Skromne zwycięstwo na start sezonu, Newcastle 0-1 Arsenal

Skromne zwycięstwo na start sezonu, Newcastle 0-1 Arsenal 11.08.2019, 15:57, Łukasz Wandzel 1315 komentarzy

Rozgrywki angielskiej ekstraklasy powróciły już w piątek, ale na pierwszy mecz Arsenalu trzeba było czekać aż do niedzielnego popołudnia. Podopieczni Unaia Emery'ego stawili czoła ekipie Newcastle w wyjazdowym starciu na St James' Park. Hiszpański szkoleniowiec postawił na jedenastkę złożoną z graczy, którzy wystarczająco długo trenowali z całą drużyną w okresie przedsezonowym, dając szanse nowym nabytkom dopiero w drugiej połowie. Londyńczycy zwyciężyli na start sezonu, jednak nie z powodu zmienników, a dzięki bramce Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

Sezon 2019/2010 Kanonierzy rozpoczęli skromnie, ale najważniejsze, że zainkasowali trzy punkty. Co więcej, zachowali czyste konto po niezłym spotkaniu Bernda Leno czy Maitlanda-Nilesa. Obyło się bez wpadek w formacji defensywnej, co z pewnością cieszy wszystkich fanów Arsenalu. Z przodu widocznie brakowało prochu do armat, ale można się spodziewać, że te w końcu wystrzelą, kiedy piłkarze, którzy zasilili zespół podczas letniego okna transferowego wkomponują się w zespół, a do składu na dobre powróci Alexandre Lacazette.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Chambers, Sokratis, Monreal - Xhaka, Guendouzi - Mchitarian (84' Martinelli), Willock (64' Ceballos), Nelson (71' Pepe) - Aubameyang.

Newcastle: Dubravka - Manquillo, Schar, Lascelles, Dummett - Ritchie, Hayden, Longstaff (67' Saint-Maximin), Shelvey (54' Willems) - Almiron - Joelinton.

Przez pierwszy kwadrans Arsenal dominował w posiadaniu piłki, jednak obrona Srok szczelnie zamykała własne pole karne. Po tym czasie to gospodarze wzięli się do roboty. Szansę na gola miał Joelinton po strzale głową czy Shelvey, gdy trafił w słupek. Lepszy moment gry swojego zespołu próbował wykorzystać Almiron, który padł w szesnastce Leno, ale zamiast wskazania na wapno, arbiter pokazał Paragwajczykowi żółtą kartkę.

Po stronie Arsenalu najlepszą sytuacją w trakcie pierwszych 45 minut było podanie od Mchitariana do Aubameyanga w 31. minucie. Gabończyk wbiegł za plecy obrońców i uderzył z powietrza lewą nogą, ale strzał sparował Martin Dubravka. Mchitarian często szukał swoim podaniem partnera z czasów Borussi Dortmund. Ormianin był bardzo aktywny, ale często też tracił piłkę.

Kanonierzy przełamali się po przerwie i strzelili pierwszego gola w Premier League w sezonie 2019/2020. W 58. minucie Ainsley Maitland-Niles zaserwował długie podanie zaserwował Aubameyangowi. Napastnik Arsenalu zdążył sobie przyjąć futbolówkę i otworzyć wynik spotkania.

W 64. minucie na murawie zameldował się Dani Ceballos, zastępując Joe Willocka. Później szansę dostali jeszcze Nicolas Pepe oraz Gabriel Martinelli. Jednak najlepszy występ ze zmienników zaliczył Allan Saint-Maximin po stronie Newcastle. Jako jedyny z ekipy gospodarzy zagrażał defensywie Arsenalu swoimi zwodami, podczas gdy londyńczycy zadowolili się jednym trafieniem i grali na czas. Po 4 doliczonych minutach pan Martin Atkinson zagwizdał po raz ostatni, a Kanonierzy zdobyli 3 punkty.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
DontCry komentarzy: 760811.08.2019, 18:57

Jezu jaki ten Rashford drewniany, dopiero dwie strzelił?

Piccadilly_Kid (zawieszony) komentarzy: 8911.08.2019, 18:57

To za Azerbejdżan

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041311.08.2019, 18:56

Obrona Cheslea to parodia XD ciekawe czy na devilpejdz będą dzisiaj pisać, że walczą o mistrzostwo xD

GROMALL komentarzy: 509011.08.2019, 18:56

raszford drewniak hehe

Slaviola komentarzy: 1237711.08.2019, 18:56

Ale faktycznie Chelsea w tym sezonie może wylądować na końcu sezonu na miejscach 8-10...

PrzeArs komentarzy: 278411.08.2019, 18:56

Chelsea ma skład a.Zwlaszcza obronę na miejsca 12-15 i to się tylko potwierdza w tym meczu

Slaviola komentarzy: 1237711.08.2019, 18:54

Kurcze... nie wiem jak Wam, ale mnie nawet te 20 minut Pepe, przekonało iż jest to zawodnik który ma papiery na bycie w elicie topowych piłkarzy na świecie!

Ma chłopak ten BŁYSK przy każdym kontakcie z piłką!

Jeśli coś nie zwali się podczas sezonu, to gość będzie Naszym najważniejszym ogniwem w sezonie.

... i może najlepszym transferem sezonu w całej Premier League!

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.08.2019, 18:51

MU poziom gry bardzo zbliżony do tego co Kanonierzy pokazywali nam kilka godzin temu.

ZielonyLisc komentarzy: 2028311.08.2019, 18:51

@Smr88Ars: A Ty co wniosłeś do dyskusji? Pierwsze primo nawet nie jest obiektywny. Poziomu klubu nie czuję? Ale ja tylko stwierdzam fakt, że Willock oraz Nelson zagrali przyzwoicie, a nie ,,strasznie słabo". Żebyś miał czarno na białym zagrali przyzwoicie w TYM SPOTKANIU, a co będzie w kolejnych to się okaże. Na ten moment udowodnili, że można na nich polegać.

Nie masz co mi zarzucać słuchania się komentatorów bo tak nie jest. Oni są jedynie argumentem w sporze z Tobą. Każdy przyzna, że Willock jak i Nelson zagrali przywoicie. Strasznie słabo to by zagrali jakbyśmy z ich winy stracili bramkę, a przypomnę, że po stratach Xhaki i Mikiego Newcastle stworzyło 2 podbramkowe sytuacje.

,,Elo" bo nudzisz.

DzejCoop komentarzy: 326411.08.2019, 18:51

@Sparku:
Poza tym żółtkiem to fakt, dobry mecz generała.

BizoNxd6 komentarzy: 287911.08.2019, 18:51

@Sparku

Dodaj jeszcze, że w 2 połowie zagrał dużo lepiej, pierwsza to kilka strat po których mógł paść gol.

aguero10 komentarzy: 856511.08.2019, 18:50

@pierre_afc:

Nie długo pewnie będzie transfer

Sparku komentarzy: 340211.08.2019, 18:49

Akurat dzisiaj to Xhaka zagrał naprawdę dobrze, spokojnie, pewnie i udało mu się kilka fajnych długich podań przechodzących odrazu przez dwie linie, uwalniających

Jeśli chodzi o młodzież to według mnie Wilock na plus,AMN świetnie, a Nelson słabo

pierre_afc komentarzy: 1207111.08.2019, 18:49

Największy plus meczu poza 3 pkt? Braku Mustafiego nawet na ławce :D

bigMick komentarzy: 108511.08.2019, 18:49

Pogba jest beznadziejny.

EroLDN (redaktor) komentarzy: 521 newsów: 1711.08.2019, 18:47

Ludzie to pierwsza kolejka. Jeszcze nie czas na wyciąganie wniosków i ocenę sytuacji. Narzekanie na kiepski styl gry Arsenalu jest tak samo głupie jak wyciąganie wniosków na podstawie dzisiejszego meczu Mu-Chelsea, że jedni czy drudzy nie mają szans nam zagrozić. Poczekajmy jeszcze kilka kolejek i wszystko powinno się klarować. Na pewno teraz nie jest na to czas. Niektórzy dopiero co dołączyli do swoich klubów. Potrzeba czasu i cierpliwości. Najważniejsze 3 punkty. Jeśli na półmetku sezonu będę już pewny tego, że wszystko stoi w miejscu to wtedy należy się martwić.

barto32 komentarzy: 164711.08.2019, 18:46

ma ktoś link do całego meczu z dzisiaj ?

FaxingBerlin komentarzy: 94111.08.2019, 18:45

@mikowhy: Trzeba było zostać piłkarzem wbić się do Arsenalu i zagrać lepiej przestań marudzić

DzejCoop komentarzy: 326411.08.2019, 18:45

@Smr88Ars:
Tylko, że On ma tutaj akurat rację. To Ty bredzisz i na siłę chcesz mieć inne zdanie. Idź weź zimny prysznic bo się zagotowałeś Dominiczku.

aguero10 komentarzy: 856511.08.2019, 18:44

Ludzie ogarnijcie się . Dopiero początek sezonu .
Potrzeba czasu żeby chłopaki się ograli i przede wszystkim zgrali . Unai ma taką kadrę i musi działać . W jedno okienko się nie wyczyści kadry .
Ważne 3 pkt na początek i jedziemy dalej .

Jakby nie zagrali to zawsze będzie ktoś narzekał .

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10311.08.2019, 18:44

Arsenal’s Last 3 Clean Sheets Away From Home In The PL Have All Come In Different Years

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1011.08.2019, 18:36

Za mecz mu znowu odetnie prąd, ze straty będzie bramka, a wszyscy będą narzekać. Ale przecież „dzisiaj zagrał bardzo dobrze!”

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1011.08.2019, 18:35

Jak można dalej bronić Xhaki to nie mam pojęcia. Ten gość nie ma nic do zaoferowania na tak wrażliwej pozycji jaką jest środkowa pomoc. Żadnego przyjęcia, przyspieszenia, techniki, nic. Wóz z węglem.

Gofer999 komentarzy: 1468611.08.2019, 18:32

Mnie najbardziej uderzylo w meczu to ze prakycznie w kazdym spotkaniu innych zespolow widzialem druzyny ktore fizycznie sa gotowe, zapierdzielali, konstruowali szybkie akcje itp. A my wygladalismy wolno, bez zgrania i sily. Dziwne.