Skromne zwycięstwo na start sezonu, Newcastle 0-1 Arsenal

Skromne zwycięstwo na start sezonu, Newcastle 0-1 Arsenal 11.08.2019, 15:57, Łukasz Wandzel 1315 komentarzy

Rozgrywki angielskiej ekstraklasy powróciły już w piątek, ale na pierwszy mecz Arsenalu trzeba było czekać aż do niedzielnego popołudnia. Podopieczni Unaia Emery'ego stawili czoła ekipie Newcastle w wyjazdowym starciu na St James' Park. Hiszpański szkoleniowiec postawił na jedenastkę złożoną z graczy, którzy wystarczająco długo trenowali z całą drużyną w okresie przedsezonowym, dając szanse nowym nabytkom dopiero w drugiej połowie. Londyńczycy zwyciężyli na start sezonu, jednak nie z powodu zmienników, a dzięki bramce Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

Sezon 2019/2010 Kanonierzy rozpoczęli skromnie, ale najważniejsze, że zainkasowali trzy punkty. Co więcej, zachowali czyste konto po niezłym spotkaniu Bernda Leno czy Maitlanda-Nilesa. Obyło się bez wpadek w formacji defensywnej, co z pewnością cieszy wszystkich fanów Arsenalu. Z przodu widocznie brakowało prochu do armat, ale można się spodziewać, że te w końcu wystrzelą, kiedy piłkarze, którzy zasilili zespół podczas letniego okna transferowego wkomponują się w zespół, a do składu na dobre powróci Alexandre Lacazette.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Chambers, Sokratis, Monreal - Xhaka, Guendouzi - Mchitarian (84' Martinelli), Willock (64' Ceballos), Nelson (71' Pepe) - Aubameyang.

Newcastle: Dubravka - Manquillo, Schar, Lascelles, Dummett - Ritchie, Hayden, Longstaff (67' Saint-Maximin), Shelvey (54' Willems) - Almiron - Joelinton.

Przez pierwszy kwadrans Arsenal dominował w posiadaniu piłki, jednak obrona Srok szczelnie zamykała własne pole karne. Po tym czasie to gospodarze wzięli się do roboty. Szansę na gola miał Joelinton po strzale głową czy Shelvey, gdy trafił w słupek. Lepszy moment gry swojego zespołu próbował wykorzystać Almiron, który padł w szesnastce Leno, ale zamiast wskazania na wapno, arbiter pokazał Paragwajczykowi żółtą kartkę.

Po stronie Arsenalu najlepszą sytuacją w trakcie pierwszych 45 minut było podanie od Mchitariana do Aubameyanga w 31. minucie. Gabończyk wbiegł za plecy obrońców i uderzył z powietrza lewą nogą, ale strzał sparował Martin Dubravka. Mchitarian często szukał swoim podaniem partnera z czasów Borussi Dortmund. Ormianin był bardzo aktywny, ale często też tracił piłkę.

Kanonierzy przełamali się po przerwie i strzelili pierwszego gola w Premier League w sezonie 2019/2020. W 58. minucie Ainsley Maitland-Niles zaserwował długie podanie zaserwował Aubameyangowi. Napastnik Arsenalu zdążył sobie przyjąć futbolówkę i otworzyć wynik spotkania.

W 64. minucie na murawie zameldował się Dani Ceballos, zastępując Joe Willocka. Później szansę dostali jeszcze Nicolas Pepe oraz Gabriel Martinelli. Jednak najlepszy występ ze zmienników zaliczył Allan Saint-Maximin po stronie Newcastle. Jako jedyny z ekipy gospodarzy zagrażał defensywie Arsenalu swoimi zwodami, podczas gdy londyńczycy zadowolili się jednym trafieniem i grali na czas. Po 4 doliczonych minutach pan Martin Atkinson zagwizdał po raz ostatni, a Kanonierzy zdobyli 3 punkty.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

Ale Barkley kupe gra na razie.
Tyle osob go kupywało do fpl,po niezlej formie w pre-seasonie ;)

GKS_AFC komentarzy: 871811.08.2019, 17:59

Chelsea vs Manu mam nadzieje na remis :)

lays komentarzy: 3987111.08.2019, 17:59

Czemu Kante grzeje?

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.08.2019, 17:58

Tyle lat te pety od Chelsea się z nas śmiały, teraz karta się odwróciła.Proszę United o 4-0.Niech ich dojadą.

gunners007 komentarzy: 954311.08.2019, 17:57

Ale głupoty wygadują, sędzia przerwał grę bo zawodnik leżał na murawie, i tyle. Żaden faul nie był odgwizdany i jak niby Var mógł zostać tam użyty...

Garfield_pl komentarzy: 2805011.08.2019, 17:55

@Smr88Ars: że kolejny kryptofan utd z Ciebie:D

Kowal96 komentarzy: 1758911.08.2019, 17:55

AWB kozak, mają PO na lata.

Ranczomen komentarzy: 1233011.08.2019, 17:55

Hamza Choudhury to mój ulubiony zawodnik obok Willa Cocka. Kupił mnie swoją fryzurą.

@Arsenal4Ever14:

Pepe obijał się w defensywie zostawiając Nilesa samego na 2 piłkarzy Newcastle, co aż dziwne że nie zakończyło się stratą gola. W ofensywie szukał wyjść na wolne pole, ale brakowało na razie zrozumienia z zespołem.

Ceballos był aktywny. Starał się pomóc utrzymać Arsenalowi przy piłce. Nic wielkiego do zapamiętania, ale i tak najlepsza z trzech zmian.

Garfield_pl komentarzy: 2805011.08.2019, 17:52

@Smr88Ars: no tak, bo twoje utd gra piłkarzami z akademii i są lepsi od naszych,więc krytykujesz :) bo akurat pojawiasz się po meczu, gdzie Arsenal nie grał najmocniejszym składem :D ciekawe za ile komentarzy wyprujesz się komu kibicujesz :D

FanekAFC komentarzy: 511211.08.2019, 17:50

@Arsenal4Ever14: Pepe niewidoczny, właściwie nie ma co oceniać. Ceballos na początku głupie starty, ale był bardzo aktywny i starał się być cały czas pod grą. Trzeba poczekać na mecz z Burnley, pewnie wyjdą od pierwszej minuty, to będzie można coś więcej powiedzieć.

ZielonyLisc komentarzy: 2028311.08.2019, 17:50

@Smr88Ars: Moja tez nie ale się z nimi zgadzam bo ta opinia jest obiektywna.

markiz0 komentarzy: 74311.08.2019, 17:46

Sezon jest długi. Nawet gdybyśmy grali optymalnym składem i zagrali słabo, to na tym etapie za wcześnie by coś powiedzieć. Dzisiaj na boisku od początku grało chyba 3 zawodników z optymalnego składu (Auba, Sokratis, Leno).

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333011.08.2019, 17:46

Jak Pepe i Ceballos zagrali ogólnie w meczu Newcastle?

SzopenWWA komentarzy: 73911.08.2019, 17:45

Muły bidnie wyglądają.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.08.2019, 17:45

Solskjer wuefista

Slaviola komentarzy: 1237711.08.2019, 17:44

Jeśli Ktoś z Was był bardzo uważny, to każdy kontakt Pepe dosłownie razi jakością, wylewa się z telewizora!

Gość technicznie to szczyt!
Czekamy na jego Prime jako KANONIER!

Ranczomen komentarzy: 1233011.08.2019, 17:43

Luk Szoł- aleś ty chłopie zdziadział :X

Garfield_pl komentarzy: 2805011.08.2019, 17:42

Jeszcze za chwilę komentarze że my 6 miejsce, bo Chelsea vs Utd mecz na mistrzostwskim poziomie i dopełniona niedziela na kanonierzy.com :)

Walcott32 komentarzy: 10511.08.2019, 17:42

@FanekAFC: dokładnie, podczas naszego meczu było można przysnac

Walcott32 komentarzy: 10511.08.2019, 17:41

Ten van bissaka ma spokój na ten prawej obronie i chodzi jak nakręcony samochodzik. Wcześniej nie zwracałem na niego uwagi, a dziś od pierwszych minut zrobił na mnie wrażenie

FanekAFC komentarzy: 511211.08.2019, 17:40

Świetnie się ogląda ten mecz, po tej zamule w Newcastle.

lays komentarzy: 3987111.08.2019, 17:40