mecz Arsenalu trzeba było czekać aż do niedzielnego popołudnia. Podopieczni Unaia Emery'ego stawili czoła ekipie Newcastle w wyjazdowym starciu na St James' Park. Hiszpański szkoleniowiec postawił na jedenastkę złożoną z graczy, którzy wystarczająco długo trenowali z całą drużyną w okresie przedsezonowym, dając szanse nowym nabytkom dopiero w drugiej połowie. Londyńczycy zwyciężyli na start sezonu, jednak nie z powodu zmienników, a dzięki bramce Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

Sezon 2019/2010 Kanonierzy rozpoczęli skromnie, ale najważniejsze, że zainkasowali trzy punkty. Co więcej, zachowali czyste konto po niezłym spotkaniu Bernda Leno czy Maitlanda-Nilesa. Obyło się bez wpadek w formacji defensywnej, co z pewnością cieszy wszystkich fanów Arsenalu. Z przodu widocznie brakowało prochu do armat, ale można się spodziewać, że te w końcu wystrzelą, kiedy piłkarze, którzy zasilili zespół podczas letniego okna transferowego wkomponują się w zespół, a do składu na dobre powróci Alexandre Lacazette.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Chambers, Sokratis, Monreal - Xhaka, Guendouzi - Mchitarian (84' Martinelli), Willock (64' Ceballos), Nelson (71' Pepe) - Aubameyang.

Newcastle: Dubravka - Manquillo, Schar, Lascelles, Dummett - Ritchie, Hayden, Longstaff (67' Saint-Maximin), Shelvey (54' Willems) - Almiron - Joelinton.

Przez pierwszy kwadrans Arsenal dominował w posiadaniu piłki, jednak obrona Srok szczelnie zamykała własne pole karne. Po tym czasie to gospodarze wzięli się do roboty. Szansę na gola miał Joelinton po strzale głową czy Shelvey, gdy trafił w słupek. Lepszy moment gry swojego zespołu próbował wykorzystać Almiron, który padł w szesnastce Leno, ale zamiast wskazania na wapno, arbiter pokazał Paragwajczykowi żółtą kartkę.

Po stronie Arsenalu najlepszą sytuacją w trakcie pierwszych 45 minut było podanie od Mchitariana do Aubameyanga w 31. minucie. Gabończyk wbiegł za plecy obrońców i uderzył z powietrza lewą nogą, ale strzał sparował Martin Dubravka. Mchitarian często szukał swoim podaniem partnera z czasów Borussi Dortmund. Ormianin był bardzo aktywny, ale często też tracił piłkę.

Kanonierzy przełamali się po przerwie i strzelili pierwszego gola w Premier League w sezonie 2019/2020. W 58. minucie Ainsley Maitland-Niles zaserwował długie podanie zaserwował Aubameyangowi. Napastnik Arsenalu zdążył sobie przyjąć futbolówkę i otworzyć wynik spotkania.

W 64. minucie na murawie zameldował się Dani Ceballos, zastępując Joe Willocka. Później szansę dostali jeszcze Nicolas Pepe oraz Gabriel Martinelli. Jednak najlepszy występ ze zmienników zaliczył Allan Saint-Maximin po stronie Newcastle. Jako jedyny z ekipy gospodarzy zagrażał defensywie Arsenalu swoimi zwodami, podczas gdy londyńczycy zadowolili się jednym trafieniem i grali na czas. Po 4 doliczonych minutach pan Martin Atkinson zagwizdał po raz ostatni, a Kanonierzy zdobyli 3 punkty.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
bobslej22 komentarzy: 829411.08.2019, 19:16

@Power10: pierwszy mecz Arsenalu w tym sezonie i już dziś pisali "możemy pomarzyć o pierwszej czwórce" To tak jest że na stronach kibicowskich są i dzieci i dorośli .

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.08.2019, 19:16

@Slaviola:
Nie

Chelsea i Arsenal walczą o miano najgorszej obrony top4. Ale u nich jest katasrofa lol

Slaviola komentarzy: 1237711.08.2019, 19:15

Mam pytanie... czy gdy taki wynik zostanie to muły będą na 1szym miejscu w tabeli?

Jeśli tak... to cała strona debilpage będzie wyglądała jak jeden wielki orgazm XD

enrique komentarzy: 1909911.08.2019, 19:15

A kumpel fan CFC mówił że sprzedaż Luiza to żadna strata bo mają dobrych obrońców... cóż...

Qarol komentarzy: 1450211.08.2019, 19:15

@Slaviola:

Dokładnie takie same, jak byłyby u nas po takiej wygranej.

Gunners10 komentarzy: 12211.08.2019, 19:15

@Slaviola: to samo nas chyba

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.08.2019, 19:15

Jeszcze raz pośmieję się z obrońców Chelsea i tego, że oddali nam Luiza za worek ziemniaków.Dzięki Frank, dzięki Petr, jesteście wielcy.

@ILoveArsenal: dziękować !

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 111.08.2019, 19:15

@Simao12 napisał: "Ten tępy Lampard ma IQ 150"
Bo to nie lampard jest tepy tylko uzytkownik ktory go tak nazwal :p

Szogun komentarzy: 28577 newsów: 311.08.2019, 19:15

Chelsea pogoniła Nas wbijając cztery bramki a teraz MU bije ich wbijając cztery..Zapowiada się ciekawie.

Kowal96 komentarzy: 1758911.08.2019, 19:14

@Slaviola:

Spokojnie mordeczko.

SemperFidelis47 komentarzy: 53911.08.2019, 19:14

Trochę pokory panowie... Wygraliśmy . Ważne 3 pkty ale też mamy nad czym pracowac

GallAnonim komentarzy: 44311.08.2019, 19:14

@Slaviola napisał: "Jezu... co dzisiaj za orgazmy będą na devipage.pl, masakra!"
No to po co tam wchodzisz? Niech sobie piszą.

Slaviola komentarzy: 1237711.08.2019, 19:14

Kurde... miałem napisać debilpage... ta szurnięta autokoretka XD

Sewer komentarzy: 157011.08.2019, 19:13

@al_jazeera1: Tak uważam.To jest moja OPINIA ;)

Jasne że nie gwarantują i będą mieli wielkie problemy w tym sezonie.

gunner1990 komentarzy: 370911.08.2019, 19:13

Maggajwer nie do przestawienia dobry grajek

Simao12 komentarzy: 775211.08.2019, 19:13

@markiz0:

Ten tępy Lampard ma IQ 150

Power10 komentarzy: 134011.08.2019, 19:13

Pierwszy mecz sezonu a większość tutaj już ciśnie Chelsea. Trochę pokory.

noth komentarzy: 264311.08.2019, 19:13

United na majstra hihihih. Tak już na serio to trzeba uważać na ich kontrataki bo są w tym dobrzy.

kaman17 komentarzy: 498511.08.2019, 19:13

Fajnie gra United, 3 czy 4 bramki po kontrach. Widać było mega pasje po bramce Jamesa. Dla fana piłki nożnej ładny obrazek.
Ale nie wróżę im zbyt wiele w tym sezonie. Będą walczyć z Arsenalem i Tottkami o 3,4 miejsce.

Slaviola komentarzy: 1237711.08.2019, 19:13

@Garfield_pl:

Dokładnie ;)

Czeczenia komentarzy: 1248111.08.2019, 19:13

49 lat, bramkarz, strzela gola Chelsea. Dno. Lpard out.

Slaviola komentarzy: 1237711.08.2019, 19:12

Jezu... co dzisiaj za orgazmy będą na devipage.pl, masakra!

Garfield_pl komentarzy: 2795311.08.2019, 19:12

@Slaviola: i po co.ich zwołujesz, wiadomka że czytają :D zaraz przyjdą ;) dobry meczyk, szkoda że nie remis, ale ktoś stracił punkty i bardzo dobrze ;)

Sparku komentarzy: 340211.08.2019, 19:12

@markiz0: Zizou też odejmował Real bez doświadczenia...

enrique komentarzy: 1909911.08.2019, 19:12

ma ktoś linka do meczu united ??

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.08.2019, 19:12

Ciekawy sezon przed Chelsea.Rywale dzisiaj 0-0 i już trzeba będzie odrabiać straty.
Frank dobry debiut, Pulisic również.

Brawo.

krystiannn (zawieszony) komentarzy: 57911.08.2019, 19:12

United ile ma celnych strzałów na bramke ? z 5 ma ?

Tevez komentarzy: 408711.08.2019, 19:12

David Luiza to był najlepszy stoper Chelsea. Co za idioci pracują w zarządzie tego klubu że puścili takiego zawodnika w ostatnim dniu okienka.

arsenallord komentarzy: 29699 newsów: 11711.08.2019, 19:10

Pogba robi dwie asysty, a ludzie i tak powiedzą, że jest słaby.

Patriko komentarzy: 528111.08.2019, 19:10

Nie lubię United, ale Chelsea jakoś mi nie szkoda ;d

pierre_afc komentarzy: 1207111.08.2019, 19:10

Dzisiaj United gromi, a za tydzień odbiją się od ściany :)

Slaviola komentarzy: 1237711.08.2019, 19:10

Kibice United, jeśli to czytacie to!:

Jest pierwszy mecz sezonu, do tego wygrywacie z bardzo słabą Chelsie!
Wiem że w Waszych głowach już pojawiają się myśli że możecie iść po mistrza, ale spokojnie. Sezon Was zweryfikuje!

Simao12 komentarzy: 775211.08.2019, 19:10

omg, jak mu te weszło? xDDD Kepa BÓG

Kysio2607 komentarzy: 1336011.08.2019, 19:10

ale smieszny mecz :D jakbym nasze wyjzdy na Anfield ogladal, tylkok ze my nie gralismy tam nigdy tak dobrze jak Chelsea dzis przy takich oklepach :D

mar12301 komentarzy: 2311711.08.2019, 19:10